• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.231 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.386 acteurs
  • 199.071 gebruikers
  • 9.375.420 stemmen
Avatar
 
banner banner

Offline (2012)

Drama | 115 minuten
3,45 323 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 115 minuten

Oorsprong: België

Geregisseerd door: Peter Monsaert

Met onder meer: Wim Willaert, Anemone Valcke en Robrecht Vanden Thoren

IMDb beoordeling: 7,1 (894)

Gesproken taal: Nederlands en Frans

Releasedatum: 17 januari 2013

  • On Demand:

  • myLum (Lumière) Bekijk via myLum (Lumière)
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Offline

Na een gevangenisstraf van 7 jaar heeft Rudy Vandekerckhove een duidelijk doel voor ogen; hij wil opnieuw aan de slag als reparateur van wasmachines en - belangrijker nog - hij hoopt op een verzoening met het gezin dat hij achterliet. Ondanks de steun van de gepensioneerde kapster Denise en van zijn vriend Rachid, wordt geen van beide plannen echter een succes. Net wanneer een hereniging uiteindelijk toch nog in zicht lijkt, neemt het verleden opnieuw de bovenhand en komt Rudy voor de moeilijkste beslissing van zijn leven te staan.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

Speelfilmdebuut van de Gentse regisseur-scenarist Peter Monsaert.

Met score van Triggerfinger!

Teaser (Vimeo)

Najaar 2012 in de Belgische bioscopen.

Vanaf 17 januari 2013 in de Nederlandse bioscopen.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

Geen slechte film, maar voor een stuk toch problematisch: de thematiek is bijvoorbeeld zo typisch Belgisch dat ik me halverwege toch begon af te vragen waarom België zo veel meer doordrongen lijkt van het seksuele dan al onze buurlanden? Ook de ex-gedetineerde, het scheidingsgedoe, de relaties…het voelt aan als een werkelijkheid zoals de Vlaamse televisie en film die ons voorspiegelt, maar niet strookt met hoe het er echt aan toegaat. Denk ik. Maar wie ben ik om te weten wat echt is in de straten in en rond Gent?

Los daarvan: Peter Monsaert neemt zijn tijd, hoewel de film nergens vervelend wordt. Cast speelt goed, al moet gezegd dat het hoofdpersonage voor wij wat te intuïtief overkwam (op het ongeloofwaardige af). Anemone Valcke is echter een ontdekking en de beeldtaal van Monsaert belooft veel goeds voor de toekomst. Speciale vermelding overigens voor de soundtrack van Triggerfinger, met een paar erg sferige nummers. Alleen jammer van de Radiohead-kopie aan het eind (soortgelijke riedel als in <i>‘Exit Music (for a Film)’</i>), maar dit terzijde.

Al bij al is er op <i>Offline</i> eigenlijk weinig aan te merken, behalve dat de film niet zo veel doet met de kijker. Misschien omdat de catharsis mij wat kunstmatig overkwam: “je hebt 7 jaar lang niets van je laten weten” wordt er gezegd terwijl Rudy dat rechtstreeks kan ontkrachten. Oké, dan verliest Vicky niet alleen haar vader maar ook nog een keer haar moeder, maar volgens mij was dat wel de meest logische wending van de film op dat moment. En dan waren we dat spannende, maar wat anti-climaxachtige open einde mislopen

Enfin, ik hoorde veel positieve reacties nadien. Ik ben misschien te scherp.
("Vlaanderen boven"?)
2,75*


avatar van Stijn B.

Stijn B.

  • 413 berichten
  • 1197 stemmen

Fantastische film!!! Zeer sterk scenario en ijzersterk acteerwerk. Als regiedebuut kan dit tellen!!! Eén van de sterkste soundtracks van het jaar (dankzij Triggerfinger).

Sjapeau Peter!!!!

