• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.231 series
  • 34.012 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.666 stemmen
Avatar
 
banner banner

Frozen (2013)

Animatie / Avontuur | 102 minuten
3,28 1.703 stemmen

Genre: Animatie / Avontuur

Speelduur: 102 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Chris Buck en Jennifer Lee

Met onder meer: Kristen Bell, Josh Gad en Idina Menzel

IMDb beoordeling: 7,4 (706.721)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 11 december 2013

Plot Frozen

"Only the act of true love will thaw a frozen heart."

De bergbeklimmer Kristoff en een jong meisje, genaamd Anna, reizen met een stel rendieren over de besneeuwde bergtoppen en gevaarlijke kliffen. Ze zijn op zoek naar Anna's zus Elsa, de legendarische Sneeuwkoningin om de eeuwigdurende winter, die over hun koninkrijk gevallen is, te beëindigen. Op hun tocht ontmoeten ze mystieke trollen en de hilarische sneeuwman Olaf en zullen ze de natuurelementen moeten overwinnen om het koninkrijk te redden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Anna (stemrol)

Elsa (stemrol)

Kristoff (stemrol)

Olaf (stemrol)

Hans (stemrol)

Duke (stemrol)

Bulda (stemrol)

Marshmallow (stemrol)

King (stemrol)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11524 berichten
  • 2866 stemmen

Begin begon leuk, eind werd saai..

Ik vind het niet goed dus ik geef hem een 2,0


avatar van kos

kos

  • 46698 berichten
  • 8854 stemmen

Oef. Lang geleden dat ik zo'n flauwe animatie heb gezien. Deze leek wel echt bijna alleen bestemd voor kleine meisjes.

Had soms het idee naar zo'n Barbieanimatie aan het kijken te zijn. Djiezus. Verhaaltje ook erg rommelig.

Dan waren voor mij die liedjes lang niet het grootste probleem zoals voor velen hier.

Olav was idd de positieve uitzondering.


avatar van LOTR-lover

LOTR-lover

  • 937 berichten
  • 908 stemmen

Dit was echt weer een trip down memory lane. Disney films hebben altijd iets 'speciaals' en dat geldt ook voor Frozen. Misschien is het jeugdsentiment, en ben ik bevooroordeeld, maar de hele film geeft echt een 'feel good' vibe af.

Overigens vind ik de liedjes persoonlijk helemaal niet storend, het is een standaard ding in Disney films en dus is het ingecalculeerd. Heb me verder prima vermaakt en vind het een heerlijke film voor zowel jong als oud.

4*

8/10 (IMDB)


avatar van blackmamba33

blackmamba33

  • 12 berichten
  • 26 stemmen

Frozen gekeken met hoge verwachtingen, en ze werden ingelost. Mooi verhaal, visueel ziet het er knap uit maar het is vooral de soundtrack dat deze film de moeite waard maakt. Het enige spijtige -wat typisch Disney is- is dat ze een swaar verhaal proberen luchtiger te maken door er kinderachtige elementen in te steken. In dit geval een levende sneeuwman die zingt over de zomer, heeft niks met het verhaal te maken... Maar voor de rest zeker een goede animatiefilm!

-> 3,5*


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8163 stemmen

Ik had destijds al van een collega gehoord, dat sneeuwpop Olaf, die prominent op elke poster van Frozen aanwezig is, pas laat in de film verschijnt, dus die misvatting konden we niet meer maken. Wel was ik lichtjes verrast dat Frozen een echte prinsessenfilm iets. Nu maakt Disney er wel meerdere, maar deze zag ik zo snel even niet aankomen.

De film zelf is zeker niet slecht, maar nogal wisselend van niveau. Wat me ietwat stoorde, is dat hier zo ontzettend veel in gezongen wordt. Die nummers zijn ook vrij wisselend. Het nummer Let it Go heb ik inmiddels al zo vaak gehoord, dat ik het bijna niet meer kan horen. Alleen het stukje dat Olaf zong, was echt goed. Ook visueel ziet het er allemaal mooi uit. Veel oog veel details, invulling en sfeer. Qua personages zorgden Olaf en Sven gelukkig voor de broodnodige humor. Elsa is vanwege haar krachten een erg interessant personage. Dat de prins een slechterik zou zijn, was geen verrassing, omdat hij anders wat overbodig zou zijn in het verhaal.

