A Torinói Ló (2011)
Genre: Drama
Speelduur: 146 minuten
Alternatieve titel: The Turin Horse
Oorsprong:
Hongarije / Frankrijk / Duitsland / Zwitserland / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Béla Tarr en Ágnes Hranitzky
Met onder meer: Erika Bók, János Derzsi en Mihály Kormos
IMDb beoordeling:
7,7 (21.030)
Gesproken taal: Duits en Hongaars
Releasedatum: 20 oktober 2011
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Vanaf zondag 1 februari in 3 bioscopen
Plot A Torinói Ló
De film is vrij geïnspireerd op een episode die het einde van de carrière van filosoof Friedrich Nietzsche heeft gemarkeerd. 3 januari 1889, op de Piazza Alberto in Turijn, is Nietzsche ooggetuige van het slaan van een paard. De huilende Nietzsche sloeg zijn armen om een uitgeput en mishandeld tuigpaard. Na deze gebeurtenis schreef de filosoof nooit weer en daalde af in waanzin en stilte. Maar wat gebeurde er met het paard? Vanuit dit uitgangspunt, ‘Het Paard van Turijn’, gaat Tarr de levens verkennen van de koetsier (Krobot), zijn dochter (Bok) en het paard.
Externe links
Acteurs en actrices
Ohlsdorfer
Ohlsdorfer's daughter
Bernhard
Bernhard (stemrol)
Narrator (stemrol)
Video's en trailers
Reviews & comments
Koekebakker
-
- 2540 berichten
- 3981 stemmen
Tarr's laatste werk, te zien op het IFFR 2011?
Hoofdprogramma Berlijn, dus Rotterdam 2011 wordt het niet.
Montorsi
-
- 9716 berichten
- 2375 stemmen
Hoofdprogramma Berlijn, dus Rotterdam 2011 wordt het niet.
Waarom sluit dat elkaar uit?
McSavah
-
- 9960 berichten
- 5268 stemmen
Lekker is dat, festival is meteen een stuk minder interessant geworden... 
wolfmanrene
-
- 688 berichten
- 2912 stemmen
Goed verkocht, deze Zilveren Beer-winnaar van Tarr (Special Jury Award).
De rechten voor Benelux zijn verworven door Eye Film Instituut ism Contact Film:
Film New Europe - The Turin Horse Sells in 23 Countries - filmneweurope.com
Spiekercoen
-
- 326 berichten
- 1450 stemmen
Goed verkocht, deze Zilveren Beer-winnaar van Tarr (Special Jury Award).
De rechten voor Benelux zijn verworven door Eye Film Instituut ism Contact Film:
Film New Europe - The Turin Horse Sells in 23 Countries - filmneweurope.com
Dat noem ik goed nieuws!
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5982 stemmen
Nederlandse bioscooprelease is bekend: vanaf 13 oktober in de bioscoop (EYE Film).
wolfmanrene
-
- 688 berichten
- 2912 stemmen
Voorpremieres:
maandag 21 augustus, 21.15 Forumimages, Groningen
zaterdag 1 oktober, 13.00 EYE Film Iinstituut, Amsterdam
jimmydl
-
- 73 berichten
- 392 stemmen
Ik zag deze film op het Sarajevo Film Festival 2011. Ik kan jullie zeggen dat 2,5 uur (op een hard stoeltje en zonder pauze) naar een paard kijken dodelijk vermoeiend is. Echter, vanuit een retrospectief, heeft de film toch enige indruk achter gelaten. Camera-werk is fenomenaal, alleen jammer dat de enige referentie aan Nietzsche is, degene die de kijker zelf maakt (bijvoorbeeld dat de geest van Nietzsche opging in het paard). Het was bijvoorbeeld interessant geweest als de bestuurder van het paard, na thuiskomst, iets zou zeggen over de gebeurtenis...
danuz
-
- 12935 berichten
- 0 stemmen
Godver, dit kan nog wel eens een meesterwerk komen (het onderwerp is er in ieder geval naar). Ben Tarr een tijd uit het oog verloren, en heb The Man from London ook nog steeds niet gezien, maar hier loop ik dus direct warm voor.
