• 15.820 nieuwsartikelen
  • 178.403 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.649 acteurs
  • 199.110 gebruikers
  • 9.378.126 stemmen
Avatar
 
banner banner

Les Misérables (2012)

Drama / Muziek | 157 minuten
3,27 918 stemmen

Genre: Drama / Muziek

Speelduur: 157 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Tom Hooper

Met onder meer: Hugh Jackman, Russell Crowe en Anne Hathaway

IMDb beoordeling: 7,5 (360.269)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 10 januari 2013

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • CANAL+ Bekijk via CANAL+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Les Misérables

"Fight. Dream. Hope. Love."

In het Frankrijk van begin 19e eeuw wordt Jean Valjean (Hugh Jackman), een man die lang in een strafkamp heeft gezeten, voorwaardelijk vrijgelaten. Zijn verleden laat hem echter niet zomaar met rust, omdat hij wordt opgejaagd door de meedogenloze agent Javert (Russell Crowe), die hem wil oppakken wegens oplichting. Verfilming van de bekende musical.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van merin_b

merin_b

  • 15 berichten
  • 17 stemmen

Wauw, ik heb hem gisteren gezien. Wat een prachtige film.

Moest wel wennen aan het constante zingen, maar het past perfect bij de film.

Dit weekend ga ik nog keer met vriendlief, die heeft de musical gezien. Dus is het wel leuk om te 'vergelijken'

Echt een aanrader voor iedereen!


avatar van Steffmeister85

Steffmeister85

  • 42 berichten
  • 34 stemmen

denk dat dit wel eens klassieker kan worden die steeds rond kerst terug komt op tv.


avatar van Julie

Julie

  • 574 berichten
  • 318 stemmen

joffrey19 schreef:

Het was helaas namelijk behoorlijk irritant dat er mensen in de pathé waren die niet wisten wat voor film ze waren beland en vaak zaten te lachen op momenten dat de film serieus was tot zelfs twee die een kwartier voor het einde wegliepen.

Onbegrijpelijk in mijn ogen, want het is echt een meesterwerk en de casting is subliem op Marius na, die ik weinig connectie vond hebben met corsette en sowieso de verkeerde uitstraling had in mijn ogen.

In Maastricht? Daar zat ik ook. Vre-se-lijk irritant.


avatar van Julie

Julie

  • 574 berichten
  • 318 stemmen

Ik kan dit gevoel amper beschrijven.

Wat een meesterwerk. Ik kan amper geloven wat voor een acteerprestaties hier werden neergezet. Natuurlijk heb je dé memorabele scene van Anne Hathaway met I dreamed a dream. Maar ieder personage had zijn of haar moment dat je kippenvel bezorgde. Hugh met 'Sweet Jesus' en het eindlied. Marius met Empty Chairs at empty tables, Javert met 'Stars', Het gezamelijke lied 'Do you hear the people sing', .. en ga zo maar voort.

Ik ga mezelf toestaan om deze film een 5* te geven


avatar van MyOwnStyle

MyOwnStyle

  • 536 berichten
  • 1 stemmen

Vergelijkbaar met de film uit 1998 of is dit echt volledig musical?


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

MyOwnStyle schreef:

Vergelijkbaar met de film uit 1998 of is dit echt volledig musical?

Voor de 1000ste keer: dit is een echte musical


avatar van Hell's Kitchen

Hell's Kitchen

  • 37 berichten
  • 15 stemmen

Ik heb zojuist gehoord dat Tom Hooper ervoor heeft gezorgd dat de film in geen enkele bioscoop een pauze heeft.

Klopt dit?


avatar van SaintOfKillers

SaintOfKillers

  • 382 berichten
  • 339 stemmen

Hell's Kitchen schreef:

Ik heb zojuist gehoord dat Tom Hooper ervoor heeft gezorgd dat de film in geen enkele bioscoop een pauze heeft.

Klopt dit?

Klinkt wel als iets wat Hooper zou doen, weigerde ook de scheldwoorden uit The King's Speech te snijden om een betere rating te krijgen.


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

joffrey19 schreef:

...die ik weinig connectie vond hebben met corsette...

Corsette.... uhh... Colette.... Cosette!


avatar van MyOwnStyle

MyOwnStyle

  • 536 berichten
  • 1 stemmen

AGE-411 schreef:

(quote)

Voor de 1000ste keer: dit is een echte musical

Ow, sorry als deze vraag al eerder gesteld werd, had eerdere reacties niet gelezen.

