• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.291 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.542 acteurs
  • 199.089 gebruikers
  • 9.376.848 stemmen
Avatar
 
banner banner

Insidious (2010)

Horror | 103 minuten
3,29 2.441 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 103 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Canada

Geregisseerd door: James Wan

Met onder meer: Patrick Wilson, Rose Byrne en Ty Simpkins

IMDb beoordeling: 6,8 (363.235)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 2 juni 2011

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Insidious

"It's not the House that's Haunted."

Josh (Patrick Wilson) en Renai (Rose Byrne) zijn een gelukkig koppel met kinderen dat verhuist naar een nieuwe woning. Maar het blijkt dat het huis problemen heeft met de nieuwe familie: vreemde en angstaanjagende dingen gebeuren en schijnen voornamelijk betrekking te hebben op hun jonge zoon Dalton (Ty Simpkins).

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Renai Lambert

Josh Lambert

Dalton Lambert

Elise Rainier

Lorraine Lambert

Foster Lambert

Nurse Adele / Doll Girl #2

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Zojuist voor de 2e keer in de bios gezien, ik blijf toch zeggen dat ik dit een klein pareltje vindt. Op een rustig stukje op de helft na zit de film bomvol sfeer en schrikmomenten waar je u tegen zegt. Altijd leuk zo'n doodstille zaal en dan opeens gillende meisjes achter je vanwege enkele geweldige schrikmomenten. Een van de meisjes waarmee ik was zat constant met haar trui voor dr gezicht, ook geweldig om te zien

Je kan zeggen wat je wilt over Insidious. Cliché of niet...de film is ontzettend effectief en leent zich echt het beste op een biosscherm of een gigantisch goede geluidsinstallatie.

Scariest movie of the year award krijgt hij op voorhand al van mij uitgereikt


avatar van Dropout

Dropout

  • 74 berichten
  • 2842 stemmen

Amen naar wat rep_robert zegt

samen de film gekeken, en blijft prachtig hoe vrouwen af en toe reageren hahahaha

alhoewel ik zelf ook een aantal keren wel ff schrok. Er moet wel heel wat goeds uitkomen aan horror wil het deze nog overtreffen dit jaar.


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Enorm uitgekauwt concept.

Dat ze zoiets nog durven te maken in 2011. Een bezeten persoon en een paar wanhopige uitdrijvingen, daar zijn al genoeg films over gemaakt. En dat hoeft niet persé erg te zijn, maar deze film heeft dan ook echt niets meer te bieden dan het standaard-type in zijn soort. Klassiek Amerikaans huisje, ouders willen het beste voor hun kind en worden bang. Schakelen een aantal experts in (wanhopige poging tot humor met die grote zaklamp) en laten een oud vrouwtje overkomen om het probleem op te lossen.

Patrick Wilson en Rose Byrne vond ik verre van overtuigend. Stonden ze daar opeens met tranen in hun ogen in het ziekenhuis... oke dan.

Manier van filmen sprak me niet echt aan en de overgangen tussen scènes waren totaal niet soepel. Het montagewerk was ook nogal lelijk, zo was Josh bezig om Elise te vermoorden en tussendoor kwamen er steeds shots van een spaghetti-etende Dalton.

Er zaten wat dames achter mij in de bioscoop en die stelde zich enorm aan. Bij elk geluidje die ze hoorde of een figuur die ze zagen begonnen ze te gillen. Verschrikkelijk irritant, maar gelukkig kon ik er na een tijdje wel om lachen.

De muziek is zwaar overdreven en staat eigenlijk centraal voor de schrikmomenten en de spanningsopbouw en dat vind ik altijd erg cheap.

(American flag)


Sfeer zus sfeer zo, ik vond er geen zak aan.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Tsjah, als je op Amerikaanse vlagjes zit te letten zal de spanning ook wel aan je voorbij gaan ja. Heb hem zelf niet gezien, maar ik let er ook niet op Maar als jij het een uitgekauwd concept vindt ben ik wel nieuwsgierig naar de films in dit genre die jij veel beter vindt?...


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Nee hoor, daar lag het niet aan. Hij stond er weer overduidelijk, langs het bureau in het klaslokaal. The Blair Witch Project en [Rec] zijn voorbeelden van wat originele horror-werkjes. The Rite en The Last Excorcism zijn twee recente films die eigenlijk compleet dezelfde structuur bevatten als Insidious.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

In een klaslokaal nog wel, hing zeker ook een kaart van Amerika


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Frustratie om een frustratie blijkbaar.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Dat is heel normaal in Amerika, dat heeft (als het goed is) iedere klas.


