Genre: Biografie / Misdaad
Speelduur: 123 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Marc Forster
Met onder meer: Gerard Butler, Michelle Monaghan en Michael Shannon
IMDb beoordeling:
6,7 (70.977)
Gesproken taal: Arabisch en Engels
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Machine Gun Preacher
"Hope is the greatest weapon of all"
De film vertelt het verhaal van Sam Childers, een voormalige drugdealer en bendelid van de Hell’s Angels die zich bekeerd heeft tot God. Hij richtte een weeshuis op in Soedan in de jaren 90. Nadien vormde hij een militie om te voorkomen dat de kinderen zouden eindigen als kindsoldaten.
Externe links
Acteurs en actrices
Sam Childers
Lynn
Daisy
Gun Shop Owner
Bill Wallace
Shannon Wallace
Donnie
Paige #1
Paige #2
Paige's Friend
Video's en trailers
Reviews & comments
sofripa
-
- 1516 berichten
- 1143 stemmen
Mr. 300 gooit het over een afrikaanse boeg. Ziet er intrigerend uit!
RickStarMovie
-
- 31 berichten
- 972 stemmen
Chris Cornell verzorgt een nummertje genaamd ''The Keeper'' in deze film. Altijd fijn 
Chuck Taylor
-
- 1269 berichten
- 1953 stemmen
Ook een rol weggelegd voor Souleymane Sy Savane wat nou eenmaal een topacteur is. Komt wel goed dit.
FullMoon
-
- 308 berichten
- 2456 stemmen
Op zich een mooi script maar helaas te Hollywoodachtig. Ik had liever gezien dat de film wat alternatiever was met een protagonist uit Afrika zelf. 'Amerikanen' moeten altijd beter en heldhaftiger zijn in alles.
Yoeet
-
- 24 berichten
- 87 stemmen
lijkt me een super film, kan niet wachten..
Gerard doet het sowieso alttijd goed en ziet er altijd super (sexy) uit
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Ziet er echt slecht uit.. Deze sla ik waarschijnlijk even over. Zoals Theunissen zegt is de titel alleen al lachwekkend.
Thorak
-
- 6354 berichten
- 1887 stemmen
Op zich een mooi script maar helaas te Hollywoodachtig. Ik had liever gezien dat de film wat alternatiever was met een protagonist uit Afrika zelf. 'Amerikanen' moeten altijd beter en heldhaftiger zijn in alles.
Het verhaal klinkt wel erg verzonnen; een biker annex drugdealer die zich opeens bekeerd en weeshuizen in Soedan gaat bouwen, maar het blijkt daadwerkelijk gebeurd te zijn.
killer13
-
- 673 berichten
- 8089 stemmen
ik ben die trailer (hoe geweldig die ook is) ondertussen wel moe gezien. laat die film nu maar eindelijk komen, het wachten heeft lang genoeg geduurt 
Yoeet
-
- 24 berichten
- 87 stemmen
ik ben die trailer (hoe geweldig die ook is) ondertussen wel moe gezien. laat die film nu maar eindelijk komen, het wachten heeft lang genoeg geduurt
helemaal mee eens!
muss1905
-
- 39 berichten
- 3182 stemmen
wat een bijzondere film ik vond het echt een indrukwekkende film met een mooi verhaal echt het kijken waard pff ik ben er stil van....
4,5 ster!!!!
dragostine
-
- 3 berichten
- 1 stemmen
Gebaseerd op ware feiten deze film,
Je hoeft maar even 'Sam Childers' in te voeren op internet..
Ohja en ik geef het 4 sterren,
het is gewoon een van die films die je gewoon raakt en waarvan je beseft
dat we het totaal niet slecht hebben, ondanks dat we dagelijks zeuren over elke kleinigheid
wat je maar kan bedenken. Er werd goed geacteerd en het thema is gewoon pakkend.
Zeker de aftiteling ook even meepikken. Net zoals in 'Gridirons gang' zie je de echte 'held'
op het einde van de film.
Thorak
-
- 6354 berichten
- 1887 stemmen
EO niveau? Nooit geweten dat 'EO' een niveau aan gaf.
2 vandaag is ook een EO programma, deze film heeft dus een redelijk hoog niveau?
[edit mod: persoonlijke aanval verwijderd]
HALVE TAMME. (moderator series)
-
- 13471 berichten
- 1308 stemmen
Mooie film.Van begin tot het eind heeft de verveling bij mij niet toegeslagen.
Bezichtigingswaardig:JA ZEKER.
