• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.886 films
  • 12.199 series
  • 33.965 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.946 gebruikers
  • 9.369.659 stemmen
Avatar
 
banner banner

Puss in Boots (2011)

Avontuur / Animatie | 90 minuten
3,09 1.241 stemmen

Genre: Avontuur / Animatie

Speelduur: 90 minuten

Alternatieve titel: De Gelaarsde Kat

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Chris Miller

Met onder meer: Antonio Banderas, Zach Galifianakis en Salma Hayek

IMDb beoordeling: 6,6 (208.535)

Gesproken taal: Spaans en Engels

Releasedatum: 7 december 2011

Plot Puss in Boots

"Live for danger. Fight for justice. Pray for mercy."

Puss in Boots, één van de meest geliefde personages uit het Shrek-universum, gaat over de hilarische en moedige avonturen van Puss (Antonio Banderas) wanneer hij samen met het meesterbrein Humpty Dumpty (Zach Galifianakis) en de straatkat Kitty (Salma Hayek) op zoek gaat naar de befaamde Gans met de Gouden Eieren.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Puss in Boots (stemrol)

Kitty Softpaws (stemrol)

Humpty Dumpty (stemrol)

Jack (stemrol)

Jill (stemrol)

Imelda (stemrol)

Andy Beanstalk (stemrol)

Comandante / Hombre del bigote (stemrol)

Raoul / Soldier (stemrol)

Little Boy Blue / Friar Miller / Prison Guard / Manuel / Rafael (stemrol)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van shrink

shrink

  • 2139 berichten
  • 2393 stemmen

Goede animatiefilm!! De 2 'poesjes' zijn super. Alleen dat ei vind ik niets. Leuk verhaal ook.


avatar van Pepino

Pepino

  • 473 berichten
  • 826 stemmen

Lekker onderhoudende, entertaining animatiefilm!


avatar van mrklm

mrklm

  • 11374 berichten
  • 9897 stemmen

Zeven jaar nadat Puss In Boots [Antonia Banderas] in Shrek 2 voor het eerst in deze gedaante verscheen, besloot Dreamworks hem een eigen film te geven. Puss In Boots is een losse persiflage van Zorro en regisseur Chris Miller slaagt erin een animatiestijl te creëren die doet denken aan de (spaghetti)westerns van de jaren '60 en '70. Het scenario bevat voldoende in-jokes voor de liefhebbers van het genre en zetten de conventies behoorlijk op zijn kop. Zo krijgt een duel tussen Puss In Boots en een mysterieuze, gemaskerde bandiet die hem tot last is een onverwachte, hilarische wending en is er in Kitty Softpaws (Salma Hayek) een vrouwelijke heldin in een door mannelijke karakters gedomineerd genre.

Het scenario bevat ook tal van terloopse grapjes, waardoor de film in de eerste helft keer op keer weet te verrassen. De scène waarin Puss In Boots een saloon binnenloopt voor 'leche' en 'a score' is een hoogtepunt en er is een hilarische bijrol voor de 'ooooh-cat', mijn favoriete grap in de hele film. De tweede helft, waarin Puss en Kitty samen met Puss' jeugdvriend Humpty Dumpty [Zack Galifianakis] is weliswaar een inventief smorgasbord van elementen uit bekende sprookjes en vertellingen, maar is niet zo leuk als het eerste deel van de film.


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14512 berichten
  • 4509 stemmen

De film verveelt niet zo erg als sommige andere films doen en stoort ook zeker niet (ook Humpty Dumpty niet) maar wat een zouteloze bedoening is dit geworden. Puss was een aardig nevenpersonage en als hoofdpersoon interessanter dan Shrek dat was in delen 2, 3 en 4, maar heel bijzonder vind ik hem niet. Verder ook een mager plot en actiescènes die voorbij de grens van geloofwaardigheid gaan (zelfs in een wereld met pratende poezen).

Wel aardig om te zien dat buiten wat links met sprookjes dit verhaal niets met Shrek vandoen heeft. Het zou zelfs een geheel andere Puss kunnen zijn. Sowieso vond ik de locaties wel prima gekozen en paste ook wat bij het Spaanse van Puss.

Ach ja, verder lag ik wel lekker op de bank en af en toe zag het er wel aardig uit. 2,0*.


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7579 berichten
  • 7488 stemmen

Prima onderhoudende animatiefilm die lekker wegkijkt.


avatar van IH88

IH88

  • 9725 berichten
  • 3182 stemmen

“My name would become legend...”

