Quiz (2012)
Genre: Thriller
Speelduur: 85 minuten
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Dick Maas
Met onder meer: Barry Atsma, Pierre Bokma en Hanna Verboom
IMDb beoordeling:
6,0 (1.995)
Gesproken taal: Nederlands
Releasedatum: 22 maart 2012
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Quiz
"Not every question has an answer"
Een bekende quizmaster (Barry Atsma) wordt in een restaurant lastiggevallen door een man (Pierre Bokma) die beweert zijn vrouw en dochter te hebben ontvoerd. Er ontstaat een macaber spel op leven en dood waarin de quizmaster opeens de kandidaat blijkt te zijn... Willen ze het overleven, dan zal de man die normaal van anderen het goede antwoord vraagt zélf de juiste antwoorden moeten geven.
Externe links
Acteurs en actrices
Leo van der Molen
De Man
Sandra
Louise
Monica
Gerben
Max
Paparazzi Journalist
Regisseur
Vrouw op feest
Reviews & comments
AmazingPP
-
- 2524 berichten
- 1859 stemmen
He, verdorie. Had ik net zo'n zin in de nieuwe Dick Maas, blijkt hij nogal tegen te vallen. Tenminste: het verhaal of eerlijk gezegd: de afwezigheid daarvan. Ook de acteerprestaties doen deze film geen goed. Bokma zet een prima en overtuigende rol neer, Atsma gaat natuurlijk weer eens half bloot (dit keer blijft wel het onderbroekje aan, verrassend!!), maar speelt niet zijn beste rol en dan komt Verboom ineens door het beeld huppelen en dat is gewoon slecht geacteerd! Van Kooten zie je drie minuten in heel de film, wat jammer is van haar talent, want dat heeft zij juist wel. Het dunne verhaaltje kabbelt zo, nogal ongeloofwaardig, bijna 90 minuten door en komt tot een zeer belachelijke climax. Niet Maas' beste, wat jammer is, zeker na zijn heerlijke Sint-film. Nou ja, volgende keer beter. Het kan niet altijd feest zijn. 2,5 *
Precies
-
- 114 berichten
- 396 stemmen
Barry en Pierre spelen goed. Verhaal is ok, de set valt soms tegen.
robertus65
-
- 1130 berichten
- 0 stemmen
Quiz volgt de lijn van Sint, het schiet allemaal veel te ver door. De twee hoofdrolspelers vond ik best goed, maar voor de rest is het eigenlijk onvoldoende. Vroeger was ik echt een liefhebber van de films van Maas en gaf ze allemaal 5 punten, maar ergens is ie toch een beetje de weg kwijtgeraakt. Misschien in Amerika? 
Gastel
-
- 380 berichten
- 1556 stemmen
Mwah, overtuigt niet. Daarvoor is het verhaal te belachelijk en te veel van de hak op de tak.
Atsma en vooral Bokma zijn natuurlijk voortreffelijk acteurs maar dat kan niet van de hele cast gezegd worden. Die italiaanse ober is een belachelijk karikatuur, Hanna Verboom is lachwekkend en ook die broer van Frank Evenblij kan er niks van.
Wat overblijft zijn een paar mooi geschoten scenes (die vechtscene in het toilet) en enkele spannende momenten.
2,5*
StevenMighty
-
- 312 berichten
- 275 stemmen
Ik vond Quiz spannend en goed geacteerd door beide hoofdrolspelers.
Er werd aardig de spot gedreven met al die domme sensatie spelprogramma's en Barry Atsma zet erg goed zo een typisch Amerikaanse gameshow host neer met een colgate smile
, onberispelijk haar en flauwe grapjes. 
Pierre Bokma die mij onbekend was deed het heel overtuigend als intelligente gestoorde gek die uit was op wraak.
De film speelde zich wel wat te vaak af in dezelfde setting (het restaurant) al werd de sleur daar wel af en toe onderbroken door die arme Italiaanse ober en een spectaculaire vechtscene in het toilet.
