• 17.258 nieuwsartikelen
  • 182.332 films
  • 12.566 series
  • 34.775 seizoenen
  • 656.088 acteurs
  • 200.431 gebruikers
  • 9.464.980 stemmen
Avatar
 
banner banner

This Is England (2010-2015)

3 seizoenen
3,95 37 stemmen + Mijn stem

Status: Beëindigd

Genre: Drama / Misdaad

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Ontwikkeld door: Shane Meadows en Jack Thorne

Met onder meer: Thomas Turgoose, Joseph Gilgun en Vicky McClure

IMDb beoordeling: 8,3 (15.840)

Oorspronkelijke taal: Engels

Release datum: dinsdag 7 september 2010

Eerst uitgezonden op: Channel 4 (Verenigd Koninkrijk)

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • Google Play Niet beschikbaar op Ziggo

Plot This Is England

This Is England is een spinoff van de gelijknamige film uit 2006. Shaun is helemaal klaar met school en hij realiseert zich dat hij geen kind meer is. Het is ondertussen eind jaren tachtig en de bende van Shaun is helemaal terug terwijl ze zich staande proberen te houden en op zoek gaan naar plezier, een baan en een toekomst.

logo tmdbimage

Externe links

Video's en trailers

Alle Media

Meningen over This Is England

Let op: Onderstaande reviews en/of comments zijn slechts een willekeurige greep van het totaal. Wanneer je een review wilt schrijven of een comment wil plaatsen kan dat op een seizoenspagina.

avatar van remorz

remorz

  • 39 berichten
  • 259 stemmen
maandag 20 juli 2026
This Is England seizoen 3 Na een wat matige film ben ik toch (heel erg) blij dat ik aan de serie begonnen ben. De film leek me een wat kleinschalige, anekdotische vertelling te zijn, in ieder geval voor een film die This is England als titel meegekregen heeft. Shaun wordt daar gaandeweg ingelijfd door extreem-rechts gedachtegoed, gerepresenteerd door Combo, een vrij intense rol van Stephen Graham. De titel is in het origineel een uitspraak van een van de leiders van die extreem-rechtse groepering en het reduceerde de film tot een coming-of-age waarin de onschuld van Shaun omgevormd wordt via een wat recht-toe-rechtaan escalatie. In de serie krijg je niet alleen een volledigere portrettering van Engeland als natie, de invloeden van de cultuur-historische achtergrond sijpelen op natuurlijke wijze door in de alledaagse levens van de hoofdpersonen. En van die hoofdpersonen ga je doorheen drie seizoenen, pardon my French, echt houden. Iedereen krijgt zijn arc, allemaal worden ze geleidelijk aan van diepte voorzien en de onderlinge dynamiek verschuift door aanvaringen, geheimen en de wisselende mate waarin ze met hun emoties omgaan. Erg Engels en erg naturel. Meadows verschaft de narratieve raamwerken, en de acteurs vullen het met ogenschijnlijk redelijk wat improvisationele vrijheid in. Dat levert soms wat rommelige dialoog op, wanneer personages door elkaar heen praten of in herhaling vallen maar wat de gesprekken aan verhalende efficiëntie inboeten, winnen ze aan authenticiteit - en als kijker leef je uiteindelijk alleen maar meer met ze mee. Combo, Harvey, Gadget, Kelly, Smell: het zijn stuk voor stuk heerlijke typetjes. Maar het sterkste karakter is uiteindelijk toch Woody, een werkelijke glansrol van Joseph Gilgun, die zijn gevoeligheid telkens op overtuigende manier weet neer te zetten. Verbeten, breekbaar, met humor als afweer- en camouflagetechniek maar zeker in het tweede seizoen zo aandoenlijk wankel en gevangen in zijn nieuw aangemeten burgerlijke dubbelleven, tot die geweldige confrontatie in de metro als breekpunt. Meadows schetst een charmant en over het algemeen ongepolijst portret van een groep jongeren die, ondanks verschillen in eigenschappen, klasse, afkomst, en trauma's bijeengehouden wordt door quirkyness, solidariteit, trots en vaak onbezonnen levenslust. Ik hou me ten zeerste aanbevolen voor eventuele vervolgdelen, een optie die hij expliciet open heeft gehouden. Seizoen 1: 3,5* Seizoen 2: 4,5* Seizoen 3: 4*
avatar van Maarten0402

Maarten0402

  • 22 berichten
  • 44 stemmen
zaterdag 2 mei 2026
This Is England seizoen 1 Gisteren voor de tweede keer, nadat ik de film ook weer eens had herzien, afgekeken. Echt heel goed dit. Met geen pen te beschrijven eigenlijk wat er op je afkomt als kijker en ook de lagen tussen de personages. Nieuwe personages ook trouwens. Normaal werken series niet die een hele goede film willen uitbreiden, maar dit is een uitzondering en wat voor een! Een van de betere. Elk seizoen en elke aflevering is gewoon top! Een van de betere mini-series! Vergeet Peaky Blinders man, This Is England is veel beter imo!