

The Greatest Story Ever Told (1965)
Genre: Drama
Speelduur: 260 minuten (premiére) / 195 minuten (dvd-uitgave) / 141 minuten (heruitgave)
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: George Stevens
Met onder meer: Max von Sydow, Pat Boone en Carroll Baker
IMDb beoordeling:
6,6 (12.804)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Greatest Story Ever Told
De geboorte, het leven en werk, de kruisiging en de wederopstanding van Jezus Christus. Na de geboorte in een stal en de aanbidding van de Drie Koningen, vluchten Jozef en Maria naar Egypte om aan de wraak van koning Herodes en het vermoorden van onschuldige borelingen te ontsnappen. Bij zijn terugkeer uit Egypte ziet Christus dat zijn volk onderdrukt en vervolgd wordt door de Romeinen.
Externe links
Acteurs en actrices
Jesus
James the Younger
Veronica
Martha of Bethany
Sorak
Barabbas
Mary Magdalene
Herod Antipas
Bar Amand
John the Baptist
Video's en trailers
Reviews & comments

ap1947
-
- 132 berichten
- 1463 stemmen
Niet de beste over Jezus, af en toe wat langdradig maar over het geheel genomen heel acceptabel, met een goede rol van Max von Sydow en een fijne score van Alfred Newman.
3,5*

Ganesha
-
- 95 berichten
- 92 stemmen
Dit is een hele oude film en een heel andere sfeer dan in meer moderne verfilmingen over Jezus.
Het tempo is traag, maar dit stoort mij persoonlijk helemaal niet.
Ik vind het goed, omdat er hierdoor echt de tijd genomen wordt om het verhaal diepgang te geven.
De film is niet heel bijbelgetrouw; er wordt hier en daar een eigen draai aan het verhaal gegeven, bijvoorbeeld in de dood van Judas.
Maar deze veranderingen voegen wel iets toe aan de film, vind ik.
Het is mooi gefilmd en Max von Sydow speelt Jezus goed, afgezien van zijn uiterlijk, dat in niets lijkt op hoe Jezus er waarschijnlijk heeft uit gezien.
De film is voor veel mensen waarschijnlijk te gedateerd, maar hij is goed als je houdt van oude Hollywood-films of van Jezusfilms die een eigen maar wel diepgaand, een beetje filosofisch beeld van Jezus willen geven.
Als je meer houdt van een film met veel actie en goede special effects is het absoluut geen film voor je.
Voor mij is het de eerste Jezus-film die ik gezien heb (afgezien van Jesus Christ Superstar) en waar ik de eerste keer dat ik hem zag erg van onder de indruk was.
Max von Sydow is een van mijn favoriete acteurs, sinds ik deze film gezien heb.
3,5*

Mister_Movie
-
- 493 berichten
- 299 stemmen
Geen slechte film door een regisseur die het, vormelijk gezien, wel op veilig speelt.
Dit is zo een van die films die nooit écht verveelt, maar er zijn ook weinige momenten waar je warm van wordt. Heel neutraal allemaal.
Wat ik zelf zeer storend vond was de weergave van de kruisweg en kruisiging van Jezus Christus. Zonder enig gevoel gebracht: de acteurs tonen vrijwel geen emotie, het dramagehalte is vrijwel onbestaande.
Met wat goede wil: 2,5*

DonLeone
-
- 592 berichten
- 7257 stemmen
waarschijnlijk de meest saaie Bijbelverfilming die ik ooit gezien heb!

radboud
-
- 19 berichten
- 24 stemmen
Wat een draak van een film, bar en boos slecht acteerwerk, nepdecors, dialogen hemelschrijnend. Snel vergeten en geen woord meer aan besteden.

