• 15.855 nieuwsartikelen
  • 178.561 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 648.327 acteurs
  • 199.158 gebruikers
  • 9.381.576 stemmen
Avatar
 
banner banner

Basic Instinct (1992)

Thriller / Mystery | 127 minuten
3,63 2.713 stemmen

Genre: Thriller / Mystery

Speelduur: 127 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Frankrijk

Geregisseerd door: Paul Verhoeven

Met onder meer: Michael Douglas, Sharon Stone en Jeanne Tripplehorn

IMDb beoordeling: 7,1 (240.764)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 8 mei 1992

Plot Basic Instinct

"A brutal murder. A brilliant killer. A cop who can't resist the danger."

Nick Curran is een fanatieke detective met een zwak voor alcohol. Als hij een brutale lustmoord op een gevierde rockster onderzoekt, beseft hij niet dat hij in een web van leugens, intriges en wellust zal terechtkomen. Een dodelijk web... zo kruist de sensuele Catherine zijn pad, verleidelijk en gevaarlijk. Zij is de eerste verdachte.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Det. Nick Curran

Catherine Tramell

Dr. Beth Garner

Lt. Philip Walker

Capt. Talcott

Hazel Dobkins

John Correli

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Barrie vd Laan

Barrie vd Laan

  • 467 berichten
  • 0 stemmen

Grappig dat deze film neergesabeld werd in de vs. Bijna alle kritieken sabelen de film neer.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7891 berichten
  • 1387 stemmen

Quentin schreef:

Briljante steadycam shots inderdaad.

Dat was nou net niet Jan de Bont..


avatar van darkjaap

darkjaap

  • 926 berichten
  • 535 stemmen

vette thriller ik denk dat ik dit nog wel de beste van verhoeven vind altans zeker de beste buitenlandse film an hem hij is erg spannend stone kwam zeer geloofwaardig over hij houd je tot op het puntje van je stoel 4 *


avatar van rose

rose

  • 2280 berichten
  • 0 stemmen

Heerlijke thriller, met een vleugje erothiek. Mooie combi.


avatar van Barrie vd Laan

Barrie vd Laan

  • 467 berichten
  • 0 stemmen

rose schreef:

Heerlijke thriller, met een vleugje erothiek. Mooie combi.

klopt


avatar van Couch Potato

Couch Potato

  • 411 berichten
  • 0 stemmen

Spannende film, een vleugje erotiek, maar vooral een goed verhaal, en prima geacteerd, zo lust ik ze wel!

****


avatar van Lady_Movie

Lady_Movie

  • 156 berichten
  • 144 stemmen

een film die je geen moment verveelt

heb genoten.

ook zeer goed acteerwerk

'zeker een aanrader !

4.0


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7246 stemmen

vroeger meerdere malen gezien en heb het altijd een geweldige film gevonden, de film blijft van begin tot eind mysterieus en spannend en neemt je mee in een groot web van intriges en leugens, hij is ontzettend spannend, bevat erg goed acteerwerk, een zenuwslopende score en een paar mooi in beeld gebrachte erotische scenes.

Kortom heb de film al een tijdje niet meer gezien maar kan me het me allemaal nog prima herrineren, een erg spannende film die zeker een plaatsje tussen de top trillers verdiend.

4 sterren


avatar van K@i

K@i

  • 899 berichten
  • 0 stemmen

super film !


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12276 berichten
  • 5517 stemmen

Goede en spannende film en een zeer mooie Sharon Stone.


avatar van Homer Simpson

Homer Simpson

  • 17 berichten
  • 20 stemmen

Gisteren weer eens gekeken,en het blijft een zeer goeie film.


avatar van The Last

The Last

  • 7169 berichten
  • 0 stemmen

Van wat ik heb gezien van hem, is dit zeker niet Verhoeven's beste, maar 't is zeker wel het kijken waard. Niet alleen omdat Stone zo geil als boter is en er toen nog zo fantastisch uitzag, maar het whodunnit-verhaaltje is prima uitgewerkt en het einde mag redelijk 'verrassend' genoemd worden. Douglas is altijd wel cool bezig ofcourse.

