• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.171 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.056 gebruikers
  • 9.374.385 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Crucifixion (2017)

Horror | 90 minuten
2,60 162 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 90 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Roemenië

Geregisseerd door: Xavier Gens

Met onder meer: Sophie Cookson, Brittany Ashworth en Corneliu Ulici

IMDb beoordeling: 5,1 (10.037)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 27 juli 2017

Plot The Crucifixion

"Be careful what you pray for"

Een priester belandt in de gevangenis, omdat hij verantwoordelijk gehouden wordt voor de dood van een non. Op de non voerde hij een duiveluitdrijving uit. Een journaliste besluit zich in de zaak te verdiepen. Zij wil uitzoeken of de priester daadwerkelijk schuldig is aan moord, of dat er misschien iets anders verantwoordelijk is voor de dood van de non.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Nicole Rawlins

Father Anton

Sister Adelina Marinescu

Bishop Gornik

Exorcism nun

Faceless Man

Demonic Nurse

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Redelijke film over exorcisme.

Maar dat dit waar gebeurt is, of op ware feiten is gebaseerd, daar heb ik het toch wel moeilijk mee hoor.

Ik geloof dit allemaal niet.

Als je de film puur als thriller/horror bekijkt komt hij ook niet schitterend uit de verf.

De schrikmomenten zijn inderdaad voorspelbaar en de vertolkingen middelmatig.


avatar van Valak

Valak

  • 626 berichten
  • 405 stemmen

Ik vind The Crucifixion eerder een “investigation-drama/horror”.
Met de film volgen we de journaliste Nicole die naar Roemenië afreist om daar te onderzoeken hoe zuster Adelina (haar echte naam was Maricica Irina Cornici) aan haar einde is gekomen bij een, in de eerste instantie sceptische visie van Nicole, “zogenaamd” exorcisme.

De film is erg mooi geschoten op locatie, en heeft een aangrijpend meeslepende sfeer. Visueel helemaal in orde.

Xavier Gens’ andere films zoals Frontiere’s en The Divide staan al lang op m’n lijst maar moet ik nog steeds zien, dus ik kan geen vergelijking maken met zijn eerdere werken.

Er zitten een aantal hele simpele en totaal onnodige jumpscares in, die me mij werkelijk ook niks deden, op één in de hotelkamer na. Ook wanneer Nicole’s auto het begeeft midden op de weg, en ze door het maïsveld rent vond ik sterk.

De scènes met Adelina wanneer ze bezeten is zijn wel echt beangstigend en heel goed gedaan.
Het is tevens de eerste grote rol voor de actrice, Ada Lupa, en zij verdient daarom wel een compliment.

Het einde is helaas inderdaad erg afgeraffeld, en de exorcisme van Nicole is helaas al binnen een paar korte minuten voorbij. Dat hadden ze echt wel wat uitgebreider en mogen doen, omdat het in feite het laatste gevecht is met de demon waarmee hij definitief uitgebannen wordt .

Maar er blijft nog een vraag bij me hangen; er wordt meerdere keren gesproken over de "transference” van de demon, waartoe hij in staat is, om van het ene lichaam naar het nieuwe lichaam over te gaan (door middel van aanraking door een ander persoon).
Hoezo gebeurt dit dan op het einde niet? Dat hij weer teruggaat in de vader van de stille zoon; voor hem zou je eventueel het excuus kunnen gebruiken dat hij veilig en “immuun” is geworden voor de demon, omdat bij hem de demon al één keer eerder verbannen was.
Maar dan nog de zoon of de priester Anton?
Dat blijft me onduidelijk, of ik heb iets gemist.

Ik heb me na het zien van de film ook nog meer ingelezen over de waargebeurde zaak waarop het gebaseerd is en het klopt inderdaad wat er in de film gebeurd; heel interessant om even wat over te lezen.
Het blijkt dat er ook twee boeken geschreven zijn over deze gebeurtenis door de Roemeense schrijfster Tatiana Niculescu Bran, (Deadly Confession en Judges’ Book) die het betreffende Tanacu exorcisme documenteren.
Daar is dan weer een andere film van gemaakt; Beyond the Hills (2012). Dat is geen horror, maar een drama, (die ook in Cannes de prijs won voor Best Screenplay).
Die film ga ik me binnenkort bekijken, en ben ook wel geïnteresseerd om de boeken te lezen.

Een dikke 6/10.


avatar van Boeikens

Boeikens

  • 4467 berichten
  • 5324 stemmen

"Waargebeurde" exorcisme filmpje zijn er al genoeg en deze Crucifixion is dan ook nergens vernieuwend.

