- Home
- Films
- The Maze Runner
- Filtered
The Maze Runner (2014)
Genre: Sciencefiction
Speelduur: 113 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Wes Ball
Met onder meer: Dylan O'Brien, Kaya Scodelario en Thomas Brodie-Sangster
IMDb beoordeling:
6,8 (555.945)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 25 september 2014
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot The Maze Runner
"Remember. Survive. Run."
Thomas ontwaakt op een dag in een lift, zonder enige kennis hoe hij daar terecht is gekomen. Hij kan zich niet meer herinneren wie hij was. Eenmaal buiten komt hij erachter dat hij in een afgesloten wereld terecht is gekomen met 60 andere jongens van zijn leeftijd, die proberen te ontsnappen uit een steeds veranderend labyrint.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,8 / 555945)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- The Maze Runner (BoekMeter)
- The Maze Runner (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 10,99 / huur € 3,99
- Kijk op Disney+
- Kijk op meJane
Social Media
Video's en trailers
Reviews & comments
tbouwh
-
- 5815 berichten
- 5402 stemmen
Heerlijke film. Lord of the Flies meets Lost, zo stelde de regisseur van de film, en daarin geef ik hem groot gelijk. Toch heeft the Maze Runner genoeg originele componenten die dit verhaal naar mijn mening interessant maken. Ik zal mij dan ook zeker nader in de boeken gaan verdiepen. Het eerste uur van de film vind ik eigenlijk het best; het mysterieuze aspect van de film maakt dat je op het puntje van je stoel zit. Zo vind ik het idee van isolatie van de buitenwereld dmv een labyrint geweldig. ook de perceptie dat de nacht niet overleefd kan worden in het labyrint zorgt voor meer spanning.
Het gecreëerde klimaat, dat veel wegheeft van the Hunger Games zorgt voor een fijn acteerspel waarin de jongeren op elkaar zijn aangewezen. De enige dame van het stel valt hier enigszins uit de toon. die Grievers hadden wellicht beter gekunt, maar leidden niet tot irritatie tijdens het kijken. Ik heb vooral genoten, en dat laat ik ook terugkomen in m'n score. Niveau Hunger Games wat mij betreft. einde van de film biedt voldoende perspectief voor een goede vervolgfilm, al zal het labyrint-concept vermoedelijk onovertroffen blijven.
4,5*
Kondoro
-
- 11526 berichten
- 2867 stemmen
The Maze Runner
Een film waar ik erg veel zin in had, die me ietsjes is tegengevallen.. Maar niet veel! Het einde vond ik namelijk erg jammer aan de film, maar ik vond het aan de ene kant wel een open eind... Voor de rest vond ik de GFX van de film niet slecht, maar soms moest de film me erg denken aan The Hunger Games, die ook worden gevolgd met camera's, alleen nu kijkt er geen groot publiek.
Dylan O'Brien deed het als Thomas goed.. Will Poulter, de jongen uit de leuke komedie film "We're the Millers" vonden we een enge gast, maar hij acteerde goed... Maar was Thomas Brodie-Sangster nou de leider van de groep of was Will Poulter dat nou?
Zoals hierboven kun je zien dat The Maze Runner een hele goeie mysterie film is.. Alleen vond ik hem zo nu en dan erg moeilijk te volgen en snapte er ook niet altijd veel van... Na maten ze de uitgang hebben gevonden vond ik de film wat meer achteruit gaan... Helaas! Ook dat dodelijke virus waar ze het over hebben vond ik erg veel lijken op een zombie virus.. Haha!
3.5*
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4897 stemmen
Vermakelijk 1e deel uit een aanstormende reeks. Heb me geen enkel moment verveeld en zo nu en dan stijgt de spanning in deze 'Maze Runner' naar een prima niveau. En dat is het dan ook wel zo'n beetje.