Maar verder is het dus best een vermakelijke wegkijker. Wel teveel musicalnummers en een verhaal dat soms niet helemaal vlot loopt. Maar verder overtuigt het in voldoende mate, met aardige personages, mooie animatie en aardige humor. Wreck it Ralph blijft echter Disney’s topper van de laatste twintig jaar.

3,0*


avatar van bjerik76

bjerik76

  • 2359 berichten
  • 1807 stemmen

toch wel een leuke film die de andere films idd wel overtreft.

Een lekkere lange speelduur, toch nog wel een onverwachte twist in het verhaallijn die ik niet verwachte, en een dilemma richting het einde van " hoe gaat dit aflopen"

Ik had meer liedjes verwacht uit de reacties hier, maar dat viel gelukkig toch nog mee, ik had erger verwacht.

Wel is het weer erg Disney / Amerikaans met vooral de woorden " TRUE LOVE" in de film, ik had ze niet geteld, maar het word erg vaak gezegd wat het weer een erg plakkerig maakte.


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Leuke meevaller. Deze film beslaat een flink aantal genres, met name Animatie, Avontuur, Musical en Romantiek. Het resultaat is zeker niet slecht.

De originele liedjes, of je ervan houdt of niet, zijn best wel van een hoog musicalniveau. En de film kent een aantal leuke twists die het verloop verrassend houden.

Prima film voor jong en oud. Leuk, luchtig en vermakelijk. 3,5*


avatar van Ajacied16

Ajacied16

  • 202 berichten
  • 361 stemmen

Meerdere mensen hadden gezegd dat ik deze film eens moest kijken en vanavond was het dan eindelijk zo ver. En ik heb er geen spijt van gekregen. Eigenlijk heb ik vrij weinig met Disneyfilms en volgens mij heb ik er ook helemaal niet zoveel gezien, maar dit vond ik toch echt wel leuk om te zien. Mooie animatiebeelden, een geinig verhaaltje en leuke personages. Rendier Sven en sneeuwpop Olaf brachten voor mij de nodige humor en op het einde zat er ook nog een plottwistje in.

Eigenlijk zat dus alles er wel in, maar ik heb ook nog wel een paar aanmerkingen. Soms gaat het wel heel erg richting het dramatische toe en dat hoeft voor mij niet. Daarnaast vond ik dat er heel erg veel in werd gezongen. Natuurlijk wist ik dat er zo af en toe eens een liedje zou komen, maar in deze mate had ik niet verwacht. Op de score heeft het weinig invloed, want Frozen blijft voor mij als een ijspegel op Antarctica overeind staan met 4*


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Prinsessen, de knappe vreemdeling, een komische sidekick, een dier met menselijke gezichtsuitdrukkingen en een reeks zoete liedjes. Jep, alle Disney ingrediënten zijn aanwezig. Kan me ook niet voorstellen dat iemand Frozen als bijster origineel heeft ervaren. Want alle platgetrapte paden worden wederom bewandeld. Soms werkt de humor prima en visueel is het allemaal sterk, maar echt bijzonder was het allemaal niet. Zeker het einde, waarin het hoofdkarakter ontdekt dat simpelweg 'liefde' de oplossing voor alles is. En 'BAM', alles is weer goed. Erg flauw. Datzelfde geldt voor al die liedjes. Ik weet dat het bij Disney hoort, maar ik kan er niet zo goed tegen. Frozen is geen slechte film, maar zie niet helemaal waarom deze film zou moeten blijven hangen.

3 sterren.


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Disney heeft me blij verrast de afgelopen paar jaar maar met het brave Brave en nu het niet veel betere Frozen lijken we weer terug bij af. Veel te veel liedjes vooral in dit nieuwe prinsessendrama rond twee zusjes waarvan de één zich ontpopt tot ijskoningin en de ander haar op één of andere manier moet redden van de ondergang. Onderweg komen we wat charmeurs tegen, een aantal niet te missen dieren en natuurlijk een ultieme comic relief, ditmaal in de vorm van een sneeuwpop. Ik geef toe, het leukste karakter van de film (samen met de verkoper).

