

Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 119 minuten
Alternatieve titels: Confession of Murder / Naega Salinbeomida / 내가 살인범이다 / 내가 殺人犯이다
Oorsprong:
Zuid-Korea
Geregisseerd door: Jung Byung-gil
Met onder meer: Jung Jae-young, Park Si-hoo en Jung Hae-kyun
IMDb beoordeling:
7,0 (12.363)
Gesproken taal: Koreaans
On Demand:
Bekijk via iTunes
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Nae-Ga Sal-In-Beom-I-Da
"He'll kill to be famous."
Zodra de seriemoordenaar Doo-Suk Lee weer wat vrijheden krijgt in de gevangenis, schrijft hij zijn autobiografie 'Ik ben een moordenaar', waarin hij in detail al zijn moorden beschrijft. Het boek wordt een bestseller en Ji-soo Han, de moeder van één van zijn slachtoffers zweert wraak. Detective Choi, die Lee's moorden vijftien jaar onderzocht, heropent hierdoor een aantal zaken. Ondertussen wordt er een andere moordenaar actief, waardoor twijfel ontstaat aan Lee's schuld aan de seriemoorden.
Externe links
Acteurs en actrices
Det. Choi Hyung-goo
Lee Doo-suk
Jay
Han Ji-soo
Jung Tae-suk
Snake Hunter
Director
Choi Kang-sook
Kang Do-hyeok
Director Kim
Video's en trailers
Reviews & comments

tattoobob
-
- 8193 berichten
- 2502 stemmen
De Zuid-Koreanen bewijzen maar weer dat zij een prima film kunnen neerzetten!!
Betere thrillers als de Amerikanen vind ik zo maar.
Ideale mix tussen thriller actie en comedy . . . heerlijk jaaaa ik ben een vanaf nu echt een fan van de Zuid-Koreaanse films...de thrillers wel te verstaan!!
Ik begin met 3,5 ster!

gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Na een wilde spectaculaire achtervolging in de eerste minuten van de film ontstaat een goed en doordacht kat en muisspel met slimme plotwendingen. Jammer van het komedieachtige slapstickdeel in het midden van de film: het leidt af en voegt bovendien niets toe, vooral als je er, zoals ik, geen enkele feeling mee hebt, werkt het enkel vervreemdend en is het uitermate irritant. De cast speelt, zoals te doen gebruikelijk in Koreaanse thrillers, de sterren van de hemel.

margriet76
-
- 7 berichten
- 25 stemmen
Echt een superleuke en originele film. Er was genoeg actie en je blijft benieuwd hoe het afloopt! Prima cast ook!
De humor was zoals Gauke ook zegt nogal vreemd, ik had er ook niets mee. Wat ik dan weer wel enorm komisch vond (de tranen biggelden me echt over de wangen): de scenes op de snelweg, eerst het gevecht, maar bijna op het eind kwam het hoogtepunt: een racende vrachtwagen die alle auto's inhaalt, goed manoevreert enz.... tja misschien is dat Koreaans (en ik ben natuurlijk een vrouw ).... Al met al, zeker geen B-film, maar een aanrader!

hannes64
-
- 1924 berichten
- 5080 stemmen
Zeker een aanrader, ik ben ook echt dol op deze films, als ze uit zuid Korea weg komen, graag de titel, want ik mòet em zien.
Van de week No Mercy gezien, daarvoor I Saw The Devil, The Man From Nowhere, etc...etc...
Ongelooflijk goeie verhalen, en `t zijn films op zich, dus remakes, nee...laat ze zoals ze zijn.
Oldboy is al een remake van, niet dat mij dat veel schelen kan, maar sommigen mòet je gewoon met rust laten, want `t verhaal kèn je al.
Het blijven schitterende films, en zullen `t ook blijven doen, hoop ik.
Dit was ook weer een staaltje echt Koreaans.
3.5 even genoeg, voor een rerun, misschien hoger.

hannes64
-
- 1924 berichten
- 5080 stemmen
Trouwens, voor de oplettende kijker, als je goed ziet, gaat de cameraman ook achter elke persoon aan, zelfs door gebroken ramen etc...etc....blijft een kei van een film.

Svenniboyke
-
- 293 berichten
- 693 stemmen
Sterk!Echt wel een zeer goede film!Heb van begin tot eind vol spanning zitten kijken!Daar kunne ze in Amerika nog van leren van onze Koreaanse vrienden!