Natuurlijk is dat belangrijk in een film.. en vooral in één als deze, maar het maakt het nog geen goede film. Vooral als je een aantal totaal stompzinnige elementen naast het positieve legt. De totaal voorspelbare en ó zo zielige dood van Chubby Chuck, sowieso het hele gegeven (de zon die de wereld vernietigd o.i.d.), de strontvervelende Gally, die er ook nog even gezellig en alleen erbij komt op het einde, de functie van Thomas en Theresa (?), waarom niet ff bij die muur op klimmen om de boel te bekijken (dat kon dus echt wel losers), de gevechten met die beesten (tuurlijk), het einde, sowieso het hele punt van de film, etc.
Dat was natuurlijk nog niet alles. Gewoon te veel van dit soort onnozele momenten die dit echt nooit een goede film kunnen maken. Het gros lijkt het te gewoon te pikken en dat is prima. Ik vind het niet kunnen. Een echte ergernis wordt het gelukkig niet, waardoor dit - zoals eerder gezegd - prima wegkijkt.
Montorsi
-
- 9717 berichten
- 2381 stemmen
Ik had het idee dat het type film meer richting Cube en consorten zou gaan. Geen idee hoe ik daar bij kwam, want je ziet de tieners vrij duidelijk op de poster, en dan weet je het eigenlijk tegenwoordig wel.
Een film die zich ontrafelt tot een wel erg ongeloofwaardig en vergezocht geheel (het was gewoon maar een testje..
). Met stronteigenwijze personages die zonder duidelijke reden de boel lopen op te houden zodat de prestaties van onze helden nog verder uitvergroot worden. Verder is het op zich weer kijkbaar, maar zo binnen de lijntjes dat het zwaar gaat tegen staan. Helemaal als je de afgelopen tijd ook al Hunger Games, Ender's Game, Divergent en de hele mikmak hebt gezien.
2.0*
mjk87 (moderator films)
-
- 14544 berichten
- 4522 stemmen
Matig. Sowieso het hele concept dat nergens echt origineel is en ik kon er ook maar niet in meegaan. Verder heeft de film problemen met tempo en willen sommige scènes maar niet opschieten. En nergens wordt het echt interessant al is de potentie er wel. Komt ook door de acteurs die allemaal maar niet weten te overtuigen en zich beperken tot het betere schooltoneel - huiliehuilies worden het eigenlijk. Verder wordt het doolhof zelf nooit optimaal benut en de actie bestaat vooral uit wat ren- en vliegwerk. Gelukkig is het allemaal wel overzichtelijk gefilmd en zijn er genoeg spannende scènes die het allemaal nog een beetje het kijken waard maken. 2,0*.
ghostwriter knn
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
Ik denk dat teveel mensen verwachten dat het beperkte genre waarin de maze runner is gemaakt onuitputtelijk is. ok voor een persoon die voor de eerste maal dit genra ziet is de film goed te verteren omdat de schrijvers voor verhalenlijnen hebben gekozen die af en toe zelfs een verrassende wending hadden. Mensen die maar blijven herhalen dat het genre waarin deze film is gemaakt al aardig is uitgeholt moet ik ook gelijkgeven maar het is dan de kunst voor de creators om iets toe te voegen wat die andere films misschien miste. En voor de van Zuurhuizens die lopen te verkondigen dat het weer zo'n opzichtig experiment is waarin mensen de hoofdpersonen zijn, moet ik gelijk geven maar dan hadden we na Jurrasic Park moeten stoppen met dit genre.
wellicht komt er binnenkort een film die verder borduurt op dit genre en die door een wending in de confrontatie van de film v oor een ontknoping kan zorgen die compleet iets nieuws levert waardoor toekomstige filmmakers een nieuw genre kunnen ontwikkelen...
james_cameron
-
- 7013 berichten
- 9796 stemmen
De film begint intrigerend en spannend, maar al snel dienen de cliché's en onwelkome plotdetails zich aan. Er wordt ook teveel verklaard, waardoor je eigenlijk direct niet zo'n zin meer hebt in het onvermijdelijke deel twee. De film is op zijn best in die scenes waarin het doolhof centraal staat; de vormgeving daarvan is effectief en lekker dreigend. Het concept is een beetje Lost-achtig, maar uiteindelijk zal dit wel verzanden in Hunger Games- en Divergent-achtige toestanden.
