• 13.428 nieuwsartikelen
  • 170.735 films
  • 11.271 series
  • 32.115 seizoenen
  • 632.720 acteurs
  • 196.671 gebruikers
  • 9.199.241 stemmen
Avatar
 
Netflix-spin-off 'Dead Boy Detectives' evenaart origineel met 92%-score en geweldige kijkcijfers: 'Zeldzaam goed gedaan'
Foto: © Netflix

Duistere Netflix-spin-off 'Dead Boy Detectives' evenaart origineel met 92%-score en kijkcijferexplosie: 'Zeldzaam goed gedaan'

Netflix-spin-off 'Dead Boy Detectives' evenaart origineel met 92%-score en geweldige kijkcijfers: 'Zeldzaam goed gedaan'
Foto: © Netflix

De nieuwe fantasy-serie Dead Boy Detectives van Steve Yockey doet het uitermate goed op Netflix. De reeks, die gebaseerd is op een graphic novel van Neil Gaiman en Matt Wagner en zich ook afspeelt binnen het The Sandman-universum, wordt niet alleen ontzettend goed bekeken, ook de reacties liegen er niet om. 

In Dead Boy Detectives volgen we verhaal van twee ongewone vrienden, Edwin Payne en Charles Rowland, die samen het Dead Boy Detectives Agency vormen. Edwin, het brein van de operatie, en Charles, de kracht, zijn beiden geesten die ervoor hebben gekozen om op aarde te blijven en hun talenten in te zetten voor het goede. Met de ondersteuning van de helderziende Crystal en haar vriend Niko, ontrafelen Edwin en Charles enkele van de meest raadselachtige paranormale gebeurtenissen in de wereld van de levenden. Hun vriendschap wordt op de proef gesteld door mysterieuze gebeurtenissen en bovennatuurlijke intriges die de kijker meeslepen in een spannende wereld vol onverwachte wendingen.

Lees ook: 'Huiveringwekkend goede' waargebeurde Netflix-film bezorgt je knoop in je maag: 'Eén van de weinige Netflix-toppers'

Dead Boy Detectives

Dead Boy Detectives is gebaseerd op het werk van de beroemde striptekenaar Neil Gaiman en werd omgetoverd tot televisieserie door Steve Yockey en Beth Schwartz. Gaiman zelf is eveneens ook betrokken als producent. Yockey zou je kunnen kennen van zijn eerdere serie The Flight Attendant, terwijl Schwartz zijn medewerking verleende aan populaire series als Arrow en Sweet Tooth. De eerste aflevering werd geregisseerd door Lee Toland Krieger, die als regisseur ook al verantwoordelijk was voor afleveringen van series als Shadow and BoneRiverdale en YOUHoofdrollen in Dead Boy Detectives zijn weggelegd voor onder meer George Rextrew en Jayden Revri. Andere rollen worden onder meer gespeeld door Jenn LyonBriana CuocoLukas Gage en Ruth Connell.

Niet alleen staat de reeks momenteel op de vierde plek van best bekeken Netflix-series van het moment, ook wordt deze ontzettend goed ontvangen door zowel de critici als het grote publiek. Op Rotten Tomatoes, waar de beoordelingen van de recensenten worden samengebracht tot een procentueel gemiddelde, staat de teller momenteel op 93% en ook op IMDb doet de reeks met een 7,6 niet veel onder voor The Sandman, dat een 7,7 krijgt. Recensenten schrijven positieve dingen: "Net zoals de meeste series duurt het ongeveer twee afleveringen te lang, maar de personages zijn meeslepend," zo schrijft Bill Goodykoontz, en ook Robert Lloyd is enthousiast. "Ook al is het niet baanbrekend, het is wel allemaal buitengewoon goed gedaan – slim geschreven, slim gecast, gevoelig gespeeld, wonderbaarlijk gerealiseerd."

Dead Boy Detectives is momenteel in zijn geheel te bekijken op Netflix

Reacties (0)

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.

Dit artikel bevat nog geen berichten. Wees de eerste.