Bottleneck
-
- 8232 berichten
- 2108 stemmen
Ik had hem wat rauwer verwacht, vooral ook na de mooie en veelbelovende opening met de actie, achtervolging en het strakke camerawerk Alleen komen daarna iets te vaak komedie-aspecten en sentimenten om de hoek kijken die de spanning in de weg zitten, en het hele media- en fan-gebeuren kwam niet al te overtuigend over. Maar een onvoldoende is het zeker niet waard, daarvoor steekt het te goed in elkaar en houdt het de aandacht vast.

_Casper_
-
- 1244 berichten
- 1692 stemmen
Geweldige film!, Wat kunnen die Koreanen toch goeie film maken, Verrassend en spannend verhaal (kan echt merken dat het geen amerikaanse ''standaard'' thriller is) goed acteer werk en goeie actie, verrassend tot het einde.
Dikke aanrader, 4*

nightbreed
-
- 3351 berichten
- 4984 stemmen
Jammer dat ze een knulletje (zag eruit als een 16-jarige) een rol laten spelen van iemand die 15 tot 19 jaar geleden een reeks moorden zou hebben gepleegd. Daar sloeg echt nergens op. Voor de rest lekker vermakelijke onzin.

scorsese
-
- 12636 berichten
- 10696 stemmen
Goeie film waarin een seriemoordenaar, na de verjaringstermijn, middels een boek een bekentenis aflegt. Een goed verhaal met ook een goeie twist tegen het einde. Een aantal spannende en ook spectaculaire momenten (zoals de auto-achtervolging). Tijdens de eerste helft wat onevenwichtig qua toon, maar dit is niet echt storend.

@Noorderwijk
-
- 122 berichten
- 104 stemmen
Het verhaal hierboven klopt totaal niet. Moordenaar heeft nooit in de gevangenis gezeten.

Decec
-
- 6693 berichten
- 8471 stemmen
Een goede actie/mysterie/thriller film...
Prima verhaal...
Prima acteerwerk...
Super mooi HD kwaliteit breedbeeld...
Prima achtergrond geluid/muziek
(Dolby Digital)...

LPereboom
-
- 365 berichten
- 778 stemmen
Een goeie thriller met een goed einde! Het camera werk is zoals met de meeste koreaanse films fantastisch en op sommige momenten heel origineel! Het enige was stoorde was de over the top actie scene op de auto's... Want het begin begon de actie heel goed met een mooie achtervolging scene!

james_cameron
-
- 6571 berichten
- 9481 stemmen
Wat een rommeltje dit zeg, niet te geloven. Het verhaal is intrigerend en steekt best vernuftig in elkaar, maar qua toon en sfeer zwalkt dit alle kanten uit. De film begint spannend en lijkt zich te ontpoppen als een prima zuid-koreaanse thriller, maar dan duiken er opeens allerlei misplaatste slapstick-momenten op, alsmede eindeloos voortdurende en amper ter zaken doende aktiescenes. De plot heeft dat eigenlijk helemaal niet nodig en dit soort zaken leidt slechts de aandacht af. Amerikaanse remake dan maar? Dat is in dit geval niet eens zo'n slecht idee. Maar dan zonder slapstick en auto-achtervolgingen, svp.