Als geheel echter weinig bijzonder, niet heel vervelend om te kijken maar Frozen staat in schril contrast met het geweldige Enchanted of het zelfs lichtelijk geniale Tangled. 2,5*.


avatar van TMP

TMP

  • 1892 berichten
  • 1718 stemmen

Vlotte Disney film. Qua plot wat voorspelbaar, maar dat doet aan het kijkplezier weinig af. Enkele leuke personages ook, vooral sneeuwman Olaf is de moeite waard. De liedjes zijn bovendien best te pruimen, hoewel het er een paar minder hadden mogen zijn.


avatar van J.Ch.

J.Ch.

  • 541 berichten
  • 743 stemmen

Na de vele positieve geluiden over Frozen wilde ik de film toch ook eens zelf zien, en gelukkig ben ik niet teleurgesteld! Nu ben ik sowieso een liefhebber van sprookjes, maar sinds de opkomst van animatiefilms vallen de wat schaarsere sprookjesfilms mij nog wel eens tegen. Frozen is voor mij zoals een sprookjesfilm bedoeld is, maar toch net iets anders dan traditioneel.

Allereerst doet de film het grotendeels zonder slechterik. Ooit was het de bedoeling dat Elsa slecht was, maar dat bleek niet te lukken. Nu is Elsa een personage met ongewone diepte geworden voor een kinderfilm, waardoor ze mijns inziens volledig de show steelt. Ze is aanvankelijk ijzig (moeilijk om er een woord voor te bedenken dat niet gerelateerd is aan kou...), wij als kijkers weten daarvan de reden en daarom krijgen we medelijden met haar. Eén van de hoogtepunten is ongetwijfeld het moment dat Elsa met een powerballad van jewelste haar kracht omarmt. Niet alleen klinkt het goed, het ijspaleis dat Elsa bouwt ziet er schitterend uit.

Het verhaal is een sprookje en dus zitten er clichématige elementen in, maar toch is Frozen soms aangenaam anders. Na de introductie van prins Hans bedacht ik me hoe prettig het zou zijn als de prins ineens de slechterik bleek te zijn - gewoon eens voor de afwisseling. Vrij onverwacht werd ik nog op mijn wenken bediend ook! Erg prettig. Ook bleek een kus eens niet de oplossing voor alle problemen, maar zusterliefde. Sowieso is Frozen wat feministischer dan de doorsnee sprookjesfilm. Waar Anna, zoals het een sprookjesprinses betaamt, meteen wil trouwen met haar droomprins, wordt dit door zowel Elsa als Kristoff sterk afgekeurd. Dat de trollen Anna en Kristoff vervolgens onmiddellijk willen laten trouwen doet dan wel weer af aan die boodschap en klopt ook niet met de rest van de film. Daarnaast is Elsa geen prinses maar koningin, dat zien we niet vaak in sprookjes (tenzij het een boze stiefmoeder is, natuurlijk). Anna is voor een prinses bijzonder onafhankelijk - hoewel het toch maar goed is dat Kristoff aan haar zijde staat...

Ik heb de Nederlandse versie gezien en vond daarin de prestatie van de stemacteurs erg goed. Stiekem vind ik Willemijn Verkaiks versie van 'Let it Go' mooier dan de officiële van Idina Menzel. Als je een hekel hebt aan liedjes in films moet je deze maar overslaan, maar ik vond de liedjes leuk en goed uitgevoerd. De animaties zagen er goed uit, en zoals ik al zei kon ook het verhaal me goed bekoren.

Al met al heb ik genoten van Frozen en ontstijgt de film met gemak de middenmoot. Hopelijk gaat Disney op deze manier door!


avatar van Black Math

Black Math

  • 5430 berichten
  • 1753 stemmen

Eigenlijk was deze film nog niet aan de beurt, aangezien ik 3D computergeanimeerde films het liefste in chronologische volgorde afwerk en ik nog lang niet bij 2013 ben aangekomen. Maar ik zat langdurig in een vliegtuig, vandaar de beslissing toch deze film te kijken.

