• 15.818 nieuwsartikelen
  • 178.402 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.649 acteurs
  • 199.109 gebruikers
  • 9.378.100 stemmen
Avatar
 
banner banner

Joy Ride (2001)

Thriller / Roadmovie | 97 minuten
3,25 1.353 stemmen

Genre: Thriller / Roadmovie

Speelduur: 97 minuten

Alternatieve titels: Road Kill / Joyride / Roadkill

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: John Dahl

Met onder meer: Steve Zahn, Paul Walker en Leelee Sobieski

IMDb beoordeling: 6,6 (81.278)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • meJane Bekijk via meJane
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play

Plot Joy Ride

"It started as a joke. Now the joke is on them."

De student Lewis besluit om naar de andere kant van Amerika te rijden om zijn vriendin Venna te zien. Lewis raakt opgescheept met zijn oudere broer Fuller, wiens geintjes op de weg er voor zorgen dat de broers en Venna in een nachtmerrie gezogen worden wanneer een gestoorde truckchauffeur beledigd raakt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Lewis Thomas

Fuller Thomas

Officer Akins

Gas Station Mechanic

Gas Station Manager

Sheriff Ritter

Danny, Lewis' Roommate

Car Salesman

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11414 berichten
  • 6715 stemmen

Leuk.

Toch wel toffer dan ik had verwacht. Gekeken omdat hij binnenkort van Netflix verdwijnt en hij nog steeds op mijn watchlist stond. Dus op een lekkere rustige avond deze Road thriller opgezet, die nog goed uit de hoek kwam ook.

Een cast waar ik dan ook graag tegenaan kijk. Steve Zahn was een positieve verassing, Walker en Sobieski zijn ook prima. De film kent goede spannende momenten, waarop de finale toch wel lekker intens gebracht werd.

Het begin was vlot, het middenstuk was wat matiger aangezien er niet echt een dreiging was. De film kent inderdaad wat irritatie puntjes maar dat was totaal niet erg. Best geslaagde thriller op een genre waar moeilijk een goede film uit te halen valt.


avatar van Flat Eric

Flat Eric

  • 6443 berichten
  • 1026 stemmen

Amerikaanse glimmende trucks zijn per definitie indrukwekkend maar vooral als ze kwaad in de zin hebben.

Toch een verrassend spannende film die ik lang links heb laten liggen vanwege de afschuwelijke poster.

Film stelt niet teleur. Het begint meteen vrij sterk met de pesterijen van de jongens en de spanning wordt goed opgebouwd. Je weet dan al vrij snel dat het niet goed gaat aflopen. Prima kat en muis spel en goed einde.


avatar van IH88

IH88

  • 9734 berichten
  • 3186 stemmen

“Do you guys need help back to the main road?”

“Yeah, we're fine, now that we're not murdered.”

Prima film die het vooral moet hebben van de oplopende spanning, en de strijdt tussen drie jongeren en een wraakzuchtige vrachtwagenchauffeur. Donkere wegen, goedkope hotels en uitgestrekte landschappen, dat is waar Joy Ride zich afspeelt. Uitstekende voorwaarden voor een spannende thriller die niet extreem gewelddadig is, maar wel beklemmend en op sommige momenten ijzingwekkend. Walker, Sobieski en Zahn vormen een leuk trio, en in dit soort film passen ze ook prima. De film had misschien wat korter gemogen en de spanningsboog had wat strakker gekund, maar al met al is Joy Ride een vermakelijke rit.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Tarkus schreef:

(quote)

De film opnieuw bekeken, samen met mijn vriendin, die hem best spannend vond.

Het is een van Paul Walker's eerste successen en er nu naar kijken geeft wel een speciaal gevoel, het is pas 2 dagen geleden dat Paul Walker is omgekomen in een auto ongeluk.

De ster uit de Fast & Furious films zal gemist worden, vooral deze reeks zal nooit meer hetzelfde zijn.

Rest In Peace Paul... we'll miss You...

Dit is en blijft een van mijn favoriete films.

Met een puike cast, waaronder de betreurde Paul Walker.


avatar van lang pee

lang pee

  • 3244 berichten
  • 1411 stemmen

Een leuk filmpje met de helaas te vroeg overleden Walker. Een beetje humor en een beetje lichte spanning en het acteren is redelijk dus zeker niet slecht....


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4412 berichten
  • 3096 stemmen

Middelmatig.

Vrij leeg, maar wel vlot thrillertje. Een product van z'n tijd en dat is er aan te zien, maar ik vind dat wel leuk. Tot de actievolle finale vind ik het eigenlijk nog bovengemiddeld. Dat kat-en-muisspel is gewoon goed gedaan, zonder meer, en Rusty Nail is een toffe tegenspeler, zij het zonder gezicht. Erg origineel is het allemaal misschien niet, maar met anderhalf uur aan speeltijd kan je eigenlijk amper sukkelen met deze tussendoor.

2,5