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Dan worden die leerlingen erg chauvinistisch opgevoed als je het mij vraagt.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

*Zucht*

Volgens mij ben je net zo "wereldvreemd" als de Amerikanen Dat jij nog opkijkt van een Amerikaanse vlag en er specifiek in films op let. Ik zou me is op andere dingen focussen als ik jou was.


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Tja... ben blij dat ik het speciaal voor jou tussen haakjes heb gezet. Alsnog reageer je erop. Alsof ik de hele film alleen maar bezig met een vlag, wat denk je zelf? Mij valt het gewoon op, jou niet, so be it.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Tsjah, op de rest van je non-argumenten hoef ik ook niet in te gaan. Je hebt op voorhand al een mening over de film, vraag me af hoe de film in godsnaam wel had kunnen scoren bij jou. Aangezien je het een totaal uitgekauwd concept vindt. Dacht je van tevoren dat Insidious het wiel opnieuw zou uitvinden?

Ik denk overigens dat niemand die vlaggen opvallen, maar het zal vast leuk zijn voor jouw eigen administratie dat je weet dat er een Amerikaanse vlag in een film zit


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Dacht je van tevoren dat Insidious het wiel opnieuw zou uitvinden?

Als je die gigantische lofzang hier ziet, zou je het bijna geloven. Can't blame him..


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Tsjah, snap jouw kritieken(vooral die op het verhaal) dan ook niet echt. Aangezien je films met een slechter verhaal en minder spanning wel goed vindt. Dan zou ik bij Insidious ook niet zo overdreven kritisch zijn.

Heb je een keer een goede, ouderwetse horror en is het nog steeds niet goed.

De film is gewoon bijzonder effectief met de geluidseffecten, muziek en de sfeer. Zitten toch wel minstens 10 geslaagde schrikeffecten in de film, je kan het uitgekauwd vinden. Maar geen hedendaagse film die mij zo vaak de stuipen op het lijf heeft weten te jagen.


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

rep_robert schreef:

Tsjah, snap jouw kritieken(vooral die op het verhaal) dan ook niet echt. Aangezien je films met een slechter verhaal en minder spanning wel goed vindt.

rep_robert schreef:

Maar geen hedendaagse film die mij zo vaak de stuipen op het lijf heeft weten te jagen.

Kwestie van smaak. Mijn verwachtingen lagen inderdaad hoger, want dit is echt niet de enige manier om een film in elkaar te zetten. Het is voorspelbaar als de pest en visueel valt er ook niet veel te beleven.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Tsjah, doek dan de discussie site op. Alles afdoen als een kwestie van smaak.

Maarre, je kan het op deze manier doen of je doet het op de martelporno manier waarin je geen enkele vorm van spanning hebt(Saw 2 tm 7 bijvoorbeeld)

Of je doet het op de manier van een stel ambitieuze regisseurs en je gooit er een d-cast in met cup-D tieten en goedkope Gore, Jeroen's stijl


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Zitten toch wel minstens 10 geslaagde schrikeffecten in de film

Heel fijn voor de mensen die daar op zitten te wachten... Goedkoop effectbejag, eerder dodelijk voor de sfeer dan een bijdrage. Doe mij maar wat suggestiever, bevalt me beter.

Aangezien je films met een slechter verhaal en minder spanning wel goed vindt.

Noem een vergelijkbare film waarvan ik dat vind. Ben wel benieuwd. Aangezien je waarschijnlijk doelt op hele andere films met hele andere pretenties en hele andere factoren die uiteindelijk bepalend zijn


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Je zegt dat ik ''films met een slechter verhaal en minder spanning'' wel goed vind. Wie bepaald dat die films ook werkelijk een slechter verhaal en minder spanning bevatten? Dat lijkt me toch subjectief... wat je ook anders kan verwoorden met het begrip 'smaak'.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

jeroentjuhhhhh schreef:

(quote)

Heel fijn voor de mensen die daar op zitten te wachten... Goedkoop effectbejag, eerder dodelijk voor de sfeer dan een bijdrage. Doe mij maar wat suggestiever, bevalt me beter.

(quote)

Noem een vergelijkbare film waarvan ik dat vind. Ben wel benieuwd. Aangezien je waarschijnlijk doelt op hele andere films met hele andere pretenties en hele andere factoren die uiteindelijk bepalend zijn.