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12856 stemmen
Best oké.
Kijkt als een jongensboek. Een aardig opgezet avontuur, het plot put inspiratie uit films als Cube en Saw (en de honderden die daarna kwamen), maar houdt het horrorniveau op een laag pitje en richt zich meer op spanning en de uiteindelijke puzzel.
The Maze Runner weet niet boven een aantal vervelende clichés uit te stijgen, het grootste probleem is dat bij elke verklaring die gegeven wordt de film wat minder is. Het is uiteindelijk allemaal nogal vergezocht, anderzijds is de uiteindelijke verklaring ook meteen wel het eerste wat bij me opkwam toen de film begon (niet in detail, maar de grote lijnen).
Andere ding wat me wat stoorde is de integratie van Thomas. Er worden terloops wel wat halve verklaringen voor gegeven, maar voor iemand die zonder geheugen in een groep mensen én in een compleet vreemde omgeving gedropped wordt past hij zich net allemaal iets te snel aan en neemt hij vooral ook het roer iets te snel over.
Leuke toevoeging waren de Grievers, daar zijn de makers toch wel een stapje verder gegaan. Ook de maze zelf is leuk en uitdagend. Visueel is het iets te braaf, maar ziet het er toch leuk uit. De jonge cast doet het verder naar behoren, maar écht overtuigen doen ze toch ook weer niet.
Wil het tweede deel best nog een kans geven. Vond het niet slecht, bij momenten best spannend en zeker het eerste uur weet het mysterie wel te overtuigen. De afloop is wat generieker, maar ach, daar zal de doelgroep zelf niet zoveel problemen mee hebben denk ik ...
3.0*
ikkegoemikke
-
- 3449 berichten
- 4905 stemmen
Thomas: "We get out now or we die trying."
Minho: "You don't get it. We're already dead."
“The Maze Runner” is net zoals zijn voorgangers “Twilight”,”The Giver”,"Divergent" en “The Hunger Games” een verfilming van een jeugdboek. Dezelfde ingrediënten als de laatste twee zijn aanwezig : een postapocalyptische wereld waar jongeren een hoofdrol in spelen. Een wereld waar de maatschappij op een nieuwe democratische manier (of niet-democratische) is ingedeeld. In “The Giver” werden menselijke gevoelens onderdrukt om een vredig bestaan te kunnen verzekeren en worden de mensen opgedeeld in zogenaamde “facties”. In “The Hunger Games” zijn er districten met als overkoepelend orgaan het Capitool die elk jaar de Hongerspelen organiseert. Ook in “Snowpiercer” zien we zo’n voorbeeld van een dystopische wereld met een bepaalde maatschappelijke indeling in de voortrazende trein. Het tweede ingrediënt dat niet mag ontbreken is het in opstand komen tegen de gevestigde waardes en ingeburgerde wetten. Vanzelfsprekend is dit weeral een jeugdig iemand met een charismatische persoonlijkheid die over bepaalde talenten beschikt en zich opwerkt tot de verlosser.
Het een puberale vertoning noemen dat wil genieten van het enorme succes van “The Hunger Games” vind ik persoonlijk schromelijk overdreven. Wat is er in godsnaam puberaal aan het feit dat een groep jongeren al jarenlang gevangen zitten in een uitzichtloze situatie en na verloop van tijd een commune opgericht hebben met eigen wetten en rituelen. Is het niet een beetje zoals “Oliver Twist” in Charles Dickens zijn verhaal, die probeert te overleven in een armoedig weeshuis ? En de groep jongeren die uiteindelijk het raadsel proberen op te lossen lijken toch wel enorm op het vriendenclubje uit “The Goonies”. Wie hield er nu niet van die film ? Het sympathieke dikkertje Chuck deed me direct aan Chunk denken ! Toegegeven, het is niet bijster origineel allemaal en men probeert eenvoudigweg te profiteren van het succes dat dit type van films heeft bij de jeugdige bioscoopbezoekers. Maar gevoelsmatig was “The Maze Runner” voor mij van een heel ander niveau.