En vergeet natuurlijk niet het geweldige camerawerk van Jan de Bont (als cameraman tevens zijn derde samenwerking met Douglas).

Vanwege een aantal mankementjes in het script en het niet al te bijzonder verhaaltje geef ik 3,5 grote sterren voor de uitwerking, Sharon Stone ( ) & Michael Douglas en het camerawerk.


avatar van maerk

maerk

  • 4249 berichten
  • 2702 stemmen

Ik verwachtte dé topfilm van Paul Verhoeven, maar helaas is het niet helemaal zoals ik verwachtte.

Het script en de muziek van Basic Instict zijn briljant. Erg mooie muziek van Jerry Goldsmith. Maar de film wordt pas echt ijzersterk vanaf de dood van Roxy. Dan is alles geweldig, de acteerprestaties lijken wel stukken beter en de spanning is te snijden. Daarvoor is alles niet zo bijzonder op die paar beroemde scenes na. Deze 'niet-zo-bijzonderheid' probeert Verhoeven te verhullen door een flinke hoeveelheid seks. De film is goed. Het acteerwerk, het camerawerk, de regie alles is gewoon goed maar stijgt er (op het script en de muziek na) nergens boven deze middelmaat uit. Jammer.

Hoewel het laatste half uur super is kan ik niet meer dan 3,5* geven.


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3239 stemmen

Verwachte een goede film.. en die verwachtingen zijn zeker uitgekomen..

Het is als filmliefhebber geen straf om Sharon Stone en Michael Douglas te zien acteren.. de film komt rustig opgang en geeft zo alle gelegenheid de personages beter te leren kennen.. en vond ook de erotische scenens erg overtuigend overkomen!

Een film die van begin tot eind boeit.. een hoog acteer niveau heeft en mooie erotische scenes bevat verdiend als minste 4 sterren.. en misschien bij een 2de kijkbeurt wel een halve ster meer !


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7294 stemmen

Spannende en sensuele thriller met Douglas en de mooie Stone. Geen meesterwerk maar nog steeds oke. Verhoeven bewijst zichzelf. Goed.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Dit is, en blijft waarschijnlijk, Paul Verhoevens beste film ooit.

Met een prachtige Michael Douglas en een verbluffende Sharon Stone.

Het scenario is uitmuntend en de film is prachtig om zien, en dat is ook aan het vele naakt te danken, maar een film van Verhoeven zonder naakt.... nog nooit gezien !!! De prent was dan ook de grote doorbraak voor Sharon Stone, en ze heeft nadien maar zelden iets beter laten zien, enkele uitzonderingen niet te na gesproken. ("Casino" o.a.)

Maar het blijft dan ook nog een pracht van een thriller, die altijd velen zal aanspreken, ondanks het feit dan de film ondertussen al meer dan 15 jaar oud is.

Een aanrader deze prent !!!


avatar van LDeVries

LDeVries

  • 370 berichten
  • 95 stemmen

een goede film, met goed acteerwerk van Micheal Douglas en Sharon Stone, ik vindt de beste film die Paul Verhoeven in Amerika heeft gemaakt.


avatar van Skrean

Skrean

  • 539 berichten
  • 694 stemmen

Als paul verhoeven fan vind ik dit een van zijn beste films.