Mochizuki Rokuro
-
- 18942 berichten
- 16416 stemmen
ziet er prachtig uit
- maar 't gaat wel een beetje als een nachtkaars uit 
LimeLou
-
- 2048 berichten
- 777 stemmen
Het is maar een teaser.... Een close-up van een lamp.... Kom op zeg 
eRCee
-
- 13443 berichten
- 1978 stemmen
Gezien in de voorpremiere op Noorderzon.
Een echte Tarr, maar wat mij betreft (toch) niet helemaal bevredigend.
Over de fotografie hoeven we het nauwelijks te hebben, die behoort zoals al het werk van Bela Tarr tot het beste wat er gemaakt wordt. Traditiegetrouw is de openingsscene direct prachtig, en dat is in The turin horse niet anders, een van de mooiste scenes van de film. Ook de eerste eetscene mag er trouwens zijn.
Naast dit cinematografische aspect heeft de film echter niet zoveel te bieden als gehoopt. Het uitgangspunt is een paard, en wel het paard waarvan Nietzsche op straat zou hebben gezien dat het werd afgeranseld waarna hij het dier snikkend om de hals viel. Dit verhaal is overigens een mythe, gebaseerd op de passage van Dostojewski in Misdaad en Straf. Maar dat terzijde. Wat erger is is dat het paard geen al te grote rol speelt in de film.
Het grootste gedeelte van The turin horse handelt over twee personages in een afgelegen huis, gevangen in een dagelijkse routine van slapen, aankleden, water halen, eten en dergelijke. Nietzsche zou het wellicht de eeuwige wederkeer noemen. De enige momenten dat er wat enerverends gebeurt in het leven van de twee (bezoek, vooral de tweede keer, wanneer er een groep zigeuners langskomt lijkt veelbelovend) wordt elke kans op afleiding of ontsnapping snel gesmoord. Ondertussen vallen er steeds meer dingen weg; eerst wil het paard niet meer, dan droogt de put op en tenslotte weigert ook het licht dienst.
Meer is er eigenlijk niet, en dan is tweeenhalf uur voor mij te lang. Gaandeweg boet de film in aan kracht, zoals bij een te lange preek. Erg jammer. Het laatste shot is wel bloedmooi, die hele scene trouwens, maar ik bleef toch met een minder goed gevoel achter dan ik na een dik uur had gedacht. Overigens twijfel ik er niet aan dat dit voor de echte Tarr-fans weer topwerk is.
LimeLou
-
- 2048 berichten
- 777 stemmen
Klinkt erg zwaar, ja. Maar het gaat me als Tarr-liefhebber denk ik meer om in een soort trance te zitten. Traag is het zeker wel soms zelfs langdradig, maar ik moet er zelf achter komen of ik problemen daarmee ga hebben. Goeie review, eRCee 
starbright boy (moderator films)
-
- 22407 berichten
- 5077 stemmen
Vind het juist enorm aantrekkelijk klinken. Tarr heb ik graag met zo min mogelijk verhaal eigenlijk.
starbright boy (moderator films)
-
- 22407 berichten
- 5077 stemmen
Tarr heeft gezegd dat dit zijn laatste film zal zijn. De meeste filmmakers roepen zoiets in een opwelling en maken doodleuk weer gewoon een volgende film en nog één. Maar na deze film gezien te hebben ben ik er van overtuigd dat Tarr het erg serieus meent.
Veel kleiner dan ik Tarr ooit zag. De korte inhoud van hierboven is niet veel meer dan de aanzet tot de film, vertelt door een verteller. Ook het verhaal is minimalistischer dan ooit. Het thema is vrij duidelijk het einde van het leven, misschien wel het hele aardse leven, in zes dagen tijd..
