• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.407 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.116 gebruikers
  • 9.378.340 stemmen
Avatar
 
banner banner

Blitz (2011)

Thriller / Actie | 97 minuten
2,96 1.427 stemmen

Genre: Thriller / Actie

Speelduur: 97 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Frankrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Elliott Lester

Met onder meer: Jason Statham, Paddy Considine en Aidan Gillen

IMDb beoordeling: 6,1 (95.869)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 7 juli 2011

  • On Demand:

  • meJane Bekijk via meJane
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play

Plot Blitz

"It's cop-killer vs. killer-cop"

Detective Sergeant Brant (Jason Statham) staat voor hete vuren nadat hij zich heeft misdragen tegenover de politie psychiater. Inspecteur Roberts' vrouw is omgekomen bij een gruwelijk auto-ongeluk en detective Falls probeert haar draai nog te vinden als enige zwarte vrouwelijke detective. Maar wanneer een seriemoordenaar genaamd de "blitz" het op agenten gemunt heeft maakt dit het er voor de drie niet gemakkelijker op.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Cleanshot

Cleanshot

  • 657 berichten
  • 1330 stemmen

Standaard cop film.

Niet slecht ook niet echt goed, ben een fan van Statham dus vandaar de 3*


avatar van Spartaan1986

Spartaan1986

  • 3612 berichten
  • 2168 stemmen

Ongeloofwaardige maar vermakelijke misdaad thriller met een uitblinkende Considine.

3*


avatar van coendpl

coendpl

  • 89 berichten
  • 1002 stemmen

Ik ben een groot Jason Statham fan, maar deze film kon me eigenlijk niet echt boeien.

Ik denk niet dat dit aan het acteerwerk van Jason ligt maar meer aan de verhaallijn en het feit dat er niet genoeg actie scenes in zaten(voor een statham film) en de scenes die er in zaten vond ik niet erg sterk. 2,5*


avatar van the new guy

the new guy

  • 1731 berichten
  • 1591 stemmen

Acteerwerk en Jason Statham in 1 zin! Wo


avatar van lars-pixar

lars-pixar

  • 1460 berichten
  • 3949 stemmen

‘Sterk verhaal en een goeie casting maar de film heeft geen tempo en dat is jammer’

Het begin wordt goed opgebouwd met een goed sterk verhaal en goeie actie momenten maar na dat alles het eerste uur voor is bij gegaan zakt de film in elkaar door het tempo wat niet meer van zich laat horen.

Langdradig wordt het dan en dat maakt de film niet leuker op maar het verhaal en de enorme sterken casting houd de film hoog. Het verhaal is goed bedacht en ook goed uit gewerkt en vermakelijk.

3,5*


avatar van lars-pixar

lars-pixar

  • 1460 berichten
  • 3949 stemmen

the new guy schreef:

Acteerwerk en Jason Statham in 1 zin! Wo

Mag ik vragen wat je er mee bedoelt?


avatar van El ralpho

El ralpho

  • 1481 berichten
  • 1092 stemmen

Bekend verhaal.

Blitz levert weinig verassingen. Statham past niet echt goed in de film want op de opening na worden zijn vuisten maar weinig gebald. En dat is precies wat het probleem is met Blitz. Als men Statham zegt, dan zegt men actie en dit blijft in Blitz bijna in zijn geheel afwezig. Niet dat een film dan meteen slecht is, maar ook op dit gebied is het van een koude kermis thuiskomen. We hebben het allemaal al eens vaker en beter gezien, en nergens neemt de film risico's of doet hij iets creatiefs of vernieuwend.

Krappe voldoende.

