The Blair Witch Project (1999)
Genre: Horror / Mockumentary
Speelduur: 86 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Daniel Myrick en Eduardo Sánchez
Met onder meer: Heather Donahue, Joshua Leonard en Michael C. Williams
IMDb beoordeling:
6,5 (312.787)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 7 oktober 1999
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Blair Witch Project
"Everything you've heard is true."
Drie filmstudenten reizen naar het Black Hills bos om een documentaire te maken over de legendarisch Blair-heks. Na een tijd rondgelopen raken Heather, Josh en Mike verdwaald, onderkoeld en opgejaagd. Uiteindelijk wordt er nooit meer iets van ze vernomen. Tot een jaar later hun filmmateriaal wordt gevonden...
Externe links
Acteurs en actrices
Heather Donahue
Joshua Leonard
Michael Williams
Short Fisherman
Interviewee (onvermeld)
Waitress
Fisherman With Glasses (onvermeld)
Mary Brown
Man in Yellow Hat (onvermeld)
Interviewee with Child (onvermeld)
Reviews & comments
yeyo
-
- 6352 berichten
- 4615 stemmen
Ik had ergens nog gelezen dat de materiaal hier van een echte project komt, die echt gebeurd is. Klopt dit?
Nee.
marcjeb
-
- 245 berichten
- 70 stemmen
ik heb deze film ook jaren terug alleen gekeken, ik zat ZOoo erg in het verhaal dat: toen op het einde in dat afgelegen hutje/huisje dat die vrouw met er camera achter haar vriend aan rent en dan de trapt afrent, en dan ziet ze iemand staan en zij dan gewoon vanuit het niets VALT.. ik kon me eige even niet bewegen ik vond dat zooo raar, heel eng
DiDa
-
- 3648 berichten
- 2800 stemmen
Geen goede film. Ziet er spannend uit maar dat is het niet. Op sommige momenten wist ik niet eens wat er gebeurde. Op zich is het stukje in dat huis best wel eng maar alsnog.
Het gegil kon me op een geven moment echt irriteren. En het einde dat was veel te vaag.
De camerabeelden moesten natuurlijk " realistisch" echt voorstellen dus slecht opgenomen. Maar vooral bij het stukje dat ze opeens in het donker gingen rennen daar werd je alleen maar misselijk van 
Heksen en Spoken bestaan gewoon niet. Klaar.
Ik denk dat heel veel mensen het idee achter de film niet goed snappen. De film gaat over een verdwijning van 3 studenten die een project maken over de LEGENDE van de Blair Witch. Een legende betekent dat het niet echt hoeft te zijn. Er wordt nergens gesuggereerd dat het de heks is die de studenten lastig valt. Het kan ook iets/iemand anders zijn. DAAR zit nou net de kracht van de film in. Het gaat niet om of heksen wel of niet bestaan.
Je weet net zo min als de studenten wat er gaande is en dat maakt de film akelig en spookie..
DiDa
-
- 3648 berichten
- 2800 stemmen
Het boek en de mockumentary "The Curse Of The Blair Witch" zijn een goede aanvulling op de film...
Awake78
-
- 1022 berichten
- 496 stemmen
Ja klopt, dat is exact wat de film pretendeerde in den beginne. Dat was het idee erachter inderdaad.
Het kon natuurlijk net zo goed zijn dat 2 van die studenten gek waren geworden en degene met de camera een slinger hebben gegeven aan het eind. Of draaf ik nou door?
DiDa
-
- 3648 berichten
- 2800 stemmen
Ieder idee kan, je draaft nooit door. Iedereen beleeft het op z'n eigen manier. Ieder heeft zijn eigen angsten. Dat is de kracht van de film...
flipflop
-
- 215 berichten
- 284 stemmen
Erg goede beperkt-budget-film. Komt een tikje langzaam op gang, maar zet al wel vrij snel de toon met een ijzersterke sfeer. Naast die sfeer waren daar de formidabele acteurs, vooral erg knap waren de momenten dat de crew zich realiseerde dat ze echt verdwaald waren. Bovendien was de 'apologies'scene van ongekend niveau. Ook vond ik de laatste scene, waar je die kerel in 'The Corner' ziet staan echt grandioos. Erg originele en imposante film, die elke (indie)horrorliefhebber zeker gezien moet hebben.
