• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.148 acteurs
  • 199.025 gebruikers
  • 9.373.095 stemmen
Avatar
 
banner banner

Duel (1971)

Actie / Thriller | 74 minuten (originele versie) / 90 minuten (bioscoopversie)
3,57 1.243 stemmen

Genre: Actie / Thriller

Speelduur: 74 minuten (originele versie) / 90 minuten (bioscoopversie)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Steven Spielberg

Met onder meer: Dennis Weaver, Jacqueline Scott en Eddie Firestone

IMDb beoordeling: 7,6 (85.403)

Gesproken taal: Engels

Plot Duel

"The most bizarre murder weapon ever used!"

David Mann is bezig met zijn autoreis door Californië. Wanneer hij een gastanker probeert te passeren, laat de bestuurder van de gastanker hem niet voorbij. De bestuurder begint steeds vreemder rijgedrag te vertonen: hij begint spelletjes te spelen met Mann en iedere keer als Mann hem bijna inhaalt, snijdt de bestuurder hem af. Dan gaat Mann de strijd aan met de mysterieuze bestuurder.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van hugohei

hugohei

  • 2149 berichten
  • 2347 stemmen

Wat een onzin, Zavo. Moet iemand hier serieus op in gaan ? Bekijk het lijstje van 22 films nog es goed. Er zit nogal wat aardigs bij.


avatar van Zavo

Zavo

  • 6392 berichten
  • 1616 stemmen

Ik meen het hoor. Ik zeg niet dat hij verder geen goede films heeft gemaakt, maar ik vind deze gewoon het beste.


avatar van rzasa

rzasa

  • 396 berichten
  • 159 stemmen

Erg spannende film. Goed vond ik dat de truck geen gezicht heeft, lees: dat je de chauffeur niet ziet. 4 sterren


avatar van John Doe

John Doe

  • 916 berichten
  • 2122 stemmen

Zavo schreef:

Niet alleen de doorbraak van Spielberg, maar ik denk ook z'n beste film. Daarna is hij mij toch iets te commercieel en vervolgens (vanaf de jaren 90) te pretentieus geworden.

Hier ben ik het mee eens, dit is z'n enige niet commerciele film en dat maakt de film net wat specialer. Ik vind dit ook Spielbergs beste.


avatar van dttom

dttom

  • 2146 berichten
  • 2156 stemmen

mazdalfa schreef:


En nog even over die opmerking van dttom ('Waarom draaide die man niet om, hij was toch al te laat?): als je oplet dan is al heel snel duidelijk dat de man's carriere afhangt van het redden van die ene klant. In Amerika (en zeker in die jaren) betekende het verlies van je baan ook het verlies van je medische verzekeringen, er waren geen WW-uitkeringen en bovenal stond ook zijn huwelijk stevig onder druk. Zijn baan kwijtraken stond gelijk aan zijn 'leven' kwijtraken. Er was geen weg terug; ook dat is een symboliek in de film.



Aha dus wat heeft hij nu over gehouden aan het eind van de film? hij heeft van de chaffeur gewonnen maar voor de rest is hij zijn leven kwijtgeraakt Hij had dus om moet draaien, de sukkel.


avatar van EmDee

EmDee

  • 7192 berichten
  • 1417 stemmen

John Doe schreef:

Hier ben ik het mee eens, dit is z'n enige niet commerciele film en dat maakt de film net wat specialer. Ik vind dit ook Spielbergs beste.

Waarom wordt de heer Spielberg altijd gepakt op zijn commerciële dingen.


avatar van blabla

blabla

  • 2070 berichten
  • 5243 stemmen

Dat schijnt om de een of andere reden niet te mogen, je eten (en nog wat extra) verdienen aan iets waar je goed in bent en plezier in hebt.

Komt nog een kronkel bij ook, het is commerciëel dus niet creatief en/of artistiek (slaat nergens op, maar die gedachte leeft wel).


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

John Doe schreef:

(quote)

Hier ben ik het mee eens, dit is z'n enige niet commerciele film en dat maakt de film net wat specialer. Ik vind dit ook Spielbergs beste.

Maar dit is toch gewoon een hartstikke commerciele film? gemaakt voor een (commercieel) TV-station....

Volgens mij is Sugarland Express bijvoorbeeld al minder gericht publieksbehaging.


avatar van Zavo

Zavo

  • 6392 berichten
  • 1616 stemmen

Commercieel of niet, het was een 'kleine' film en daarna heeft hij vrijwel alleen maar films voor het grote publiek gemaakt en dat ik daar niet bij hoor is me inmiddels wel duidelijk. Ik ben gewoon geen fan van Spielberg, maar vond deze film wel erg goed, laten we het daar maar op houden.


avatar van John Doe

John Doe

  • 916 berichten
  • 2122 stemmen

blabla schreef:

Dat schijnt om de een of andere reden niet te mogen, je eten (en nog wat extra) verdienen aan iets waar je goed in bent en plezier in hebt.