Saldek
-
- 290 berichten
- 176 stemmen
Het is een tijd geleden dat ik deze gezien heb, maar het staat me nog bij als de dag van gisteren dat ik deze prachtig vond.
Ik durf dus niet te zeggen of deze Bijbelgetrouw is of niet, simpelweg omdat ik de film zag vóór ik de Bijbel ben gaan lezen. Was het andersom geweest, dan waren bepaalde feitjes mij kennelijk beter bijgebleven. Hoe dan ook: de sfeer die ik erin proefde viel bij mij te rijmen met de indruk die ik had van de tijd van en rond Jezus.
Ben deze verder nooit tegengekomen, maar wil 'm toch graag maar weer eens zien. Voorlopig houd ik het op 3,5*

eavymetal
-
- 397 berichten
- 529 stemmen
Het is een tijd geleden dat ik deze gezien heb, maar het staat me nog bij als de dag van gisteren dat ik deze prachtig vond.
Ik durf dus niet te zeggen of deze Bijbelgetrouw is of niet, simpelweg omdat ik de film zag vóór ik de Bijbel ben gaan lezen. Was het andersom geweest, dan waren bepaalde feitjes mij kennelijk beter bijgebleven. Hoe dan ook: de sfeer die ik erin proefde viel bij mij te rijmen met de indruk die ik had van de tijd van en rond Jezus.
Ben deze verder nooit tegengekomen, maar wil 'm toch graag maar weer eens zien. Voorlopig houd ik het op 3,5*
Ik heb heel eerlijk gezegd wel betere films die een Bijbels thema hebben gezien (The Gospel of John, Jesus en The ten commandments).
Ik ga er wel van uit dat de film Bijbelgetrouw is daar ik de Bijbel een keer gelezen heb, maar ondanks dat heb ik nog wel een heleboel vragen.

RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Er valt wat van te zeggen dat dit het grootste verhaal is dat ooit verteld is. Het leven van Jezus heeft miljarden mensen geïnspireerd en de Bijbel is, op de ikeagids na, het meest gedrukte boekwerk. Toch stuit het, dat de film deze titel gekregen heeft. Het komt arrogant over. Het past niet bij de figuur die we kennen als Jezus. Zijn verhaal is natuurlijk mooi en groots, maar voor mij bij lange na niet het beste dat ik gelezen heb.
Voor wat hét grootste verhaal aller tijden is, hadden ze in de eerste plaats wel iets anders mogen doen dan deze gortdroge vertelling. De beste scenes worden zo mak uitgebeeld, dat het lijkt alsof ieder greintje plezier je bewust wordt onthouden. En als dit dan toch ‘hét grootste verhaal aller tijden’ is, waarom zijn er (weliswaar kleine) veranderingen in aangebracht? Het enige echt grootse zijn de decors en de muziek. Iets wat overigens vrij gebruikelijk is voor historische en/of religieuze films van die tijd. De film is bij vlagen nog best interessant, maar ik heb betere verfilmingen gezien. The Passion Of The Christ overtreft dit met gemak, maar die is dan ook niet hopeloos verouderd.

Matt81
-
- 193 berichten
- 833 stemmen
alles wat er mis kan gaan bij een Jezusfilm gaat hier ims. Enig lichtpuntje is de casting van de dan nog internationaal onbekende von Sydow in de rol van Jezus.
Het hele gebeuren is te pompeus, over the top, teveel grote namen die alleen maar om het grote naam zijn onbeduidende rolletjes spelen (John Wayne!!) en er is niks authnetieks aan waardoor het hele gebeuren een persiflage op het verhaal wordt. (en een van de directe aanleidingen tot Life of Brian van Monty Python.
Het feit dat regisseur Stevens niet filmde in Italie, Noord Afrika of het Midden Oosten omdat ' alleen het Amerikaanse landschap (Grand Canyon) voldoende recht deed aan het verhaal, zegt genoeg!

royals
-
- 489 berichten
- 836 stemmen
Ik vind deze film juist één van de betere bijbelfilms samen met King Of Kings, Jesus Of Nazareth en Jesus.

ampie93
-
- 7 berichten
- 7 stemmen
Afgaande van de slechte kwaliteit beeld, en decor. Je moet rekening houden dat deze film uit 1965 is, voor die tijd vind ik het best een goede film.

Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
Truly, this man was the son of God
Bijbelfilms, ik moet eerlijk zeggen dat het een genre is dat niet aan mij besteed is. Ik heb er hier en daar al wel eens eentje uitgeprobeerd, de Ten Commandments onder andere, maar het is meestal het droge religieuze thema en de combinatie met een lange speelduur dat me begint te vervelen. Gelukkig ben ik echter wel fan van het oude Hollywood en blijven dat soort films uit een stijl bestaan die je vandaag de dag niet meer zien. Bij The Greatest Story Ever Told was het echter vooral de aanwezigheid van John Wayne die me over de streep trok.
Om dan uiteindelijk ongeveer een kleine 3 uur te moeten wachten vooraleer hij überhaupt in beeld komt als een centurion tijdens de kruisweg van Jezus en om hem welgeteld één lijn dialoog te horen spreken. Het valt sowieso wel op dat de film met een grote resem aan bekende namen pronkt, maar dat die eigenlijk erg weinig of bijna geen screentime krijgen. Zo krijgt Sidney Poitier zelfs geen dialoog en roept Donald Pleasence enkel vanop een afstandje dat ze Jezus moeten kruisigen. Het geldt trouwens niet voor iedereen hoor. Telly Savalas heeft een redelijk grote rol (leuk detail: hij scheerde zich kaal voor de rol van Pontius Pilate en zou die haarsnit voor de rest van zijn carrière behouden), Charlton Heston is een degelijke bijrol als Johannes de Dooper, maar het is vooral Max von Sydow die de gehele film draagt als Jezus. Hij was al een gelauwerd acteur via onder andere zijn werk met Ingmar Bergman, maar het was zijn debuut in een grote Amerikaanse productie en hij doet het uitstekend. Verder nog leuke bijrolletjes van onder andere Claude Rains en de recent overleden Martin Landau.
Waarom dan toch zo'n lage score vraag je je af? Wel, omdat dit zo godsgruwelijk (badum tss) saai is. The Greatest Story Ever Told (van die titel alleen al krijg je de kriebels) is het schoolvoorbeeld van een lang uitgesponnen katholiek drama waar maar nooit een einde aan lijkt te komen. Toegegeven, de decors en de massascènes zien er prachtig uit maar de film is enorm traag en het is pas vanaf het laatste avondmaal dat je het gevoel krijgt dat er wat schot in de zaak begint te komen. Alleen laat het einde zelf (Jezus die in de lucht verschijnt tegenover zijn apostelen..) ook nog wat te wensen over. Onvoorstelbaar trouwens dat dit initieel 260 minuten duurde! Ik vond mijn DVD (die trouwens vandaag de dag voor een kleine 3 euro in de plaatselijke Mediamarkt is te vinden) met zijn 190 minuten al lang. Laat staan dat er nog eens meer dan een uur in geknipt is...
Misschien enkel voer voor de liefhebbers van de klassieke bijbelfilm? Ik weet het niet, The Greatest Story bevat een aantal interessante elementen (de kruisiging zelf is erg mooi gefilmd vanop een afstandje) maar die speelduur en het oninteressant gebrachte verhaal doen deze bijbelverfilming de das om. Leuk om eens wat acteurs in kleine rolletjes te spotten, maar dat is een bezigheid die na zo'n 3 uur ook al begint te vervelen.
1.5*

Captain Proton
-
- 163 berichten
- 0 stemmen
Deze film viel mij vies tegen. Slecht geacteerd, ondanks dat er veel bekende acteurs er aan meedeed. Het leek wel of alles opgezegd werd. Alleen Antapas deed nog zijn best om wat overtuigend over te komen. De natuur opnames zijn wel schitterend. Wel jammer, want de films, zoals The Ten Commandments is ook pompeus, maar daar wordt wel goed geacteerd en is spectaculair.

Film Pegasus (moderator films)
-
- 30925 berichten
- 5391 stemmen
The greatest story ever told, maar zonder de juiste verteller kan je het beste verhaal saai maken natuurlijk. Mooi gefilmd, dat moet je wel aangeven. Het zag er beter uit dan verwacht. Maar veel acteurs acteren vrij houterig en het is vrij zielloos gemaakt. De makers gingen er blijkbaar van uit dat het verhaal zich zelf wel zou verkopen. Nochtans kan je hiermee veel meer doen. De verhalen lenen zich er toe, en andere films hebben dat toch ook al bewezen. Goeie poging, maar opnieuw graag en met de nodige goesting!