Overigens wil ik nog even mijn mening over het plot/verhaal van de film melden; ik denk dat het niet zo zeer gaat om de heks maar om het feit dat iets of iemand de studenten achterna zit in combinatie met het langzaam aan gek worden van de studenten. Je weet niet of de achtervolger nou gewoon een gestoorde boswachter, een stel dorpsbewoners of een heks is. En DAT is de kracht van deze film. Het niet weten. Het mooie aan de film is dat je 'de heks' niet ziet. En dus ga je jezelf afvragen of de Blairwitch wel een 'witch' is... En dat mysterieuze, en tegelijkertijd angstaanjagende, is het kloppend hart van deze film.
Stinkjanus
-
- 14 berichten
- 61 stemmen
Indrukwekkende film. Mooi principe!
Verder niet bepaald mijn films maar moest hem gezien hebben!
3*
DjFrankie
-
- 3422 berichten
- 3505 stemmen
Ik snapte het plot, maar toch kon de film me niet voldoende boeien.
Ik vond de film ook niet eng.
Niet aan mij besteed dus.
bavOel
-
- 2 berichten
- 6 stemmen
Deze film is nog geen 0.5 * waard, jammer dat ik geen 0* kan geven.
Vanaf het begin irriteert deze film me door de manier waarop alles in beeld wordt gebracht. Dat is misschien net de bedoeling van deze film maar voor mij is het echt irritant. Ik heb hem zelfs niet willen uitkijken. Ik kan me wel voorstellen dat er mensen zijn die deze film nu net heel goed vinden maar het is écht niets voor mij. Je bent er voor of er tegen & ik ben er tegen!
movie acteurs
-
- 3086 berichten
- 3244 stemmen
Ik denk dat heel veel mensen het idee achter de film niet goed snappen. De film gaat over een verdwijning van 3 studenten die een project maken over de LEGENDE van de Blair Witch. Een legende betekent dat het niet echt hoeft te zijn. Er wordt nergens gesuggereerd dat het de heks is die de studenten lastig valt. Het kan ook iets/iemand anders zijn. DAAR zit nou net de kracht van de film in.
Ze hebben het toch duidelijk over een heks. Het lijkt me sterk dat er een gestoorde vrouw achter de studenten aan zat. Maar ik wist gewoon niet wat er gebeurde. zoals dat de studenten uit de tent gingen rennen omdat ze iets hoorden ik wilde toch graag weten wat er nou gaande was.
Het was allemaal met opzet zo onduidelijk gemaakt maar dat werkt niet altijd. Ik vond het maar een gil en schreeuw film die uitermate kon irriteren.
Skylar_Malfoy
-
- 190 berichten
- 78 stemmen
De film heb ik ongeveer een jaar geleden gekeken, en het kost me moeite om de details te herinneren. Ja, nu al.
De film boeide mijn namelijk niet zo erg. Het duurde veel te lang om erin te komen. De 'enge' scenes waren erg rumorig en ik had het idee dat er weinig gebeurde.
Het einde was vrij akelig Als ze bij dat huis terechtkomen berijkt de film zijn hoogste niveau. Alleen vraag ik me af hoe de film kan verklaren dat in dat huis de camera werd aangetroffen en er verder nog geen bewijs is gevonden. Natuurlijk is het niet waargebeurd, maar toch..
Ondanks alles is het toch mooi in elkaar gezet, voor weinig geld.
Het was niet verschrikkelijk om te kijken, maar toch is de film me niet lang bijgebleven.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
De film heb ik ongeveer een jaar geleden gekeken, en het kost me moeite om de details te herinneren. Ja, nu al.
Lijkt mij vrij normaal dat je na 10 maanden de details niet meer zo goed weet van een film die je toen voor het eerst zag. Maar jij hebt blijkbaar normaalgesproken een Olifantengeheugen.
bobfranke95
-
- 27 berichten
- 52 stemmen
Een van de beste thrillers die ik tot nu toe heb gezien, het einde was geweldig! en het camerawerk was heel echt en ook hoe ze in paniek raken dat is echt te gek verfilmd, maar inderdaad was het hoogtepunt het einde dat ze bij het huis komen
Erwinner
-
- 33715 berichten
- 3079 stemmen
Layla!
-
- 175 berichten
- 276 stemmen
Verhaallijn en opbouw zijn zoo traag, maar toch blijf je kijken omdat ze eventjes een ''scary'' moment erin gooien. Vond het einde echt geweldig, dat maakte de film ook wel goed.
