Genre: Misdaad / Drama
Speelduur: 124 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Sidney Lumet
Met onder meer: Al Pacino, John Cazale en Charles Durning
IMDb beoordeling:
8,0 (289.472)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 22 januari 1976
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Zondag om 22:30 uur op VTM4
Plot Dog Day Afternoon
"Anything can happen during the dog days of summer. On August 22nd, 1972, everything did."
Brooklyn, New York, 22 augustus 1972. Net voor de middagsluiting overvallen Sonny en Sal een bank. Langer dan tien minuten mocht de overval niet duren, maar er zit niet genoeg geld in de kluis en de politie staat sneller voor de deur dan voorzien zodat de gangsters met hun gijzelaars ingesloten zitten. In de volgende uren ontbrandt een ware zenuwoorlog. Intussen is ook de pers gearriveerd en staan tientallen kijklustigen zich te verdringen voor het bankgebouw.
Externe links
Acteurs en actrices
Sonny Wortzik
Salvatore 'Sal' Naturile
Det. Sgt. Eugene Moretti
Leon Shermer
Agent Sheldon
TV Anchorman
Sylvia 'Mouth'
Mulvaney
Margaret
Jenny 'The Squirrel'
Reviews & comments
tovenaar
-
- 6723 berichten
- 0 stemmen
en Pacino en Cazale zijn criminelen, dus dat het voor hen goed afloopt is ook niet iets dat wij hopen.
Onterechte opmerking. In films wordt regelmatig sympathie gewekt voor een 'bad-guy'. Is heel de Corleone-familie ook geen crimineel?
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3701 stemmen
Al in het begin van de film wordt duidelijk dat de gijzelaars niets zal overkomen en Pacino en Cazale zijn criminelen, dus dat het voor hen goed afloopt is ook niet iets dat wij hopen.
Dat het goed afloopt voor de gijzelaars is niet duidelijk, tenminste dat Pacino weinig zal doen is wel duidelijk, maar Cazale (ondanks hij niks doet) komt van hem toch een dreiging af, had ik tenminste.
Queto Yurlunyur
-
- 4775 berichten
- 3110 stemmen
Ik hoopte dat wel, aangezien het in principe best wel (weliswaar domme) goedzakken zijn.
'Goedzakken' beroven geen banken.
In films wordt regelmatig sympathie gewekt voor een 'bad-guy'.
Dat is waar, ja (al zou ik daar persoonlijk The Godfather nu niet direct als voorbeeld bij aanhalen). Waar dat verschil in ligt, zou ik eigenlijk niet kunnen verklaren - denk dat het vooral op de acteur aankomt (waarbij een goed acteur niet per se een 'prettig' acteur is - en vice versa ook niet trouwens).
chrissie
-
- 749 berichten
- 5038 stemmen
Viel mij eigenlijk wat tegen. Vond Pacino soms over the top acteren en het einde vond ik heel voorspelbaar.
Kan iemand deze onwetende persoon even uitleggen wat Pacino bedoelt met "Attica"? Is blijkbaar van belang want de toeschouwers reageren hier op, maar ik heb geen flauw idee waar ie het over heeft.
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Kan iemand deze onwetende persoon even uitleggen wat Pacino bedoelt met "Attica"? Is blijkbaar van belang want de toeschouwers reageren hier op, maar ik heb geen flauw idee waar ie het over heeft.
De Knip
-
- 1885 berichten
- 3681 stemmen
Sterke film en uiteraard een opmerkelijke gebeurtenis destijds. Pacino blijft een van mijn favorieten.
****
wackyboy
-
- 547 berichten
- 468 stemmen
Leuk om weer eens zo'n klassieker te zien. Fantastisch spel van Pacino. Jammer dat het verhaal niet echt tot het eind bleef boeien.
De slechte geografische kennis (niemand in de film weet waar Nederland ligt) is inderdaad typisch Amerikaans. Gezegend met een Amerikaanse vriendin kan ik dat uit ervaring zeggen. Amerikanen verwarren Nederland vaak met Denemarken (ik kan me nog een scene herinneren uit de film White Squall waarin Scott Wolf ergens aan wal gaat en een stel Nederlandse meisjes ontmoet die dan promt Deens beginnen te praten, het kan trouwens ook andersom zijn). Ook denken Amerikanen vaak dat Amsterdam een land is, erg vreemd allemaal. Maar goed, voordat we weer met z'n allen naar Amerika beginnen te wijzen en concluderen hoe stom en onwetend ze zijn, test je eigen kennis maar eens op deze link: http://www.lizardpoint.com/fun/geoquiz/
Klik voor de gein eens Afrika aan en kijk hoeveel je er goed hebt.
mr.Frielink
-
- 744 berichten
- 0 stemmen
Een paar scenes hadden toch wel een stuk korter gekund, met name de telefoongesprekken tussen Sonny en Leon, en enkele andere gesprekken haalde de vaart uit het verhaal. Al Pacino speelt daarentegen wel meesterlijk (ik ben geneigd te zeggen dat dit wellicht zijn beste rol was)en ook de slotscene was bijzonder klemmend. 4 sterren.
Zavo
-
- 6392 berichten
- 1616 stemmen
de telefoongesprekken tussen Sonny en Leon, en enkele andere gesprekken haalde de vaart uit het verhaal.
Dat vond ik juist een sleutelscene, zeer goed gespeeld door beide acteurs, zeker niet te lang.
Ja, ik vond het misschien ook wel z'n beste rol.
roda
-
- 1670 berichten
- 961 stemmen
pacino vind ik,in iedere film die ik van hem heb gezien meesterlijk acteren,dus ik vind het moeilijk om te zeggen in welke hij nou het beste is.