casieboy100
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
ik had nier erg hooge verwachtingen bij deze film maar heb heb em gisteren gezien ik moet eerlijk toegeven dat ik deze film eigelijk wel erg goed vond maar ik ben ook van mening dat ze beter konden w88 met deze filmreeks todat de hungergames waren afgelopen dan was het mischien meer een sucses geweest maar kijk erg uit naar deel 2
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31155 berichten
- 5452 stemmen
We hadden al True Blood voor kids (Twilight) en Battle Royale voor kids (Hunger Games). Nu is er ook Cube voor kids: The Maze Runner. Of beter gezegd voor tieners, want in tegenstelling tot de eerder genoemde films, is The Maze Runner minder een kinderfilm en vooral een jongensfilm voor wat oudere jongeren en eigenlijk best ook voor volwassenen. De film heeft een wat donker randje en in plaats van meligheid troef, krijgen we een brok spanning en avontuur. Het viel me op dat ik al 3 kwart in de film zat en nog steeds geboeid werd door het verhaal. Overkomt me niet dikwijls in dit genre. Misschien daardoor dat ik ook wat lage verwachtingen had.
Benieuwd naar deel 2, al zal het daar stevig uit de hoek moeten komen, nu op het einde veel uit de doeken werd gedaan. Deel 1 is alvast een beter begin dan The Hunger Games. Al zal dat vooral bij kinderen een groter bereik kennen.
filmkul
-
- 2485 berichten
- 2256 stemmen
Redelijk film die goed begint, maar daarna afgeraffeld wordt. De opbouw start goed en ook het steeds verder gaan in de doolfhof is spannend. Helaas wordt in de tweede helft alles in een razend tempo prijsgegeven. Dit gaat ten koste van de spanning en de geloofwaardigheid. De jeugdige cast doet het best aardig, zeker de hoofdrolspeler. 3.0/3.5
Sammie959
-
- 7 berichten
- 2 stemmen
Zeer goeie film waarin jonge acteurs een opstap krijgen, zonder dit soort films zal de aanwas van nieuwe film acteurs niet zo groot zijn denk ik..
Het genre is wellicht wat luchtig en makkelijk weg te kijken, maar dat maakt de film er niet minder om.
Ook al is het verder allemaal voor sommige clichematig, ik denk dat het voor veel mensen die gewoon lekker willen bankhangen en een filmpje willen kijken een heerlijke wegkijker is.
Het acteur werk is prima, dit zijn nog jonge mensen en dus moet je geen hoogstaand acteer werk verwachten, evengoed is het alles behalve slecht.
Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5589 stemmen
Ik ben wel weer klaar met het young adult gedoe. Misschien aas ik wat teveel om films die een innerlijke drive hebben als Super 8, de inspiratiebronnen van die film, of in ieder geval iets in die richting. Dat zit er bij The Maze Runner duidelijk niet in. Blijkbaar is het de bedoeling dat je denkt dat het echt menens is, maar dat lukt natuurlijk niet met dit tienergezelschap.
Vooral Thomas is een probleem. Daar kan het ventje niet zo veel aan doen, het is vooral een afgrijselijke rol. Voordat je het weet staat hij zich overal mee te bemoeien, neemt hij de boel over en lost hij de hele reut op. De held. Het is niet voor mij, dat weet ik wel, maar iets meer vernuft mag je wel verwachten van zo'n Lord of the Fliesachtig vertrekpunt.
Abominabel opgebouwd met nul leuke personages en dat wreekt zich uiteraard snel. Niet onaardig, die Grievers en het doolhof, maar met deze aard niet meer iets dat de film kan redden, ook al pakt het af en toe wel iets grimmiger uit dan je zou verwachten. Wat er zoal achter schuil gaat boeit zo ook niet meer, het boeit eigenlijk voor geen meter, ik laat ze maar rennen.