Goedkoop effectbejag? Het is maar wat je goedkoop noemt natuurlijk, vraag me af wa jou probleem is met even lekker goed schrikken in een film. Wees blij dat het effectief is. Er zitten overigens genoeg schrikmomenten in die bijzonder goed getimed zijn. Dus goedkoop kan ik het totaal NIET noemen.

Vergelijkbare film, tsjah. Moet ik nu jouw hele stemmenlijst doorspitten? Weet alleen wel wat jou smaak is en juist dan vind ik het zo raar dat je serieus kritiek hebt op verhaaltechnische punten over een onlogisch handelende pa(wat ik overigens totaal niet zo vind, hoe kom je erbij). En pretenties tsjah, Wan maakt toch gewoon een horrorfilm. Wat voor pretenties zie jij erin?


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

vraag me af wa jou probleem is met even lekker goed schrikken in een film.

Dat leg ik net uit. Het is een simpele manier om mensen 'bang' te maken. Als ik om een hoek ga staan en jou laat schrikken, ben je dan bang of schrik je? Juist, je schrikt. Dat heeft voor mij verder totaal geen bijdrage aan de sfeer of spanning (wat vooral te danken is aan cameravoering, belichting).

Er zitten overigens genoeg schrikmomenten in die bijzonder goed getimed zijn.

En toch werken ze voor mij niet, en dan...?

Moet ik nu jouw hele stemmenlijst doorspitten?

Als je je punt kracht bij wilt zetten eigenlijk wel, anders is het bij deze natuurlijk ontkracht .

juist dan vind ik het zo raar dat je serieus kritiek hebt op verhaaltechnische punten

Verwachting, pretenties... je snapt toch ook wel dat je daar je criteria op afstemt. Zonder die gave kun je ook geen indie-film liefhebber zijn eigenlijk Sommig mensen beoordelen alle films op dezelfde manier, en dat gaat niet. Nou, achter Insidious moest de heilige graal schuil gaan, dit keer vielen die hoge verwachtingen de verkeerde kant op.

(wat ik overigens totaal niet zo vind, hoe kom je erbij).

Hoe kom ik erbij? Dat heb ik al uitgelegd


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Verdomme, ik haat split quotes Jeroen

Oke, nu we het erover hebben. Drag me to Hell. Vind ik eigenlijk een vergelijkbare film, waar een meisje last heeft van "demonen". Zit veel effectbejag in die echt niet anders zijn dan in deze film(je ziet ze aankomen) en er zit humor in. Daarnaast doet die film ook niets origineels en voel je het einde ook aankomen. Ook die film recycled een oud gegeven(Thinner gemixt met Poltergeist) op een zelfde effectieve manier als Insidious.
Toch geef je die ook 4,5* (ik vind hem trouwens ook goed hoor). Vind het een beetje raar dat je die wel ontzettend goed vind en deze toch het tegenovergestelde.

Overigens vind ik die pa niet zo'n draaikont als jij. Tuurlijk is hij even sceptisch als die vrouw met een heel verhaal komt aanzetten, maar vanaf het begin is hij al solidair met zijn vrouw geweest. Hij is zelfs voor haar verhuist, zoals hij zelf al aangeeft. Vind ik niet echt van een wispelturige man getuigen


avatar van Psolitsa

Psolitsa

  • 361 berichten
  • 140 stemmen

Ik vind die 2 films niet echt vergelijkbaar.
De humor die in Insidious zit is veel subtieler dan in de andere genoemde; daar is alles over the top en kan je hem ook niet meer serieus nemen op het eind, waar als in Insidious alsnog probeert een serieus verhaal neer te zetten en creepy over te komen (de popmensen in het huis vond ik toch echt niet te vergelijken met de pratende geit..
De demon hier is dan misschien niet helemaal goed uitgewerkt en teveel in beeld gebracht, maar dat doet niks af aan het feit dat Insidious toch echt een enge film moet voorstellen.


avatar van triqo

triqo

  • 235 berichten
  • 1214 stemmen

Na de 1e Saw en Death Silence die mij goed bevielen toch wel benieuwd naar de nieuwe Wan.

In de bios gezien en jammer genoeg het 1e half uur vrij irritant chips etend/pratend publiek. Sowieso viel de 1e helft mij een beetje tegen. Soundtrack niet bijster boeiend al werd de sfeer redelijk opgebouwd en zaten er een paar leuke schrikmomenten in.

