• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.467 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.763 acteurs
  • 199.135 gebruikers
  • 9.379.410 stemmen
Avatar
 
banner banner

Pacific Rim (2013)

Actie / Sciencefiction | 131 minuten
3,03 1.780 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 131 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Guillermo del Toro

Met onder meer: Charlie Hunnam, Rinko Kikuchi en Idris Elba

IMDb beoordeling: 6,9 (555.544)

Gesproken taal: Engels, Japans, Kantonees en Russisch

Releasedatum: 18 juli 2013

Plot Pacific Rim

"To fight monsters, we created monsters."

De film speelt zich af in twee gescheiden werelden. De eerste is een toekomstige versie van de Aarde waar in november 2012 een gigantisch monster uit de Stille Oceaan opdook en de stad Osaka in Japan aanviel. De andere wereld is de Anteverse, waar het monster vandaan kwam. Een portaal naar deze wereld ligt acht kilometer onder water. Sinds de eerste aanval spuugt het portaal steeds meer monsters uit die de kustplaatsen aanvallen, waaronder Tokio en Los Angeles. Om de monsters te verslaan ontwikkelt het leger het "Jaeger"-programma dat teams van twee piloten traint om gigantische mechanische harnassen vol met wapens te bedienen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Raleigh Becket

Stacker Pentecost

Herc Hansen

Hannibal Chau

Dr. Newton Geiszler

Dr. Hermann Gottlieb

Chuck Hansen

Lt. Aleksis Kaidanovsky

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van groente12

groente12

  • 315 berichten
  • 0 stemmen

Naomi Watts schreef:

(quote)

Charlie Day is altijd vervelend.

Heey rustig aan he, we hebben het hier over mijn beste vriend!


avatar van SunChaser

SunChaser

  • 671 berichten
  • 750 stemmen

De film is rommelig, verhaal slecht, acteerwerk beschamend en alle actie snachts in de regen.


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2551 stemmen

"Haven't you heard? It's the end of the world. Where would you rather die? Here or in a Jaeger?"

Vanochtend in Imax 3D gezien en wat een geweldige blockbuster zeg. De film doet precies wat het moet doen en is een heerlijke orgie van actie, explosies en knarsend metaal.

Het verhaaltje neemt gelukkig niet al teveel tijd in beslag, alleen het minieme wordt uitgelegd gedrenkt in een paar welbekende clichés en stereotype personages. Wel vond ik het leuk om te zien hoe de band tussen Mako Mori en Stacker Pentecrost (geweldige rol van Idris 'Stringer Bell' Elba) wordt uitgelegd.
Er zit wel een langzame middenstuk in voor de actie weer losbarst, maar dit wordt goed opgevangen met luchtige humor in de vorm van Charlie Day als de ietwat excentrieke Dr. Newton Geiszler en het was echt genieten geblazen om Ron Perlman weer te zien.

Wat betreft de actie zit je helemaal goed. Het robot- en creature design ziet er prima uit, al zagen de Jaegers er net iets beter uit dan de Kaiju's. De gevechten worden groots in beeld gebracht en in combinatie met de pompende score zorgt dit alles voor een zeer intense beleving. Het kwam op mij erg episch en adrenalineverhogend over.

Al met al een zeer geslaagde blockbuster, deze film moet je echt op het grote doek gezien hebben voor de ultieme beleving. Ik snap niet waarom sommige mensen zichzelf tekort doen met een goedkope CAM-rip. Ga dat zien mensen en blijf wel even zitten bij de eindcredits voor een extra scène waarin je Ron Perlman zichzelf uit een Kaiju ziet snijden, wat een bad ass blijft hij ook.

Dikke 4,0 sterren voor een uiterst verfrissende film.


avatar van Ralf81

Ralf81

  • 714 berichten
  • 682 stemmen

Reinbo schreef:
De casting was trouwens erg hedendaags. Een zwarte commandant en een blanke en Aziatische held en heldin. Iedereen tevreden.


