• 15.833 nieuwsartikelen
  • 178.413 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.596 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Bourne Legacy (2012)

Actie / Avontuur | 135 minuten
3,05 1.817 stemmen

Genre: Actie / Avontuur

Speelduur: 135 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Japan

Geregisseerd door: Tony Gilroy

Met onder meer: Jeremy Renner, Rachel Weisz en Edward Norton

IMDb beoordeling: 6,6 (326.770)

Gesproken taal: Engels en Russisch

Releasedatum: 6 september 2012

Plot The Bourne Legacy

"There Was Never Just One"

Jason Bourne heeft de vuile was van de illegale clandestiene programma's Treadstone en Blackbriar buiten gehangen. Om zich in te dekken besluit de top van de samenzwering om de overgebleven agenten permanent uit te schakelen. Onder hen bevindt zich Aaron Cross (Jeremy Renner), afkomstig van het Outcome programma, die samen met een hieraan verbonden wetenschapper (Rachel Weisz) op de vlucht slaat.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Flipman

Flipman

  • 7113 berichten
  • 1145 stemmen

Interview met Tony Gilroy; we worden er niet veel wijzer van maar 't is beter dan niks.


avatar van blackcat13

blackcat13

  • 660 berichten
  • 136 stemmen

Wat ik hoop van Bourne Legacy

Een hoofdpersonage dat net zo snel en slim en vooral creatief is als Bourne, maar die ook net iets harder en ruiger is en iets meer zelfvertrouwen uitstraalt, wellicht hier en daar een subtiele grap die hij maakt. (gewoon omdat het was anders is dan de andere Bourne, het een vind ik niet beter dan het ander ofzo).

Geen overdreven actie zoals instortende gebouwen en exploderende auto's links en rechts, de vorige Bournes waren zo goed doordat het nog enigzins realistisch leek... het speelt zich af in de leefomgeving van de standaard burger. Omgevingen die heel herkenbaar zijn en een Bourne die verdwijnt in de menigte, de kijker kan zich Bourne wanen als je bijvoorbeeld door een druk winkelcentrum loopt en dat maakte het toch wel zo goed.

Minder shakycam, sommige handelingen waren erg moeilijk te volgen door de ADHD manier van filmen.

Een goeie hatelijke badguy.

Een verhaal dat zich gewoon lekker overzichtelijk afspeelt NA de laatste Bourne film en niet tegelijkertijd, moet allemaal lekker overzichtelijk blijven.


avatar van Flipman

Flipman

  • 7113 berichten
  • 1145 stemmen

Het feit dat niet alles even overzichtelijk is en de boel elkaar hier en daar overlapt vind ik juist cool. De schokkerige camera is in dit deel in ieder geval een stuk minder aanwezig, dat heeft Tony Gilroy in meerdere interviews al gemeld. Maar dat vond ik voor de vorige twee delen juist wél werken.

Ik moet je wel melden dat hel;aas voor jou zo'n beetje 40% van de film zich af zal spelen in Manila, op de Filipijnen.


avatar van blackcat13

blackcat13

  • 660 berichten
  • 136 stemmen

deels eens Flipman, heb net Bourne Ultimatum weer eens opgezet en die shakycam is inderdaad wel minder erg dan ik me kon herinneren. Het blijft toch strak en overzichtelijk en daardoor past het wel bij Bourne: snel maar strak. Toch mooi om te horen dat het wel wat minder wordt.

Wat je zegt over de locatie vind ik ook nog niet zo'n probleem, op zich houdt ik wel van locaties buiten de stad. Films die zich alleen maar in de stad afspelen gaan bij mij op een gegeven moment ook benauwen, maar een paar locaties als een europees vliegveld of stadscentrum zitten er waarschijnlijk nog wel in. Erg vet om die typische Europese locaties te zien, ik kreeg al een beetje een kick toen ik die Duitse verkeersborden zag bijvoorbeeld omdat het eens lekker herkenbaar is. Maar goed nog 60% over voor andere locaties dus zal wel goed komen


avatar van Flipman

Flipman

  • 7113 berichten
  • 1145 stemmen

Daarom. Bovendien, dat het zich afspeelt tíjdens The Bourne Ultimatum zou alleen maar tof zijn, maakt de serie iets unieker. Ik zou net een voorbeeld noemen van een andere film waarin dit gebeurde maar dat zou een spoiler kunnen zijn voor wie die nog niet gezien heeft .