Leno
-
- 5921 berichten
- 4408 stemmen
Verrassend leuke film zonder veel poespas waarbij het verhaal puur draait om de doolhof en hoe er uit te komen. Geen romance, weinig gekonkel en weer eens geen totalitair regime of toch, maar pas de laatste 5 minuten gaan verder dan de doolhof.
Piratje
-
- 414 berichten
- 421 stemmen
Overdreven Sciencefiction-verhaal zonder enige inhoud.
Af en toe een beetje spanning.
Slecht geacteerd.
Ligt me helemaal niet en een heel zwak slot
Serpicos
-
- 1140 berichten
- 4189 stemmen
Had er wel iets van verwacht, maar uiteindelijk is het niets meer geworden dan een vervelende film vol clichés en met een flutverhaaltje. Acteerwerk is op z'n zachts gezegd niet fantastisch, het enige pluspunt is dat je wat geboeid blijft om te zien hoe het verhaal evolueert.
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3703 stemmen
Degelijk.
Als weer zo een jongerenfilm zeker niet de slechste. De film doet wat dingen beter dan zijn soortgenoten. Liefdes verhaaltje is (nog) afwezig, bijrollen leggen wat sneller het loodje dan gebruikelijk. Uiteraard is er een soort chosen one, die onaantastbaar is. Maar dat bijvoorbeeld het dikke jongetje er meteen uit ligt is best balsy.
Dit trekken de makers helaas niet de hele film door. Zo is de actie net wat te standaard. Mocht ook wat jonger/frisser. Ergens jammer dat deze films die duidelijk voor jongeren gemaakt zijn, dan niet wat meer visuele trucjes hebben waar jongeren wel waardering voor hebben.
Tempo is hoog, einde is niet mind blowing maar is afgerond genoeg voor een eerste deel, en doet zeker wel smaken naar wat meer.
3 sterren.
John Milton
-
- 24233 berichten
- 13405 stemmen
Ik zou hem eerst niet gaan kijken, aangezien het young-adult (niet de doelgroep waar ik toe behoor en waarvan ik zelden de films die erop gemikt zijn kan waarderen) van de trailer afdroop. Maar mijn vriendin wilde hem graag zien, dus het leek me een mooie tegenprestatie van mijn kant, na alle realistische ellende die ik haar altijd voorschotel.
En The Maze Runner is op zich helemaal niet kut, voor de beginnende filmkijkers zit er vast genoeg actie, avontuur en spanning in, met een dystopisch mysterieus sausje. Maar het realisme wat voor mij juist de grote meerwaarde zou geven (op psychologisch vlak, groepsdynamiek, rollen, machtsverdeling) is voor mijn smaak veel te weinig uitgewerkt, waardoor ik uiteindelijk met een uitdrukkingsloos gezicht zit te kijken. En dat kan niet de bedoeling zijn. Wat ook The Hunger Games plaagt, is juist dat gevoel dat je naar dystopie-voor-tieners zit te kijken. Orwell voor Beginners. Terwijl de beoogde leeftijd (zeker 15-17) prima in staat is de wat heftigere bagage aan te kunnen. Maar dat benutten ze hier in elk geval niet, wellicht met oog op de PG-13 rating. Een verhaal als dit (mensen buiten hun wil opgesloten in dodelijke omgeving) als geschikt voor kinderen willen verfilmen, is iets wat ik als film (en dystopie) fan ook een behoorlijk irritante tendens vind. Maar goed, ik ben niet de doelgroep, en zeuren dat het niets voor mij is, is derhalve misschien niet helemaal aan de orde.
Qua acteerwerk is het adequaat (lees: niet echt storend, en dat is voldoende voor deze film) maar nergens in het oog springend. Hetzelfde kan ongeveer gezegd worden over de special effects. De CGI is te overheersend en voor mij niet overtuigend genoeg om een geloofwaardige wereld te scheppen. Het blijft nep. Zowel de achtergronden als de Grievers lijken nooit realistisch. En hoe de kinderen met elkaar omgaan in deze situatie, de dialogen die ze hebben of de samenleving die ze geschapen hebben ook niet. Het zal voor de meeste mensen niet storend genoeg om te stoppen met genieten, maar tezamen met mijn eerste kritiek was het voor mij daardoor eigenlijk klaar. De score van Steven Price (Gravity) was heel behoorlijk, maar het mocht niet meer baten.
