Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 74 minuten (originele versie) / 90 minuten (bioscoopversie)
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Steven Spielberg
Met onder meer: Dennis Weaver, Jacqueline Scott en Eddie Firestone
IMDb beoordeling:
7,6 (85.442)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Woensdag 11 februari in één bioscoop (Cuijk)
Plot Duel
"The most bizarre murder weapon ever used!"
David Mann is bezig met zijn autoreis door Californië. Wanneer hij een gastanker probeert te passeren, laat de bestuurder van de gastanker hem niet voorbij. De bestuurder begint steeds vreemder rijgedrag te vertonen: hij begint spelletjes te spelen met Mann en iedere keer als Mann hem bijna inhaalt, snijdt de bestuurder hem af. Dan gaat Mann de strijd aan met de mysterieuze bestuurder.
Externe links
Acteurs en actrices
David Mann
Mrs. Mann
Cafe Owner
Bus Driver
Man in Cafe
Lady at Snakerama
Gas Station Attendant
Old Man
Waitress
Old Man in Car
Video's en trailers
Reviews & comments
thomzi50
-
- 1991 berichten
- 2530 stemmen
Je geeft de beste spielberg een 3.5? Hoop dat dit je 2e Spielberg was ofzo.
Nee, mijn zestiende.
jd1954
-
- 16 berichten
- 89 stemmen
Een ijzersterke film. Spanning ten top wanneer een super saaie man ineens in een leven op dood race terecht komt. De nr 2 in mijn persoonlijke top 10
dionj
-
- 575 berichten
- 729 stemmen
Geweldige film, een low budgetfilm met ongekend hoge spanning. Echt een aanrader. Hier bewijst Steven Spielberg voor de eerste maal zijn klasse. Bijna de hele film speelt zich af in de auto van de subliem acterende Dennis Weaver.
606
-
- 23876 berichten
- 12267 stemmen
Geweldige film, een low budgetfilm met ongekend hoge spanning. Echt een aanrader. Hier bewijst Steven Spielberg voor de eerste maal zijn klasse. Bijna de hele film speelt zich af in de auto van de subliem acterende Dennis Weaver.
jaja echt wel een super gave te kort durende film
met ongekende spanning
sju
-
- 537 berichten
- 2445 stemmen
Spanning was er zeker, en een erg knap debuut van Spielberg (je ziet al qua camerastandpunten zijn filmtalent), maar ik vond de film eigenlijk toch iets te lang duren (de 90 min. versie dan) 3,5*
wicomave
-
- 32 berichten
- 413 stemmen
Half jaren 70 zag ik hem voor het eerst. Ik zat op het puntje van mijn stoel vanwege de spanning. Daarna heb ik hem nog een aantal malen gezien, gisteren heb ik hem nog eens bekeken. Ik vind het nog steeds een prima film, die misschien nu wat gedateerd aandoet omdat er technisch tegenwoordig zoveel meer mogelijk is, qua special effects.
De wijze waarop Spielberg de spanning opbouwt is nog steeds fenomenaal. Wat mij betreft een film waarbij je je nog steeds goed kunt amuseren
Usual Suspect
-
- 395 berichten
- 0 stemmen
Goede film van Spielberg die hier weer goed de spanning weet op te bouwen, en de achtervolgingen weer meesterlijk in beeld heeft gebracht.
Ondanks dat de film al aardig oud is, komt ie niet gedateerd over.
3,5.
Bart Tönjann
-
- 344 berichten
- 79 stemmen
Vond die vieze tank echt vet... Het was net alsof die truck een eigen persoonlijheid had ofzo... alsof het een monster was. Erg goeie en vermakelijke film.
4.0 sterren
niethie
-
- 7319 berichten
- 7244 stemmen
