Genre: Romantiek / Komedie
Speelduur: 125 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Brett Ratner
Met onder meer: Nicolas Cage, Téa Leoni en Don Cheadle
IMDb beoordeling:
6,9 (130.685)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 21 december 2000
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Family Man
"What if you made different choices? What if you said yes, instead of no? What if you got a second chance?"
De steenrijke yup Jack Campbell heeft het prima voor elkaar. Hij heeft een ruim luxe appartement, een supersnelle Ferrari, gigantisch veel geld en hij is nog steeds vrijgezel. Dan wordt hij op een ochtend gewekt door... zijn hond, zijn twee kinderen en zijn vrouw in hun doodnormale huis in een heel gewone buurt. Alles is plotseling anders, heel kleinburgerlijk. Zijn appartement is opeens niet meer van hem, en op zijn werk hebben ze nog nooit van hem gehoord. Onverwachts voor hem blijkt echter dat het familieleven ook zijn aantrekkelijke kanten heeft: liefde, romantiek, gezelligheid en humor. Hij krijgt hier meer dan zijn deel van en begint zich al af te vragen of hij wel terug wil naar zijn oude vertrouwde snelle zakenwereld.
Externe links
Acteurs en actrices
Jack Campbell
Kate Reynolds
Cash
Arnie
Alan Mintz
Peter Lassiter
Annie Campbell
Josh Campbell
Josh Campbell
Evelyn Thompson
Video's en trailers
Reviews & comments
Antonev
-
- 1817 berichten
- 1188 stemmen
Gewoon een fijne komedie over een alleenstaande workaholic, die mag proeven van het gezinsleven. Cage speelt gewoon een leuke rol in dit vermakelijke filmpje. Ik kan deze nog prima eens per jaar zien!
Movsin
-
- 8286 berichten
- 8443 stemmen
Ode aan het gezellig en liefdevol familieleven in deze al bij al geslaagde romantische komedie.
Denderend grappig is het wel niet (alhoewel, een ontvangstbewijs vragen aan de kinderopvang....), maar het blijft charmant en geamuseerd toekijken over de ganse lijn.
Nicolas Cage lijkt wel geschikt voor een rol die hem van de ene verbazing in de andere brengt.
Miszmi
-
- 3240 berichten
- 598 stemmen
In de veronderstelling dat ik deze film nog nooit had gezien, gisteren maar aan begonnen. Tot mijn verbazing zag ik zojuist dat ik allang op deze film heb gestemd en hem dus al wel eens heb gezien. Ook tijdens de film geen enkel moment gehad van ‘hey, dit herken ik!’ Dit brengt mij in dubio over mijn stem.
Redelijk standaard film, met een redelijke uitwerking. Ik mis het verhaal eromheen heel erg. Ik mis antwoorden op bepaalde vragen. Het eind is ook nogal abrupt, ze drinken gezellig koffie, en daarna? Hun leven is immers compleet anders verlopen, dus wie zegt dat hun leven er uiteindelijk zo uitziet zoals in de ‘droom’? Had desnoods nog een scene gedaan waarin ze samen met twee kinderen in de achtertuin aan het spelen zijn. Lekker cliché, maar toch goed afgerond.. Al moet ik daar wel bij zeggen dat ik daar beduidend minder moeite mee had dan de onbeantwoorde vragen. Cage zet zijn rol prima neer, maar ook de overige cast doet het aardig goed. Leoni speelt erg enthousiast en dat vond ik aanstekelijk, begrijp ook niet zo goed waarom mensen zich daar zo aan ergeren.
Ik begrijp ook niet zo goed waarom deze film als ‘kerstfilm’ wordt bestempeld. Oké, het speelt zich af rond kerst (ook maar een klein deel van de film overigens), maar verder kreeg ik er geen kerstgevoelens bij. Het maakt bij mij maar weinig uit of het zomer of winter is, kerstfilms kijk ik toch wel, maar deze behoort voor mij niet in de categorie die echt bij kerst hoort.
Na de eerste kijkbeurt heb ik het een onvoldoende gegeven, 2.5*, helaas geen recensie achtergelaten en kan dus ook niet terugkijken waarom ik dat heb gestemd. Waardeer hem nu ook wel iets meer dan een krappe onvoldoende, maar twijfel ook ergens wel. Na de eerste kijkbeurt heeft het klaarblijkelijk totaal geen indruk op mij achtergelaten, zo weinig dat ik echt geen enkele scene herkende. Ook niet toen ik zag dat ik hem al eens had gezien, er ging geen enkel belletje rinkelen. Nu zag ik wel dat het inmiddels een jaar of 6 geleden is, maar ook dan herken je meestal wel iets. Dat is ook de reden dat ik wel naar een (krappe) voldoende ga, maar gewoonweg niet te hoog ga stemmen. Mogelijk kijk ik hem later nog eens en kan ik er dan met een andere blik naar kijken.