Komt nog een kronkel bij ook, het is commerciëel dus niet creatief en/of artistiek (slaat nergens op, maar die gedachte leeft wel).

Bij z'n latere films is Spielberg creatief geweest op de vierkante centimeter, wel zeer leuke baisgedachten voor z'n films.


avatar van De GeuS

De GeuS

  • 2180 berichten
  • 2858 stemmen

dttom schreef:


Aha dus wat heeft hij nu over gehouden aan het eind van de film? hij heeft van de chaffeur gewonnen maar voor de rest is hij zijn leven kwijtgeraakt Hij had dus om moet draaien, de sukkel.


"The man who avoided the duel" weet zeker dat het een stoere film was geworden....

Als je zo wilt redeneren kan je een groot deel van de films wel weggooien. Vond het persoonlijk een erg spannende film.


avatar van Juichtoon

Juichtoon

  • 22 berichten
  • 229 stemmen

Indrukwekkende film, Steven Spielberg weet de spanning er de gehele film in te houden. Daarnaast zijn er geregeld komische momenten. Minimale middelen, maximum resultaat en zo hoort het. Mist wat aan de diepgang van de personages en behalve het gebrom van de vrachtwagen laat de film op geluid ook wat steekjes vallen.

4*


avatar van kos

kos

  • 46691 berichten
  • 8849 stemmen

Jordy schreef:

tering wat een belachelijke film zeg. Saai, simpel en erg ongeloofwaardig (hij staat op het punt om voor een trein geduwd te worden, en blijft rustig in z'n auto zitten)

moest er inderdaad vooral om lachen. Dan is een film als Joy Ride, ondanks dat het een schaamteloze kopie is van deze film, toch een heel stuk spannender

Hello Candy Cane...

Anderhalve ster
Nou ja zeg! Jordy toch.

Tuurlijk is de film simpel van opzet, dat is ook de bedoeling. Juist daarom, het feit dat het zo doodgewoon begint en vervolgens niet meer ophoudt is geweldig gedaan. Het camerawerk en het geweldige geluid (die ronkende motoren over je stereo ) werken zeer goed bij aan de beangstigende sfeer. Saai is het al helemaal niet.
Wat betreft de twijfels over de domheid van de hoofdpersoon, beetje kort door de bocht. Hij deed juist veel dingen die ik ook als eerste zou doen. heel hard rijden, er achter blijven hangen, proberen te praten met de bestuurder, de auto om een hoekje verbergen. Best redelijk allemaal. Dat het vervolgens niet blijkt te werken tja.. Wie verwacht nou dat die vrachtwagen hem zo goed bij kan houden, misschien is dat ook wel erg moeilijk, maar het zag er zeer geloofwaardig uit..

En het is juist een groot voordeel dat er niet van die domme subplotjes en irritante personages inzitten als in Joyride


avatar van Zavo

Zavo

  • 6392 berichten
  • 1616 stemmen

Helemaal mee eens, kos. Ik vond de hoofdpersoon ook zeker niet ongeloofwaardig, integendeel. Ik blijf er bij dat dit de beste Spielberg is.


avatar van hans vd togt

hans vd togt

  • 336 berichten
  • 630 stemmen

Zavo schreef:

Ik blijf er bij dat dit de beste Spielberg is.

eeeuh ok..., ff weer de drugs neerleggen en ga maar even slapen ofzo, dit klopt natuurlijk van geen meter wat je hier zegt hehehe


avatar van Freud

Freud

  • 10772 berichten
  • 1153 stemmen

Tuurlijk is het hoofdpersonage een beetje dom, maar het lijkt me niet onlogisch dat zo'n gefrustreerde truckchauffeur juist hem eruit kiest om een beetje te pesten. En dat hij niet omdraait: dat lijkt mij best te begrijpen, in zo'n situatie weiger je toch te geloven dat wat je meemaakt echt is? Ik bedoel, dit is nu eens een realistisch slachtoffer, dat echt precies doet wat een normaal mens zou doen. Je blijft gewoon doorrijden omdat je jezelf niet gelooft over wat er daarvoor is gebeurd. Het enige wat mij dan ook heeft gestoord aan de film is het einde, want dan verandert hij ineens in een soort held, wat niet bij zijn karakter past. En het was een gigantische teleurstelling dat je een hele film op 'inflammable' zit te kijken, en dat die truck dan niet eens ontploft!
Nee, ik vond het een meer dan behoorlijke film, een van Spielbergs betere (maar niet de beste, sommige van zijn 'commerciele' films werken zo goed dat ik er toch volledig in ben meegegaan)