Naar het einde toe werd het wel allemaal wat te voorspelbaar en de eindscene in het Spaanse vakantiehuis kwam erg nep over.
Toch in z'n geheel een goeie Nederlandse thriller om gezien te hebben.
3,5 sterren
Mistaa-g
-
- 53 berichten
- 0 stemmen
Ik blijf erbij
Het is zeker geen slechte film, totaal niet!
maar het is té Nederlands en het mist de essentie van zo een films.
Het uitgangspunt is heerlijk
en een sterke plot, heerlijke dialogen en een echte thrillersfeer hadden van deze film een echte topper kunnen maken.
Actie en humor zijn in dit soort films met dit uitgangspunt niet nodig. Eerder finesse en subtiliteit
Daan258
-
- 3671 berichten
- 2445 stemmen
Matig filmpje,
Het eerste half uur was zeker niet slecht en had me ook echt prima vermaakt, maar het gaat allemaal veel te lang door en word veel te langdradig dat het mij uiteindelijk een beetje ging vervelen.
Kleine 2,5*
Keane1983
-
- 1015 berichten
- 943 stemmen
Leuk kijk vermaakt die in mijn ogen net iets te amerikaans probeert te zijn.
Het verhaal is in de trant van "sleuth", een en al dialoog. We nemen een BN'ner en een Psycho (aka Hopkins)...alleen daar waar voorgenoemde er goed mee weg zou komen met het sarcastische gedrag en de manier van vraagstelling is dat in deze film niet heel erg gelukt (althans in mijn ogen).
Het komt voor mij nogal geforceerd over waardoor je het geheel al niet snel serieus gaat nemen.
Chemie tussen de twee acteurs ontbreekt dan ook van alle kanten. Daarbij wordt je als kijker ook steeds onderbroken door de zeer iritante bediener van het restaurant. Hierbij wordt wederom de humor geforceert en dat stoorde mij heel erg.
Ook Atsma heb ik beter zien schitteren in tal van andere films.
De hele restaurant scene voelde erg rommelig aan, van de hak op de tak en het steeds maar waarschuwingen geven zonder dat er daadwerkelijk iets gebeurde en belachelijke opdrachten geven die nergens toe diende??? Ik bedoel: Jaag je scharrel zonder geweld van het parkeerterrein af zonder geweld.....of....ga strippen voor de jarige!!!!
Dit gezegt te hebben was ik als kijker wel erg benieuwd hoe het allemaal zou gaan aflopen, want dat weet je maar immers nooit met een film van Dick Maas!!!
Het einde kwam voor mij wel een beetje onverwachts hoewel ik toch gehoopt had dat het een soort van seven einde zou krijgen!!! Dit bleef jammer genoeg uit. Tevens vind ik dat het einde wel afgeraffeld is, terwijl dit toch het hoogtepunt zou moeten zijn??
Het vinden van moeder en dochter ging me net iets te soepel af, net als het verhaal van het doodgereden kind van mr. psycho Ik had hier wat meer van willen zien.
Al met al een film die er wel mee doorkan maar voor een tegenwoordige Nederlandse film had ik echt wel wat meer verwacht.
2,5*
Waackx
-
- 721 berichten
- 1310 stemmen
Ik ben normaal niet van thrillers uit eigen land omdat die films vaak ongeloofwaardig over komen en dit land vol zit met slechte acteurs en actrices.
Vaak zijn de dialogen ook van een kleuter-niveau, dat is niet het geval bij deze film.
Maar ik ben zeer te spreken over deze thriller met een komisch laagje, het plot vind ik origineel voor NL-begrippen en ondanks dat de film wat ongeloofwaardige momentjes heeft (hoe komt Bokma opeens in het ziekenhuis terecht terwijl een agent de boel bewaakt ?) vond ik film in het algemeen geloofwaardig over komen en dat komt mede door het goeie kat en muis-spel aan die tafel in het restaurant.