avatar van schram101

schram101

  • 16684 berichten
  • 2293 stemmen

Nieuwe foto The Bourne Legacy - FilmTotaal filmnieuws

Het zegt vrijwel niets, maar toch


avatar van Flipman

Flipman

  • 7113 berichten
  • 1145 stemmen

Vrijdag komt de trailer uit, volgens iemand op 't message board van IMDb!


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

avatar van schram101

schram101

  • 16684 berichten
  • 2293 stemmen

Begin hier toch wel een beetje naar uit te kijken inmiddels.

Jammer dat de film nog niet op de site mag zeg.


avatar van schram101

schram101

  • 16684 berichten
  • 2293 stemmen

avatar van blackcat13

blackcat13

  • 660 berichten
  • 136 stemmen

Speelt het zich (sowiezo deels tenminste) toch gelijktijdig af met Bourne Ultimatum Flipman. Trailer ziet er wel gaaf uit, teaser was vetter maar de film zal ongetwijfeld gaaf worden. En ik vindt Jeremy Renner eigenlijk wel potentie hebben Matt Damon te overtreffen


avatar van Nicholas

Nicholas

  • 1765 berichten
  • 278 stemmen

Renner is cool. Weisz is heerlijk. De Bourne-films lekker fast paced. Staat op de lijst.


avatar van Flipman

Flipman

  • 7113 berichten
  • 1145 stemmen

blackcat13 schreef:

Speelt het zich (sowiezo deels tenminste) toch gelijktijdig af met Bourne Ultimatum Flipman. Trailer ziet er wel gaaf uit, teaser was vetter maar de film zal ongetwijfeld gaaf worden. En ik vind Jeremy Renner eigenlijk wel potentie hebben Matt Damon te overtreffen.

Yep, ziet het wel naar uit! Ik vind deze trailer gaver, zeker omdat we nu nog steeds lang niet het hele verhaal weten.

OK, misschien is die andere juist toffer omdat we daar nog NIKS in te weten krijgen, afgezien van de introductie van een paar van de nieuwe personages.

Maar een synopsis hebben we wel; omdat Jason Bourne een aanzienlijk deel van de Treadstone samenzwering heeft blootgelegd, besluit men van hogerhand om de agenten van alle dochterprogramma's uit te schakelen. Aaron Cross is één van deze agenten en slaat op de vlucht.


avatar van DonPeliculón

DonPeliculón

  • 775 berichten
  • 980 stemmen

Trailer ziet er goed uit zeg. Renner lijkt toch wel goed gecast, zo op het eerste gezicht.

@Flipman: Noah Vosen lijkt in een soort rechtszaak voor te komen, daar lijkt dat shot in de trailer in ieder geval erg op.


avatar van Flipman

Flipman

  • 7113 berichten
  • 1145 stemmen

DIT BERICHT BEVAT SPOILERS VOOR IEDEREEN DIE THE BOURNE TRILOGY NOG NIET -GEHEEL- GEZIEN HEEFT!!!

Lijkt me sterk dat hier mensen komen die in die categorie vallen, maar toch, one can never be certain.

Dat klopt Don, maar hij meldt ook: [i]People, listen up, this is a national security emergency! Dat zegt ie denk ik wanneer hem wordt gemeld dat Bourne in Manhattan is. Ik weet niet zeker of dat shot is overgeheveld vanuit The Bourne Ultimatum of is nagespeeld -de laatste scène uit The Bourne Supremacy komt immers ook voor in The Bourne Ultimatum maar is opnieuw geschoten, dat kan hier ook het geval zijn.