2,5*


avatar van Justinvdk

Justinvdk

  • 264 berichten
  • 2203 stemmen

the new guy schreef:

Acteerwerk en Jason Statham in 1 zin! Wo

Heeft in bijvoorbeeld Snatch. en Lock, Stock toch wel bewezen goed te kunnen acteren. Hij is echt wel meer dan een vechtersbaas, echter kiest hij de verkeerde films.


avatar van the new guy

the new guy

  • 1731 berichten
  • 1591 stemmen

Dat hij in goede films heeft gespeeld wil niet zeggen dat hij een goede acteur is. Ik vind de meeste van zijn films namelijk erg vermakelijk om naar te kijken. Het verschil is alleen dat hij in Snatch en Lock Stock nog relatief nieuw was, het genre trouwens ook. Nu hij 200 films per jaar maakt zie je dat hij steeds precies hetzelfde doet. Hees praten, heftig accent en boos kijken. Cynisme mengen met stoere taal en hard slaan. Overal!! Dat is geen acteren, dat is een typetje neerzetten.

Maar goed het is een beetje flauw van mij om deze discussie te starten bij zijn met afstand slechtste film. Maar dat is ff niet anders.

Want over deze film heb lang nagedacht. Hoe slecht is hij nou? Nou heel slecht. Ik denk zelfs dat wanneer je budgetten en de beschikbare acteurs vergelijkt met andere films, dit de allerslechtste film is die ik ooit heb gezien. (En dat zegt wat als je zowat alle recente The Asylum films hebt gezien)

Werkelijk geen enkele keuze die de karakters maken in deze film is ergens op gebaseerd. Niets sloeg ergens op, en alles sloeg nergens op. Even wat dingetjes:



Die drugsverslaving vanStatham's collega wordt er met de haren bijgetrokken, drama voor het drama, niet voor het verhaal.

Die snitch die als drol wordt behandeld. Ja dat is best grappig, maar welke snitch komt zelf naar de politie als hij altijd zo wordt behandeld.

De agent die op date gaat met die agente, die moet haar helpen met die punk, maar gaat ineens meteen op de romantische toer. Romantiek voor de romantiek, niet voor het verhaal. Een agente net terug uit rehab, die net voor haar ogen een vriend vermoord ziet worden (op een manier die trouwens niet kan), gaat de volgende dag alleen patrouilleren?

De boef loopt met 50.000 pond de jail uit. De 50.000 pond die hem direct linkt aan de moord op de snitch. Sowieso, 50.000 pond zomaar meenemen uit de gevangenis?

Het super intelligente plot lijkt te insinueren dat de boef moordt doordat Statham hem heeft vernederd. Maar Statham laat hij steeds lopen.


Nou zou ik dit de makers uiteraard makkelijk kunnen vergeven wanneer dit een sec actiefilm zou zijn. Dan let je niet echt op details. Maar er is echt getracht om dit een soort intelligente politiethriller te maken (zie genre). Met een intelligent einde. Dat is totaal mislukt. Wanneer je dit soort plotfouten maakt dan kun je niet meer met een thriller overkomen.


Het 'intelligente' einde dus. De boef is vrijgesproken, dus kunnen ze zich voordoen als de 'echte' boef. Prima verzonnen. Echter is hun plan erop gebaseerd dat de boef zich als politieagent in gala verkleed omdat hij naar de begrafenis gaat. Vervolgens Statham achtervolgd en de commisaris niet door zijn hoofd schiet. Dat laatste wordt rechtgepraat in de film met:"Just lucky he didn't shoot me in the back of the head". Dat eerste, met dat politiepak, slaat echt als een tang op een varken. Pure onzin.


Nou dat was het, ik hoop niet dat ik mensen op de tenen trap, maar wat hierboven staat is denk ik wel redelijk objectief. Dus nogmaals sorry dat ik Statham bij deze film moet afzeiken, maar daar kan ik niets aan doen. Ik ga Crank kijken (waar ik blijkbaar nog niet op gestemd had....)


avatar van Many

Many

  • 97 berichten
  • 573 stemmen

coendpl schreef:

Ik ben een groot Jason Statham fan, maar deze film kon me eigenlijk niet echt boeien.