@JJ_D: wat voor flauwe kul is dat nu : "thematiek is bijvoorbeeld zo typisch Belgisch dat ik me halverwege toch begon af te vragen waarom België zo veel meer doordrongen lijkt van het seksuele dan al onze buurlanden?". Ik heb nog maar weinig films gezien over het leven van een ex-gedetineerde na hun vrijlating. En als je nu echt denkt dat dit zogenaamde "seksuele" waar jij het over hebt zoveel minder aanwezig is in onze buurlanden dan ben je toch echt wel wereldvreemd zulle.

Als u het beeld gelooft dat de Vlaamse tv ons voorschotelt dan zegt dat meer over u dan over de Vlaamse televisie


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

Stijn B. schreef:

Als u het beeld gelooft dat de Vlaamse tv ons voorschotelt dan zegt dat meer over u dan over de Vlaamse televisie

Het beeld in deze film is precies het beeld van de Vlaamse televisie - daar gaat het mij om.


avatar van augustin74

augustin74

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

Schitterend debuut van Peter Monsaert. De film boort universele thema's aan als schuld en vaderschap maar doet dit zonder pretentieus of zwaarmoedig te worden. Een zalvende dosis humor en herkenbaarheid helpen hierbij. Karakters en de dilemma's waarvoor ze staan worden met veel zorg uitgediept en ontroerend helder vertolkt door Anemone Valcke en Wim Willaert. Machtige sfeerschepping door een uitgekiende setting; het grensgebied tussen stad en haven. Beelden die sober variëren tussen pixels, close-up's en panorama's en een even mooi geschakeerde soundtrack van Triggerfinger. Prachtwerk.

Je hebt als kijker veel meer nodig dan die 5 minuten aftiteling om uit deze film weg te komen.


avatar van 1966frank

1966frank

  • 4 berichten
  • 4 stemmen

Persoonlijk heb ik een verschikkelijke hekel aan open einde's.


avatar van aMUSEd

aMUSEd

  • 50 berichten
  • 991 stemmen

Waanzinnig mooie film. Gezien bij besloten voorstelling waar de regisseur ook aanwezig was om vragen te beantwoorden. Veel weloverwogen keuzes die ik erg kon waarderen.


avatar van Biosguru

Biosguru

  • 1557 berichten
  • 5096 stemmen

Deze film is als voorpremiere te zien in de RKZbios op za 12 en ma 14 janauri.

Voorpremiere Offline Groningen


avatar van sperwer 27

sperwer 27

  • 390 berichten
  • 341 stemmen

Dit is een film die ik (op 30/12/2012) graag heb gezien. De acteurs leefden zich zo aardig in dat het geloofwaardig overkwam.

Hoe moeilijk is het om zich in een maatschappij (na een onderbreking) weer in te passen, een plaatsje te veroveren.

Het open einde is zoals in het leven van alledag. Je weet ook niet hoe iets afloopt.

Maar als we naar de cinema gaan, begeven we ons in een droomfabriek en zouden we o zo graag hebben dat het goed eindigt. Nu ja, met dit verhaal kan het nog.

Proficiat Peter Monsaert!


avatar van Svenniboyke

Svenniboyke

  • 295 berichten
  • 747 stemmen

Alweer een Vlaams pareltje!En wat hou ik toch van het Gents accent !Het open einde had ik liever anders gezien.


avatar van manecas36

manecas36

  • 219 berichten
  • 239 stemmen

Zeker 4 sterren waard voor mij. Prachtige, indrukwekkende film vond ik.


avatar van scumfrog

scumfrog

  • 222 berichten
  • 2493 stemmen

Ik sluit me volledig aan bij Svenniboyke, niks aan toe te voegen.