The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Bij deze sluit ik me aan bij james_cameron dat een remake niet echt een gek idee is, of die nou uit Amerika komt of ergens anders vandaan. Het concept van een seriemoordenaar die na het verlopen van de zaak met zijn bekentenissen in de media komt aanzetten is best gaaf. Of het ook werkelijk mogelijk is weet ik niet, maar het leent zich voor zowel goede satire of een spannende thriller. Misschien zelfs een psychologisch drama.
Confession of Murder neemt geen van deze drie opties, al suggereert hij ze allemaal te proberen. Probleem is dat het enorm over-the-top is op ieder gebied. Cartooneske actiescènes, extreem melodrama en breed komische scènes wisselen elkaar af en zorgen er bijna voor dat geen een van allen echt werkt. Ondanks de stilering is het een slecht geregisseerde ratjetoe aan elementen, alsof je naar een film zit te kijken die maar niet kan besluiten wat het is. Ik ben sowieso niet een al te grote fan van dat extreme gedoe, zeker niet in het acteren. De vent die de uiteindelijke moordenaar speelt is met name rampzalig. Alleen de actiescènes maken het de moeite waard. Ze komen bijna uit een Looney Tunes filmpje, zo over-the-top is het (behalve de ijzersterke eerste), maar ze zitten goed in elkaar.
Het intrigerende plot wordt helaas ook verpest door een slechte uitwerking. Sowieso is het gegeven al meteen minder interessant als het allemaal slechts een plan was om de echte moordenaar zich te laten melden. In feite vond ik het al niet zo toen de twist leek te zijn dat de schrijver niet de echte bad guy was. Daar ligt niet het fascinerende punt van het verhaal. De boel had gered kunnen worden als de schurk boeiend was, met een interessante motivatie, maar helaas, hij is het slechtste element aan de hele film. Daarvoor stoorde ik me trouwens ook aan het acteerwerk van de vent die de schrijver speelt. Hij speelt opzichtig een nepperd. Met zo'n smerig glimlachje boete tonen bij de ouders van de slachtoffers bijvoorbeeld. Acteerregie lijkt Byoung-Gul Jung totaal vreemd te zijn, helaas.
Het intrigerende concept en de actie moeten de film dragen. Dat lukt niet al te goed, maar het kijkt nog wel weg. Zeker niet één van de betere Koreaanse thrillers wat mij betreft. Zie bijvoorbeeld Memories of Murder om een goed beeld te krijgen van hoe je wel verschillende tonen kunt mixen tot een geweldig effect.
2,5*

Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5581 stemmen
Zuid-Koreaanse stamppot van van alles en nog wat. De opening is wild en stijlvol geschoten, grimmig en vurig van karakter. Een paar tijdssprongetjes later waan je je af en toe in een onnozele klucht. Het vliegt alle kanten op. Van thriller via actie naar mysterie en weer terug, een psychologische drive afgewisseld met moderne slapstick en 24 karaats melodrama.
Er is geen touw aan vast te knopen. Vrij lullig voor Jung Jae-young, die de hele film een serieus verbeten indruk maakt. Geldt ook voor Kim Young-ae die een statige, grievende vrouw met de uitstraling van een Godmother neerzet. Ze verzuipen in de onzin die de rest kenmerkt. Ergens wel een begrijpelijke keuze, want als je de twist ontleedt, is het precies dat.
Het verhaaltje doet ook geen moeite om dat te verhullen, je voelt het van mijlenver aankomen met deze gladde schrijver. Animo kan je het niet ontzeggen. De film jakkert meestal flink door en ach, je wilt toch weten hoe het gaat uitpakken, maar de wispelturige toon smoort de obsessieve thriller die het in zich heeft. Het komt over als Zuid-Koreaans Hollywood.

Gang_Star
-
- 6837 berichten
- 3401 stemmen
Vermakelijke thriller. De film opent goed en bouwt het verder interessante verhaal uit tot een mix van actie,thriller en drama. De film kent genoeg spannende momenten en een aantal toffe actiescènes, en de twist kwam eerlijk gezegd voor mij als een grote verrassing.

sinterklaas
-
- 11748 berichten
- 3282 stemmen
Na een paar softe films uit de Zuid-Koreaanse hoek (Company Man, Man from Nowhere) had ik niet echt zoveel hoop meer in de productie anno de jaren '10.... Toch deze bekeken en dit gaat toch gelukkig ivm de andere twee, enkele stappen verder.
De film moet het niet slechts hebben van het brute geweld maar ook de humor met een behoorlijk cynisch randje. Stelling, de daden van een seriemoordenaar zijn verjaard, waarbij de man een boek publiceert waar hij alle moorden in bekend. Hij wordt ineens een succes, de wijven gillen om hem en het enige wat hij nu kan doen is met een brede grijns op zijn gezicht zijn quasi spijt en verkoperspraatjes weggeven. Dit tegen de hoofdpijn van enkele slachtoffers in... waaronder Detective Choi.
Een stevige psychologische oorlog erop volgt en waarbij de slachtoffers worden gekenmerkt als een georganiseerde misdaad en de wereld in deze kwestie heel omgekeerd lijkt te zijn... Maar uiteindelijk is niks wat het lijkt. De conclusie zag ik dus totaal niet aankomen. Knap!
Ja, dit was toch wel weer eens een geslaagde Koreaanse thriller. Het niveau van Public Enemy en A Bitter Sweet Life zal niet meer overstegen worden, maar gelukkig kwam het wel ietsje dichter in de buurt.
4,0*