Ik zal de vervolgen dan ook laten voor wat ze zijn. Overigens was mijn vriendin uiteindelijk ook niet onder de indruk. Beetje zonde van de tijd dus, al scoorde ik wel punten met het idee
.
N.b. Dat The Maze Runner in de MovieMeter toplijst over 2014 op de 26e plek prijkt (boven Whiplash(!), Mommy en Winter Sleep) voelt voor mijn dan ook bijzonder bedroevend. Damn...
Ed Kroket
-
- 62 berichten
- 20 stemmen
Deze film viel mij heel erg tegen. De trailer zag er spannend uit maar de film is mager te noemen. Ondermaatse acteerprestaties en een stom script en plot.
El ralpho
-
- 1482 berichten
- 1093 stemmen
Een uitstekende reis naar de bestemming
Tijdens lange vliegtuigreizen en het bladeren door een filmaanbod waarvan je helaas de meeste films al gezien hebt of te weinig je interesse trekken, kunnen zo nu en dan best nog eens films naar voren komen die verassend goed uit kunnen pakken als je ze toch een kans geeft. Hoewel The Maze Runner zeker niet met de prijs voor beste film van het jaar naar huis gaat, doet hij prima verdienste voor het invullen van je luie zondagmiddag, of zoals het voor mij het geval was, het invullen van je vliegreis.
De opzet van The Maze Runner roept veel mysterie op en deed mij veelal aan de eerste seizoenen van Lost denken. Gelukkig hoeven we hier geen 6 seizoenen te wachten op het prijsgeven van dit mysterie en ook de ontknoping zelf is een stuk bevredigender. Het verhaal na dit vervolg vorm gaan geven lijkt mij grote kans op teleurstelling gaan geven, maar dat is dan weer een andere discussie. De opzet van het verhaal, en dus van dit eerste deel, is namelijk goed en bovengemiddeld te noemen. De finale is verrassend en hier is door de schrijver van het oorspronkelijke verhaal dan ook goed over nagedacht.
Het gevecht met de creaturen in het doolhof gaat wellicht wel wat te lang door en ook zagen de wezens er niet altijd te geloofwaardig uit, spannend waren de gevechten met deze wezens over het algemeen wel. Over de acteurs valt verder weinig te klagen, al vond ik de hoofdpersoon een beetje nietszeggend. Ook Will Poulter kon ik na zijn rol in We’re the millers hier maar moeilijk serieus nemen, maar van dit stempel probeert hij op deze manier waarschijnlijk zelf ook af te komen. Alle jonge acteurs vertolken hun rol hier dus verder prima, al springt er niemand hier echt uit en zal er geen van hen dan ook met een Oscar voor beste acteerprestaties op hun schoorsteenmantel eindigen.
The Maze Runner kijkt lekker weg maar maakt mij niet gelijk nieuwsgierig naar zijn opvolger. Op de een of andere manier krijg ik in het geval van dit verhaal namelijk constant het idee dat de uitspraak van de reis die belangrijker is dan de bestemming, hier sterk op van toestemming is, maar dit zal de toekomst met het onvermijdelijke vervolg ongetwijfeld uit gaan wijzen.
3,5*
pmeester
-
- 72 berichten
- 88 stemmen
Persoonlijk hou ik hier wel van. De post apocalyptische SF. Het idee vond ik origineel en ook best goed uitgewerkt. Kan niet zeggen dat ik op het puntje van de stoel zat maar verveeld heb ik me ook niet. Kennelijk was ik slecht op de hoogte want ik had geen idee dat dit verhaal uit 3 delen bestaat en daarom vond ik het einde erg vaag. We wachten dus geduldig een jaartje om te zien hoe het verder gaat.
Geno
-
- 303 berichten
- 225 stemmen
Ik moet eerlijk zijn; ik ben deze film klakkeloos gaan bekijken zonder hiervan maar iets te weten, althans niet meer dan 'beste 50 films van 2014'... zoiets...