Ik denk niet dat dit aan het acteerwerk van Jason ligt maar meer aan de verhaallijn en het feit dat er niet genoeg actie scenes in zaten(voor een statham film) en de scenes die er in zaten vond ik niet erg sterk. 2,5*

Eens, maar geef er net een ster minder voor. 1.5*


avatar van assowise

assowise

  • 178 berichten
  • 867 stemmen

Fijn om The Stath eens een keer te zien als "gewone" agent, niet een supermoordenaar, superchaufferur of Chev (Fuck You) Chelios (fan-tas-tsich trouwens).

Gewoon een sterveling met problemen die toevallig een verknipte moordenaar moet zien te pakken. De moordenaar wordt trouwens prachtig vertolkt door Aidan "Carcetti" Gillen.

Zal misschien niet iedereen kunnen bekoren die bij Statham automatisch Crank 3 of Transporter 4 verwachten, maar onze Jason heeft meer in zijn mars (London, The Bank Job om maar twee kwalitatieve uitersten uit zijn carriere te noemen) en Blitz zit gelukkig veel dichter bij The Bank Job dan de oersaaie London (niet saai door Statham trouwens)

Zeer solide politiefilmt een donker randje. Zeer de moeite.


avatar van the new guy

the new guy

  • 1731 berichten
  • 1591 stemmen

The Bank Job vond ik wel een goede film, daarin was hij min of meer een normaal persoon.

Maar om de agent die Statham in deze film speelt als normaal te omschrijven, ook al heb je accentjes aangebracht, lijkt me een beetje een verkeerde inschatting. Het is in mijn ogen een totaal mislukte versie van Bruce Willis' McClane.


avatar van Noodless

Noodless

  • 10044 berichten
  • 6180 stemmen

Degelijke thriller met vooral een sterke rol van de ' blitz ' ( Aidan Gillen ) die deze film een meerwaarde geeft. Naar het einde toe misschien iets te snel en simpel afgehandeld. 6,5/10


avatar van mnrk

mnrk

  • 1876 berichten
  • 1733 stemmen

Een prima film van Elliott Lester...

Het verhaal is in orde en is vooral in het begin van de film zeer sterk, naarmate de film vordert komen er helaas een paar zaken bij die het verhaal niet ten goede komen...

Het acteerwerk is wel in orde , Jason Statham speelt zijn rol prima (anders dan we hem de laatste films hebben gezien), maar Aiden "Carcetti" Gillen speelt geweldig (speelt ook zeer sterk in "The Wire" )....

Maar de "American History X" scene was dan wel weer zoiets van ....


avatar van jpbeenen

jpbeenen

  • 23 berichten
  • 155 stemmen

standaard jason cop film...

wel vermakelijke engels vleugje er in


avatar van henkula

henkula

  • 934 berichten
  • 4990 stemmen

je moet niet voor het verhaal naar Strathem kijken, maar de aktie en die zit er bij deze film weer lekker in. ook de snelheid, geen moment van verveling.


avatar van cor1946

cor1946

  • 1182 berichten
  • 1604 stemmen

Aardige actiefilm. Goed speel van Jason Statham, de rest vond ik matig.


avatar van Precies

Precies

  • 114 berichten
  • 396 stemmen

Waardeloze film. Zonde van mijn tijd.


avatar van cantforgetyou

cantforgetyou

  • 1954 berichten
  • 1686 stemmen

Dit vond ik een saaie film. Heel anders dan Jason's andere actie films. Je kreeg al snel door wie de dader was van alle moorden en dat maakte het er niet spannend op. Veel slechte casting.


avatar van Stijn B.

Stijn B.

  • 413 berichten
  • 1197 stemmen

Saai is inderdaad een juist woord om deze film te beschrijven, naast: routineus, voorspelbaar, ...