avatar van eerdekes

eerdekes

  • 1529 berichten
  • 587 stemmen

Heb ik eens op de bbc gezien, lekker spannende film, die me soms wel eens op het puntje van de zetel kreeg, al bij al 'n 3


avatar van PatrickL

PatrickL

  • 1586 berichten
  • 2398 stemmen

Leuk en spannend filmpje. Ik vind het erg goed van Spielberg dat hij met minimale middelen een heel vermakelijk filmpje heeft weten te fabriceren. Ik heb me in ieder geval 90 minuten vermaakt. 3,5*


avatar van steven36

steven36

  • 73 berichten
  • 0 stemmen

Beste roadmovie ooit gemaakt, aan een stuk door genieten.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Ik vind dit geen roadmovie.


avatar van MWX

MWX

  • 341 berichten
  • 1885 stemmen

ik kan deze film verdorie niet op dvd krijgen ben d'r al zo lang naar op zoek weet iemand hoe ik aan deze film kan komen.


avatar van Dustyfan

Dustyfan

  • 5607 berichten
  • 0 stemmen

Op 17 augustus komt deze uit op R1, over een R2 release kan ik helaas niks vinden.

link


avatar van flipsen

flipsen

  • 1696 berichten
  • 482 stemmen

Ik heb deze film net weer eens een keer bekeken. Ik vind hem heel erg leuk. En, hij komt begin oktober uit op DVD regio 2!

Zo de film begint, je hebt eerst een radio gesprek, doet er helemaal niet zoveel toe, maar halverwege kom je er dan achter dat het op de hoofdrolspeler van toepassing is. En zo de film verder helemaal opbouwt, hoe simpel de film ook is, hij wordt gewoon ontzettend spannend naar het einde toe. En dan die horror muziekjes eronder, heel goed gedaan.

4 sterren, meer kan ik er niet voor geven, want daar is de film verder te beperkt voor, maar hij is zeker de moeite waard.

Die vrachtauto is ook echt een prachtig voertuig, dat geluid wat ie maakt, de grote van die truck, de rook die uit uitlaat komt, al dat roest, de snelheid die hij nog kan halen... een prachtauto.


avatar van t_v_b

t_v_b

  • 296 berichten
  • 734 stemmen

Vroeger hadden de vrachtwagens geen begrensers zoals nu dus zo zie je dat ze de automobilisten nog weleens flink dwars konden zitten.


avatar van xangadix

xangadix

  • 1618 berichten
  • 4501 stemmen

Haa! Vandaag de dvd binnen gekregen!


avatar van Mc

Mc

  • 1006 berichten
  • 2092 stemmen

vanavond even kijken deze!, ben wel benieuwd naar spielbergs eerste film!


avatar van Ralfke

Ralfke

  • 764 berichten
  • 2075 stemmen

Wel een leuk tussendoortje; aardig spannend! ***1/2


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2064 stemmen

Na al die jaren heb ik hem dan eindelijk gezien, en ik vond hem echt geweldig...

Ik weet 't niet precies, maar films die zich tijdens vervoer afspelen weten me vrijwel altijd wel te boeien. In dit geval dus ook. Er hangt tevens ook zo'n bepaalde sfeer in de film...

Het plot sprak me altijd al aan. In deze film is het plot zeker goed uitgewerkt. Wat ik toch miste, was goede en spannende muziek, en wat meer echte angst van de autobestuurder. Het laatste kon ik helemaal niet terugvinden in de film, wat naar mij idee de film toch stukken beter had kunnen maken...

De film blijft van begin tot eind erg vermakelijk en het verveelt geen moment. Soms beginnen de achtervolgingen wel erg hetzelfde te worden, maar dit was voor mij absoluut niet storend...

Het is nog nooit bij mij voorgekomen dat ik een (voor mij) nieuwe film 4 sterren zou geven, maar dit is dus de eerste keer... Ik twijfel er nog sterk over, dus de kans is er dat deze binnen een week nog kan veranderen in 3.5*...

Erg goed debuut van Spielberg...

*4.0*


avatar van bioscoopzaal

bioscoopzaal

  • 2805 berichten
  • 4325 stemmen

Goeie, spannende en verrassend eenvoudige thriller. Soms een beetje monotoon, maar de sterke regie en de verzorgde montage houden het voordurend interessant.

En wat een geweldige auto is die Plymouth toch... zo maken ze ze niet meer.

3.5 sterren.


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2064 stemmen

Ik schreef:

Ik twijfel er nog sterk over, dus de kans is er dat deze binnen een week nog kan veranderen in 3.5*...

Bij deze.