Een aanzienlijk gedeelte van de film loopt in ieder geval simultaan met The Bourne Ultimaum, ik schat 't eerste halfuur-vijfenveertig minuten, wellicht meer. Deze trailer laat ook Simon Ross, de journalist voor the Guardian zien. Ik vraag me af of ze dat ook opnieuw hebben opgenomen, ik herinner me dat 't shot waarin hij wordt neergeschoten niet in close-up is. Bovendien heeft Gilroy toegegeven dat hij de fotografie van de eerste twee vervolgen op The Bourne Identity voor die films goed vindt werken, hij past het alleen zelf niet toe. Dus wellicht heeft hij daarom een aantal van die sleutelelementen opnieuw gedraaid, sommige shots langer gemaakt om de afwezigheid van Matt Damon beter voor elkaar te krijgen.


avatar van parente4

parente4

  • 9 berichten
  • 0 stemmen

Renner is goed gecast voor de nieuwe bourne,prima acteur


avatar van DonPeliculón

DonPeliculón

  • 775 berichten
  • 980 stemmen

Simon Ross had ik ook al ontwaard ja, ben benieuwd! Nog een aantal maandjes wachten!


avatar van SnakeDoc

SnakeDoc

  • 4687 berichten
  • 2243 stemmen

avatar van argus

argus

  • 365 berichten
  • 1182 stemmen

Trailer is niets bijzonders.


avatar van blackcat13

blackcat13

  • 660 berichten
  • 136 stemmen

Het verhaal achter deze film vind ik gaaf klinken, en goed gedaan hoe het echt een vervolg is op de vorige trilogie, doordat het verhaal start met wat Bourne heeft aangericht voelt het aan als zowel een fris nieuw verhaal en nog steeds een waardig vervolg en continuatie van het vorige verhaal. Lijkt me wel vet om te zien hoe de mensen achter het nu onthulde treadstone en blackbriar programma nu hun eigen agenten kapot willen maken om het bewijs te vernietigen, maar ze hebben deze agenten zelf zo sterk gemaakt dat dit heel erg lastig geworden, en Jeremy Renner's personage ziet er in de trailers dan ook erg stoer, snel en sterk uit. Dit gaat wel gaaf worden! Ik kijk hier door de trailers nu al meer naar uit dan ik eerst had verwacht. (Ik verheug me hier nu al meer op dan op Skyfall, wat wel eens anders was).


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

De release is een week vervroegd: nu 6 september.


avatar van Flipman

Flipman

  • 7113 berichten
  • 1145 stemmen

Nu nog één of twee weken en ik ben helemáál blij !


avatar van blackcat13

blackcat13

  • 660 berichten
  • 136 stemmen

Als de film gisteren was uitgekomen zou ik dat nu nog te laat vinden, ik kan echt niet meer wachten na die trailers


avatar van Flipman

Flipman

  • 7113 berichten
  • 1145 stemmen

You SAID it, Dude !


avatar van Angrod_Pallanén

Angrod_Pallanén

  • 6687 berichten
  • 1042 stemmen

Damn, de trailers zien er elke keer beter uit. Heb er zin in.


avatar van schram101

schram101

  • 16684 berichten
  • 2293 stemmen

Ah, ook al toegevoegd. Echt klote dat je daar geen melding van krijgt..

Anyway, erg benieuwd naar de film!


avatar van Flipman

Flipman

  • 7113 berichten
  • 1145 stemmen

Ja, ik had het ook geprobeerd, zat daar net aan te denken vlak voor ik naar deze pagina kwam. Toevallig, zeg.

Nog twee maanden! Duurt nog veel te lang!


avatar van jarno1975

jarno1975 (moderator series)

  • 10972 berichten
  • 2792 stemmen

Nieuwe TV-spot en de comic con poster van Bloeugrancey


avatar van Eraser2

Eraser2

  • 387 berichten
  • 922 stemmen

Ik zit op dit moment t/m 16 augustus in Engeland en zag hier gisteren op tv dat hij de 13e uitkomt hier. Lucky me


avatar van ArjanB1

ArjanB1

  • 20 berichten
  • 1781 stemmen

Ik vond hem zwaar tegenvallen. Naar aanleiding van de trailer had ik er wel goede hoop op, maar verhaal en de aktie gaat echt nergens over. Dat einde is zelfs lame te noemen en ik vind Edward Norton in deze film irritant.