Fisico (moderator films)
-
- 10009 berichten
- 5398 stemmen
Confession of Murder mag dan wat met de haren getrokken zijn. Vermakelijk, vlot en spannend is hij wel. Wat een uitgangspunt om een seriemoordenaar dergelijk platform te geven en uit te roepen tot het nieuwste popidool met fans en merchandising. Het escaleert zelfs zover dat hij onvoorwaardelijk wordt gesteund en waarbij non-believers belaagd worden.
In plaats van zich te focussen op het thriller- en dramagehalte neemt in de loop van de film het komische en vooral de actie toe, actie buiten vermakelijkheid weinig extra te bieden hebben. De heuse plotwending is wel interessant al vond ik de beweegreden van de echte seriemoordenaar om op te duiken vooralsnog weinig plausibel. Beetje onnozel om te beweren dat de deadline voor de laatste moord binnen een kwartier pas afloopt ...
Verder een prima camerahantering en degelijke acteerprestaties. Toch wel eentje die mag gezien worden als je de Zuid-Koreaanse markt afspeurt.

frolunda
-
- 1113 berichten
- 4499 stemmen
Na het sterke the Man from Nowhere/Ajeossi (2010) en het nog betere Parasite/Gisaengchung (2019) is Confession of murder/Nae-Ga Sal-In-Beom-I-Da (2012) alweer de derde film uit Zuid-Korea in korte tijd die mij volop weet te overtuigen.
Dit tweede project van regisseur Jung Byung-gil, die binnenkort in Hollywood debuteert met de SF/Thriller Afterburn scoort goed op vele punten maar is uiteindelijk vooral zeer onderhoudend. Het verhaal is vrij origineel, de actie grotendeels adembenemend, de film heeft een heerlijk tempo en ook het acteerwerk mag er zijn. Vooral hoofdrolspeler Jung Jae-young zet een indrukwekkende rol neer. De enige onderdelen waarop Confession of Murder iets minder presteert is de geloofwaardigheid, al zou het me niks verbazen als dat over een aantal jaren alsnog bereikt wordt. en ook de komische elementen komen in de film niet altijd even goed uit de verf, en voelen soms wat misplaatst aan.
Voor het overige is Nae-Ga Sal-In-Beom-I-Da (de oorspronkelijke titel) echter twee uur lang topvermaak, waar het overgrote merendeel van zijn Amerikaanse soortgenoten in kwaliteit ver bij achterblijven.

umbra
-
- 3953 berichten
- 3678 stemmen
Weer een zeer vermakelijke Zuid-Koreaanse film in het actie-thriller genre. Heb nog wel wat Zuid-Koreaanse films te gaan in het misdaad-actie-thriller genre, uit het begin vh 2de decennia.
Deze had weer genoeg in zich, om je van begin tot eind te boeien. Dikke aanrader voor de liefhebber.

lang pee
-
- 2505 berichten
- 1105 stemmen
Dit was een gewone platte actiefilm die mij absoluut niet kon bekoren. Ben geen fan van dit soort actiefilms. Veel geschreeuw en drukte en een pak ongeloofwaardigheid, krijg daar hoofdpijn van. Een potje vechten op een rijdende auto, nee dit soort actie is niet aan mij besteed...
Het laatste nieuws

Waargebeurde Nederlandse WOII-film 'Bankier van het Verzet' is nog maar kort te zien op Netflix

De actiethriller 'The Foreigner' met Jackie Chan is nu te zien op HBO Max

Spaanse film 'Nowhere' is één van de meest gestreamde niet-Engelstalige Netflix-films ooit

Netflix-abonnees kijken massaal naar 'The Mauritanian' met Benedict Cumberbatch
Bekijk ook

Do-ga-ni
Drama, 2011
5 reacties

Kokuhaku
Drama / Thriller, 2010
183 reacties

Taeksi Woonjunsa
Historisch / Drama, 2017
5 reacties

Ang-ma-reul Bo-at-da
Misdaad / Thriller, 2010
304 reacties

La Cara Oculta
Mystery / Thriller, 2011
119 reacties

Salinui Chueok
Drama / Misdaad, 2003
136 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2025 MovieMeter B.V.