De opener is niet slecht maar het volgende ontbrak me aan punch. Vooral voor de hedendaagse horror waren de schrik/horrormomenten te zelden en te zwak.

2*


avatar van Spartaan1986

Spartaan1986

  • 3612 berichten
  • 2168 stemmen

Mooi gemaakt zoals eigenlijk elke Xavier Gens film. Maar dit is toch wel zijn minste film vind ik. Het acteerwerk is degelijk, het 'decor' is prachtig maar de film weet niet constant te boeien en dat komt mede door het wat slappe verhaaltje en het ontbreken van gore en spanning. Middelmaat dus.

2,5*


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3489 berichten
  • 6576 stemmen

Er zijn slechtere exorcisten films , maar ook die stukken beter zijn .

Het is zowiezo de moeite waard door de prachtige sfeervolle beelden .

Echt mooi in beeld gebracht .

Het einde laat zich raden, en aangezien dit op waargebeurde verhalen is gebaseerd, zullen ze het einde met een korrel zout hebben genomen , want zo horror “ romantisch “ kan het nooit geweest zijn .

Kijkt verder prima weg .


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3701 stemmen

Mist de ambitie.

Dit soort films hebben nooit hele hoge verwachtingen. Het enige wat het mij iets sneller doet kijken is vaak de regisseur. Gens is er eentje die heerlijk begon, daarna meteen Hollywood deed, logisch maar geen succes om daarna best degelijke genrefilms te blijven maken.

Deze film is zijn eerste film die toch net iets teveel naar matig tipt. Het voorspelbare aan deze film is niet het ergst maar er gebeurt te weinig echt boeiends. Telkens als er wat spooky's gebeurt is het erg kort en niet erg beklemmend. Ook de licht erotische sfeer word nooit echt benut. De climax was ook een vreemde. Het voelde alsof de film daar eindelijk van start gaat. Zit zelfs een heel mooi shot in met regen waarbij het ene deel reverse en de andere normaal is afgespeeld. Geweldig shot. Maar daarna is de film ook gewoon voorbij.

Gens speelt het te safe en dat is als je weet dat die beter kan wel jammer.

2 sterren.


avatar van SmackItUp

SmackItUp

  • 3505 berichten
  • 2627 stemmen

Sfeervol filmpje.

Maar erg origineel is het allemaal niet. Had ook meermaals het idee dat ik deze film had gezien, al ben ik er toch zeker van dat dit niet het geval is. Leek ook wat op The Nun, al was deze film dan wel eerder.

Gelukkig zit het met het sfeertje wel goed. Mooie locaties, acteerwerk op niveau en een verhaal dat niet al teveel in de weg zit. Prima als tussendoortje.

3*


avatar van frolunda

frolunda

  • 1115 berichten
  • 4601 stemmen

Door de niet al te hoge scores hier heb ik lang geaarzeld of het wel de moeite waard was om hier aan te beginnen,maar omdat de films van regisseur Xavier Gens me in het verleden over het algemeen prima bevielen kreeg The Crucifixion onlangs toch groen licht.

En hoewel dit zeker niet de beste film is van de Fransman,dat blijft voorlopig nog steeds zijn debuut Frontière(s) uit 2007,was the Crucifixion een heel aangename zit.

Dat kwam niet door het onderwerp want horror films over duiveluitdrijvingen zijn er het laatste decennium al meer dan genoeg gemaakt,nee het was meer de sinistere sfeer die Gens hier neerzette waarbij hij flink geholpen werd door de ook al niet vrolijk makende locaties op het Roemeense platteland.Daarbij had het verhaal,afgezien van het slappe einde ook nog redelijk wat te bieden en was het zo nu en dan best spannend.

Jammer dat de hoofdrolspeelster niet al te overtuigend was maar dat werd meer dan behoorlijk gecompenseerd door de rest van de cast.Vooral de twee zussen deden het prima.

The Crucifixion mag dan niet op alle punten geslaagd zijn,en de originaliteit druipt er nu ook niet direct vanaf,maar hij behoort toch wel tot de betere horror films die ik de laatste tijd gezien heb.

Ruim voldoende.


avatar van princesspeach

princesspeach

  • 511 berichten
  • 559 stemmen

Matig. Heel matig.

Die vader van haar mocht ook echt uit de film gezet worden. Voegt helemaal niks aan toe

Dit is geen horror en totaal niet eng. Schrikmomenten zie je van ver al aankomen. De acteurs vond ik ook niet goed. Spraken echt heel ingestudeerd.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11388 berichten
  • 6700 stemmen

Ok.