Laatste half uur daarentegen vond ik ijzingwekkend sterk, werd er helemaal in meegezogen, erg gaaf bedacht en uitgevoerd.
Vooral vanaf het moment dat de vader uit zijn lichaam treedt, heel vet!

Visueel ok, niet al te boeiende 1e helft, soundtrack had beter gemogen maar het laatste half uur maakt een hoop goed.

3,5 *


avatar van _Nick_

_Nick_

  • 13 berichten
  • 49 stemmen

Ik ben gisteren naar de bioscoop geweest met hoge verwachtingen. En hij viel niet tegen. Ik vond het grootste deel van de film echt eng. De sfeer die neergezet wordt is waanzinnig. Uiteraard wordt bij de enge situaties goed gebruikgemaakt van hoekjes, deuren en schouders, waardoor het lijkt alsof je zelf een toeschouwer bent.

Ik had alleen het idee dat de film tegen het einde een beetje ontspoorde. 'The Further' is prachtig in beeld gebracht, maar het voorspelbare einde had wat mij betreft niet zo gehoeven. Leuk dat de film zich op bepaalde punten zelf ook niet serieus lijkt te nemen, zoals de manier waarop de titel in beeld komt. Zowel aan het begin als aan het einde.

4 sterren


avatar van horlepiep

horlepiep

  • 5 berichten
  • 2 stemmen

Wat is iedereen John Lee Hooker aan het bekritiseren ?! Dat doen we met films, niet over de mening van leden. I rest my case (nee dat is geen movie-quote)


avatar van Bottleneck

Bottleneck

  • 8233 berichten
  • 2117 stemmen

Psolitsa schreef:
Ik vind die 2 films niet echt vergelijkbaar.
De humor die in Insidious zit is veel subtieler dan in de andere genoemde; daar is alles over the top en kan je hem ook niet meer serieus nemen op het eind, waar als in Insidious alsnog probeert een serieus verhaal neer te zetten en creepy over te komen (de popmensen in het huis vond ik toch echt niet te vergelijken met de pratende geit..
De demon hier is dan misschien niet helemaal goed uitgewerkt en teveel in beeld gebracht, maar dat doet niks af aan het feit dat Insidious toch echt een enge film moet voorstellen.

Ja een heel andere vibe die daar de gehele duur hangt (en kan het hier niet eens subtiele humor noemen maar eerder uit de toon vallend)


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Bottleneck heeft helemaal gelijk wat dat betreft. Waar Raimi z'n heerlijke onsubtiele humor door de hele film verwerkt zonder aan sfeer in te leveren (zijn er maar weinig die dat kunnen), gooit Wan het roer ineens om. Dat kun je leuk vinden maar ik vind het vooral een vervelende stijlbreuk en getuigen van besluiteloosheid.


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3701 stemmen

Dan heb je het volgens mij gewoon gemist doorheen de hele film. Wilson maakt de gehele film door een niet al te serieuze indruk. Speelt lekker los en weet erg goed wat voor film het is. Het werkt prima en het getuigd juist van erg duidelijk weten dat het een cliché genre is, dat best op zijn tijd wat zelfreflectie mag hebben. Beetje lame om te denken dat een film het 1 of het ander moet zijn. Wan laat hier goed zien dat beide uitstekend werkt.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Hij is de hele film lang onsubtiel met de humor? Ja, dan heb ik het één en ander gemist. Het is gewoon zo dat hij met de komst van dat team een hele andere toon aanneemt, dat zal vriend en vijand beamen. Bevalt me niet zo, had het liever anders gezien.

Beetje lame om te denken dat een film het 1 of het ander moet zijn

Dat is wel het laatste wat ik vind. Wat ik wil is continuïteit.


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3701 stemmen

Het is al een tijdje duidelijk dat je wat gemist hebt ja. De film wil zeker spanning brengen de gehele film door. Maar de karakters staan niet de hele film strak. Wilson voorop maakt al wat komische opmerkingen en weet het altijd nog relatief luchtig te houden. Dat neemt later wat toe maar schakelt snel genoeg over naar spanning. Je kunt ook kiezen voor weer een priester die heel serieus gaat lopen doen. Maar denk dat Wan toch een betere zelfreflectie heeft op het genre en het werkt prima. Zo flauw als Raimi wordt het nooit.