Aardig debuut van een destijds nog onbekende spieleberg, vraag me echt serieus af of deze film zoiezo wel op deze site zou staan als spielberg hem niet geregisseerd had.
De begint erg goed, uitstekend camerawerk, mooie locaties een lange weg, en een grote trucker met een onbekende chauffeur die een kat en muis spelletje speelt met een wat bangere bestuurder van een auto.
Dit levert een aantal redelijk spannende scenes op, kijkt bv naar die scene in het cafe of de die met die schoolbus.
Maar dan slaat de film in het laatste half uur nogal om in een saaie klucht die maar door blijft krabbelen en heel erg langzaam naar zijn einde toewerkt.
Ook vond ik de hoofdrolspeler Weaver (aka McCloud) nogal houterig spelen, misschien was het zijn schijterige personage maar ik vond dat die scnenes waar hij in zich zelf spreekt ontzettend lachwekkend, ook vond ik het erg nep dat er de halve film een borje met flammable op de trucker staat en als hij op het laatst naar beneden stort hij niet eens ontploft. Kortom een redelijk spannende film die op de tweede helft omsloeg in een langdradige klucht waar maar geen einde aan lijkt te komen. Dit neemt niet weg dat ik de film af en toe behoorlijk mooi gemaakt vond en op sommige punten erg spannend was. 2,5 sterren (Voor spielberg's eerste film)
Enigma
-
- 187 berichten
- 0 stemmen
Matige film ik zat me dood te ergeren aan de domheid van David mann vooral bij de spoorwegovergang hij had zo uit kunnen stappen en de bestuurder van de truck kunnen grijpen en zo zijn er nog wel een aantal voorbeelden te noemen.2*
linxde1
-
- 395 berichten
- 346 stemmen
Een film voor niet al te snuggere mensen.
Dat is een niet al te snuggere opmerking! 
The Last
-
- 7169 berichten
- 0 stemmen
Gek genoeg staat deze film in delen verdeeld op Youtube. 
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Voortreffelijk speelfilmdebuut van Spielberg.
Spanningsopbouw is werkelijk geweldig en het camerawerk is uitmuntend. Tevens is het knap dat de makers een simpel gegeven weten te rekken naar een film van bijna anderhalf uur en het toch zó spannend weten te houden. De film ademt een hoop sfeer uit en vooral het feit dat de chauffeur van de truck nooit zijn gezicht laat zien maakt het allemaal erg sterk. Al met al een uitstekend voorbeeld van een puntje-van-je-stoel achtbaanrit.
4 sterren.
wibro
-
- 11590 berichten
- 4098 stemmen
Voor mij is dit nog altijd de beste film van Steven Spielberg. Nog nooit heb ik zo op het puntje van mijn stoel gezeten bij het zien van deze film. De spanning werd opgevoerd naar een absolute climax. De film oogde voor mij als een nachtmerrie. Sublieme film.
excelerator
-
- 16 berichten
- 15 stemmen
Afgelopen week kwam ik "Duel" toevallig tegen in de winkel. Ik had al veel over deze film gehoord en heel vroeger heb ik hem ook wel eens gezien, maar daar kon ik me niet veel meer van herinneren, dus ik moest deze toch weer eens gaan kijken.
Om een lang verhaal kort te maken: het is een superfilm. Het begint allemaal heel onschuldig, maar al snel wordt het spannend. De spanning bouwt goed op tot het uiteindelijke hoogtepunt.
kaztor
-
- 235 berichten
- 146 stemmen
Matige film ik zat me dood te ergeren aan de domheid van David mann vooral bij de spoorwegovergang hij had zo uit kunnen stappen en de bestuurder van de truck kunnen grijpen en zo zijn er nog wel een aantal voorbeelden te noemen.2*
Welke bestuurder?