Tegenvaller van iemand zoals Gens. Als regisseur mag je van hem toch wel wat extra's verwachten. The Crucifixion is wat mij betreft 1 van zijn mindere films. Niet de minste, maar ook niet de slechtste. Ik denk dat hij vooral zijn vrijheid niet heeft gekregen tijdens het maken van de film en gewoon de regeltjes van de studio's moest opvolgen.

Overigens betekent dat niet per definitie dat het een slechte film is. Deze film zag ik destijds in de bioscoop als trailer, en toen leek ie me best spannend. De trailer zat propvol schrikmomenten, maar als je de film zelf kijkt is dit eigenlijk niet veel meer dan een promotiestunt. The Crucifixion mikt op mainstream horror, maar door middel van een combinatie bestande uit spanning en sfeer.

De sfeer weet aardig te lukken vanwege de locatie, maar als het neerkomt op spanning opbouwen valt Gens een beetje door de mand. Deze film wil nooit echt spannend worden en blijft vaak een beetje hangen in matige opbouw naar soms effectieve scares. Niet elke scare werkt, maar er zitten wel enkele sterke tussen. Gens overschiet ook niet op de scares, wat de trailer je misschien doet geloven, waardoor het nooit goedkoop aanvoelt.

Acteerwerk is aardig. Cookson doet het best goed in een rol die best saai is verder. Bijpersonages zijn ook zeker verdienstelijk, maar er zit niemand bij waarover ik echt buitengewoon positief kan zijn. Het voldoet gewoon voor nu, en niet meer. Het ontbreekt de film dan ook een beetje aan echt sterke rollen, diegene die er nu staan zijn wat plat uitgewerkt door de schrijvers.

Een ander (groot) kritiekpunt is het verhaaltje zelf, die toch wel rommelig wordt uitgewerkt. Alles wordt redelijk kort-door-de-bocht uitgewerkt waardoor sequenties zoals de finale nogal gehaast aanvoelen. Gens neemt de rust niet, of het wordt hem niet gegund. Het resultaat is daarmee dan ook vooral entertainment met een flinterdun en incompleet verhaal, maar naar behoren ingevuld op visueel vlak. Leuk voor een keertje, maar niet veel meer dan dat.


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7593 berichten
  • 7502 stemmen

Aardig bedachte horror die lekker wegkijkt.


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6015 berichten
  • 2447 stemmen

Niet spannend, niet eng, niet intrigerend, niet geholpen door een 13-jarige actrice die nergens geloofwaardig wordt als doortastende journalist die bloed ruikt. Dieptepunt is de scène waarin ze vanuit haar auto de pater bij zijn motorfiets ziet. Ze gooit haar haar los (hot!), mompelt "I am so going to Hell" en stapt op de priester af. Wat denk je dat er gebeurt?
a. Stomende seks op de kansel
b. "Zeg juffie, hoe oud ben jij eigenlijk?"
maar het juiste antwoord is
c. Er gebeurt helemaal niets!
Net als gedurende de hele film.


avatar van Dentheman

Dentheman

  • 492 berichten
  • 642 stemmen

Review Moviemeter horror challenge 2024: Al paar keer voorbij deze film gescrollt gedurende deze challenge, maar ik was er heilig van overtuigd dat ik hem al eens gezien had en was nogal gericht op de FTV`s in eerste instantie. Uiteindelijk leek mij dit toch een mooie afsluiter van de challenge gisteravond, dus aangezet en warempel deed eigenlijk niets in de film mij een herkenbaar gevoel oproepen, dus toch een FTV nog, waarmee ook dat aantal op een mooie ronde 40 komt Ik vond het een vrij geslaagd genrefilmpje, waarvan er natuurlijk al tig gemaakt zijn, maar de sfeer zat er goed in, ook qua setting. Helaas vond ik het einde dermate zwak dat ik hem toch afzwak van een 3,5 naar 3 sterren, jammer.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11397 berichten
  • 9906 stemmen

Een journalist [Sophie Cookson] van de New York Sentinel reist af naar Roemenië nadat een pater [Iván González] is gearresteerd voor de dood van een non [Ada Lupu] bij de uitdrijving van een demon waarvoor hij haar had gekruisigd. De journalist is van haar geloof gevallen na de dood van haar moeder en de demon voedt zich met zielen met een “zwak geloof”. Je krijgt meer dan genoeg tijd om te raden hoe dit af gaat lopen terwijl je in dubieuze accenten allerlei religieus en pseudowetenschappelijk geouwehoer moet aanhoren. Op een paar jumpscares na is deze routinematige demonische horrorfilm volstrekt verwaarloosbaar.