Maar wat is er nu uiteindelijk gebeurd met de zwarte commandant?


avatar van geezoes

geezoes

  • 240 berichten
  • 470 stemmen

Cliché op cliché op cliché op cliché dat het wel heel erg gaat irriteren op een gegeven moment. Toch heb ik me wel vermaakt.


avatar van VforVictor

VforVictor

  • 508 berichten
  • 561 stemmen

wat hierboven al word gezegd der word flink met cliches gesmeten. met de actie zat het wel goed al begon het wel veel op elkaar te lijken: weer een robot tegen een zeemonster. toch heb ik me ook vermaakt daarom 3 sterren.


avatar van Al DeNiro

Al DeNiro

  • 1664 berichten
  • 105 stemmen

Imposante monsters en robots, spectaculaire actie, stoere muziek, grappige wetenschappers en ook ontroerende momenten. Alleen dat driften had niet echt gehoeven.


avatar van cordiacovens

cordiacovens

  • 1526 berichten
  • 1447 stemmen

Wanneer mensen beginnen te vertellen dat het verhaal goed was, dan vraag ik me toch af of die sterke zon geen zonnesteek heeft veroorzaakt


avatar van cordiacovens

cordiacovens

  • 1526 berichten
  • 1447 stemmen

Ralf81 schreef:
(quote)


Maar wat is er nu uiteindelijk gebeurd met de zwarte commandant?


Inderdaad, ook de Aziatische vrouw is een stap in de goede richting maar nog steeds worden deze minderheden gebruikt als "zwakkere" personages.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Ralf81 schreef:
(quote)


Maar wat is er nu uiteindelijk gebeurd met de zwarte commandant?


Die offert zich op, de meest heroische daad uit de hele film.


avatar van Materny

Materny

  • 10188 berichten
  • 1026 stemmen

Reinbo schreef:
(quote)


Die offert zich op, de meest heroische daad uit de hele film.


Ach wat heet. Hij was terminaal ziek dus dat maakt de keuze niet zo moeilijk


avatar van imagic

imagic

  • 91 berichten
  • 51 stemmen

vreselijke film, alle actie is in het donker, uiteraard zo veel mogelijk met regen, verschrikkelijke stereotypetjes, zeker die "wetenschappers" en uiteraard een niks toevoegende hond. sentimenteel gedoe aan het eind en weet ik veel hoeveel helikopters aan het eind die netjes in formatie over komen vliegen. wanneer stoppen die amerikanen nu eens een keer wat minder van dit soort onzin in een film, het had op zich een leuke film kunnen zijn maar nu is het er een om van mijn part snel in de bakken van de Blokker te verdwijnen bij de 3 voor een tientje films


avatar van Materny

Materny

  • 10188 berichten
  • 1026 stemmen

Heerlijke zomerse blockbuster.

Godzilla can pick up his shit and take a dayjob at K-MART. Destructie door kolossale monsters krijgt dankzij de Kaiju een volledig nieuwe dimensie aangemeten. Meerdere geweldige Kaiju designs aanwezig in de film waarbij men de hele roedel aan designers duidelijk heeft gemaakt niet zich te laten inspireren door wat men al gezien heeft in de laatste halve eeuw. De strijd tussen de Jaegers en Kaiju's vormen natuurlijk de hoogtepunten van de film, om je vingers bij af te likken hoe IL&M en Legacy Effects de actie met de nodige overtuiging en adrenalinestotende werking tot stand hebben laten komen. Zet daar de herkenbare score van Ramin Djawadi onder (instrumentaal had het toch wel veel weg van Iron Man) en je gaat hard in je stoel.

Ze trachten de clichés te ontwijken, wat grotendeels ook prima lukt. Had even de vrees dat er richting het einde weer geslobberd zou worden maar men had blijkbaar de nodige wijsheid in pacht. Buiten dat om overtuigd Charlie Hunham uitstekend, naar mijn mening een acteur wiens absolute gloriedagen nog gaan aanbreken binnen nu en drie jaar. Er zit een leuke kop op en heeft zijn stripes al ruimschoots verdiend met prima producties als Deadfall en vooral SOA, die hij vrijwel solo draagt. De overige cast voldoet prima, leuke wisselwerking tussen Day en Borman (ik ging stuk toen hij moest overgeven en rende naar een gesloopte wc-pot tussen al die verwoesting:P ) als de twee nutty professors.

Optimus Prime gedegradeerd tot een Gipsy Danger groupie!


avatar van Al DeNiro

Al DeNiro

  • 1664 berichten
  • 105 stemmen

Deze film kan wel eens de doorbraak worden van tv-sterren Elba (the wire) en Hunnam (sons of anarchy). Elba zou wel goed passen in Justice League en Halo.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Elba's doorbraak is allang verleden tijd. Na Prometheus was die een feit.


avatar van NERD

NERD

  • 1720 berichten
  • 1432 stemmen

De film speelt zich af in twee gescheiden werelden. De eerste is een toekomstige versie van de Aarde waar in november 2012 een gigantisch monster uit de Stille Oceaan opdook en de stad Osaka in Japan aanviel. De andere wereld is de Anteverse, waar het monster vandaan kwam.

