• 15.975 nieuwsartikelen
  • 179.033 films
  • 12.273 series
  • 34.079 seizoenen
  • 649.209 acteurs
  • 199.269 gebruikers
  • 9.389.751 stemmen
Avatar
 
Rivals, Hulu
Foto: © Hulu

Eén van de best beoordeelde series van 2024 is ineens gewoon te streamen: 'Een ware explosie'

Rivals, Hulu
Foto: © Hulu

De nieuwe serie Rivals van Alexander Lamb is onlangs toegevoegd aan het Disney+-aanbod. De serie, met hoofdrollen voor David Tennant, Aidan Turner en Danny Dyer, is op IMDb nog door amper 1500 mensen bekeken, maar heeft de potentie om één van de best beoordeelde series van 2024 te worden.

In Rivals worden we teruggevoerd naar het bloeiende Groot-Brittannië van 1986, waar de voormalige olympiër en onverbeterlijke rokkenjager Rupert Campbell-Black het opneemt tegen Tony Baddingham, de baas van Corinium Television. Hun langdurige vete escaleert wanneer ze verwikkeld raken in een felle biedingsoorlog om een uitzendlicentie, waardoor de loyaliteit van hun omgeving op de proef wordt gesteld. Presentator Declan O'Hara vindt zichzelf gevangen tussen de twee rivalen, terwijl de spanningen toenemen. De situatie wordt nog gecompliceerder wanneer er een romance ontstaat tussen Rupert en Declans dochter, Taggie O'Hara. Dit leidt tot een heuse driehoeksverhouding met Cameron Cook, de briljante Amerikaanse producent en rechterhand van Tony. 

Lees ook: Eén van de best beoordeelde films van 2024 door Netflix eindelijk ook in Nederland te zien: 'Gaat dit zien'

Rivals

Rivals is het werk van de relatief onbekende productiestudio Happy Prince, met onder meer Alexander Lamb, Lee Mason en Laura Wade. Laatstgenoemde kun je onder meer kennen van haar betrokkenheid als schrijver bij de film The Riot Club met onder meer Sam Claflin. De hoofdrollen worden vertolkt door de gerenommeerde Britse acteur David Tennant, onder meer bekend van Broadchurch, Aidan Turner, bekend van The Hobbit, en Danny Dyer, bekend van The Football Factory . Daarbij zijn er minder prominente rollen weggelegd voor onder meer Alex Hassell, Victoria Smurfit en Nafessa Williams. Hen kun je onder meer kennen van projecten als Cold MountainThe Beach en Twin Peaks

De film verscheen 18 oktober op Hulu en werd warm onthaald door zowel de critici als het grote publiek. Zo geven recensenten de film een 91%-score op Rotten Tomatoes en is ook de gewone kijker op IMDb ontzettend enthousiast. De tot nog toe krappe 1500 stemmers komen namelijk tot een indrukwekkende 8,0. Op MovieMeter is het met slechts 1 stemmer nog te vroeg om een oordeel te vellen. "Vrolijk, ondeugend en af en toe geestig, deze typisch Britse serie is er niet op uit om je te veel na te laten denken," zo schrijft Observeren ook Guardian loopt warm. "We leven in een tijdperk van bijzonder sombere televisie... In dit licht voelt Rivals als een ware explosie. We mogen allemaal ontzettend blij zijn dat deze serie er is."

Rivals is nu te bekijken op Disney+.

Reacties (0)

avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.

Dit artikel bevat nog geen berichten. Wees de eerste.