Nou ja, zitten en genieten maar! Dat lukte de eerste 30 minuten ook nog wel. Het moest zich nog ontwikkelen, en ze hadden maar over dat vreselijke doolhof....; toch veelbelovend allemaal. Maar al snel ging 't een richting op die mij niet kon bekoren. Grote enge rondrennende giga-spinnen met electronica in hun poten... met maar één opdracht: die irritante pokkepubers moeten dood. Nou kan ik me nog best wel vinden in dat idee, maar kan niet op een normale manier? Alsof dat niet genoeg was moest dat allemaal nog gepaard gaan met vele miljarden kostende mega-bouwsels van schuivende systemen en wat al niet, met als doel; puberpletten. Die gasten maar rennen en bleren. Dat speelden ze allemaal erg goed trouwens. Zo goed dat ik er moe van werd. Nou ja, en dat duurt dan twee uur, zo ontdekte ik tussentijds... en bijtijds eigenlijk, als je op een pointe zit te wachten... Totaal gesloopt belandde ik al skippend bij het einde. Pikte nog even snel een tante mee die mededeelde dat zij nota bene hén had uitverkoren om de wereld... weet ik veel. Ik vrees met grote vreze deel twee. Volgend jaar. Voor de liefhebbers.
* 1,5
otherfool
-
- 18519 berichten
- 3403 stemmen
Leuke premisse maar een absurd zwak einde in deze futuristische jongerenfilm in de trant van Hunger Games, The Host en Divergent. De film begint lekker bevreemdend en kent in O'Brien in ieder geval een overtuigende lead (waar de rest van de jonge cast nog wel eens een steekje liet vallen). Helaas wordt het geheel na het sterke eerste uur wat rommeliger en het slot is werkelijk hemeltergend (en lijkt alleen maar zo gemaakt om een 2e deel te rechtvaardigen). Anticlimax derhalve.
WendyRosess
-
- 5 berichten
- 5 stemmen
Eerst heb ik de boeken gelezen (alle delen) van The Maze Runner trilogy in het Engels. Ik was erg enthousiast toen deze film eindelijk uitkwam. Het bracht mijn fantasie over het verhaal tot leven en ik was aangenaam verrast over hoe ze het gefilmd hebben. Want tijdens het lezen van de boeken dacht ik echt: Hoe in vredesnaam gaan ze dit filmen?? Voor sommige delen in de film had ik wel het gevoel dat je het beter zou begrijpen als je het boek ook daadwerkelijk hebt gelezen, maar dat heb ik wel vaker. Vooral het einde zullen sommigen om deze reden niet begrijpen.
Ebella
-
- 16 berichten
- 15 stemmen
De film is traag, hij begint heel langzaam. Er wordt veel tijd besteed aan de uitleg van de gemeenschap en de rollen van iedere jongen. Blijkbaar is er in de vorige drie jaar niemand op het idee een om een risico te nemen, iedereen leeft liever in de gesloten gemeenschap dan de vrijheid op te zoeken. Deze brave groep jongens veranderen opeens als Thomas komt, dan wordt wel de drive gevonden om verder te kijken dan de hoge muren. Hierdoor voelt de film onwerkelijk en op vele momenten zelfs saai aan.
De hele recensie is op Ebella.nl te lezen: Recensie The Maze Runner
siperke
-
- 2 berichten
- 9 stemmen
Vond het een plezier om naar te kijken, zou hem zo 4 sterren geven, helaas weer zon irritant einde, zoals divergent, hunger games, . . .
Uiteraard om er een vervolg aan te schrijven en het verhaallijntje weer compleet commercieel uit te melken. please producers, houdt het af en toe eens met 1 film ipv altijd vervolg op vervolg
FillumGek
-
- 8987 berichten
- 3398 stemmen
Cube-light. Net als in de horrorfilm draait het hier om een enorm labyrinth dat voortdurend van vorm veranderd. Hier ontbreken echter de dodelijke traps en vooral het geweld. De PG13-rating en een cast vol jeugdigen houden de film wat te braaf. Want wat krijg je dan? Een achtbaan van CGI-geweld waarbij vrijwel iedereen steeds nét aan de dood ontsnapt.