Voor iedereen bij wie de hint niet was gevallen, in de film wordt er vertelt dat er een seriemoordenaar in de bossen woonde, die kinderen vermoordde. Hij liet ze in de hoek staan als ie ze vermoordde omdat hij de aanblik van de kinderen niet kon zien. Daarom stond die gozer aan het einde van de film in de hoek.. Duhh 
Ik heb eerlijk zelf jaren gedacht dat het echt was gebeurd? 
dancingbunny
-
- 64 berichten
- 63 stemmen
Deze film is nog geen 0.5 * waard, jammer dat ik geen 0* kan geven.
Vanaf het begin irriteert deze film me door de manier waarop alles in beeld wordt gebracht. Dat is misschien net de bedoeling van deze film maar voor mij is het echt irritant. Ik heb hem zelfs niet willen uitkijken. Ik kan me wel voorstellen dat er mensen zijn die deze film nu net heel goed vinden maar het is écht niets voor mij. Je bent er voor of er tegen & ik ben er tegen!
Als je 'm niet uitkijkt kan je ook niet weten hoe het afloopt
Vaak is het het einde dat je punten bepaald 
dancingbunny
-
- 64 berichten
- 63 stemmen
Eerst gaf ik deze film een 2, maar volgens mij lag dat niet aan de film. Het lag eraan dat ik op klaarlichte dag in de ochtend met vrienden op het kleine laptopje deze film was aan het kijken. Nu heb ik door dat deze film veel meer is als dit.De spanning bouwt zich stilaan op, net als de angst. Je weet niet wat er gaat komen, en wanneer er iets gaat gebeuren. Het enige wat je ziet is de angst van de acteurs. Het maakt niet alleen de acteurs gek, maar ook jij wordt gek. Wie of wat is de Blair Witch. Is het wel de Blair Witch of een geschifte moordenaar..? Of gewoon een groepje kinderen van de scouts, die een nachtspel bezig zijn? Misschien de boswachter? 
Dat is wat de film zo eng maakt... Je weet niks
Hélémaal niks..
2de keer gezien, alleen, 1 uur 's nachts.. Geweldige amusante film
Maar een derde keer zal er niet van komen
3,5 *
Revolt
-
- 1385 berichten
- 374 stemmen
Ik weet niet precies wat ik hier van moet denken. Het is een unieke film dus kan niet worden vergeleken met enige andere film. Ik heb de film dan ook als volgt beoordeelt: Hoe eng, vreemd en akelig had deze film kunnen zijn?
Het concept is geweldig: Met een camera door het bos gaan op zoek naar de legende van de Blair Witch. Als je zelf 's avonds door het bos loopt is het al behoorlijk creepy, en als je die sfeer kan overbrengen en daarbij extreme omstandigheden bij brengt, kan het een geweldige film worden.
Kan, want ik vind niet dat deze film echt geslaagd is. Dit komt omdat de sfeer niet ontzettend goed op mij overkwam, de verschrikkelijke personages uit de film, en het aardig teleurstellende einde.
Overdag was er weinig tot niets aan de hand behalve een aantal zeer overbodige dialogen, langzaam aan kwam het aan het licht dat het trio verdwaald is, altijd lastig als je in een groot bos bent waar je niet weet welke kant waar is. 's Avonds was het natuurlijk een heel ander verhaal, met de 'opjaging' van wat buiten de tent afspeelt. In het begin is het redelijk interessant, omdat je niet weet wat er nou precies aan de hand is. Dan verwacht je dat het erger en erger zal worden, maar uiteindelijk valt dat behoorlijk tegen. De 'enge' scenes in de nacht zijn onnavolgbaar, op een negatieve manier.
De personages zijn bloed-irritant. Het is een en al hysterisch geschreeuw, overdreven agressieve dialogen en naar mijn mening wordt er ook niet al te best geacteerd.
Het einde is zoals ik al zei ontzettend tegenvallend. Wat ze allemaal hadden kunnen doen met dit concept maakt het zo jammer allemaal, omdat er maar weinig gebeurt en er weinig duidelijk wordt. Zo krijg je ook geen echte vreemde beelden te zien en ook de Heks komt niet in beeld. De scene in het huis is eigenlijk het toppunt van de film, met als hoogtepunt Mike (of was het Josh?) Die vreemd tegen de muur aanstond., wat wel echt voor kippenvel zorgde. Maar zo had de hele film, of in ieder geval een groot deel kunnen zijn.