Leuk. Puss in Boots is als avonturenfilm goed geslaagd, en vooral het samenspel tussen Puss, Kitty Softpaws en Humpty Dumpty is zeer vermakelijk. Banderas, Hayek en Galifianakis weten met alleen hun stemmen al ongelooflijk veel plezier op de kijker over te brengen. En de animatie ziet er ook fraai uit. Het vergezochte verhaal over gouden eieren is belachelijk natuurlijk, maar de acteurs, de animatie en de Spaanse setting maken veel goed.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Puss in boots is een herziening voor mij. Ik herinnerde me niet te veel meer van de film, maar na deze afloop kan ik dat best begrijpen. Deze spin-off van Shrek is een op zichzelf staande film waarbij de kat een voldoende sterk personage is om een eigen animatiefilm te dragen.

Het personage van de kat wordt behoorlijk uitgewerkt met een flashback en is vrij sterk. De beste momenten van de film wat mij betreft. Voor de rest stelde het verhaal bitter weinig voor en is het zelfs flauw. Het verhaal is veel te ver gezocht en is absurd. Daarentegen kan je wel genieten van de actiemomenten en de meer dan behoorlijke grafische elementen. Antonio Banderas past perfect bij de kat en is uitstekend gecast dus. Het ei vond ik maar een vervelend personage en ergerde ik me voortdurend aan.

Hier en daar wel een grappig moment, maar onvoldoende om me echt te raken. Het verhaal van de bonen had wel iets, maar het creatuur nam opnieuw de geloofwaardigheid weg. Gemengde gevoelens dus bij deze film die zeker geschikt is voor de kleinsten onder ons. Voor volwassenen daarentegen verwacht ik een iets beter verhaal. Bij momenten ook erg voorspelbaar en clichématig. Jammer, net geen voldoende.


avatar van postman 2

postman 2

  • 13 berichten
  • 211 stemmen

leuke film ook voor volwassen met veel fantasie.


avatar van Pepino

Pepino

  • 473 berichten
  • 826 stemmen

Ik zal altijd een zwak hebben voor deze film. Het verhaal zit goed in elkaar, de personages zijn leuk, de humor is in orde, visueel is het bij momenten wonderbaarlijk mooi en de soundtrack is om duimen en vingers bij af te likken.


avatar van Sisorow

Sisorow

  • 62 berichten
  • 26 stemmen

Noooo, verwijderd uit het Netflix aanbod sinds 31 december 2019... Zo jammer ☹️


avatar van thunderball

thunderball

  • 5878 berichten
  • 1414 stemmen

Sisorow schreef:

Noooo, verwijderd uit het Netflix aanbod sinds 31 december 2019... Zo jammer ☹️

Kijk je gewoon vanavond op RTL8.


avatar van Sisorow

Sisorow

  • 62 berichten
  • 26 stemmen

thunderball schreef:

(quote)

Kijk je gewoon vanavond op RTL8.

Haha true!


avatar van dehollander

dehollander

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

Blijft een super leuke film en inderdaad jammer dat hij van Netflix is.. Vond zelf vooral het stukje met de rollator erg grappig. Dit soort films zijn niet alleen leuk voor kinderen, maar ook voor volwassenen. Ze zouden het plot nog iets spannender kunnen maken, maar de film heeft in ieder geval een hoog entertainmentgehalte. Nogmaals, dikke aanrader!


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31144 berichten
  • 5447 stemmen

Beter dan verwacht, maar het is eigenlijk vooral bandwerk dit. Een spinoff die geld moet opbrengen. Puss in Boots is een kruising tussen zorro en de sprookjeswereld van Shrek. Met de nodige knipogen naar bekende films en sprookjes, de ene grap werkt al wat beter dan de andere. Zo kabbelt het geheel rustig voorbij, je had ondertussen gerust kunnen strijken of zo. Maar er zijn animatiefilms die harder op de zenuwen werken.


avatar van DragQueen

DragQueen

  • 3224 berichten
  • 4067 stemmen

Leuke en onderhoudende spinoff van de Shrek animatiefilms, waarin Puss In Boots de hoofdrol op zich neemt. Verder is het verhaaltje prima, en zijn de humor en verschillende personages vermakelijk. 3 Sterren.


avatar van Boneka

Boneka

  • 2720 berichten
  • 1397 stemmen

shrink schreef:

Goede animatiefilm!! De 2 'poesjes' zijn super. Alleen dat ei vind ik niets. Leuk verhaal ook.