Ik moet zeggen dat ik qua animatie behoorlijk onder de indruk ben. Met name het begin ziet er verbluffend mooi uit. Bijzonder sterk. De andere aspecten van de film daarentegen zijn verschrikkelijk. Met name de liedjes, die helaas verplicht zijn in Disney films, maar totaal niet de charme hebben van liedjes in de oude Disney films. Werkelijk bagger. Verder een plot dat vol zit met clichés en waar de moralistische lessen helaas niet achterwege blijven. Verder een hoop eendimensionale personages, al was rendier Sven soms nog wel vermakelijk.

Jammer, er had veel meer in gezeten. De 2,5* gaan dan ook met name naar de animatie.


avatar van K. V.

K. V.

  • 4364 berichten
  • 3769 stemmen

Tja, 'k vond deze een beetje wisselend. 'k had eigenlijk wel redelijk grote verwachtingen bij deze film, maar ze zijn toch niet volledig ingevuld. Niet dat het een slechte film was, maar 'k miste toch een beetje het Disneygevoel. Nochtans zaten er eindelijk weer liedjes ("Let It Go" springt er toch echt wel uit!) in en zaten er prachtige scènes in, maar het verhaal kon me niet de volledige speelduur evenveel boeien. Vooral in het middenstuk zaten er toch wel wat saaie stukken in. Gelukkig verbeterde het weer naar het einde toe en was de finale wel weer groots.

De figuurtjes/sidekicks zelf zijn niet zo bijzonder of blinken echt uit qua humor en gaan niet meteen in m'n geheugen gegrift staan.

Al bij al wel het bekijken waard, maar 'k vond het geen grand cru.


avatar van 3bdelilah

3bdelilah

  • 103 berichten
  • 742 stemmen

Tja, net gezien met mijn zusjes en ik wist vooraf al dat deze animatiefilm erg veel heeft opgehaald. Al met al vond ik 'm prima wegkijken, duurt met zijn anderhalf uur gelukkig niet te lang. Het is een lange tijd terug dat ik animatiefilms heb gezien, maar ik vond het er best schitterend uit zien. Maar inhoudelijk was 't natuurlijk allemaal heel zoetsappig, wat meer dan begrijpelijk is omdat er wordt gericht op kinderen. Qua plot ook best voorspelbaar, dat Hans uiteindelijk een slechterik blijkt te zijn en dat met "ware liefde" eigenlijk de zusterlijke liefde bedoeld wordt in plaats van Kristoff en Anna. De constante onderbrekingen met liedjes vond ik ook niet nodig, maar op zich niet heel erg. Grootste pluspunt vond ik die Olaf, vond hem eigenlijk wel lachen.


avatar van avdj

avdj

  • 225 berichten
  • 1304 stemmen

Disney Feature #57

Het heeft even geduurd maar met Frozen ben ik dan toch aan het einde gekomen van een lange reis (her)ontdekkingen uit de rijke Disney-geschiedenis. Zo nu en dan zat er een flinke misser tussen maar het oeuvre is zo breed en gevarieerd dat de meeste andere studio's hier alleen maar jaloers naar kunnen kijken. Mijn overallbevindingen zijn te vinden in het topic 'toplijsten en favorieten', nu over Frozen:

In vergelijking met Wreck-It Ralph vind ik het duidelijk een stap terug. Hoewel het qua opbrengsten alle kaskrakers uit het verleden overtreft mis ik iets speciaals. Disney probeert wel degelijk clichés te vermijden maar echt verrassend vind ik deze film niet. Bovendien wordt Frozen na een sterke opening geplaagd door de nodige 'fouten' of op zijn minst vreemde keuzes. Zo vond ik het sneeuwmonster niet echt gepast en had ik in plaats van een trollenlied liever nog iets meer gezien van Elsa, eenzaam piekerend in haar kasteel.

