• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.193 films
  • 12.222 series
  • 33.996 seizoenen
  • 647.352 acteurs
  • 199.058 gebruikers
  • 9.374.678 stemmen
Avatar
 
banner banner

Xích Lô (1995)

Misdaad / Drama | 120 minuten
3,67 346 stemmen

Genre: Misdaad / Drama

Speelduur: 120 minuten

Alternatieve titel: Cyclo

Oorsprong: Vietnam / Frankrijk / Hongkong

Geregisseerd door: Tran Anh Hung

Met onder meer: Le Van Loc, Tony Leung Chiu-wai en Nu Yên-Khê Tran

IMDb beoordeling: 7,1 (5.892)

Releasedatum: 18 april 1996

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Xích Lô

Een achttienjarige weesjongen vindt een baantje als bestuurder van een cyclo (fietstaxi). Hij behoort daardoor tot een van de laagste kastes in de samenleving. Als hij dan ook nog op wrede wijze van zijn voertuig wordt beroofd door een bende, neemt zijn bazin hem dat niet in dank af. Ze dwingt hem als tegenprestatie criminele activiteiten voor haar te verrichten. Daartoe wordt hij opgenomen in de bendes van 'de dichter'. En dat betekent een geïsoleerd verblijf in een uiterst gewelddadige, hallucinerende omgeving....

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5077 stemmen

Bij de leeftijdskeuringen.


is die al op een nl site te krijgen? of winkel....


avatar van Spiff

Spiff

  • 28 berichten
  • 389 stemmen

Een film die beslist een tweede kijkbeurt verdient, de eerste maal was ik zo onder de indruk van de visuele pracht dat ik me niet genoeg heb kunnen richten op het verhaal. Onder voorbehoud dus: ****
De scène met de wiegeliedman illustreert perfect hoe Anh Hung Tran's kijk op geweld verschilt van die van Tarantino in (b.v.) Reservoir Dogs.
O ja, ik heb hier ook nog een korte bespreking gevonden van de film, afkomstig van het NRC Handelsblad.


avatar van jackie

jackie

  • 3084 berichten
  • 10436 stemmen

Een tweede kijkbeurt viel mij erg tegen, het kwam op mij allemaal rommelig en saai over, ik kon totaal niet meeleven. Er zaten hier en daar wel mooie opnamen in, maar naar mijn mening niet echt bijzonder.


avatar van Zavo

Zavo

  • 6392 berichten
  • 1616 stemmen

Tja, wat moet ik hier mee... Op zich een indrukwekkende film, maar het plot was me niet geheel duidelijk en dat irriteerde me mateloos. En dan vooral dat de drijfveren van de karakters (mij) niet duidelijk waren. Waarom gebeuren de dingen die gebeuren en wat moet ik hier als kijker mee? Dat was een beetje mijn gevoel bij deze film. Ik geef deze film ooit nog wel een tweede kans, maar voorlopig is het het voor mij 'net niet'.


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3701 stemmen

Moet me helaas achter de meningen van Renske, Queto en Onderhond scharen.

Op momenten was de film erg mooi zoals; De disco scène en als de hoofdrolspeler zijn vieze hoofd in een aquarium stopt.

Maar de film had ook momenten dat er te weinig gebeurt, geen mooie beelden en geen mooie dramatische stukjes.

Een film die mij helaas niet op die plek heeft weten te raken waar die anderen wel heeft geraakt.

3* (toch niet helemaal de zelfde smaak Starbrightboy )


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Macmanus schreef:

Maar de film had ook momenten dat er te weinig gebeurt, geen mooie beelden en geen mooie dramatische stukjes.

Vreemd. Op rustige momenten heeft de film juist prachtige beelden. Die rustige momenten heeft de film ook nodig.

Kijk de film nog eens zou ik zeggen. Dit is echt een film waarbij de tweede keer alles op z'n plaats valt.


avatar van Obiwannes

Obiwannes

  • 758 berichten
  • 898 stemmen

Erg mooi allemaal maar ik probeer steeds zoveel mogelijk in een film te begrijpen en hier zijn er bepaalde stukken waar ik niets van kan maken. Het zal wel aan mij liggen maar daardoor kan ik niet 100% van een film genieten omdat ik me enkel afvraag waar het om gaat als ik het niet snap.