Ben wel erg benieuwd dan, heb het boek zowel in het Frans als in het Nederlands gelezen en de film uit '98 gezien. Ben dus ook wel erg benieuwd naar deze musical.


avatar van astonm

astonm

  • 274 berichten
  • 469 stemmen

arno74 schreef:

(quote)

Corsette.... uhh... Colette.... Cosette!

Courgette!


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3474 stemmen

Vond de cinematografische benadering, de aankleding en het idee om bijna alle tekst te zingen top, zal daarvoor 5* kunnen uitdelen. De musical/operette benadering zette de dramatiek heerlijk aan en gaf de film echt een extra dimensie. Minpunten zijn toch dat niet elke zang even zuiver was, duurde het iets te lang en viel het te veel in herhaling.

Vond vooral de jonge acteurs briljant zingen en acteren (Seyfried ). Crow viel op hij deed het goed, vond Jackman daarintegen erg slecht zingen scheelt de film zeker een halve ster. Stoorde me ook aan de lolbroeken Baron Cohen (zang best aardig) en Bonham Carter (zang matig/slecht). Hathaway verdient een dikke vette Oscar. dikke 3,5*


avatar van yoda1992

yoda1992

  • 65 berichten
  • 1825 stemmen

Ik houd niet van musicals maar deze film was erg mooi! zeer goed acteerwerk, prachige decors en kostuums en doordat alles gezongen werd kreeg de film zeker wel een speciale feeling mee. Het moest groots en bombastisch zijn en dat is gelukt.

Look down! Look down!

Toch werd hier en daar al het 'epische' me soms net wat teveel, er werd weer en weer een nummer ingezet en je krijgt weinig rust. Daardoor soms iets te, waardoor ik heel af en toe het iets te lang vond duren.

Maar erg leuke ervaring een keer zo'n grootse musical in de bios. Topfilm.


avatar van SunChaser

SunChaser

  • 671 berichten
  • 750 stemmen

Hell's Kitchen schreef:

Ik heb zojuist gehoord dat Tom Hooper ervoor heeft gezorgd dat de film in geen enkele bioscoop een pauze heeft.

Klopt dit?

Ik mijd biosopen met pauze


avatar van johnyboy

johnyboy

  • 3 berichten
  • 1 stemmen

De trailer was aardig, maar de film is mij erg tegengevallen.

Niet alleen dat HET GELOOFGEHALTE erg hoog is, maar vooral dat het om sommige momenten te geforceerd dramatisch is gemaakt. Daarom denk ik ook dat de pauze eruit is gehaald, omdat dan een aantal mensen dan gelijk doorlopen naar buiten.

toch een 3, daar het beeld en geluid uitstekend is.


avatar van Hedser

Hedser

  • 36 berichten
  • 1263 stemmen

martijn011 schreef:

Ook hier al een screener van te vinden!?

Hij is al uit hoor.


avatar van Bla

Bla

  • 769 berichten
  • 2146 stemmen

Enigszins de moeite zijn Hugh Jackman, Anne Hathaway en Russell Crowe. Verhaal trekt op niets, te langdradig. Het zingen is mooi maar haalt het tempo uit de film. Het was een hele lange zit en toen ik buiten kwam voelde ik me bedonderd. Jammer.


avatar van Emus

Emus

  • 17 berichten
  • 133 stemmen

Als jarenlange fan van de musical (heb hem in Nederland (oude versie) en op West-End gezien), kon ik niet wachten op de film. De trailers deden mij nog meer verlangen naar een uiteindelijk bioscoopbezoek en vanavond was het dan zover.

Het "live" zingen op de set werkt erg goed. De techniek die is gebruikt waarbij de acteurs min of meer het tempo van de zang aangaven en een pianist in hun oortje hen volgde, zorgt ervoor dat de nadruk meer op het acteren komt te liggen dan op het zingen en dat het geheel geloofwaardiger over komt dan bijvoorbeeld in Sweeney Todd of Rent.

In recensies die ik had gelezen heb ik veel commentaar voorbij zien komen op Russel Crowe, maar die vond ik perfect passen in de film. Hetzelfde geldt voor bijna alle rollen, met uitzondering van Marius, die vond ik erg slecht. Kost de film ook een halve ster. Ik had het idee dat de acteur die Marius speelde juist meer met de zang bezig was dan met het acteerwerk.