Gewoon lekker simpel gehouden allemaal met een beetje suspense toe. Echt een spannende wegkijkfilm.
Minder is soms meer. Moet je niet te lang over lullen.
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5831 stemmen
Een film waarin Spielberg zijn talent zou verraden. Want hoewel Spielberg lang niet altijd even goede films heeft gemaakt, zijn sommige films kortweg briljant. De opstap naar Jaws, Close Encounters, De Indiana Jones reeks, E.T. en later nog veel meer, worden duidelijk op veel momenten waarvan ik er maar eens wat zal noemen;
Een simpel gegeven wordt goed uitgewerkt. De keuze om de vrachtwagenchauffeur niet te laten zien, is een geweldige. Net alsof David Mann tegen een vrachtwagen vecht. Werkt hier goed, maar stel je voor dat er in Scream iemand alleen achterna wordt gezeten door een mes. En zo maakt Spielberg nog meer goede keuzes. Zoals de film op zijn hoogtepunt te laten stoppen, je meteen zonder introductie op de weg te smijten (en vlak daarna al met spanning te komen) en nog veel meer.
Grootste verdienste is waarschijnlijk dat Spielberg de ruime landschappen in California iets claustrofobisch geeft. Geweldig gedaan. De scene in het Amerikaanse restaurant is geweldig. De badguy is daar (waarschijnlijk), maar je weet nog niet wie het is en zal dat ook niet komen te weten. Chapeau!
Verder is de film echt niet perfect (zag de complete crew in de spiegeling van de telefooncel) en behalve die schoonheidsfout zijn er nog wel meer dingen die niet helemaal lekker lopen (een aantal dialogen en de acteerprestaties zijn ook niet je van het), maar zijn nauwelijks in verhouding met de grote verdienstelijkheid van deze film. 3,5 sterren.
lucdecoster
-
- 1644 berichten
- 6323 stemmen
Voor mij is dit nog altijd de beste film van Steven Spielberg. Nog nooit heb ik zo op het puntje van mijn stoel gezeten bij het zien van deze film. De spanning werd opgevoerd naar een absolute climax. De film oogde voor mij als een nachtmerrie. Sublieme film.
Ja, geen film voor hartlijders
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
Aardige film, maar om nu te zeggen dat ik hem superspannend vond ... dat is een beetje overdreven. Op zich is het allemaal wat eentonig om een hele film mee te vullen. 't Lijkt me eerder een goeie basis voor een kortfilm, maar je ziet toch dat Spielberg er een mooi ritme in weet te leggen met voldoende "randanimatie" zodat het nergens saai wordt. (Heb wel de lange versie gezien) Vakmanschap met andere woorden.
nightbreed
-
- 3360 berichten
- 5029 stemmen
Met minimale middelen zo'n spannende en boeiende film maken is een kunst op zich.
Mister_Movie
-
- 493 berichten
- 299 stemmen
Mee eens: een auto, een truck, een highway en een paar eetcafés, dat is alles wat deze film te bieden heeft en het is genoeg !
Eerste keer gezien zo'n 15 jaar geleden en hij is altijd bijgebleven. Ik wist toen niet eens dat hij van de hand van een beginnende Spielberg was.
Het meest bijzondere punt vind ik dat je je samen met David Mann de hele film door afvraagt waarom die truckdriver daar nu eigenlijk mee bezig is. Het motief is volstrekt onduidelijk.
Het viel me deze keer wel op hoe 'mieterig' die David Mann wel is. Maar dat contrast komt de film alleen maar ten goede, ook al ergert het hoofdpersonage je bij momenten wel.
3,5* voor toch wel een klassieker.
The Last
-
- 7169 berichten
- 0 stemmen
jaa, ik vond 'm ook erg goed, simpele film met een simpel verhaaltje, maar zeer spannend en voor die tijd misschien zelfs origineel.
Geweldige tweestrijd tussen Mann en de vrachtwagenchaffeur, het blijft maar door en door gaan en de film zakt geen enkel moment in. Dat het hele 'gedoe' volstrekt onduidelijk blijft is ook een dikke pluspunt, het mysterieuze sfeertje blijft hangen en je vraagt je de hele tijd af van: 'waarom doet hij dat nou?' en 'wanneer houd hij nou op?' Dat je dan geen antwoord krijgt op die vraag is een feit.