Er valt wel degelijk te genieten. De liedjes zijn bij tijd en wijle sterk (al zijn het er wel te veel) en de zusjes vormen ook een interessant duo. Vroeger hoefden prinsessen alleen maar verwonderd te zijn maar Anna is meer een girl-next-door dan een doorsnee tekenfilmprinses en Elsa is met haar wat sombere karakter allesbehalve een kopie van haar zus. Als je in ogenschouw neemt dat Disney amper tien jaar hiervoor met Chicken Little kwam aanzetten, mag je concluderen dat het karakterdesign reuzenstappen heeft gemaakt. Want ook Sven en Olaf waren buitengewoon vermakelijk.

Ik mis alleen een bepaalde sfeer of feeling wat nou onmiskenbaar 'Frozen' is. Het authentieke stempel van Tangled ontbreekt helaas. Samen met de eerder genoemde minpunten doet dat afbreuk aan deze verder fraai geanimeerde en stijlvolle film. Nogmaals, aan de creativiteit van zijn voorganger kan deze niet tippen, maar als je Monsters University of Despicable Me 2 kritisch beoordeeld kun je niet bepaald zeggen dat de concurrentie in 2013 nou zo op dreef was. Voor mij misschien een signaal om eens wat meer werkjes uit het Verre Oosten een kans te geven.

3,5*


avatar van Hatseflats89

Hatseflats89

  • 14 berichten
  • 14 stemmen

Leuk!

Ook al meerdere keren gezien (1x zelf, 1x met mijn vriend en 1x met nichtje van 8 jaar).

Ik heb me totaal niet gestoord aan de "vele nummers". Vond dit ook reuze meevallen.

Ja, ik blijf de oude Disney tekenfilms zelf ook het leukst vinden, maar dat is denk ik meer vanwege sentimentele waarde. Dit is gewoon een superleuke animatie film.


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Moderne Disneyfilms hebben zo hun problemen. Net zoals het geval was bij Rapunzel/Tangled bevat Frozen teveel liedjes van matige kwaliteit en vraag ik me iedere keer af waarom die eeuwige sidekicks nodig zijn? Anna was al een prima comic relief, maar nee hoor, er moest weer een duffe pratende sneeuwpop in gezet worden, zodat de allerjongste kijkers ook iets simpels hadden om mee te lachen, terwijl het voor het verhaal echt niet nodig was. Geen idee welke voice-actor het was, maar er ging van Olaf zo weinig enthousiasme of herkenbaarheid uit in de stem, dat het personage al een dubbele verspilling was. Zet dan een professionele idioot als Eddie Murphy in die in ieder geval nog wat kleur geeft aan de voice-acting rollen die hij neerzet. En kap ook eens met die irritante sidekick liedjes, ze zijn altijd het meest vervelende aan Disneyfilms.

Dat was mijn voornaamste kritiek, want verder vond ik Frozen een zeer geslaagde film met intrigerende personages, voor de verandering eens een gemis aan een echte badguy (ja, dat vond ik wel eens verfrissend, helemaal omdat ik de twist dat die prins toch ineens slecht bleek te zijn echt niet aan zag komen. Alsnog is dit echter niet het belangrijkste punt van de film en is de relatie tussen de zussen het voornaamste conflict, dat was voor de verandering weer eens iets origineels. Ook mooi hoe bij deze film er eens geen prins Charming nodig is om het geheel tot een goed einde te brengen en de ware liefde tussen de zussen zit in plaats van tussen man en vrouw.

Ik ben geen fan van het gros van de nummers, maar ik moet toegeven dat ik Let It Go in de context van de film (kende alleen het nummer los van de beelden) wel degelijk een zeer geslaagde song vind die met het grootste gemak een klassieker in wording genoemd kan worden. Tel hier ook nog even de uitstekende animaties bij op en de interessante designs (met uitzondering van dat sneeuwmonster, die was echt te lelijk die we nog niet eerder in een Disneyfilm hebben gezien en ik kan toch niet anders dan concluderen dat Frozen me gewoon goed beviel. Tangled was uiteindelijk iets grappiger, maar deze film had gewoon een stuk meer bezieling.


avatar van sean-penn

sean-penn

  • 159 berichten
  • 110 stemmen

Wie is er niet met Disney opgegroeid. Donald Duck is en blijft mijn favoriete leesvoer op het toilet. Even lachen en ontspannen in de hectiek van ons dagelijks bestaan is zeer belangrijk. Hoe je het wend of keert of je nu voor of tegenstander bent van Disney ze weten wel wat animatie is.