The Maze Runner begint nochtans goed. Waarom wordt Thomas daar wakker? Wie is hij? Waarom kan hij niet weg? Wie zijn de andere gevangenen? Ik hou wel van de mysterieuze sfeer en ben benieuwd naar verklaringen. Ook het feit dat sommige waren gestoken door een kwaadaardig iets zorgde voor hoge verwachtingen. Op dat moment twijfelde ik ook aan de rating en zelfs heel even aan het genre. Misschien toch wat horrorinvloeden?
Maar de actie is als een Disney-attractie. Snel, lawaaiierig, binnen de lijnen en geen ruimte voor experimentjes. De grievers zagen er niet eens zo slecht uit, maar het feit dat hun krachten makkelijk werden ingedamd door een stel tieners maakte ze plotseling makke lammetjes. Die jonge bende deed me teveel denken aan de Lost Boys van Peter Pan. Af en toe kwam het gezanik me de keel uit.
De uiteindelijke verklaring is licht bevredigend, al kennen we het trucje van weer een outbreak natuurlijk wel.
Glennekeeeee
-
- 304 berichten
- 429 stemmen
geen slechte film, maar ook geen hoogvlieger al leek het dat wel te worden na de eerste speelhelft.
de film begint goed, vaag, misterieus en een opbouw die er toch de nodige vaart inhoud. het misterieuze rond the maze blijft voor een zekere spanning zorgen en de eerste kennismaking van Thomas met the maze zorgt ervoor dat die spanning ook gerechtvaardigd word. ondanks het beperkte budget zijn ook de effects sterk (op de eindscène na) het einde laat wel wat de wensen over en is éen grote opzet wat toch spijtig is want je blijft wat op je honger zitten. alles bij elkaar is the maze runner een degelijke film en een degelijke opzet naar wat nog komen zal al mogen er wel wat meer misteries opgelost worden en mogen ze het iets groter zien maar dat zal wel het geval zijn dankzij de goede box office prestaties. maar wat voor mij het grootste minpunt was was de hoofdrolspeler. het personage van thomas is het enige dat iet of wat uitgewerkt word maar o'brien doet er niets mee en dat is spijtig aangezien de rest van de cast wel meer dan degelijk speelt. hopelijk krikt hij zijn niveau op in de volgende delen of moeten ze de focus verleggen naar andere personages
geen nieuwe harry potter of hunger games maar wel éen van de beter YA actiefilms die zichzelf en de kijker ook serieus wilt houden
K. V.
-
- 4365 berichten
- 3770 stemmen
Naar deze keek 'k al een tijdje uit. 'k vond het een prima avonturenfilm, al had 'k nog meer van het doolhof zelf verwacht.
De cast deed het prima en verder zag de film er ook niet slecht uit.
Een leuke film en 'k kijk al uit naar deel 2.
Pre- en sequels

Maze Runner: The Death Cure
2018
86 reacties

Maze Runner: The Scorch Trials
2015
164 reacties
Gerelateerd nieuws

Avonturenfilm 'Kingdom of the Planet of the Apes' scoort bij critici: 'Meeslepend vervolg met levensechte CGI'

'Maze Runner'-trilogie wordt massaal gestreamd op Netflix, maar hoe staat de ontwikkeling van het nieuwste deel ervoor?

Veronica komt in mei met recordaantal films en televisiepremières
Bekijk ook

Klitschko
Documentaire / Biografie, 2011
8 reacties

Napola - Elite für den Führer
Oorlog / Drama, 2004
62 reacties

Gone Girl
Thriller, 2014
591 reacties

Lauf Junge Lauf
Drama / Oorlog, 2013
18 reacties

Hoje Eu Quero Voltar Sozinho
Drama / Romantiek, 2014
21 reacties

Fury
Actie / Oorlog, 2014
499 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