Te weinig gedaan met het concept, mijn oordeel is:
5,2 / 10
2,5 sterren
Daarnaast vielen me nog een paar dingen op:
- Er zijn een aantal nachten waar er opeens niet gebeurd?
- Op het laatst hebben ze twee camera's, die tweede camera heb ik niet eerder gezien, ik dacht dat ze er maar een hadden?
DiDa
-
- 3648 berichten
- 2800 stemmen
Het einde is zoals ik al zei ontzettend tegenvallend. Wat ze allemaal hadden kunnen doen met dit concept maakt het zo jammer allemaal, omdat er maar weinig gebeurt en er weinig duidelijk wordt. Zo krijg je ook geen echte vreemde beelden te zien en ook de Heks komt niet in beeld.
Weer iemand die de film niet begrijpt.....jammer.
Maar iedereen mag zijn eigen mening/visie geven...
yeyo
-
- 6352 berichten
- 4615 stemmen
Overdag was er weinig tot niets aan de hand behalve een aantal zeer overbodige dialogen, langzaam aan kwam het aan het licht dat het trio verdwaald is, altijd lastig als je in een groot bos bent waar je niet weet welke kant waar is. 's Avonds was het natuurlijk een heel ander verhaal, met de 'opjaging' van wat buiten de tent afspeelt. In het begin is het redelijk interessant, omdat je niet weet wat er nou precies aan de hand is. Dan verwacht je dat het erger en erger zal worden, maar uiteindelijk valt dat behoorlijk tegen. De 'enge' scenes in de nacht zijn onnavolgbaar, op een negatieve manier.
De scènes overdag zorgen voor een suspensvolle opbouw vind ik. Je weet dat er erge dingen gaan komen en blijft op die manier geboeid. De scènes 's nachts zijn inderdaad onnavolgbaar bij momenten, maar dit dient om suggestie op te wekken. Wat je niet ziet is veel enger dan wat je wel ziet.
De personages zijn bloed-irritant. Het is een en al hysterisch geschreeuw, overdreven agressieve dialogen en naar mijn mening wordt er ook niet al te best geacteerd.
Ik vond de cast nog wel een aardige variant op de afgeborstelde cheerleaders en quarterbacks in de huidige horrorfilms. Ze komen in ieder geval over als gewone mensen, wat deze film eens zo eng en authentiek maakt. Ik denk à propos dat jij in hun situatie ook wel hysterisch zou schreeuwen.
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Zeker wel en niet alleen financieel. TBWP heeft het horrorgenre rijker gemaakt en heeft als inspiratiebron gediend voor een nieuw subgenre hierin. Een flinke prestatie!
Matthiasc88
-
- 272 berichten
- 925 stemmen
troll!
elk zijn mening over een film, je moet daar niet raar over doen. Ik vind deze film niks hebben, en dat blijft zo.
Maximilian
-
- 209 berichten
- 253 stemmen
Een belangrijke mogelijkheid op deze site is voor mensen om te reageren op andermans meningen. Wat moet de rest van MM nou met de woorden 'niks waard'? Op IMDB hebben ze een mooi woord voor mensen die expres een negatieve reactie bij anderen los willen maken, het begrip 'troll', hetgeen ik jou nu van beschuldig te belichamen.
Matthiasc88
-
- 272 berichten
- 925 stemmen
Een belangrijke mogelijkheid op deze site is voor mensen om te reageren op andermans meningen. Wat moet de rest van MM nou met de woorden 'niks waard'? Op IMDB hebben ze een mooi woord voor mensen die expres een negatieve reactie bij anderen los willen maken, het begrip 'troll', hetgeen ik jou nu van beschuldig te belichamen.
wat zou ik nu negatieve reacties willen losmaken
man man man, hou u a.u.b. bezig met u eigen zaken.
En als je toch wil weten waarom hij niks waard is : geen spanning, slecht gefilmd (zelfs om nerveus van te worden), en een einde dat miss wel de angst zou moeten opwekken, maar daar compleet niet in slaagt en dus de mist ingaat : daarom een halve ster 
clockwork72
-
- 2780 berichten
- 1741 stemmen
Gisteravond voor de 2e keer gezien. Hij beviel me nu beter dan de eerste keer dat ik hem zag. Het is eigenlijk een en al gepraat over van alles en nog wat tijdens deze film maar dat maakt het juist zo goed. En dan die laatste scene brrr... kippenvel!
Pre- en sequels