narva77 (crew films)
-
- 12728 berichten
- 6540 stemmen
Amerikanen verwarren Nederland vaak met Denemarken (ik kan me nog een scene herinneren uit de film White Squall waarin Scott Wolf ergens aan wal gaat en een stel Nederlandse meisjes ontmoet die dan promt Deens beginnen te praten, het kan trouwens ook andersom zijn).
Klopt, heb "White Squall" ook gezien. Weet nog steeds niet of die meisjes nou Nederlanders waren of Denen. Erg onduidelijk!
Agony
-
- 1985 berichten
- 1256 stemmen
Pacino is al jaren een acteur waar ik een zwak voor heb. Gek genoeg had ik deze film nog nooit gezien. En wat een gemis als ik deze nog langer links had laten liggen... Allereerst de uitstekende acteerprestatie van Pacino al mag ook de naam van Cazale niet onvermeld worden gelaten. Deze (helaas veel te vroeg gestorven) acteur houdt zich prima staande naast Pacino. (hij maakt in de film wel een bizarre opmerking; hij weigert nl. een sigarette, omdat hij bang is voor kanker en ironisch genoeg overlijd hij een aantal jaren later aan deze ziekte).
Verder wordt een broeierig sfeertje geschapen waarbij politiek onderwerpen niet worden geschuwd. Met name het stukje met de homovriend van Pacino was in die tijd behoorlijk gewaagd.... Het verhaal is redelijk simpel, maar wordt volledig benut en uitgebuit (positief bedoelt) om de acteurs de ruimte te geven om deze film naar een hoog niveau te tillen.... 4,5 *****
pinky
-
- 373 berichten
- 1999 stemmen
Na lange tijd opnieuw bekeken en opnieuw onder de indruk. Die - naar ik aanneem - geïmproviseerde scènes voor het bankgebouw tussen Pacino en Durning: prachtig! En ook heel goed in beeld gebracht, alsof je naar een documentaire zit te kijken. De onbeholpenheid van zo ongeveer iedereen die bij het gebeuren is betrokken maakt dit tot een bankroof om met vertedering op terug te kijken. Jazeker.
Wat me een beetje dwars zat is het einde. Een hele film lang kijken we naar De Menselijke Komedie, maar die ontknoping, dat is er een uit het harde thriller-boekje. En net als Sonny blijven we een beetje ontheemd achter: is this all there is? Daarom zakt mijn waardering met (slechts) een half sterretje.
O, en ook nog knap: de film heeft geen muziek nodig om het spannend/amusant te maken. Wel eens opgevallen?
****½
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Wat me een beetje dwars zat is het einde. Een hele film lang kijken we naar De Menselijke Komedie, maar die ontknoping, dat is er een uit het harde thriller-boekje. En net als Sonny blijven we een beetje ontheemd achter: is this all there is?
Jammer, Dat is precies de reden dat de film naar een heel hoog niveau tilt. Subliem Einde !!
Wij, als kijker voelen ons ook ontheemd en voelen dezelfde ontnuchtering als Al Pacino. Bijzonder knap gedaan
kos
-
- 46695 berichten
- 8850 stemmen
Heel goed FK
.
Ik heb ook een tijdje aan dat einde moeten wennen, maar het is inderdaad erg treffend. Als je al enige vorm van romantisering van een overval vermoedt maakt dat het einde juist heel abrupt en realistisch.
pinky
-
- 373 berichten
- 1999 stemmen
Hm, zo kun je het ook zien, ja. Het verschil tussen gevoelsmatig reageren en intellectueel beredeneren. Maar gevoelsmatig telt ook en gevoelsmatig valt de toon van het einde moeilijk te rijmen met die van de rest van de film.
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Hm, zo kun je het ook zien, ja. Het verschil tussen gevoelsmatig reageren en intellectueel beredeneren. Maar gevoelsmatig telt ook en gevoelsmatig valt de toon van het einde moeilijk te rijmen met die van de rest van de film.
Ik wil niet teveel zeggen, maar dit is gevoelsmatig hoor. (en niet intellectueel)
pinky
-
- 373 berichten
- 1999 stemmen
O, ook goed. Ik dacht dat je bedoelde dat -als je er even over nadenkt - we ons ook zo belazerd HOREN te voelen. Daar vond ik wel wat voor te zeggen.
Maar jij vindt het dus gewoon wel fijn om je zo te voelen. Dat mag. It takes all kinds.
kos
-
- 46695 berichten
- 8850 stemmen
Schande dat deze film niet op een fatsoenlijke plek in de top 100 staat.
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Sterker nog, hij staat geeneens in de top100.
as
-
- 3548 berichten
- 5932 stemmen
Sterker nog, hij staat geeneens in de top100.
Gerelateerd nieuws

Drie goede films met een hoofdrol voor Al Pacino

Isolatie: deze topfilms spelen zich voornamelijk af in één en dezelfde ruimte
Bekijk ook

The Godfather: Part II
Misdaad, 1974
1.569 reacties

One Flew over the Cuckoo's Nest
Drama, 1975
1.461 reacties

Scarface
Misdaad / Drama, 1983
3.811 reacties

The Pianist
Drama / Oorlog, 2002
1.424 reacties

Cidade de Deus
Drama / Misdaad, 2002
1.084 reacties

Heat
Misdaad / Thriller, 1995
2.021 reacties
Gerelateerde tags
new york citybankgijzelaarfbiasthmapolitieovervalsex changebank overvalbrooklyn, new york citylhbtbank cashiercar processionattica unhappy marriagebased on magazine, newspaper or article
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