En in tegenstelling tot anderen vond ik die ober prima, Verboom was de enige die ik niet goed vond.
Atsma vond ik goed als slachtoffer maar Bokma acteert echt buitengewoon goed, hoe overtuigend hij van zijn zaak is en daardoor Atsma volledig in zijn macht heeft en zijn manier van presteren doet hij precies de gemiddelde presentator na die een gemiddelde quiz presteert op de (Nederlandse) buis inclusief met 1 of ander onzinninge opdracht tussen de quizvragen, ik vind het ik echt van beste acteerprestaties van een Nederlands acteur in jaren.
Het einde is inderdaad wat afgeraffeld gedaan maar het motief van Bokma had ik niet verwacht.
Al met al erg verrast door deze goeie thriller uit eigen land.
Gang_Star
-
- 6837 berichten
- 3401 stemmen
Matig. Dick maas legt teveel nadruk op een komisch tintje, maar dat haalt de film sterk onderuit. De film moet eigenlijk met dit script de nadruk leggen op spanning, maar spannend wil de film vrijwel geen moment worden. Barry Atsma (die ik overigens nog niet eerder heb zien acteren) vond ik vreselijk, alsof hij geen inspiratie had of wat dan ook, maar Pierre Bokma was met zijn cynisme wel erg sterk aanwezig. Verder heeft deze film ook enkele nutteloze en zeer irritante bijrollen van bijv de ober die constant op je zenuwen werkt, en Hanna Verboom waarvan ik eigenlijk alleen genoot van haar verschijning, want de rest was niet veel soeps. Helaas kon het einde ook totaal niet overtuigen waardoor deze korte zit, een vrij saai geheel op mij achterlaat.
Kiros
-
- 607 berichten
- 1327 stemmen
Had ik op de stoel van een strenge en kritische recensent gezeten, dan had deze film waarschijnlijk een onvoldoende weten te scoren. Maar ik lag heerlijk zonder al te veel verwachtingen languit op de bank en kon deze film wel waarderen.
Zo`n setting als waarvan ik de film bekeek deed mij de knulligheden in de film voor lief nemen. De Italiaanse ober Giuseppe die te parodieus z`n best deed om de typische Italiaanse ober Giuseppe te spelen, het bijna tenenkrommende acteerwerk van Verboom (waarom de rollen Verboom en van Kooten niet switchen?) en het feelgood einde waren minpunten.
Natuurlijk is het verhaal ansich niet erg origineel maar who cares als je Pierre Bokma 90% van de film aan het werk ziet? Ik vrees dat zonder zijn inbreng de film regelrecht zou afglijden naar een doorsnee thriller.
Nu bleef ik verrast en enigszins geboeid kijken en was benieuwd naar de afloop. Het beklemmende sfeertje in het restaurant smaakte goed en ook Atsma viel mij niet tegen, ondanks dat hij normaal een hoog irritatie factor heeft bij mij.
Al met al heb ik mij prima vermaakt bij deze film.
pierre18
-
- 761 berichten
- 636 stemmen
Pierre Bokma draagt de film. Het verhaal lijkt aardig, maar is eigenlijk van een te laag niveau. Verveelt dus heel snel en dan lijkt de film muurvast te komen zitten. Je aandacht verslapt enorm tot de scene in het toilet er aan komt. He, he eindelijk iets waarvan je wakker wordt.
Atsma doet zijn best en speelt aardig, alleen zijn rol is ééndimensionaal.
Kim van Kooten voegt niets toe aan de film. Waarom doet zij eigenlijk mee? Kun je toch net zo goed een onbekende actrice laten opdraven.
En wat heeft die rol van mw Verboom nu weer voor zin? Ook zo ééndimensionaal. Staat zelfs in eenen met een pistool te zwaaien, ja hoor..
