• 15.754 nieuwsartikelen
  • 178.093 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.093 acteurs
  • 199.017 gebruikers
  • 9.372.591 stemmen
Avatar
 
banner banner

The 13th Warrior (1999)

Historisch / Actie | 103 minuten
2,97 1.112 stemmen

Genre: Historisch / Actie

Speelduur: 103 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: John McTiernan

Met onder meer: Antonio Banderas, Diane Venora en Omar Sharif

IMDb beoordeling: 6,6 (138.204)

Gesproken taal: Arabisch, Engels, Latijn, Zweeds, Spaans, Deens en Noors

Releasedatum: 7 oktober 1999

  • On Demand:

  • Disney+ Bekijk via Disney+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The 13th Warrior

"Prey for the living."

De Arabische dichter Ahmad Ibn Fadlan laat zijn oog vallen op de mooie echtgenote van een invloedrijk man in Bagdad en hij prompt weggepromoveerd als ambassadeur van een uiterst noordelijk gelegen gebied. Op weg naar zijn post komt de Arabier een stelletje Noormannen tegen, wiens barbaarse gewoonten hem aanvankelijk met walging vullen. Als de blonde krijgers terug naar huis worden geroepen om te vechten tegen de Wendol, mythische mensenetende wezens van de mist, blijkt echter dat Ahmad Ibn Fadlan de door de zieneres voorspelde 13e krijger is, die mee moet om de missie tot een goed einde te brengen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Ahmad Ibn Fadlān

Queen Weilew

Herger the Joyous

Buliwyf the Leader

Melchisidek

Wigliff the King's Son

Skeld the Superstitious

Weath the Musician

Rethel the Archer

Roneth the Rider

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10035 stemmen

jammer dat de film zo laat pas draaide.in 1997 kon die al in premiere gaan maar er was ruzie tussen mctiernan en michael chrichton.


avatar van vic

vic

  • 618 berichten
  • 2464 stemmen

Goede film maar de actie scenes waren te donker waardoor je steeds heel moeilijk zag wat er nou gebeurde. Vond ik erg zonde


avatar van Lt-zero

Lt-zero

  • 91 berichten
  • 515 stemmen

seen it before


avatar van jeroen79

jeroen79

  • 54 berichten
  • 198 stemmen

Ja, wat zal ik zeggen. Echt goed vond ik hem niet maar ik heb me ook weer niet echt zitten ergeren. Natuurlijk zat er een dosis voorspelbaarheid in (*#$@#) maar dat is bij zoveel films het geval. Ik denk toch wel 2,5 tot 3 sterren.


avatar van jay

jay

  • 14 berichten
  • 85 stemmen

nou nou het valt best mee, zo negatief hoefen jullie ook weer niet te Zijn. ik vond het een goede film in de zin dat goed te kijken is als je niet zo veel wil nadenken bij een film. Net zoals de film Soldier met Kurt Russel. Groetjes jay


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Vond het best een goede film. Film ziet er goed uit, en heeft redelijke vechtscenes. Erg leuk ook om te zien hoe Banderas de taal van de Noormannen leert. 3 sterren.


avatar van Psyche

Psyche

  • 61 berichten
  • 89 stemmen

Banderas is sexy! hahaha, en het is een leuke film, leuk verhaal, een beetje overdreven met 4 sterren, maar ik dacht: laat ik die score even richting drie sterren tillen.


avatar van shayed

shayed

  • 251 berichten
  • 193 stemmen

Geen slechte film met een paar leuke (vecht)scènes.

***


avatar van Obiwannes

Obiwannes

  • 758 berichten
  • 898 stemmen

Best wel een mooie actiefilm die veel wegheeft van Gladiator (maar deze was eerst). De gevechtscenes waren inderdaad erg mooi maar een beetje donker, maar ik denk dat ze hierdoor een mysterieus effect willen creeren. Maar echt speciaal is de film niet echt. 2.5*


avatar van Ibrahim

Ibrahim

  • 173 berichten
  • 1600 stemmen

Deze film vond ik echt tegenvallen, ik had er meer van verwacht.


avatar van jedymaster

jedymaster

  • 889 berichten
  • 2520 stemmen

verassende film


avatar van chrissie

chrissie

  • 749 berichten
  • 5038 stemmen

zwak


avatar van blabla

blabla

  • 2070 berichten
  • 5243 stemmen

Beetje een variatie op Seven Samurai.
Een dorp in de problemen, er komt een groep stoere mannen om het dorp te verdedigen, groep mannen gaat naar het nest van de vijand en richt daar het een en ander aan schade aan, laatste gevecht in de regen (typisch Kurosawa).
Echter, geen slechte film, de beste Seven Samurai variant die ik tot nu toe heb gezien.


avatar van Agony

Agony

  • 1985 berichten
  • 1256 stemmen

Vermakelijke film. Verhaal had niet zo heel veel brilliants om het lijf maar verder prima uitgevoerd! 3,5 sterren...


avatar van aburefan

aburefan

  • 430 berichten
  • 952 stemmen

vond er niet veel aan


avatar van Agony

Agony

  • 1985 berichten
  • 1256 stemmen

aburefan schreef:

vond er niet veel aan

waarom niet?