Blair Witch
2016
157 reacties

Book of Shadows: Blair Witch 2
2000
198 reacties
Gerelateerd nieuws

Kaskrakertjes: vijf relatief 'goedkope' films die ontzettend veel winst maakten

Netflix voegt morgen de found-footage horrorfilm 'The Blair Witch Project' toe aan het aanbod

Found-footage horrorfilm 'The Blair Witch Project' vanavond te zien op televisie

Stephen King durfde slechts één film écht niet af te kijken: 'Halverwege uitgezet'
Bekijk ook

V for Vendetta
Thriller / Actie, 2005
1.155 reacties

The Exorcist
Horror, 1973
1.736 reacties

The Ox-Bow Incident
Drama / Western, 1943
71 reacties

El Orfanato
Horror / Mystery, 2007
508 reacties

The Others
Horror / Thriller, 2001
704 reacties

The Hunchback of Notre Dame
Drama / Romantiek, 1939
31 reacties
Gerelateerde tags
hekskamperenmapvoodoowildernislegendedangeroussorcerymarylandwoudbovennatuurlijkhorrorabandoned housevriendenbossenparanormaalurban legendmysterieonafhankelijke filmoverlevingvideo cameratruefilmmakerhandheld cameramockumentaryleerlingurban myth angsttalking to the camera cultfilmhekserijkwaadaardigghost storyyelling fake documentarygevonden beeldenparanormal activityvideotapeevil witchfolkloreamerican wildernessparanoidhopelessdeadly creature folk horrorjaren 90lost in the woodsblair witch mythlocal legendwoman filmmakerteenage filmmakerssuspense pseudo-documentarydepressingambiguousmokumentarypovfaux documentary
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