erik1977
-
- 83 berichten
- 2416 stemmen
Onlangs weer gekeken en toch een volle punt minder.
Zo'n klassieker zoals christmas vacation , scrooged en love actualy is nagenoeg toch niet.
En dat overacting van Cage kan ik helaas ook niet meer zo doorheen kijken. Wanneer gaat die man nu toch eens fijn naturel spelen.
Die andere kerstcomedy waar hij in mee speelt Trapped in paradise vind ik dan ook veel beter dan deze film, al had ik liever in zijn rol Bill Murray gezien ofzo....
En door het einde kan ik helaas ook niet meer heen kijken.
Jammer dat het zo moet aflopen eigenlijk, persoonlijk vind ik dat het afbraak doet aan de film.
Er zal wel weer een levensles aan vast hangen, maar ik vind het een van de meest bagger eindes van een kerstcomedy ooit.
Zo jammer dat de verder verukkelijke Tia Leone in deze film, en wat mij betreft de ster van deze film zo kil moet eindigen.
Nee, deze stond ooit in hetzelfde lijstje als Love actualy, scrooged en christmas vacation.
Maar op nummer 4 staat nu toch Die Hard als een van de beter Kerstfilms 
SSeagal
-
- 1866 berichten
- 659 stemmen
Ik denk dat ik ook in een soort Glimpse ben gekomen.. 16 jaar geleden gaf ik deze 1 ster.. maar na twee keer opnieuw gezien te hebben, maak ik er toch 3 1/2 * van. De film is toch lekker simpel en een guilty pleasure. Het kijkt lekker weg en heeft een feelgood sfeertje 
frans123
-
- 4459 berichten
- 1184 stemmen
Lijkt mij een melige ruk film..Ik heb niks met "l.......".rozenwater Cage en niks met Kerst
des1
-
- 1737 berichten
- 993 stemmen
Corny, maar wel leuk wegkijken. Leoni doet het goed hier, zelfs Cage is niet te irritant.
IH88
-
- 9771 berichten
- 3192 stemmen
“Old flames are like old tax returns... put 'em in the file cabinet for three years, then you cut 'em loose.”
Redelijke kerstklassieker. The Family Man blijft leuk, vooral door het spel van Cage en Leoni en het sentimentele verhaal. Soms is dat sentimentele en zoetsappige gedoe helemaal niet erg, vooral niet bij een film als The Family Man. De stemming zit er dan ook gelijk goed in, en iedere keer als hij op televisie komt tijdens kerst blijf ik wel even hangen.
SmackItUp
-
- 3505 berichten
- 2648 stemmen
Ondanks de leeftijd van deze prent nog steeds één van de betere feelgood kerstfilms die ik heb gezien.
nijkerkbert
-
- 621 berichten
- 791 stemmen
Het blijft een prima film. En Téa Leoni blijft een genot voor het oog.
Persoonlijk vind ik dit soort "what if" -verhalen altijd erg leuk. Nicolas Cage speelt zoals gewoonlijk overacted maar soit. 3,5☆
dvdcrusher
-
- 621 berichten
- 515 stemmen
Je hebt een romantische komedie met een niet eens zo'n geweldig en ongeloofwaardig scenario, zeg maar kerstverhaal en toch geef je zo'n film 4.5 sterren. Waarom? De reden is het grandiose acteerwerk van klasbak Cage en de immens onderschatte Tea Leoni die van deze film een klassieker maken in zijn genre. Zoals gezegd, 4,5 sterren. Subliem.
mrkos
-
- 1034 berichten
- 1809 stemmen
The Family Man
Heerlijke warme kerstfilm.
Mooie film over een man die eigenlijk alles al heeft, maar in de gelegenheid wordt gesteld om te kijken hoe het is om te leven met een gezin. Op een dag wordt hij namelijk wakker en beleeft hij het leven wat hij kon hebben met zijn ex-vriendin inclusief huisje boompje beestje. Dit leven blijkt hij stiekem toch veel mooier te vinden.
Wat een prachtig verhaal en Cage en Leoni zijn echt een mooi koppel in deze film. Het is misschien wat zoetsappig allemaal, maar ik kan wel genieten van zulke films. Ben het wel eens met Miszmi. Het einde was wat abrupt en had beter uitgewerkt kunnen worden.
3,5 sterren.
Bert van Dijk
-
- 68 berichten
- 67 stemmen
4 sterren. Nicolas Cage schmiert er weer op los. Persoonlijk mag ik hem graag zien, overacting is wel zijn ding. Leuk verhaal. Met als centrale vraag. What if? Leuk uitgewerkt.