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3280 stemmen

Beetje aparte film, meer kan ik dr niet over zeggen, alleen dat ie wel vermakelijk was. 3,5*


avatar van filmdaas

filmdaas

  • 66 berichten
  • 103 stemmen

Zeer vermakelijke ridderfilm..Banderas past uitstekend in zijn rol

de donkere sfeer past juist goed bij de film honderden jaren geleden hadden ze geen lantaarnpalen of schijnwerpers


avatar van Armin

Armin

  • 584 berichten
  • 7122 stemmen


avatar van Thraex

Thraex

  • 25 berichten
  • 80 stemmen

Vermakelijke film, maar allemaal een beetje toevallig en ik had een ver-van-mijn-bed-gevoel omdat ze ergens naartoe gaan reizen waar de Vikingen al niet thuishoren en Banderas al helemaal niet, dus waar zou hij zich druk om maken behalve dat hij ieder moment dood kan zijn? Misschien komt het omdat Banderas geen vrienden of familie heeft en dat ook niet echt duidelijk wordt. Staat de identificatie in de weg.

***


avatar van Plintkabouter

Plintkabouter

  • 144 berichten
  • 351 stemmen

Hey,

Ik vond de film zeer cool om naar te kijken... Leuk verhaal met een goede hoofdrolspeler.

Maar de monsters hadden beter gemaakt kunnen worden, vandaar mijn 2.5!


avatar van aSMoDeuS

aSMoDeuS

  • 1119 berichten
  • 5046 stemmen

Genieten geblazen! Onze voorvaderen waren toch maar stoere mannen, niet?


avatar van sn@ke

sn@ke

  • 2077 berichten
  • 888 stemmen

Vrij matige,onoriginele,soms spectaculaire en voor het algemeen vermakelijke film. Antonio Banderas acteert redelijk goed maar erg veel diepgang heeft deze film niet. Hij boeide me niet altijd en kwam soms langdradig over. Maar the 13th warrior heeft soms ook wel wat spannende scenes. 2,5* voor dit doorsnee werk.


avatar van Diesel

Diesel

  • 9411 berichten
  • 0 stemmen

Een perfecte voorbeeld van een film die naar mijn mening super underrated is. Heb deze nu al zo een vier keer gezien en vind hem nog steeds uiterst boeiend en amusant. De film bevat stijlvolle actiescènes ondersteund door beklemmend muziek, een interessant verhaal en aardig acteerwerk.

Enkele IMDB reviewers zijn van mening dat het ongeloofwaardig is dat Buliwyf aan het einde de leider van de Wendol nog weet neer te hakken. Ben het hier totaal niet mee eens want Buliwyf is een ware Noorse koning en Noormannen staan sowieso bekend als trotse, sterke, woeste krijgers. Dus het is zeker niet ongeloofwaardig dat hij de leider van de Wendol (zelfs in zwakke toestand) dood weet te maken.

De een na laatste scène, waar Buliwyf trots met opgeheven hoofd op zijn stoel neerploft en doodgaat is een pracht van een scène, absoluut een van mijn persoonlijke favorieten.

Ook een paar onvergetelijke quotes:

Ahmed Ibn Fahdlan: Merciful Father, I have squandered my days with plans of many things. This was not among them. But at this moment, I beg only to live the next few minutes well. For all we ought to have thought, and have not thought; all we ought to have said, and have not said; all we ought to have done, and have not done; I pray thee God for forgiveness.

Vikings: Lo, there do I see my mother, and my sisters, and my brothers, Lo, there do I see the line of my people, back to the beginning, Lo, they do call to me, they bid me take my place among them, In the halls of Valhalla, where the brave may live...
Ahmed Ibn Fahdlan: ... forever.


[Ahmad Ibn Fahdlan shows off his new sword]
Weath the Musician: Give an Arab a sword, he makes a knife. When you die can I give that to my daughter?


Een volbloed 4 sterren film.


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Ik heb nog wat meer spoilertags gezet, je tekst gaf nog steeds veel over het einde weg


avatar van Ottoman Assault

Ottoman Assault

  • 21 berichten
  • 0 stemmen

Zelden een film gezien waarin de hoofdrolspeler een moslim is.

Normaal zijn het woeste terroristen (True Lies) of kwaadaardige rebellen (Black Hawk Down), maar in 'The 13th Warrior' is het een skeptische reiziger die aan de kant van de Noormannen staat.

Banderas liet weer een fijn kunstje acteerwerk zien, maar drukt zeker geen stempel op de film. De Vikingen nemen ook een deel van de rekening, wat de film wat evenwichtiger maakt.

Cultuurbotsingen en de gebrekkige wederzijdse erkenningen komen maar al te graag langs, wat de kijker doet denken aan multiculturele misstanden uit de Randstad. Zo vertikt Banderas het om te integreren, alhoewel hij de taal leert, en benutten de Vikingen iedere kans om Banderas belachelijk te maken.

Jammer van de duistere en te korte vechtscenes. Ook is de diepgang van de hoofdpersonen ver te zoeken. Maar de prachtige klederdracht, grote zwaarden en het occulte maken veel goeds...

Een vette 4.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Ottoman Assault schreef:

Zelden een film gezien waarin de hoofdrolspeler een moslim is.

Ik zou zeggen: verdiep je eens in de Iraanse en Noord-Afrikaanse cinema:)


avatar van aegron

aegron

  • 4030 berichten
  • 1267 stemmen

de film was aardig, maar het boek stukken beter. vooral de grap achter het boek.


avatar van Diesel

Diesel

  • 9411 berichten
  • 0 stemmen

Reinbo schreef:

Ik zou zeggen: verdiep je eens in de Iraanse en Noord-Afrikaanse cinema:)


avatar van Ottoman Assault

Ottoman Assault

  • 21 berichten
  • 0 stemmen

Reinbo schreef:

(quote)

Ik zou zeggen: verdiep je eens in de Iraanse en Noord-Afrikaanse cinema:)

Ik bedoelde meer: dat ik zelden een Hollywood (lees: Amerikaanse) film heb gezien met een moslim als 'good-guy' in de hoofdrol. Meestal zijn het bandieten en moordenaars. Tsjonge, dat ik je dit nog moet uitleggen....