En toen kwam Frozen. Toch wel van mindere kwaliteit dan wat ik gewend ben van hun. Ik kan leven met pratende dieren, rondvliegende helden en met al dat gezang en gehuppel, alhoewel dat laatste meer en meer op je zenuwen werkt dan dat het daadwerkelijk iets toevoegt maar dat terzijde, maar bij pratende sneeuwpoppen trek ik een lijn. Oei.. hij ( ik zeg wel hij maar zijn geslacht is niet echt duidelijk of zijn wortel zit op de verkeerde plek ) deed zijn stinkende best om vooral niet grappig te zijn en daarin slaagt hij Cum Laude.

Heb deze film met m'n kleine nichtje gekeken en haar reactie, gegiechel en meezingen was veel leuker om te zien dan dit miskleun. ( sorry nichtje) Als zij nu wist hoeveel sterren ik heb gegeven dan zou ze ( wat alle vrouwen doen wanneer je ze krenkt) zeker een week niet met me praten !


avatar van Serpicos

Serpicos

  • 1140 berichten
  • 4181 stemmen

Heel erg mooie animatiefilm, het is de hype op de sociale media waard. Frozen is voorspelbaar, heeft genoeg clichés maar heeft toch iets betoverends. Veel werkt, weinig mislukt (zelfs met de grapjes kon ik wel eens glimlachen). Deed me denken aan Maleficent waar ik zowat hetzelfde gevoel bij kreeg, alleen was er daar een Jolie en geen vervelende liedjes tussen de mooie momenten door.


avatar van El ralpho

El ralpho

  • 1481 berichten
  • 1092 stemmen

Disney on ice

Frozen is niet mijn type film. Sowieso kijk ik maar weinig animatiefilms en Disney producties zijn mij doorgaans veel te zoetsappig. Uitzondering op de regel was het geweldige Wreck-it Ralph waar ik wel enorm veel plezier aan heb beleefd, maar doorgaans vind ik dit soort titels veel te overhyped. Zo ook Frozen die best aardig wegkijkt, maar alle commotie er omheen en waarom dit de best verdienende animatie ooit is, ontgaat mij volledig. Eveneens was dit voor mij ook de reden om dit sprookje een kans te geven, en hoewel Frozen beslist aardige momenten heeft, en ook zeker een bepaalde charme heeft die met name voor de kleintjes geweldig moet zijn ontbreekt er voor de volwassen kijker toch een bepaalde diepgang. Een bepaalde diepgang in de vorm van nostalgie en humor die Wreck-it Ralph bijvoorbeeld wel had is hier veel minder aanwezig.

Nu moet ik er wel bij zeggen dat het feit dat ik allesbehalve een fan van musicals ben ongetwijfeld meegespeeld zal hebben, en dat de vele nummers mij ook voortdurend uit het verhaal trokken. Soms was dit niet erg omdat sommige songs vrij sterk waren, maar er waren er ook net zoveel die op de zenuwen begonnen te werken. Muzikaal hoogtepunt is echter toch wel ''Let it go'' waarvoor het spreekwoordelijke petje toch wel even af mag. Daadwerkelijk een sterke song met een boodschap, die dan ook nog eens blijft hangen ook. Het verhaal zelf is typisch Disney, maar een aantal luchtige momenten bevielen mij wel. Zoals de ontmoeting met de Sneeuwpop Olaf. Dit personage is zelf overigens wel behoorlijk overrated, want hoewel deze wel een aantal malen de show steelt had ik wel meer van het personage verwacht.