Movie-Addicted
-
- 2221 berichten
- 3435 stemmen
Goede film, hier en daar wat te vluchtig (denk ivm speelduur) maar al met top! na het interview gezien te hebben met de "echte" Sam Childers, en zijn mening over deze film geef ik het ook een dikke;
*3.5
madmax1
-
- 2216 berichten
- 711 stemmen
Blik op het werk van Sam Childers,prima verfilmd .
Heerlijk gespeeld door Gerard Butler.
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Het is goed dat er producties zijn over de problemen in Afrika. In beginsel een film over toewijding en obsessie die helaas opgevoerd wordt als een lawaaiachtig, opgeblazen en onevenwichtig verhaal zonder binding met een te simpel script, situaties die dikwijls ongeloofwaardig overkomen en scènes die overdreven zijn en te lang duren. De dialogen zijn geforceerd en de opgevoerde emoties lijken je te worden opgedrongen. Daarentegen werken de actiescènes en Gerard Butler is overtuigend: je gelooft zijn passie.
Een probleem is dat er voldoende films gemaakt zijn van gelijke strekking en dat je daardoor het gevoel hebt het allemaal al eens eerder gezien te hebben.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Een film over de echt bestaande Sam Childers en de problemen in Afrika. Er is daar inderdaad heel wat loos. De film geconcentreerd zich in dit geval op kindsoldaten. Ik heb gemengde gevoelens bij deze film. Voor een film van 123 min voelt het verloop van het verhaal (soms) wat afgeraffeld aan om vervolgens weer ergens onnodig veel tijd aan te besteden.
Pluspunt is wel dat het geen overdreven Christenfilm is. Mensen die beweren dat wanneer je God hebt gevonden je leventje weer helemaal op de rails komt, klopt natuurlijk niet. Ze mogen best voor zichzelf spreken, maar niet voor een ander. De film belicht gelukkig concreet beide kanten. Dus de negatieve en zowel de positieve kanten.
De film is soms best wat schokkend en dat geeft goed de ernst van de situatie weer. Gerard Butler doet het wel weer oké en het evenwicht tussen drama en actie is wat mij betreft geslaagd.
3,0*
HALVE TAMME. (moderator series)
-
- 13471 berichten
- 1308 stemmen
straks kijken
heb er zin in
Veel kijkplezier toegewenst.
sdiepen1985
-
- 9 berichten
- 11 stemmen
Veel godsdienstige toestanden? of is dat een kleine bijzaak in de film?
voomzap
-
- 815 berichten
- 1271 stemmen
Maar het is dus wel een 'christenfilm' ? Evangeliserend? Want dan sla ik hem liever over 
vranque
-
- 937 berichten
- 3926 stemmen
Het heeft absoluut niet de overhand maar maakt wel degelijk deel uit van de film omdat het op feiten gebaseerd is en dus niet te vermijden.
Bij vlagen zakte mijn broek ook een beetje af.
2.5*
johnrambo
-
- 283 berichten
- 649 stemmen
Matig acteerwerk, geforceerde dialogen, ongeloofwaardige momenten en totaal geen binding in deze film. Dat zijn de dingen die me opvielen bij het kijken van deze film. Het was niet allemaal kommer en kwel. De actiescènes zagen er goed en geloofwaardig uit.
Het laatste nieuws

HBO Max scoort in Nederland met de matig beoordeelde bodyhorrorfilm 'Nightbitch'

Prime Video-hitserie 'The Night Manager' krijgt een derde seizoen

Netflix verwijdert de dramafilm 'It Ends With Us' met Justin Baldoni en Blake Lively

WOII-film 'The Boy in the Striped Pyjamas' wordt donderdag uitgezonden op televisie
Bekijk ook

L'Immortel
Misdaad / Actie, 2010
248 reacties

Mother and Child
Drama / Romantiek, 2009
74 reacties

Kill the Irishman
Misdaad / Biografie, 2011
206 reacties

Tsotsi
Misdaad / Drama, 2005
158 reacties

Den of Thieves
Actie / Misdaad, 2018
140 reacties

The Devil's Double
Drama / Biografie, 2011
206 reacties
Gerelateerde tags
underage soldier duringcreditsstinger
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