Verder viond ik de trillende camera soms storend, met name in de Thenardier-scene (Master of the House). Later in de barricade scene ook, maar daar paste het wel. Ook Baron Cohen vond ik niet een heel sterke Thenardier trouwens, maar overtuigend genoeg om niet nog een halve ster van mijn rating af te halen.

Het geluid vond ik erg slecht, maar dat kan aan de bioscoop hebben gelegen. Ik zag de film in een relatief kleine zaal in Woerden. Juist met een film als deze wil ik worden weggeblazen van de overweldiging, maar dat had ik alleen met Do you hear the people sing, I dremed a dream en de eindscéne. Met name de opening (Look down) vond ik erg tegenvallen qua volume.

Ik ga de film dan ook zeker nog eens bekijken in een grotere bioscoop, in de hoop dat het daar beter is.

We hadden gewoon pauze trouwens...

EDIT: Nu hopen dat de film flink wat oscars in de wacht sleept en een flinke omzet draait, zodat de deur wagenwijd kan worden open gezet naar een verfilming van Miss Saigon


avatar van ALTA

ALTA

  • 28 berichten
  • 214 stemmen

Geweldige film! Prachtige vertolking van de musical door een perfecte cast... De voorstelling in 's-Hertogenbosch (Eurocinema) had geen pauze waardoor het een ietwat lange zit was, maar bon. Dat doet niet af aan hoe mooi de film is en hoe geweldig deze versie van de muziek is. Ik kan hem iedereen aanraden die van het musical genre houdt of gewoonweg dol is op het verhaal van Les Misérables. In mijn ogen nu al een klassieker.


avatar van tbouwh

tbouwh

  • 5811 berichten
  • 5402 stemmen

Wat een prachtfilm zeg....

De cast is werkelijk perfect, precies de juiste acteurs die de juiste rollen vertolken.

De klassiekers van de musical worden overtuigend gebracht, met als decor de revolutie in Parijs, waardoor ook de heftige scenes niet uitblijven.

Niks op aan te merken, *5


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3474 stemmen

johnyboy schreef:

Niet alleen dat HET GELOOFGEHALTE erg hoog is

We hebben het hier over Frankrijk in de 18e eeuw, om te gaan zeuren dat er toen veel aanhang was naar het christendom lijkt me een beetje raar. Zo was dat toen nou eenmaal. Wordt verder ook helemaal niet geforceerd in beeld gebracht.


avatar van Malvlex

Malvlex

  • 14 berichten
  • 26 stemmen

Ik heb hem gisteren gezien in Pathé Amersfoort. In één woord: WOW!

Ter informatie, ik ben nog nooit naar een musicalvoorstelling geweest en heb ook nog nooit een musicalfilm gezien. Een jaar of 4 geleden waagde ik een poging Evita te kijken, maar zette deze af omdat het genre niks voor mij was. Na lovende reactie over met name het decor, het camerawerk en het acteerwerk besloot ik het toch een kans te geven. Daarnaast vind ik de strekking van het verhaal interessant.

Ik ging er met redelijke verwachtingen naartoe en ik kan alleen maar zeggen dat het mijn verwachtingen heeft overtroffen. Hoewel ik tijdens de film er toch weer aan werd herinnerd waarom musicals mijn interesse niet zo hebben, heb ik werkelijk genoten.

Er was één stuk wat ik toch ietwat té drama vond; de havenscène waar Fantine vertelt over hoe zielig zij en haar dochter zijn. Daarnaast miste ik de vonk tussen Fantine en Valjean. Hij was er soms wel, maar niet overtuigend. Deze chemie vond ik dan wel weer goed naar voren komen tussen Marius en Cosette.

Ik werd ook wel verblijd door de rol van Cohen, die zijn rol als herbergier echt prima vervult. Hij kan als het ware een stuk van zichzelf in de film implementeren.