Wat een onzin dit... Wil toch even vermelden zonder te spoileren (dit is gewoon feitelijk onjuiste info) dat deze film zich NIET in 2 werelden afspeelt.

Verder een heel prima actiefilm, en dan ook wel een 100% actiefilm. Denk dat van de 131 minuten speelduur, minstens 120 minuten pure actie is. Overigens erg goed uitgevoerd en denk ook niet dat de makers veel andere ambities hadden. Een van de betere recente actiefilms, heb mij erg goed vermaakt. 4 sterren.


avatar van cartman442

cartman442

  • 13 berichten
  • 12 stemmen

Geweldige film, realistisch en een godzilla sfeertje. De hele film door spanning. Echte aanrader. Juli 2013 is echt het jaar van goede bioscoop films. Nogmaals ik heb echt genoten van deze film. 5 sterren


avatar van Al DeNiro

Al DeNiro

  • 1664 berichten
  • 105 stemmen

Volgens mij heeft hij wel gelijk hoor over die twee werelden: die monsters komen via een poort onder de zee, in ons wereld terecht. Zo invaseren ze verschillende planeten. Op einde zie je hun blauwe wereld opgeblazen worden..


avatar van Al DeNiro

Al DeNiro

  • 1664 berichten
  • 105 stemmen

Naomi Watts schreef:

Elba's doorbraak is allang verleden tijd. Na Prometheus was die een feit.

Doorbraak als hoofdrolspeler bedoel ik. Hij is inderdaad al tijdje bekend door bijrollen in Prometheus, Thor, Reaping en Rocknrolla.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Na een dik half jaar ongeduldig wachten was dit niet de film waar ik op hoopte. Het probleem, te veeleisend en daarnaast hebben ze een aantal ideeën niet goed uitgewerkt. De film opent goed en geeft ons eigenlijk een voorproefje op wat er komen gaat. Vervolgens verloopt het allemaal vrij vlot tot de film ineens een beetje inzakt en er worden twee lolbroeken aan ons geïntroduceerd waar ik niet echt op zat te wachten. Om te beginnen is Charlie Day een heel vervelend mannetje en krijgt iets te veel aandacht. Zijn medespeler Burn Gorman is dan gelukkig een stuk beter te verdragen. Maar door dit soort ongein verlangde ik steeds meer naar de gevechten tussen de Jaegers en de Kaiju's.

De knokpartijen tussen Jaegers en de Kaiju's zijn erg indrukwekkend en soms wil je het bijna uitbrullen van geluk. Het zijn er alleen niet veel, maar daarentegen duren ze vaak wel lekker lang. Een ander nadeel is dat de Jaegers erg op hun donder krijgen. Ik snap dat de makers van de film ons de indruk willen geven dat de Kaiju's zeer sterk en de dreiging (letterlijk) gigantisch moet zijn, maar laat de Jaegers dan ook flink ass kicken. Gebeurd ook wel, maar in mijn beleving niet genoeg. Van sommige Jaegers verwacht je heel veel, maar zodra ze worden ingezet voor combat, leggen ze al heel snel het loodje. Een gemiste kans en het draait uiteindelijk allemaal om de Gispy Danger. Het hangt dus weer erg af van de Amerikanen. Eigenlijk zit er maar één echt spectaculair lang gevecht in de film. De finale is oké, maar had veel beter gekund en eigenlijk beter gemoeten.

Het verhaaltje er omheen is best origineel. Op sommige vlakken misschien zelfs te origineel. En dan heb ik het over dat de Kaiju's vroeger de Dinosaurussen waren!! Nee, ook dat had voor mij niet nodig geweest. Hoewel het verhaal niet het meeste belangrijke is, vond ik het toch wel redelijk goed bedacht. De cast is prima. Charlie Hunnam en in het bijzonder Idris Elba doen het meer dan goed. Rinko Kikuchi is een beetje vreemd, maar wel lekker en Ron Perlman is zoals (bijna) altijd cool. Ook de score is een vermelding waard. Deze is van hoog niveau en past perfect bij de film!

In het kort, de gevechten zijn indrukwekkend, de CGI is zeer goed, de score is heerlijk, goede cast, maar daarnaast ook een handjevol gemiste kansen. En natuurlijk Charlie Day... Zijn stem!

