Meningen
Hier kun je zien welke berichten DutchTakeshiro als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Hier kun je zien welke berichten DutchTakeshiro als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
The Quiet Ones is een aardige horror film die niet schokt of fascineert maar een prima sfeer weet te creëren. De film is gebaseerd op echte gebeurtenissen maar heeft verder weinig vergelijkingen. Voor iedereen die geïnteresseerd is: het "Philips experiment" heeft plaatsgevonden in Canada in de zeventige jaren door een groep studenten. The Quiet Ones wekt een andere indruk: het heeft allemaal plaats gevonden in Engeland. Dit deert gelukkig allemaal niet omdat het Engeland van de jaren zeventig een authentieke sfeer weet neer te zetten. Het is prachtig om Oxford te zien en het huis waar de film zich voornamelijk afspeelt is sfeervol.
Jared Harris zet een overtuigende rol neer als professor in Oxford die samen met een aantal studenten een demoon/geest wil creëren. Harris speelt een geslepen en gecalculeerd personage. De professor wekt immer de indruk dat hij veel meer weet dan hij loslaat. Jared Harris steelt de show omdat zijn tegenhangers niet heel overtuigend acteren. Uiteraard is Harris een man van meer levenservaring maar toch, ik had graag een beter samenspel gezien. Alhoewel Sam Claflin het ook zeker niet slecht doet als onzekere jongeman die graag naam wilt maken.
The Quiet Ones maakt volop gebruik van goedkope schrikeffecten (voornamelijke harde geluiden), dit geeft meteen aan dat de film niet de nodige bagage heeft om echt iets angstwekkend af te leveren. Een compliment voor de muziek want die is opdringerig en bombastisch. Je kan je trommelvlies bijna horen trillen. De schrikeffecten worden met perfecte timing begeleid door de harde geluiden. Jammer dat de film teveel nadruk legt op dit soort schrikmomenten.
The Quiet Ones weet te voorkomen wat een hoop voorgangers gelukt is: een complete mislukking worden. Het acteerwerk, de setting en de muziek zorgen voor een leuk stukje cinema. Jammer dat de film niet eng is. De doorgewinterde horror fans, zoals ik, zullen nauwelijks met hun ogen knipperen. Maar dat maakt allemaal uit want de film is geen mislukking en dat is het kijken al waard.
3*
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.