We zitten bijna op de helft van november en dat betekent - eigenlijk zoals dat elke maand het geval is - dat het aanbod van Netflix weer aan een schoonmaakbeurt toe is. De komende dagen moeten we dan ook gedag zeggen tegen een grote hoeveelheid topfilms. Dit zijn de vijf meest in het oog springende titels die we voorlopig moeten missen.
Het levensverhaal van Jim Morrison (Val Kilmer), van zijn studententijd in Los Angeles tot aan zijn dood in Parijs in 1971, nauwelijks 27 jaar oud. We volgen de 'Electric Poet' op en achter het podium samen met Pamela Curson (Meg Ryan) en The Doors (Kyle MacLachlan, Frank Whaley, Kevin Dillon) en zijn stille getuigen van zijn drugsverslaving en zijn obsessie met de dood. Deze film verklaart hoe een man, ondanks zijn prille leeftijd, kon uitgroeien tot het boegbeeld van een generatie en de incarnatie werd van de 'Age of Aquarius'.
Geregisseerd door: Oliver Stone Met onder meer: Val Kilmer, Michael Madsen en Meg Ryan
De film gaat over United Airlines vlucht 93 van 11 september 2001 die door terroristen werd overgenomen. De passagiers kwamen er door gesprekken op hun mobiele telefoons achter dat andere vliegtuigen al in de torens van het WTC waren gevlogen en dat hun vliegtuig op weg was naar Washington D.C. De film laat zien hoe de passagiers besloten in opstand te komen tegen de kapers in een wanhopige poging te voorkomen dat het vliegtuig zou neerstorten.
Geregisseerd door:Paul Greengrass Met onder meer: Christian Clemenson, Cheyenne Jackson en David Alan Basche
Ronald Fleury (Foxx) leidt een anti-terrorisme eenheid die de verantwoordelijken van een bomaanslag op Amerikaanse burgers in het Midden Oosten moet opsporen. Eenmaal in het weinig toegankelijke woestijnland, proberen de Amerikanen een lokale politie-officier aan hun kant te krijgen om hun onderzoek te vergemakkelijken. Maar het onderzoek wordt gedwarsboomd door bureaucratie en tradities en de levens van Fleury en zijn manschappen staan op het spel.
Geregisseerd door: Peter Berg Met onder meer: Jamie Foxx, Jennifer Garner en Chris Cooper
Drugskoning Frank Lucas (Washington) profiteert van de aanwezigheid van het Amerikaans leger in Azië tijdens de Vietnamoorlog om goedkoop drugs de VS in te smokkelen. Daarmee bouwt hij in rap tempo een groot imperium op. Echter krijgt politieagent Roberts (Crowe) lucht van zijn handige zaakje, en ook de corrupte agent Trupo heeft interesse in de zaak.
Geregisseerd door: Ridley Scott Met onder meer: Denzel Washington, Russell Crowe en Josh Brolin
De film is gebaseerd op het verhaal van Barry Seal. Seal smokkelde als piloot drugs voor de Colombiaanse drugsbaron Pablo Escobar. Na zijn aanhouding werd hij door de CIA gerekruteerd voor een undercoveroperatie.
Geregisseerd door:Doug Liman Met onder meer: Tom Cruise, Domhnall Gleeson en Jesse Plemons
Reacties (0)