Verder genoot ik van de muziek en zang! Enige, maar dat is erg persoonlijk, is dat ik sommige zangstukken toch erg slecht vond. Ik weet niet of het een benaming heeft, maar die zangstukken zonder muzikale begeleiding die eigenlijk normale zinnen zijn maar dan met ietwat verdraaing van toon uitgesproken worden. Het hoort waarschijnlijk bij het geheel van een musical maar toch kan het mij niet bekoren. Ik vond Cosette het mooiste zingen, en ik had het gevoel dat Russel Crowe soms tegen zijn kunnen aan zat qua zang (hoewel ik niet eens wist dat hij kon zingen. )

Voor mijn gevoel klopte de verhaallijn erg goed, maar dit werd natuurlijk versterkt door de uitvoering er van, enige wat ik jammer vond (maar dit hoort natuurlijk bij het verhaal) is dat Janvert van de brug springt.

Hoe mooi ik de film ook vond, ik zie mezelf toch niet zo snel naar een musicalvoorstelling gaan. Maar ik zeg nooit nooit.

Emus schreef:


Het geluid vond ik erg slecht, maar dat kan aan de bioscoop hebben gelegen. Ik zag de film in een relatief kleine zaal in Woerden. Juist met een film als deze wil ik worden weggeblazen van de overweldiging, maar dat had ik alleen met Do you hear the people sing, I dremed a dream en de eindscéne. Met name de opening (Look down) vond ik erg tegenvallen qua volume.

Ik ga de film dan ook zeker nog eens bekijken in een grotere bioscoop, in de hoop dat het daar beter is.

Zeker aan te raden, in Pathé Amersfoort vond ik het geluid tiptop in orde. Loepzuiver (I dreamed a dream) en overweldigend in de slotscène (oa Do you hear the people sing). Dus zeker een aanrader om hem nogmaals te bekijken in een grotere bioscoop!


avatar van Pixel-blue

Pixel-blue

  • 64 berichten
  • 110 stemmen

Zeer mooi vertelt.Ik vond Russell Crowe werkelijk fantastische.Zijn zang kunsten prachtig, Hoop dat we dat vaker bij hem kunnen gaan zien.Anne Hathaway en Hugh Jackman ook allebij zeer goed sterk.Ik geloofden ze echt net als bij Helena Bonham Carter en Sacha Baron Cohen. Aanrader een film waarbij ik de neiging had om te gaan klappen na elk nummer.


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16416 stemmen

Ik ben er nog niet helemaal uit. Beetje een mixed-bag deze Miserables-editie. Heel erg een mixed bag. De film heeft best wel redelijk hoge hoogtepunten, maar ook enkele diepe, heel diepe dalen. Om met die laatste beginnen, de eerste scène met Helena Bonham Carter en Sacha Baron Cohen is al moeilijk te verteren, ze komen vaker terug dan je hoopt tot ver (te), ver tegen het einde aan toe. Verschrikkelijk dissonant, niet grappig. Gewoonweg een ramp. Waar Scorsese in Hugo het gelukt is om Baron Cohen enigzins in te dammen vliegt hij hier gierend uit de bocht. Bonham Carter is al nooit de subtiliteit zelve en dat helpt hier niet, integendeel.

Paradoxale is dat de film dissonanten wel goed kan hebben, want het is behalve dat er gezongen wordt erg traditioneel. Een wat rigoureuzer keuze had de film wel wat opgefleurd. Er zijn scènes met Russell Crowe (die het overigens prima doet) die je doen verlangen naar een wat meer Orson Welles-achtige aanpak: groter dan groot, diepte, geënsceneerd op burchten en randen die het geheel wat buiten een werkelijkheid plaatsen. Dat was voor mij welkom geweest. Parijs in CGI is vaak gewoon lelijk, maar enkele scènes met Crowe werken wonderwel.

En er zijn dus ook grote hoogten. Allerhoogste is wat mij betreft de mij onbekende Eddie Redmayne als Marius. Hij komt pas op de helft opdagen, maar het geeft de film eindelijk de ziel die het zocht. Ik heb het bronmateriaal van Victor Hugo altijd al maar zo-zo gevonden (teveel potsierlijke gedachten, te onnatuurlijk, etc), maar hij geeft vuur en vlam aan zijn romance met Cosette. Subliem. Andere hoogtepunt is Daniel Huttlestone (wie?? geen idee). Kindacteurs hebben bij mij niet standaard credits, maar hij brengt bravoure en leven.