Statham speelt hier teveel op automatische piloot. Je hebt het allemaal al 10 keer gezien en nu begint dat toch echt te vervelen

Naast "The Mechanic" dit jaar is ook deze een middelmatige actieprent. Statham heeft al sterkere jaren achter de rug.


avatar van rinusjr

rinusjr

  • 15 berichten
  • 319 stemmen

Wat een waardeloze film! Bizar dat dit soort slechte films gemaakt worden, verhaal is niets, maar het erge is, er wordt totaal niets origineels mee gedaan...............echt triest.


avatar van Hollywood007

Hollywood007

  • 3342 berichten
  • 3848 stemmen

Goed actie zoals we dat gewoon zijn van Jason Statham. Dit soort films kijk je niet echt in de eerste plaats voor het verhaal, maar eerder voor de actie. En voor de grappige sarcastische opmerkingen van Statham natuurlijk. Ik heb er in ieder geval van genoten. Van de film bedoel ik... en van Statham ook ja


avatar van Betamax

Betamax

  • 1256 berichten
  • 1231 stemmen

Spannend maar een erg ongeloofwaardig verhaal.

Vergelijken met de Bank Job vind ik totaal onrealistisch.

Die was echt stukken beter.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Voor een film met Jason Statham is er weinig actie in deze film.

Maar dat wil niet zeggen dat hij slecht is, integendeel, ik vind het een zeer goede film, spannend en goed gemaakt.

Voor wie houd van een harde politiefilm is dit wel de prent die je zoekt.

Kortom: prima film met Jason Statham als de harde cop die de zaakjes oplost met wat minder actie dan zijn andere rollen uit voorgaande filmen.


avatar van Camorra

Camorra

  • 73 berichten
  • 67 stemmen

What are you gone do, shoot me?

Blitz

Van te voren niet hele gek hoge verwachtingen, mede vanwege het cijfer hier en op IMDB, toch wou ik hem kijken mede vanwege Jason Statham (altijd leuk) en het is een film uit de UK ook weer eens wat anders in plaats van al die Hollywood films

En inderdaad het was zeker een leuke film, redelijk goed verhaal, beetje actie, keek lekker weg gewoon goed.

Het verhaal was best aardig, wel simpel en al veel vaker gedaan, dat neemt echter niet weg dat het alsnog goed uitgebeeld is. De actie was minimaal wat ik niet eens zo heel erg vond omdat hier gewoon een goede verhaal lijn in zit. Het keek zeker lekker weg mede vanwege de droge opmerkingen, het beetje actie dat er in de film zit en de story line.

Verder is het qua acteerwerk best te doen, sterker nog het zou mooi zijn als ze in Nederland eens op dit niveau gingen acteren, dan zouden we veel betere films hebben.

Wel is deze film ontzettend voorspelbaar, wat de laatste tijd z'n beetje alle films zijn, maar als je je daar aan stoort ga je je hier zeker aan ergeren.

3 Sterren


avatar van SweetNess

SweetNess

  • 32 berichten
  • 63 stemmen

Lekkere film, goed tempo maar had zeker langer gekund. Op het moment dat je in de film zit is het ook al weer afgelopen. Toch heeft deze film me verrast, leuke rol van Jason Statham, z'n zoveelste film dit jaar maar ook gewoon weer goed gespeeld.


avatar van ruudhesselink

ruudhesselink

  • 126 berichten
  • 1435 stemmen

slecht uitgewerkt, te oppervlakkig en teveel plotgaten


avatar van AjaxRulezzz

AjaxRulezzz

  • 2085 berichten
  • 569 stemmen

Mooie film. Goed geacteerd en goede actiescénes.


avatar van madmax1

madmax1

  • 2216 berichten
  • 711 stemmen

Geen super verhaal, en dan kan jason- statham er ook niet al te veel mee.

De actie brengt te weinig, en triller is het ook niet.


avatar van krinus86

krinus86

  • 12 berichten
  • 10 stemmen

SweetNess schreef:

Lekkere film, goed tempo maar had zeker langer gekund. Op het moment dat je in de film zit is het ook al weer afgelopen. Toch heeft deze film me verrast, leuke rol van Jason Statham, z'n zoveelste film dit jaar maar ook gewoon weer goed gespeeld.

Volledig met je eens snap niet dat de meeste mensen hier zo negatief zijn over deze film.

Het is idd niet 1 van zijn grootste films qua budget maar mij kon het toch zeker bekoren.Lekkere rauwe actie jammer alleen dat hij dan zo weer is afgelopen.