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Een enigszins voorspelbare, sfeervolle karakterschets over een ex-delinquent die probeert in contact te komen met zijn (verscheurde) gezin dat hem in de steek liet. De soms harde, sociaal aandoende film heeft het hart op de juiste plaats, maar een wat sterker verhaal had deze productie goed gedaan. Mensen van vlees en bloed, met een beschadigd verleden, worden gespeeld door een goede cast.


avatar van Leo1954

Leo1954

  • 2073 berichten
  • 2565 stemmen

Anemone Valcke speelt uitstekend, drama is redelijk, maar vind het allemaal wat ver gezocht en is voor mij niet in staat om "echt" te worden. Zeker geen slechte film, sfeervolle rauwheid is soms goed getroffen.


avatar van alfie

alfie

  • 40 berichten
  • 31 stemmen

de laatste tijd zijn de films uit België erg goed...ook deze


avatar van _Casper_

_Casper_

  • 1244 berichten
  • 1692 stemmen

WOW, dit is zonder meer 1 van de sterkste drama films die ik ooit gezien heb.
De film begint vanaf het begin al sterk en houd er de hele film een lekkere vaart in, in sommige drama films word eindeloos veel gepraat en dat is bij deze film gelukkig niet het geval (hoewel er wel aardig veel diepgang in zit, maar zonder eindeloze gesprekken!) de film voelt vanaf het begin ook spannend aan.. waardoor je de hele film met spanning en met meeleven blijft kijken.
De acteerprestaties zijn werkelijk uitstekend, en de sfeer is ook helemaal geweldig en passend bij de film.
Het open einde is eigenlijk voor deze film zowel een min als een plus punt... aan de ene kant past bij dit verhaal heel goed een open einde vanwege de grote vraag van de film EN WAT NU aan de andere kant heb je zo erg met de film lopen meeleven dat je ook wil weten hoe het verder gaat... dus t voelt dubbel!
maar overal, geweldige drama film en een DIKKE aanrader
4*


avatar van Piratje

Piratje

  • 414 berichten
  • 421 stemmen

Een tragisch familiedrama waarin Peter Monsaert met prachtige close-ups en donkere beelden een sfeer weet te scheppen die je in veel gezinnen terugvindt.

Het script is wellicht wat overdreven gezocht, maar zoals meestal moeten hierdoor klemtonen gelegd worden van uitersten die achteraf realistischer overkomen.

Daar het een Belgische productie is wil ik deze film zeker een tweede maal zien. Vooral omdat ik het begin niet helemaal in de juiste context kon plaatsen.

Laat ons al zeggen dat het tweede deel uitstekend vertolkt werd, goed ondersteund door de muziek.

Als men alle details van deze film afzonderlijk neemt komt je vlot uit hoe een Belg in mekaar zit.

Achterdochtig, vals, gevoelig, jaloers, sexistisch... vat vol complexen.

Waarschijnlijk wonen we (Belgen) hier met teveel mensen op een molshoop die ongelukkig droomt van stoten.

Na mijn tweede zoektocht zal ik definitieve punten geven, maar deze film is mij al meesterlijk 4,0 punten waard.

(wordt vervolgd) Niet alleen de vader... Het hele gezin en de vrienden errond.


avatar van steffiestones

steffiestones

  • 48 berichten
  • 50 stemmen

Zeer goede en sterke film, goed acteerwerk, regie, alleen het einde was......


avatar van opa-ben

opa-ben

  • 227 berichten
  • 630 stemmen

Goeie film, een echt familiedrama.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Uitstekend relatiedrama over een ex-gedetineerde, die alle mogelijk moeite doet om zijn leven weer op de rails te krijgen. Fraai camerawerk en een mooie rol van Wim Willaert, maar het is toch vooral Anemone Valcke die met een veelzijdige rol de show steelt. Ik ben over het algemeen niet zo’n liefhebber van films met een open einde. Dat vind ik dan ook het enige minpunt van deze film, te meer omdat er in de onderlinge relatie tussen de gezinsleden meerdere open einden zijn. Bovendien was ik benieuwd hoe de filmmakers de dubbelrol van Rudy t.o.v. zijn dochter en van Vicky t.o.v. haar moeder zouden oplossen. Niet dus.