Nadeel vond ik het geluid van de vrachtwagen, het ene moment was het gemiddeld en een minuut daarna op het zelfde moment ontplofden de boxen bijna, het kan natuurlijk ook aan mijn boxen liggen... Het ongeloofwaardige einde zonder explosie vond ik ook nogal teleurstellend, alsof zo'n volle tank niet explodeert bij een grote val met een brandende auto erbij. Goed, het was 1971, blijkbaar was dit het hoogst haalbare, niks aan te doen dus.
Ik vond het in elk geval zeer vermakelijk en vooral origineel voor die tijd. Dik 3,5*.
Ik heb overigens het origineel gezien, kan iemand mij vertellen wat voor extra scene's bij de bioscoopversie zitten?
Sportingerke
-
- 341 berichten
- 335 stemmen
Ik bleef toch een beetje met een leeg gevoel achter na het kijken van de film. Ik had er door de hoge notering hier meer van verwacht.
Dat het iets anders ging zijn als Kingdom of heaven (die ik ervoor bekeken had) had ik al snel door. Het budget van Duel lijkt mij (in tegenstelling tot dat van Kingdom of Heaven) niet zo groot , aangezien er op een truck, een auto en wat slangenkooien na weinig dure dingen in voorkomen 
Dat men erin slaagt met dat budget toch een degelijke film te maken is een prestatie op zich. Toch wilde ik na 5 minuten achtervolging maar één ding meer weten en dat was hoe het afliep.
De achtervolging stak mij bij tijd en wijle tegen, al was er gelukkig nog het psychologische gevecht dat het hoofdpersonage in tussentijd met zichzelf en de truckchauffeur voerde.
Toen het einde er dan eenmaal kwam was ik toch nogal ontgoocheld aangezien ik iets anders (wat spectaculairders) had verwacht.
Daarom niet meer dan twee sterren hoewel me dat hier misschien hoon zal opleveren van anderen 
lucdecoster
-
- 1644 berichten
- 6323 stemmen
Nogmaals gekeken naar deze film op 2BE, ik geloof nu al voor de 3de maal, grandiose film, de eindscène vind ik ook het minst.
De spanning is echt te snijden, het is alsof je ook in die wagen zit met Dennis Weaver.
Zoals Runaway train zijn deze thriller-roadmovies echt mijn genre, Dikke 5* waard voor mij. Tussen haakjes met mijn vader heb ik zoiets ook al meegemaakt met een geïrriteerde gek voor ons die op de autosnelweg Oostende-Brussel vijfmaal opzettelijk plots remde om ons te pesten, was me dit schrikken. Zoiets vergeet je nooit. Misschien daarom dat ik deze film zo graag zie.
The Last
-
- 7169 berichten
- 0 stemmen
Dat het iets anders ging zijn als Kingdom of heaven (die ik ervoor bekeken had) had ik al snel door. Het budget van Duel lijkt mij (in tegenstelling tot dat van Kingdom of Heaven) niet zo groot , aangezien er op een truck, een auto en wat slangenkooien na weinig dure dingen in voorkomen 
Heeeeh??? Hoe kom je ineens bij Kingdom of Heaven?
Het laatste nieuws

Spaanse Netflix-film '100 Metros' doet het ontzettend goed: 'IJzersterk drama'

Netflix verruilt 'The Grand Budapest Hotel' voor 'The French Dispatch' van Wes Anderson

Nog niet gezien? 'Escape at Dannemora' kijk je nu gewoon op SkyShowtime

Catherine O'Hara (71) overleden: van deze films zou je haar onder meer kunnen kennen
Bekijk ook

Birdman of Alcatraz
Drama, 1962
72 reacties

A Night to Remember
Drama / Historisch, 1958
85 reacties

Jaws
Thriller / Horror, 1975
1.634 reacties

Crna Macka, Beli Macor
Komedie / Romantiek, 1998
171 reacties

Milano Calibro 9
Actie / Misdaad, 1972
24 reacties

Charulata
Drama / Romantiek, 1964
4 reacties
Gerelateerde tags
terreurcaliforniëvals beschuldigdgas stationcliffjachtdeputytravelling person panicmonologuetruckauto ongeluksalesmanstalkingslashercowardlinesswoestijnvrachtwagenchauffeurgebaseerd op een kort verhaalroad rageschool bustravellerdangerous drivingeighteen wheelerlocked bumpersoverheatingrailroad crossing tv-film
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