T.O.
-
- 2369 berichten
- 2698 stemmen
Net als King of Kings nogal een vermoeiende bedoening. En dan was die zelfs nog ietsje beter. Heb het idee dat filmmakers destijds nog vreesden om als respectloos te worden afgeschilderd als ze iets teveel schwung aan dit verhaal wilden geven. De beste Bijbelfilm blijft voor mij vooralsnog The Ten Commandments, maar die ging dan weer niet over Jezus natuurlijk.

Bobbejaantje
-
- 2138 berichten
- 1982 stemmen
Spectaculaire film met prachtige (Amerikaanse) panorama’s als achtergrond van het bekende verhaal. Niettegenstaande de productionele investeringen heeft men toch gekozen voor een soort ‘discrete’ aanpak. Al met al ligt de nadruk op indringende dialogen - de tweeduizend jaar oude quotes vliegen je rond de oren. De oorspronkelijke versie van deze film duurde bijna 4 uur, nadien werd het sterk getrimd tot rond de 2 u en zelf heb ik een versie gezien van ca. 3 u (dewelke 20 j geleden werd gereleased). Dat verklaart misschien waarom ik de indruk had dat bepaalde stukken ontbraken. Graag zou ik dan toch eens de volledige cut willen zien. Het is dan wel niet duidelijk wat ik allemaal gemist heb. Mirakels? De presentatie van het hoofd van Johannes de Doper? De kraaiende haan na het derde verraad van Petrus? Het ontbreekt aan bepaalde details nu die de film nog sterker hadden kunnen maken vanuit dramatisch oogpunt.
De acteerprestaties zijn meer dan prima. Max von Sydow doet het overtuigend als Jezus en verder hebben ook de anderen gebalanceerde prestaties gebracht. Daarnaast was ik onder de indruk van de belichting van de binnenscenes. Vooral het stuk tussen de intrede van Jezus in Jeruzalem en zijn uitlevering steekt eruit. Bij momenten had ik het gevoel naar een Rembrandt of Caravaggio te kijken, met als hoogtepunt het laatste avondmaal. Ook de kruisiging was een schilderij waard. Dit alles werd ondersteund door een prima score van Alfred Newman die niet overdone was. Tussendoor kwam Handel 2 keer langs (Messiah en Hallelujah) en daarmee werden de registers wel volledig opengetrokken. Dat valt nog mee gezien de lange speelduur. Je moet er zeker wel je tijd voor nemen om het allemaal tot je te kunnen laten komen.

AngelicV
-
- 723 berichten
- 873 stemmen
Voor zijn tijd knap gemaakt, gelet op decors, belichting, etc. Traag doch uitvoerige verfilming over het leven van Jezus. Von Sydow oogt af en toe sacraal en dat is knap. John Wayne op Golgotha in plat Amerikaans is wat minder. Savalas overtuigt. Het taalgebruik is de grote win indeze film, vereist aandacht. In de rij van films over Christus een must see. Jammer dat de 260 min. versie niet voor handen is. 3 75*
Het laatste nieuws

Welke tien series worden nu goed bekeken op Prime Video?

Netflix-kijkers laten van zich horen over 'Amy Bradley is Missing': 'Ik kan dit niet geloven'

Netflix onthult eerste beelden en releasedatum van psychologische thriller 'Ballad of a Small Player'

Animatiefilm ‘Smurfs’ krijgt zeer lage scores, maar is niet eens de slechtste van de reeks
Bekijk ook

Straw Dogs
Thriller / Drama, 1971
316 reacties

Quo Vadis
Drama / Historisch, 1951
64 reacties

Barabba
Drama / Avontuur, 1961
22 reacties

The Long Riders
Western, 1980
59 reacties

A Dry White Season
Drama / Thriller, 1989
11 reacties

The Incredible Journey
Familie / Avontuur, 1963
13 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2025 MovieMeter B.V.