Al met al een leuke Disney, maar wel een beetje opgeblazen. Ga deze niet zien als je niet om de 5 minuten een liedje om de oren gesmeten wil krijgen, maar ga deze wel zien als je van musicals houdt en twee kleine nichtjes hebt die dol zijn op prinsessen. Ondertussen blijf ik met verbazing de vele inside jokes via media als o.a. 9gag voorbij zien komen en blijf ik me afvragen waarom juist deze film zoveel aandacht verdiend en voortdurend gepersifleerd blijft worden. Wellicht ligt dit aan het feit dat ik niet de grootste muscial fan ben en hoewel ik ook heel veel positieve verhalen hoor over de Disney productie Tangled (zonder de (soms irritante) vele songs die voorbij komen) is een prinsesenfilm in het jaar wel genoeg voor mij

3,0*


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4648 berichten
  • 2102 stemmen

Frozen is een bejubelde moderne animatie van Disney. Op Kerstavond kon ik aan mijn wederhelft even geen actiethriller kwijt dus hebben we deze film gekeken via Netflix. Het repertoire van Disney blijkt echter te divers voor mij - ik heb bijvoorbeeld genoten van The Lion King en Wreck-It Ralph maar dit was voor mij veel te zoet. Het blijkt dat je dus niet zomaar blind een Disneyfilm kunt aanslingeren.

Toen er na amper 20 minuten al 8 liedjes de revue waren gepasseerd sprong het glazuur van mijn tanden. Gelukkig worden de liedjes richting het einde steeds minder talrijk.

De animatie is natuurlijk weergaloos en de voice-acting is ook heel aardig, maar de humor is braaf, er zitten geen knipogen voor volwassenen in en de sneeuwpop was een regelrechte ripoff van Donkey uit Shrek, zowel qua stem als gedrag.

2 sterren


avatar van Dylanmarq

Dylanmarq

  • 11 berichten
  • 43 stemmen

Van alle Disney films vind ik dat ze zichzelf hebben overtroffen bij deze film. Tuurlijk, hij heeft wat foutjes.. Maar wie weet iets op te noemen wat compleet foutloos is en waarvan de weg ernaartoe ook foutloos is geweest? Er zit een mooi verhaal in, de film heeft mooie graphics, goede lied-keuze.. Ja dit is een van mijn favoriete films.


avatar van rcuppen79

rcuppen79

  • 717 berichten
  • 1632 stemmen

Frozen is de 53e avondvullende animatiefilm van Disney. De film is losjes gebaseerd op het sprookje “Snedronningen” (de Sneeuwkoningin) van Hans Christian Andersen. Eind jaren ’90 had Disney al plannen om het verhaal van Andersen om te vormen tot een animatiefilm, maar die plannen werden in 2002 geschrapt na het tegenvallende succes van Disney’s recente animatiefilms. Het duurde nog tot 2011 voordat het project opnieuw werd opgestart. Regisseur Chris Buck keerde terug naar Disney, waar hij voorheen als animator werkte en later de film Tarzan regisseerde. Samen met Jennifer Lee tekende hij voor de regie van Frozen. Lee was ook verantwoordelijk voor het script. Het uiteindelijke verhaal kent nog weinig raakvlakken met het oorspronkelijke sprookje van Hans Christian Andersen, maar gelukkig is de essentie hetzelfde gebleven. In het sprookje draaide het om de familieband tussen broer en zus en hier draait om de band tussen twee zussen.

Frozen is de zoveelste Disney-film over een jonge prinses en hiermee treedt ze in de voetsporen van klassiekers als Snow White And The Seven Dwarfs, Cinderella, Sleeping Beauty, The Little Mermaid en meer recente films als Tangled en The Princess And The Frog. Het is leuk om te zien dat Disney met Frozen ook weer terugkeert naar de musicalfilms waarmee ze in de jaren ’90 zulke grote successen boekte. Ook Frozen was een enorm succes. Disney gold decenia lang als de voorloper op het gebied van animatie, maar is die positie in de laatste jaren kwijtgeraakt aan Pixar (hoewel die studio tegenwoordig ook onder Disney valt). Dankzij Frozen staat Disney weer terug aan de top.