Lekker psychologisch spel onder heerlijke muziek met prachtig camerawerk van jan de bont


avatar van M.Goodkat

M.Goodkat

  • 1290 berichten
  • 1463 stemmen

Hele goeie film, zeer knappe sharon stone en een degelijk camerawerk

3,0*


avatar van missl

missl

  • 3866 berichten
  • 5800 stemmen

Wel een goede film, die het vooral moet hebben van de seksuele spanning tussen die twee. En een prachtige Stone die iedereen om haar vingers wind.


avatar van speranza

speranza

  • 24668 berichten
  • 0 stemmen

Dit is een heel goed uitgewerkte thriller. De seksuele spanning tussen de hoofdrolspelers is adembenemend. Sharon Stone spat van het scherm af. Haar prachtige naakte lichaam wordt bijzonder mooi in beeld gebracht.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7891 berichten
  • 1387 stemmen

Zag net een interview waarin Sharon Stone uitlegt wat er nou precies gaande was met de beruchte verhoorscène.

Ze wist uiteraard dat het een pittig moment zou zijn maar wist niet dat het de bedoeling was dat "het" letterlijk te zien zou zijn.

Ze had aanvankelijk een witte slip aan. Na de eerste takes loopt Verhoeven naar haar toe en zegt dat het wit van haar slip teveel licht vangt en daarmee duidelijk wordt dat ze er één aanheeft. Als ze hem uit trekt valt het geheel in de schaduw weg.

Stone trekt haar slip uit en kijkt de volgende take op de monitor terug. Die is echter van lage kwaliteit en ze ziet niets.

Later is ze aanwezig bij een eerste screening met een ruimte vol voor haar vreemde mensen. Ze ziet het beruchte shot en loopt na de screening woedend naar de projectieruimte waar Verhoeven is. Ze slaat hem daar in zijn gezicht en loopt weg.

Ze neemt contact op met haar agent en vraagt of ze er wat aan kan doen. Via de SAG krijgt ze te horen dat ze, als ze wil , de film kan stoppen.

Gewapend met dit gegeven confronteert ze Verhoeven en die begint te razen dat het in de film MOET blijven omdat het helemaal past. Ze hebben een heftige discussie en Stone neemt een aantal dagen de tijd om erachte te komen dat Verhoeven eigenlijk gewoon gelijk heeft.

Neemt niet weg dat ik dit een behoorlijke schending van regisseur/acteur vertrouwen vind.


avatar van cornelis

cornelis

  • 4744 berichten
  • 681 stemmen

Als het waar is wat ze zegt.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7891 berichten
  • 1387 stemmen

Ze vertelde dit bij "Inside the actor's studio" van James Lipton. Niet de plek om iets uit je duim te zuigen. Daarvoor was het hele interview ook veel te openhartig. Een schitterend interview trouwens.

YouTube - Inside the actor's studio Sharon Stone part 1/7

(Het fragment over BI zit in deel 4)


avatar van cornelis

cornelis

  • 4744 berichten
  • 681 stemmen

In mijn ervaring zijn verhalen van betrokkenen over gebeurtenissen uit het verleden zelden 100% betrouwbaar. Als je Verhoevens verhaal ernaast legt, klopt het aardig met elkaar, met een verschil van inzicht over het moment bij de video assist.


avatar van thomzi50

thomzi50

  • 1991 berichten
  • 2530 stemmen

Inderdaad, acteurs en regisseurs hebben altijd hun eigen waarheid, waarmee ik niet wil zeggen dat ze bewust niet de waarheid spreken.


avatar van sehzades

sehzades

  • 35 berichten
  • 1447 stemmen

Ik had er veel meer van verwacht.


avatar van K@i

K@i

  • 899 berichten
  • 0 stemmen

de opendeur scene van Sharon kon me weinig boeien

de scene waarin Jeanne het vanachter langs kreeg vond ik persoonelijk veel beter heter


avatar van JDSsmetje

JDSsmetje

  • 6568 berichten
  • 2315 stemmen

Een film die het vooral moet hebben van het goede acteerwerk maar het plot is te flauw. Het vrijen-moorden en opnieuw werd gewoon teveel en te saai.


avatar van JDSsmetje

JDSsmetje

  • 6568 berichten
  • 2315 stemmen

Deze film scoort op Moviemeter.nl beter dan op IMDB. Hoe zal dat nu komen, rarara.