Niettemin een erg goede film. Een van de beste Vlaamse films van de afgelopen jaren.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Goede Belgische film, met een puike prestatie van Wim Willaert.

De film is misschien ene beetje traag, maar het verhaal is toch boeiend genoeg om je meer dan anderhalf uur aan het scherm te kluisteren.

Het is een verhaal dat alle dagen kan gebeuren en toont hoe anoniem het internet wel kan werken.


avatar van Gruffalo

Gruffalo

  • 207 berichten
  • 603 stemmen

Hoewel de factoren voor een goede film er allemaal lijken te zijn (goed geacteerd, mooie muziek, mooie beelden enz.), kon ik mijn aandacht er niet goed bijhouden. Ik vond de film behoorlijk saai. Het verhaal was goed bedacht, alleen het werd veel te langdradig en ik vond het drama soms zelfs een beetje oppervlakkig, zo kwam het bij mij over. Het lag er waarschijnlijk ook aan dat dit gewoon niet mijn ding is, hoewel ik drama films meestal wel kan waarderen. Verder was de opbouw wel erg sterk en er zaten ook wel leuke momenten in die Offline een ironische ondertoon gaven. Hierdoor zeker een geslaagde film. Gewoon niet mijn ding.


avatar van barcaromein

barcaromein

  • 1 berichten
  • 86 stemmen

Had van deze film eigenlijk meer verwacht na het zien van de trailer maar toch goed acteerwerk wel van Wim Willaert en Anemone Valcke o.a


avatar van Movie-Addicted

Movie-Addicted

  • 2221 berichten
  • 3435 stemmen

Rommelig drama met uitstekend acteerwerk.

Al met al toch teleurstellend.

*2.75


avatar van kleez

kleez

  • 849 berichten
  • 1207 stemmen

Svenniboyke schreef:

Alweer een Vlaams pareltje!En wat hou ik toch van het Gents accent !Het open einde had ik liever anders gezien.

Eensch!

Ik had het trouwens wel echt te doen met dat mijsje, Anemone. Wat een pijn...


avatar van vageveer

vageveer

  • 4 berichten
  • 15 stemmen

Nou wat een tijdverspilling om een film te gaan kijken wat geen einde heeft.


avatar van Humphrey

Humphrey

  • 370 berichten
  • 314 stemmen

Realistische, erg emotionele film waar Wim Willaert een uitstekende acteerprestatie neerzet. De film slaagt er bovendien meesterlijk in om weer te geven hoe miserie en tegenslag, die een mens kan meemaken, een leven kan vernielen. Er kan eigenlijk weinig verkeerd gezegd worden over deze produktie. Geslaagd, in één woord. 4*.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8429 stemmen

Het "na de gevangenis"-thema geldt zo goed als een cliché-thema in de filmwereld, maar deze "Offline" heeft wel de verdienste, inzake opbouw, de geheimen van het intrige beetje per beetje prijs te geven waardoor de film beslist blijft boeien.

Bovendien is het een sociaal drama, aannemelijk gebracht, met een groeiende emotionaliteit en dat kan bogen op goede vertolkingen.

Terwijl ik vond dat zowel Anemone Valcke en Patricia Goemaere soms eventjes naast hun rol vielen, was Wim Willaert, met zijn "verbeterd" westvlaamse tongval toch wel heel sterk. Spijtig dat Robrecht Vanden Thoren, heel expressief in "Hasta La Vista" maar een kleine rol kreeg toebedeeld.

Goede tot zeer goede film.


avatar van Rednas 2

Rednas 2

  • 170 berichten
  • 196 stemmen

Goed verhaal en uitstekend acteerwerk. Zelfs hier en daar een greintje zwarte humor. Alles goed. Maar waarom zo'n abrupt open einde? Alsof er nog een tweede deel is... 3,5 ster.