Hoewel de film bijlange niet gezien kan worden als Disney’s betere werk, was de aantrekkingskracht bij een groot publiek onmiskenbaar. Het verhaal van Elsa en Anna lokte drommen mensen naar de bioscoop en uiteindelijk zou Frozen uitgroeien tot de meest succesvolle animatiefilms ooit (in opbrengsten althans), met een wereldwijde opbrengst van een slordige 1,3 miljard dollar. Met name de muziek met zoetsappige meezingers als ”Let it go” waren enorm populair bij vooral kleine kinderen. Naast het commerciële succes werd de film ook bekroond met een Oscar voor beste animatiefilm.

Persoonlijk behoort Frozen niet tot mijn favorieten. De animatie vond ik nergens echt bijzonder en haalt het niet bij recente films als Tangled. Ook de stemmencast sprong er niet echt uit, met uitzondering van Idina Menzel als Elsa. Maar ondanks deze minpunten is Frozen zeker een onderhoudende film, met leuke liedjes en een boeiend verhaal.


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8588 stemmen

Uitstekend animatie/avontuur/komedie/familie/fantasie/muziek film...

Mooi verhaal...

Uitstekend mooi gemaakte animatie...

Super mooi HD kwaliteit breedbeeld...

Uitstekend achtergrond geluid/muziek

(Dolby Digital)...


avatar van Eliandjiee

Eliandjiee

  • 77 berichten
  • 414 stemmen

De volle mep van 5 sterren!

Na positieve verhalen heb ik mij ook maar weer eens gewaagd aan een animatiefilm. En zonder spijt. De film heeft een vlotlopend en voldoende boeiend verhaal, een heerlijk feel-good gehalte, sterke muziek, aandoenlijke personages en humor en prachtige (ijs) animaties!

Een zeer plezierige feeelgood rit waar voor mij gewoon alles aan klopt!


avatar van MRDammann

MRDammann

  • 661 berichten
  • 3560 stemmen

Disney heeft geweldige films gemaakt. Van 'Aladdin' tot 'Tangled'. Van 'Peter Pan', 'the Lion King' tot 'Big Hero 6'. Daar tussen zitten allemaal prachtige films. Qua niveau zit deze film daar middenin. De grappen zijn echt goed, maar het verhaal is niet heel goed. Disney is altijd wel voorspelbaar, maar in dit verhaal zit eigenlijk geen enkele verrassing. Daarnaast is er maar één liedje leuk: Let It Go. De rest blijft niet hangen en is dus niet memorabel.

Ik moet wel zeggen dat de animatie er prachtig uitziet en de karakters zijn van goede stemmen voorzien. De karakters vind ik zelf wel wat cliché. Olaf is wel erg leuk. Middenmoot.


avatar van Miszmi

Miszmi

  • 3240 berichten
  • 598 stemmen

Ik mag het van mijn zoon niet lager dan een '10' geven en aangezien het hier om een kinderfilm gaat, is mijn stem gebaseerd op zijn zienswijze. Zelf kan ik ook erg genieten van deze film, samen liggen we dubbel om Olaf. Ik lach niet snel bij een film, hooguit een glimlach op mijn gezicht, maar bij deze lach ik hardop en dat zegt bij mij genoeg over de humor in een film. Zelf heb ik een tijd geleden de Engelse versie gekeken, bij die versie zijn de liedjes toch een stuk aantrekkelijker dan bij de Nederlandse versie.


avatar van brabusRUS

brabusRUS

  • 1628 berichten
  • 2810 stemmen

Ik mag van mijn oma niet lager dan een '4' geven en aangezien mijn oma houdt van animatiefilms, is mijn stem gebaseerd op haar zienswijze.

Mooi vorm gegeven, en leuke setting, maar jammer genoeg was het verhaal niet super boeiend en waren de liedjes af en toe behoorlijk irritant.

De personages waren ook niet heel leuk. Olaf was irritant en de rest was ook saai. De enige die ik wel leuk vond zijn Hans en het rendier Sven.

Tangled was in mijn ogen veel beter.


avatar van Rosicky

Rosicky

  • 1436 berichten
  • 1709 stemmen

Charmante film met leuke personages. Stoorde me een beetje aan de vele tempowisselingen en het gezang, maar dat laatste hoort en nu eenmaal bij. Niet mijn ding, maar in z'n genre heel erg goed.