De film is heel repetitief, veel beelden die het dagelijkse (over)leven laten zien.Zelfs de muziek van Mihály Vig herhaalt zich. En dat deed me denken aan twee van de films waar ik het meest van hou, Shindo's Hadaka no Shima en Akermans Jeanne Dielman. Ook hier komen er barsten in de routine, de harde storm in de film is het begin, maar later eet het paard niet meer, werkt de lamp niet meer en gaat het vuur uit waarop gekookt wordt. Maar stilistisch is deze film heer erg Tarr.
Ik ging er in op en was stil van toen ik Eye uitliep, het drukke Vondelpark in op een herfstdag die aanvoelde alsof het juli was. Volop leven.
Enerzijds zal Bela Tarr enorm gemist worden, anderzijds is dit een zeldzaam waardig slotakkoord.
4.5*
Sander14
-
- 36 berichten
- 1858 stemmen
Sorry boys, wat hierboven staat, kan ik me allemaal wel in vinden. Het thema was me ook duidelijk opgevallen en op zich vond ik het niet slecht en vrij origineel weergegeven. Maar al bij al is deze film zó ongelooflijk saai om naar te kijken, dat ik niet anders kan dan hem een lage score geven.
korenbloem02
-
- 708 berichten
- 1781 stemmen
Sorry boys, wat hierboven staat, kan ik me allemaal wel in vinden. Het thema was me ook duidelijk opgevallen en op zich vond ik het niet slecht en vrij origineel weergegeven. Maar al bij al is deze film zó ongelooflijk saai om naar te kijken, dat ik niet anders kan dan hem een lage score geven.
Was dit je eerste Tarr film en arthouse of heb je er meer gezien? Deze reactie lees ik een beetje als iemand, die zich nog niet echt had verdiept in het oevre van Tarr, en daardoor wat teleurgesteld is, want 'saai'(ik denk dat je daar de zeer lange shots mee bedoelt) staat Tarr een beetje om bekend.
Draait deze film nog elders in het land behalve bij Eye in Amsterdam?
Malick
-
- 9142 berichten
- 640 stemmen
Pure horror. De Apocalyps. Het is de omgekeerde volgorde van God die de aarde schiep in zes dagen maar dan in krachtige, elementaire, atmosferische beelden.
Zag de film vandaag op de (arthouse) Filmbeurs in Den Bosch. We begonnen met een aardige groep programmeurs maar al na een half uur begonnen de eerste te lopen tot vlak voor het einde waar nog geen twee handen vol overbleven. Zal dus waarschijnlijk in niet al te veel steden gaan draaien. Wat dan gewoon diep triest zou zijn!
Ook hier komen er barsten in de routine, de harde storm in de film is het begin, maar later eet het paard niet meer, werkt de lamp niet meer en gaat het vuur uit waarop gekookt wordt.
En je vergeet de put die droog viel.
Het laatste nieuws

Wacht je op nieuwe afleveringen van Netflix-hit 'Bridgerton'? Drie tips om in de tussentijd te checken

Avontuurlijke thriller 'The Grey' met Liam Neeson is vanavond te zien op televisie

Favorieten van de critici: deze wisselende Netflix-horrorfilms scoren op Rotten Tomatoes

'The Terminal' met Tom Hanks gaat vandaag het Netflix-aanbod verlaten
Bekijk ook

Sátántangó
Drama, 1994
383 reacties

Suna no Onna
Drama / Thriller, 1964
146 reacties

La Notte
Drama, 1961
79 reacties

Werckmeister Harmóniák
Drama / Mystery, 2000
172 reacties

Der Siebente Kontinent
Drama, 1989
56 reacties

Yi Yi
Drama, 2000
53 reacties
Gerelateerde tags
paardlong taketurin italyremodernist cult directorsilencevrouwelijke regisseurmortalityvery little dialoguecontemplative cinemaslow cinemableak
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