Net geen 4 sterren!


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Al DeNiro schreef:

(quote)
Doorbraak als hoofdrolspeler bedoel ik. Hij is inderdaad al tijdje bekend door bijrollen in Prometheus, Thor, Reaping en Rocknrolla.

Duidelijk . Eén van zijn komende films gaat hij Nelson Mandela vertolken, word wel tijd dat ie eindelijk hoofdrollen gaat krijgen Fijn acteur.


avatar van bennie jolink

bennie jolink

  • 391 berichten
  • 2408 stemmen

imagic schreef:
verschrikkelijke stereotypetjes, zeker die "wetenschappers" en uiteraard een niks toevoegende hond


Die hond inderdaad! Waarom???
Ik snap ook niet waarom die wetenschappers zo tenenkrommend karikaturaal zijn.
De ultieme 'slap-in-the-face' : de eindscene. Het ziet er gewoon niet uit, vooral die aliens.
Eentje kijkt zelfs nog een beetje teleurgesteld als de robot afdaalt tot hun niveau

Volgens mij is het gros van het publiek gewoon overdonderd door IMAX+3D. Vroeger ging je kijken naar een film waarbij het net leek of je in een achtbaan zat. Dat was ook heel gaaf. Maar is het cinema?


avatar van John Church

John Church

  • 44 berichten
  • 0 stemmen

Leuke film. Tweede helft van de film redt de film enorm. Film was soms iets te serieus. 3D was mooi om te zien. Was vooral onder de indruk van het acteerwerk van Idris Elba. Die man straalt wel gezag uit. Charlie Day vond ik verder zijn (komische) rol goed vertolken, al moet ik eerlijkheidshalve zeggen dat ik al een fan was van ''zijn'' serie It's Always Sunny in Philadeplhia.

Deze film deed me om een of andere reden denken aan de Avengers en is leuk om eens gezien te hebben.


avatar van Al DeNiro

Al DeNiro

  • 1664 berichten
  • 105 stemmen

Jullie moeten Charlie Day zien in Horrible Bosses


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Daar is ie nog veel erger. Maar wel meer op z'n plek. In deze film een dikke miscast. Hij is de Amerikaanse Simon Pegg. Beide een ware aanfluiting voor de filmindustrie.


avatar van Aric

Aric

  • 20 berichten
  • 71 stemmen

Na Iron Man 3 is dit de beste Blockbuster die ik dit jaar heb gezien. De actie scenes zijn duidelijk te volgen en leuk om te zien. het verhaal is goed maar zal geen prijzen winnen hoewel ze het grote cliché van America saves the day weten te vermijden (deze film is wat internationaler)


avatar van grid8400

grid8400

  • 669 berichten
  • 603 stemmen

Gisteren gekeken in IMAX, en was totaal wat ik er van had verwacht. Niet nadenken, en grote robots tegen Godzilla achtige monsters knokken.

Ziet er allemaal erg goed uit, en fraai artwork. Karakters waren lekker stereotype en zoals eerder hier al gezegd, cliche op cliche, maar dat had ik al verwacht.

Storend: die twee nerds, waren gewoon niet grappig. Slechte soundtrack en cast was niet echt overtuigend bezig. 3* voor het vermaak, want de film vermaakt absoluut.


avatar van NERD

NERD

  • 1720 berichten
  • 1432 stemmen

Al DeNiro schreef:
Volgens mij heeft hij wel gelijk hoor over die twee werelden: die monsters komen via een poort onder de zee, in ons wereld terecht. Zo invaseren ze verschillende planeten. Op einde zie je hun blauwe wereld opgeblazen worden..


Dan vind ik "afspelen" wel een heel groot woord. Je ziet letterlijk 15 seconden van die wereld.


avatar van wwelover

wwelover

  • 2605 berichten
  • 3967 stemmen

Fout maar redelijk vermakelijk. Het is vrij voorspelbaar en geregeld had ik zoiets van waarom hebben ze dat niet eerder gedaan (tijdens gevechten). Maar het ziet er wel strak uit en ik vond de muziek ook wel gaaf. De cast is lekker hysterisch en overdreven. Zeker Charlie Day en Ron Perlman. Maar laat Del Toro nou maar weer eens iets van het niveau Pan's Labyrinth maken.

3*


avatar van Rarara

Rarara

  • 139 berichten
  • 410 stemmen

.. een dom verhaal en de overtreffende trap van special effekts ala micheal b. ik had meer verwacht van Guillermo del T.