Enkele beelden vond ik heel mooi (zie de genoemde bij Onderhond) maar de rest wist me niet echt te verrassen.

Wat ik wel zeer mooi en goed gekozen vond was de muziek. Vooral dat van Radiohead kwam op de juiste moment waar ik het net even allemaal doorhad en dit sloot dan prachtig aan. Maar hier en daar wat te vage scenes voor mij en daar houd ik echt niet van.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Ging indertijd met hoge verwachtingen naar deze film op het IFFR. Vond de film helaas behoorlijk tegenvallen, veel mooifilmerij, maar weinig bijzondere inhoudt en ook enkele saaie stukken.

Iets wat er mooi uitziet en uit een exotisch land komt maakt nog geen meesterwerk. 2,5*


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Kom op zeg! Geen inhoud? Zowel een sfeervolle schets van de stad Saigon als een indringende kijk op de levens van de mensen die daar proberen te overleven. Keihard werken voor vrijwel niets ofwel overleven dmv prostitutie en criminaliteit.

Dirty Bert zegt: "geen inhoud me reet!"


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Ramon K schreef:

Kom op zeg! Geen inhoud? Zowel een sfeervolle schets van de stad Saigon als een indringende kijk op de levens van de mensen die daar proberen te overleven. Keihard werken voor vrijwel niets ofwel overleven dmv prostitutie en criminaliteit.

Precies wat je zegt: "een sfeervolle schets", dat was het, meer niet. Ik vond het in ieder geval weinig wereldschokkend. Niets nieuws onder de zon.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5077 stemmen

Reinbo schreef:

Iets wat er mooi uitziet en uit een exotisch land komt maakt nog geen meesterwerk.

Maar iets dat er wat mij betreft als een van de mooiste films ooit uitziet en bovendien zeer ontroerend is, een prachtverhaal en een zeldzaam knappe sfeer heeft wel.

Bovendien een flauwe opmerking bij juist deze film. Juist veel van de hoogstemmers hier zijn bepaald niet mensen die elke exotische film meteen erg hoog waarderen (ik noem mensen als kappeuter, Redlop, Wouter). Lijkt me dat er dan wel wat meer aan de hand is.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

starbright boy schreef:

Bovendien een flauwe opmerking bij juist deze film. Juist veel van de hoogstemmers hier zijn bepaald niet mensen die elke exotische film meteen erg hoog waarderen (ik noem mensen als kappeuter, Redlop, Wouter). Lijkt me dat er dan wel wat meer aan de hand is.

Toen de film uitkwam werd er zwaar de nadruk opgelegd dat de film uit een onbekend filmland uit Azie kwam en alles er zo prachtig mooi uitzag. (Dit was nog voor de grote invasie van de Aziatische cinema, die in de slipstream van o.a. deze film volgde).

Ik maakte daarbij ook specifiek de koppeling tussen Exotisch en mooi, dus het argument dat sommige forumleden niet elke exotische film hoog waarderen is een losse flodder die zijn doel mist.

Ach en wellicht is er meer aan de hand, mij kon het in ieder geval niet zodannig bekooren dat ik ermeer dan 2,5* aan toeken, maar misschien moet ik 'm nog eens bekijken..


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

Na "L'odeur de la Papaya verte" te hebben gezien, was de hoop op een briljante Cyclo een beetje weggezakt. Dit was een van de films waar ik al een hele tijd op zat te wachten. Een hoge plaats op de must-see list, als het ware.

Wat me vooral tegenviel in "L'odeur" was dat het me nergens kon raken. Een soort leegte die nergens door emoties (die mij wat deden) werd opgevuld, wat in dergelijke andere films wel gebeurd.

Cyclo is totaal anders. De basis (cinematografisch, visueel, audietief) is enigsinds hetzelfde, maar de thematiek en uitwerking van het verhaal zijn totaal anders.

Een film die in al zijn drukte toch een soort poetische rust weet te schapen.Het begon allemaal wat lauwtjes (wel sfeervol) en eindigde intens en benauwend. Gewoon prachtig hoe ik me op een gegeven moment kon inleven.