Het verhaal had veel beter uitgewerkt kunnen worden (iets waar Nova Zembla ook last van had.). Het één en ander komt ook zo uit de lucht vallen. Oké, lekker morbide allemaal, dat kennen we wel van Dick Maas, maar het is zijn handelsmerk en best te pruimen. Maar gezien de lengte van de film was zodoende nogal wat te winnen door meer aandacht aan het verhaal te besteden en de personen verder uit te diepen. Moet ik me druk maken om zijn vrouw en dochter? Ik heb ze nauwelijks gezien!
kos
-
- 46696 berichten
- 8853 stemmen
Het is weer niet veel. Dick Maas weet zelfs van een genrefilm weer een amateuristische boel te maken. Geen idee waarom die man zo populair is in Nederland. En zelfs hier komt ie weer met 80s-achtige muziek op de proppen.
Pierre Bokma kan het gewoon niet slecht doen en weet ook hier in al zijn geschmier een prima prestatie neer te zetten. Atsma is zoals altijd vreselijk.
Robertiamo
-
- 23 berichten
- 20 stemmen
Wat een ongelooflijke boutfilm, ik dacht in het begin nog wel...mwaaaa, kan er wel mee door........ maar naarmate de film vordert verliest het verhaal de geloofwaardigheid en staan er 2 amateurs tegenover elkaar.
Ik had niet verwacht dat twee zeer gerespecteerde acteurs, en dan met name Pierre Bokma, zich voor deze film zou lenen toen hij het script had gelezen.
Barry kreeg voor zijn rol in Komt een vrouw bij de dokter van mij een 8/10 maar met deze film start hij met een 7/10 en eindigt met een 4/10.
Jammer, want er had veel meer in kunnen zitten.
JohnH
-
- 22 berichten
- 392 stemmen
Wat een ongelooflijk slecht acteerwerk van alle spelers in deze k... film, op Pierre Bokma na!
De film heet een triller te zijn, maar hoe verder het geheel zich voltrok, hoe meer het op een komedie begon te lijken. Vanaf 10 minuten voor het einde wordt het een absolute komedie met een van de slechtste achtervolgingen ooit vertoond. Lief achter elkaar aan racende politieauto's met als hoogtepunt het aan de verkeerde kant van de rotonde rijden... "applaus" !
De tranen biggelden letterlijk over mijn wangen van het lachen. Wat een triller...
De laatste scène spant werkelijk de kroon. Een totaal gefotografeerde achtergrond moet de kijker laten geloven dat we in Italië zijn, maar het decor laat de studio zien.
Jammer dat dit een triller genoemd wordt waarvoor ik slechts 0,5 punt voor de moeite kan geven. Wanneer het een komische film was genoemd was dat zeker een 2,5 geweest.
Albert020
-
- 19 berichten
- 22 stemmen
Ga deze film straks eens even kijken, ben benieuwt...
*** edit ***
Heb um gezien en moet zeggen dat ik het best een vermakelijke film vond.
Af en toe van die Flodder melodie en Amsterdamned fragmenten zoals de dochter in de film 
diedier
-
- 87 berichten
- 61 stemmen
Dick Maas -
De man van Flodder, en nog een hoop andere dingen ! Een speciaal figuur, die me al altijd heeft geïnteresseerd.. zijn stijl / smaak / zin / humor / gewoon altijd zijn eigen ding doen !