Onbekend maakt onbemind, want de Oscar nominaties gingen naar Jackman en Hathaway. Niet terecht denk ik. Jackman is perfect gecast (ik vond de hele casting eigenlijk goed, rollen voelen érg natuurlijk), maar heeft een makkelijke rol en hij zingt daarnaast erg mager (gelukkig niet zo slecht als Pierce Brosnan in ABBA) - Crowe is echt veel, veel beter. Hathaway die maar een paar scènes heeft is wel invoelbaar, is 100% gekweld, en daarmee wel redelijk overtuigend. Haar zangscènes, ondersteund door haar rattenkopjeskapsel deden met nogal hieraan denken.

Al met al dus verschillende gevoelens. De zang was soms wervelend, maar te vaak hield het de actie op en was het té monotoon. De acteurs waren erg wisselend, de nog niet door mij genoemde Éponine vond ik bijvoorbeeld ook zwak en anderen waren dus erg goed. Wat meer vergaande keuzes en durf hadden de film veel goed gegaan. Ik miste iets.


avatar van Bla

Bla

  • 769 berichten
  • 2146 stemmen

Grappig dat jij Marius zo goed vond, die vond ik niet alleen slecht zingen. Hij was ook nog eens vreselijk irritant. Slecht zingen wil natuurlijk nog altijd zeggen dat hij tal keer beter zingt dan ik, relatief aan de rest van de cast bedoel ik eigenlijk.


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16416 stemmen

Ja vond dat echt een openbaring. Zijn hoge stem zal denk ik niet iedereen bekoren - ik vond het mooi. Daarnaast vond ik zijn mimiek sterk. Hathaway was 100% gekweld, hij was afwisselend en overtuigend.


avatar van joffrey19

joffrey19

  • 44 berichten
  • 66 stemmen

Bla schreef:

Grappig dat jij Marius zo goed vond, die vond ik niet alleen slecht zingen. Hij was ook nog eens vreselijk irritant. Slecht zingen wil natuurlijk nog altijd zeggen dat hij tal keer beter zingt dan ik, relatief aan de rest van de cast bedoel ik eigenlijk.

Totally agree, vond hem helemaal misscast en te overdreven zingen.


avatar van hedrick

hedrick

  • 126 berichten
  • 107 stemmen

Ik ben eigenlijk stomverbaasd na het zien van deze film en dat bedoel ik in positieve zin.

Want wat is dit een fenomenale film geworden. Eigenlijk begint het al met het openingsshot van de film en Anne Hathaway moet gewoon een Oscar krijgen, dat kan niet anders.

Het enige minpuntje is dat er niet altijd even zuiver gezongen wordt, maar daar staat tegenover dat het inlevingsvermogen weer heel hoog is en nog beter dan in een musical on stage, waar eigenlijk gelouterde musical sters staan en niet per definitie het inlevingsvermogen van een doorgewinterde acteur heeft. In deze film is dus meer gekozen voor het inlevingsvermogen door echte acteurs en dat werkt en zo slecht was het zingen ook weer niet.

De liedjes zijn ook gewoon weer prachtig, vooral wanneer het hele ensemble van leer trekt en On my own en I dreamed a dream door Anne Hathaway zijn inlevend gezongen.

De verhaallijn is perfect en het oude parijs komt weer tot leven in de decors van Les Miserables.

De Les Miserables, die ongetwijfeld veelvuldig bekroond wordt met Oscars en de boeken gaat als de beste verfilming van Les Miserables in jaren


avatar van Embie

Embie

  • 153 berichten
  • 189 stemmen

Wat een prachtige film, ik heb in tijden niet zo genoten! De rollen zijn echt prachtig neergezet door de acteurs! Anne Hathaway bezorgde me kippenvel met haar vertolking van 'I dreamed a dream', zo mooi!! Ook Hugh Jackman speelt Jean Valjean voortreffelijk! En zelfs Russell Crowe zingt prachtig, dat had ik dus echt niet verwacht!


avatar van Simon Smith

Simon Smith (crew films)

  • 1374 berichten
  • 4513 stemmen

Lange zit zeg! Als dit de hele musical is, is het niet zo'n goede musical, in de zin dat het verhaal nogal van de hak op de tak springt, met teveel personages en verhaallijnen.

Aan de score op dit moment hier kun je wel zien dat er vooral veel fans van de musical naar de film gaan.

Slechte cinematografie/kadrering. Veel teveel close-ups, waardoor het wel een tv-film lijkt. Anne Hathaway was goed, die moeten ze vragen voor een nieuwe verfilming van Jeanne d'Arc.