Een paar scenes sprongen er echt uit.Het gedicht dat door Tony Leung Chiu wordt voorgedragen. Prachtig zoals de kinderen plompt voor de camera staan.
Een andere prachtige scene is waar Le Van Loc zich met blauwe verf besmurd en met een goudvis in zijn mond op de grond eindigt. Een van de mooiste scenes ooit!
.
Totaal anders dan de andere Aziatische films die ik 'gewend' ben, maar zeker briljant

Zet hem nu op 4,5*, maar verhoging is niet uitgesloten


avatar van Chr.s

Chr.s

  • 3671 berichten
  • 1703 stemmen

Nadat ik deze voor de eerste maal zag bleef hij altijd een beetje door mijn hoofd spoken, ik had er zo'n gevoel bij van; ik heb iets heel bijzonders gezien, maar kan niet echt plaatsen wat er nou zo bijzonder was.

Nu een paar weken later dus eindelijk eens herzien, en dat was zeker de moeite waard. Het knappe aan de film is dat hij je van het begin tot het eind niet meer loslaat.

Daarnaast zijn de acteerprestaties geweldig, de muziek mooi, en de beelden prachtig.

Ik verhoog naar 4,5 en zet hem op plaats 7 in mijn top 10. Zeer bijzondere film.

Erg bijzonder deze.


avatar van pjotr

pjotr

  • 2672 berichten
  • 2781 stemmen

Oi!....waar is die prachtige gele poster gebleven?


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Verandering van spijs doet eten. Over een jaartje ofzo zet ik die andere er weer op.


avatar van pjotr

pjotr

  • 2672 berichten
  • 2781 stemmen

Vooruit dan maar....


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12696 berichten
  • 5830 stemmen

wat een prachtige film. geweldige cinematografie, heerlijk om naar te kijken. veel indrukwekkende scènes zoals met de blauwe verf, in de disco (met het nummer Creep), de zwakzinnige jongen die wordt aangereden door de brandweerwagen die op weg is de brand te blussen die de dichter (als ik het goed heb onthouden) had gesticht, de plasmaniak, de moord op het dak, de moord op de jongen in het plastic etc. alleen door die scènes al de moeite waard, maar ik vond vooral de combinatie tussen het zeer aparte liefdesverhaal en het harde misdaadwereldje, tussen de hallucineerde beelden en het rustige beeld van de omgeving waar alles zich afspeelt erg goed. deze film is, zoals gezegd, een beleving. 4,5 sterren.


avatar van kinjutsu

kinjutsu

  • 1549 berichten
  • 2582 stemmen

pjotr schreef:

Oi!....waar is die prachtige gele poster gebleven?

De huidige is mooier


avatar van arkadi

arkadi

  • 1029 berichten
  • 0 stemmen

Hallo,

Ben dankzij deze site erg benieuwd naar deze film.

Ik kan hem nergens vinden;;


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12696 berichten
  • 5830 stemmen

Hij is voor niet al te veel geld te koop bij ro-disc.


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

kinjutsu schreef:

De huidige is mooier

Nah, ik ben ook voorstander van die gele.


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Die gele komt weer terug op 17 Augustus 2006...


avatar van jordybeukeboom

jordybeukeboom

  • 6797 berichten
  • 2423 stemmen

Rauwe, realistische film, maar erg veel getreuzel, vreemde gebeurtenissen en weinig gesprekken. Na een redelijk half uur kan de film me bijna niet meer boeien en sleept het zich naar het einde. Het is niet mijn favoriete stijl, dit soort zwijgende films met in gedachten verzonken hoofdpersonen

1,5 ster


avatar van kArIzMa_TuRk

kArIzMa_TuRk

  • 3642 berichten
  • 0 stemmen

deze film is voor mij de beste Vietnamese film die ik heb gezien.. ik geef het een verdiende * * * ½ sterren..


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15578 berichten
  • 2843 stemmen

Welke Vietnamese films heb je nog meer gezien dan?


avatar van Art

Art

  • 13507 berichten
  • 3660 stemmen

Welke Vietnamese films heb je dan nog meer gezien? Ik wil deze film graag eens zien maar hij lijkt nergens verkrijgbaar te zijn....


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12696 berichten
  • 5830 stemmen

Hij is goedkoop bij rodisc...