Soms vergelijk ik Dick Maas een beetje met Luc Wyns - in Nederland misschien niet écht bekent, maar in ons belgen land wel. Hij heeft een ongelofelijk programma gemaakt in de jaren 90 'De famillie Backeljau' én heeft nu een nieuwe serie gemaakt : 'Crimi Clowns'. Luk Wyns zegt meestal in interviews : 'Ik maak serie's die ik graag zie - ik trek me niets aan van andermans smaak of mening. Ik maak dingen uit mijn hart - die IK graag wil zien en IK goed vind' Hier herken ik Maas volledig in, toch in mijn ogen ! Maas maakt meestal geen dingen voor het grotere publiek, Flodder was dit wel ! Hij probeert zeg maar, zijn eigen filmwereld én fantasiewereld op het witte doek te projecteren. Vinden anderen dit goed of slecht, het maakt niet uit ! Als hij het maar goed én intressant vindt.
maar nu terug naar Quiz -
Ik wou deze film graag in de cinema zien, maar dit was helaas geen optie ! Bij ons in de provincie speelde ze hem gewoon niet ! Wat ik ontzettend jammer vond, ok dan rij ik toch gewoon naar Maastricht want daar draaide ze hem wel - maar dat komt daar dan weer niet van hé je kent dat
Dan maar gewacht tot ik hem kon huren, en hem dan op een zaterdag-avond opgezet !
Gho - wat moet ik kwijt over deze film ..
Eigenlijk ben ik ongelofelijk teleurgesteld.. Ik had op hetzelfde niveau als Sint verwacht, deze vond ik namelijk ONGELOFELIJK GOED, had er ontzettend van genoten. Maar bij Quiz bleef ik fel op mijn honger zitten. Maas had een goed idee, waar je ontzettend leuke dingen mee kunt doen. Maar zoals we Maas soms kennen, is hij geen genie in verhaal verder uitwerken.
Het eerst halfuur vond ik sterk, de sfeer was goed / acteerprestaties én vroeg me écht af hoe dit zou aflopen !, niet hoogstaand - maar ik zat mee in het verhaal -
De scéne in het toilet, vond ik onzettend goed gefilmd - het hoogtepunt van de film ! Maar moet zoiets, wat niet veel met het verhaal te maken heeft, het hoogtepunt zijn ?
Nu ja - hoe langer de film duurde, hoe meer én meer hij de mist in ging !
Ik vond dit zo jammer, hij had er zoveel meer mee kunnen doen. Maar hij heeft in mijn ogen het gewoon verbrodt ! Ik was gefrustreerd omdat ik het gewoon dom dom dom vond, belachelijk !
Geen goede film van Maas écht niet ! Ik had er zoveel van verwacht, en zeg maar al mijn verwachtingen zijn NIET ingelost - ik herkende de stijl van Maas gewoon niet in deze film, het leek alsof hij door een andere regisseur was gemaakt ! Maas beschouwt dit als zijn beste film tot nu toe - nja waanzin !
Ook vraag ik me af wat ze in godsnaam gedaan hebben met dat budget van 2 miljoen € - ik kon er gewoon niks van merken !
Hopelijk is Maas binnen 2 à 3 jaar terug met een leuke film !
Maar Quiz verdient niet meer dan een 1.5*
Drrrrkkk
-
- 82 berichten
- 77 stemmen
Ik vond het voor een NL film best een aardige. Ik zeg er bewust bij NL film want over het algemeen vind ik die ruk: kneuterig, matig geacteerd, veelal dezelfde acteurs, etc. Maar Quiz scoort bij mij toch een voldoende. Natuurlijk, assistent Evenblij en restaurant-eigenaar Oostra acteren nog steeds nep (Evenblij zelfs gewoon ronduit irritant), maar daar staat de geweldige rol van Bokma tegenover. Ik denk dat Bokma zo langzamerhand zo'n beetje mijn favo NL acteur aan het worden is... heerlijk hoe hij zijn rollen speelt. Nee wacht niet speelt, maar gewoon IS.
Atsma is aardig maar niet meer dan dat, Van Kooten is... mmmm 
Hier en daar weer een kneuterig shotje of dingetje zoals dat eigenlijk in alle Maas films wel zit, maar toch zoals gezegd een voldoende.
missl
-
- 3866 berichten
- 5799 stemmen
Wat zit Atsma hier slecht in zijn rol, echt tenenkrommend slecht geacteerd. Bokma doet het wel prima als enge man maar rond de helft van de film slaat het verhaal zo om, dat ook hij het niet meer kan redden. Totaal over de top, wat jammer want het begint klein en ingetogen waardoor het waanzinnig spannend is.