Dat veel te grote kinderachtige ei verpest de film, jammer want hij ziet er heel goed uit verder.


avatar van Boneka

Boneka

  • 2720 berichten
  • 1397 stemmen

Met de animatie is niks mis mee. Zeer mooi fraai getekend tot bijna realistische beelden! De Spaanse klanken doen het ook goed en met de twee katten is ook niks mis mee. Tot zoverre het goede nieuws!

Minder is het verhaal met die gouwe eieren de belachelijke veel te groot uitgevallen moeder gans en dat bespottelijke eierkop. Vooral die laatste breekt haalt de verder leuke film omlaag. Had gekozen voor die twee leuke mensenboeven en het geheel had er veel leuker uit gezien. Nu was het van alles wat. Kleine voldoende.

Film 3,0

Beeld 5.0

Geluid 5,0


avatar van teigertje

teigertje

  • 2942 berichten
  • 2075 stemmen

Het vervolg na jaren is inmiddels gemaakt.

Dit eerste deel, blijft nog steeds kostelijk en erg grappig.

Een gezellige en vrolijke animatie voor jong en oud.

Puss in Boots steelt nog steeds de show.


avatar van Dk2008

Dk2008

  • 11166 berichten
  • 788 stemmen

Dk2008 schreef:

Ik had al mijn bedenkingen bij deze film. Ik begrijp ook niet waarom ze juist met de poes nog weer een aparte film hebben gemaakt. Liever had ik de ezel, want die vind ik juist de leukste personage in de Shrek-films. Maar beter was gewoon nog maar weer eentje van Shrek.

Mooi gemaakt dat wel, het is alleen meer western dan dat het nog in de middeleeuwen afspeelt. Sommige gedeelten zijn wel leuk, maar andere gedeelten zijn nogal langdradig en de film zelf is ook wel wat aan de lange kant. Het had ook wel wat komischer gemogen en Humpty Dumpty is erg irritant. Ik hou het maar op 2.0

De Blu-ray heeft wat meer extra's dan de dvd, verder zie ik er niet zoveel meerwaarde in want ik heb het nog eens geprobeerd maar het wil niet echt en dat is jammer, animatie is vaak prachtig en de stemmen goed maar het is een verhaal van niks. Aanvankelijk gaat het nog goed, maar zodra ze met het ei beginnen ging het bij mij hard achteruit. Ook raar is de moeder van Puss.

De diefstal van toverbonen is dan ook nog wel een goed gedeelte (al is dit een soort variatie op beroving van een postkoets met een geldkist). Verder is het wat mengelmoes van sprookjes, bonenstaak, gans met de gouden eieren...de combi Pussy met Kitty werkt ook wel, waarom ze i.p.v. het ei niet nog een kat of een ander dier hebben gebruikt blijft voor mij een raadsel. Dat drukke gedoe is gewoon niets voor mij. 3.0/2.0

Wel een leuke korte film op de dvd/blu-ray Puss in Boots: The Three Diablos (Film, 2012)


avatar van thunderball

thunderball

  • 5878 berichten
  • 1414 stemmen

Deze een tijdje terug maar weer eens uit de kast gehaald en opgezet.

Blijft een bijzonder leuke animatie film met uiteraard Banderas perfect gecast als stemacteur in de titelrol.

Kritiek was destijds dat de concurrentie al veel verder was met betere animatie en een stukken mooier eindproduct leverde, maar voor mij is met dit soort films toch vooral belangrijk of het leuk, spannend en amusant is en daarin is deze film rijkelijk geslaagd.

Banderas steelt natuurlijk de show, zijn stem lenend aan het hoofdpersonage, in een verhaal wat niet zo zeer het oude sprookje verteld, maar handig gebruik maakt van het plot van het iets bekendere "Jack and the beanstalk" incl. de gans met de gouden eieren.

Het is een hele amusante, vlotte en vaak ook grappige animatie film geworden, die met veel vaart en de nodige humor wordt gebracht.

Aanrader! Een acht, ofwel vier sterren.

PS: Heb ik een paar jaar geleden ontzettend mijn best gedaan om voor behoorlijk wat geld de korte animatie "The three Diablos" op dvd te vinden en aan te schaffen, ontdekte ik dat deze gewoon als bonus op de blu ray erbij staat. Zucht!