Puffy81
-
- 106 berichten
- 2554 stemmen
Een onwijs mooi kerstverhaal dat eigenlijk de kerstklassieker "it's a wonderful life" naverteld, maar dan omgekeerd.
Goed spel, dito regie en een mooie score van Danny Elfman.
Ik vind de combo van Nic Cage en Téa Leonie ook super!
Grappig, intrigerend, maar ook erg emotioneel en aandoenlijk. Wat als het begin van je leven anders was gestart en is gaan lopen als je net een andere beslissing had gemaakt......zoals wel of niet gaan studeren in het buitenland waar het hier om gaat.
Ik vind het een pareltje!
Man of Steel
-
- 251 berichten
- 401 stemmen
Een heerlijke film. Alweer 25 jaar oud deze film. Ik denk dat ik hem voor de 6e keer heb gezien. En wat blijft dit een heerlijke film. Het eerste uur blijft mijn favoriet. Je gaat van de een naar de andere prachtige scene. Deze film is en blijft leuk, mooi, verrassend, grappig en zelfs hilarisch af en toe. Maar ook ontroerend en het strooit hier en daar met met wat levenslessen. Als iemand zegt dat het verhaal en scenario vol gaten zit geef ik hem gelijk. Maar het doet de de film nergens tekort. Het blijft een feest om naar te kijken. Met name door de hoofdrolspelers Nicolas Cage en Tea Leoni en de chemie tussen deze twee in de film waarbij Tea Leoni van het scherm af spettert. Het is een 100% kerstfilm. Heerlijk genieten bij deze voor mij klein filmmonument. Opdat films ook gemaakt zijn om te ontspannen.
Collins
-
- 7378 berichten
- 4371 stemmen
Hollywood houdt van family values. Family values zijn belangrijker dan rijkdom, een glansrijke carrière en zelfontplooiing. In Hollywood althans. In Hollywood gaat het om het promoten van dromen. Family valies gaan boven alles. Een droom die gepromoot moet worden. Goede marketing gaat gepaard met glamour. In The Family Man is daarom zelfs het kinderbraaksel aan de ontbijttafel met een warm en knus gevoel omgeven. The Family Man is feelgood. Een film die je het beste kunt bekijken nadat je je cynische bril hebt afgezet. Zonder die ballast krijg je een film geserveerd die met een combinatie van drama en humor prima vermaak oplevert.
In de nieuwe wereld waarin de flamboyante zakenman Campbell ontwaakt, gaat het opeens niet meer om het afsluiten van miljoenencontracten maar om family values. Een geschokte Nicolas Cage en een zorgzame Téa Leonie spelen burgerman en burgervrouw met kinderen. Een druk leven. Een strak georganiseerd regiem. Weinig tijd voor elkaar. De meeste aandacht gaat uit naar de kinderen. Vrije tijd en rust zijn spaarzaam. Het zijn de bouwstenen voor een film waarin Cage de verrukking van family values ontdekt. Onwaarschijnlijke feelgood waarin je zonder beschermende cynische bril op slinkse Hollywoodse wijze wordt meegezogen.
The Family Man is een film met aandacht voor de zorgen van de gewone man. De film doet dat in een aantrekkelijk zacht verlichte setting met een sentimenteel verhaal dat je middels vakkundig ingezette Hollywoodse gehaaidheid weet te raken. Met een lach en een traan. Heel bewonderenswaardig. Ik was mijn eigen zorgen in ieder geval twee uur lang even vergeten.
Het laatste nieuws

Kijktips voor Pasen: animatiefilm 'Hop' is perfect voor kids vandaag

Eén op de drie blijft Netflix-account van ex-partner gebruiken

Een greep uit de beste paasfilms volgens MovieMeter: van rockopera tot psychologisch drama

WOII-film 'The Boy in the Striped Pyjamas' wordt maandag uitgezonden op televisie
Bekijk ook

Leaving Las Vegas
Drama / Romantiek, 1995
476 reacties

Matchstick Men
Misdaad / Komedie, 2003
302 reacties

Ôritsu Uchûgun Oneamisu no Tsubasa
Animatie / Sciencefiction, 1987
38 reacties

The Adventures of Tom Sawyer
Familie / Avontuur, 1938
3 reacties

If Only
Drama / Romantiek, 2004
112 reacties

Excellent Cadavers
Drama, 1999
27 reacties
Gerelateerde tags
vakantieworkaholicsecond chanceeerste liefdeguardian angelkerstmiswhat ifcareer vs familylife reprioritizing
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