Machete23
-
- 75 berichten
- 688 stemmen
Bokma vond ik hier geweldig. Barry atser moet ik niet zo. Ik heb wel vaak gelachen toen ik deze aan het bekijken was die zogenaamde italiaan haha en bokma natuurlijk. echt spannend heb ik deze film niet 1 keer gevonden maar om een keer te zien is ie wel leuk.
mishad
-
- 173 berichten
- 6322 stemmen
Dick Maas blijft matig, maar wordt dit keer gered door een fantastisch schmierende Bokma en een prima Atsma. Jammer van het onnozele script. Score: 2 geamputeerde vingertjes.
Sjoerdow
-
- 1006 berichten
- 1304 stemmen
Vooral Pierre Bokma acteert prima. De momenten in het restaurant zijn best aardig, maar het verhaal ontspoort veel te vroeg en is daardoor allang niet meer spannend.
Wat volgt zijn een paar onverklaarbare onnozelheden en wat slechte acteurs die teveel screentime krijgen. Als het bij twee acteurs gebleven was, het script minder rommelig was en de plotholes verdwenen waren, had dit zomaar een vier-sterren film kunnen worden. Nu is het een onafgemaakte thriller waarvan de inspiratie na drie kwartier op is.
Het geluidseffect van een hand tussen de deur is trouwens nog nooit zo achterlijk geweest. Moest dit een grapje zijn van Dick Maas?
hoffhaan
-
- 773 berichten
- 2149 stemmen
Gewoon een goede Nederlandse film, met een uitstekende Bokma in de hoofdrol. NL film is niet echt mijn genre, desondanks vond ik dit een goede film.
booyo
-
- 646 berichten
- 1678 stemmen
Een zeer sterke rol van Bokma, en het verhaal op zich is ook erg vermakelijk. Met name de scènes tussen Bokma en Atsma 1 op 1 zijn sterk, al speelt laatstgenoemde een stuk minder. Dat mindere spelen is dan ook het grote minpunt, want wat bestaat de rest van de cast uit een stel B-acteurs zeg. Sjongejonge, die Giuseppe, die dikzak, die Hanna Verboom: te slecht. Jammer, anders zeker een punt hoger.
3*
Wauze
-
- 53 berichten
- 1367 stemmen
Heb me prima geamuseerd met deze film. Heeft me van begin tot einde geboeid mede door de rol van Bokma.
En dan ga je hier op de site lezen en dan het merendeel van die zure commentaren, omdat het 'not-done' is om een Nederlandse film goed te vinden, of een film van Dick Maas, of het acteren van Atsma goed te vinden. Lekker zeiken jongens over de film, dat is stoer.
Met welke verwachting ga je dan kijken? Zet 'm af als je het niks vind!
Ik vond het een prima verhaal, in een onderhoudende film.
Het laatste nieuws

De meeslepende misdaadthriller 'JFK' met Kevin Costner is gratis te zien op RakutenTV

Horrorfilm 'Together' met Alison Brie en Dave Franco is vanaf nu te zien op Prime Video

Waargebeurde avonturenfilm 'Everest' met Josh Brolin wordt donderdagavond uitgezonden op televisie

Vierde seizoen van 'Bridgerton' wordt goed bekeken op Netflix: 'Werkelijk schitterend'
Bekijk ook

Van God Los
Misdaad / Drama, 2003
995 reacties

TBS
Thriller / Misdaad, 2008
755 reacties

Bride Flight
Drama / Romantiek, 2008
330 reacties

Oorlogswinter
Oorlog / Avontuur, 2008
1.514 reacties

Lover of Loser
Drama / Familie, 2009
194 reacties

Razend
Drama, 2011
64 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.


