Genre: Komedie / Romantiek
Speelduur: 125 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Paul Feig
Met onder meer: Kristen Wiig, Maya Rudolph en Rose Byrne
IMDb beoordeling:
6,8 (323.319)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 7 juli 2011
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Bridesmaids
"Save the date."
Het leven van Annie (Kristen Wiig) is een puinhoop: ze gelooft niet meer in de liefde en is altijd blut. Wanneer ze door haar beste vriendin Lilian (Maya Rudolph) als getuige op haar bruiloft wordt gevraagd, besluit ze Lilian en de hele groep bruidsmeiden mee te nemen op een wilde trip met het huwelijk als eindstation.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,8 / 323319)
- Bridesmaids (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 2,99
- Kijk op Videoland
- Kijk op SkyShowtime
Social Media
Acteurs en actrices
Annie Walker
Lillian Donovan
Helen Harris
Rita
Becca
Megan Price
Officer Rhodes
Ted
Judy Walker
Brynn
Video's en trailers
Reviews & comments
Blokland
-
- 545 berichten
- 1472 stemmen
Bovengemiddelde komedie waar Kristen Wiig zoals wel vaker de show steelt.
aSMoDeuS
-
- 1119 berichten
- 5047 stemmen
Alleen duurde veel situaties te lang.
Dat was vaak juist de kracht van de film: mooi de tijd nemen en nét iets te lang door gaan zodat het tenenkrommend wordt. Prima, hoor. 
kliko29
-
- 27 berichten
- 59 stemmen
Vandaag geweest en moet zeggen dat ik zelfs meer heb gelachen dan bij hangover II. De film wordt vergeleken met hangover maar dat is niet juist. De leuke grappen zitten dit keer ook echt in de film en niet alleen in de trailer. De openingsscene is al lachen gablazen. De film presteert over de hele linie goed alleen aan het einde zaktie iets in. Ik zou zeggen gewoon kijken (ook de mannen) 
Bubblez
-
- 2060 berichten
- 2502 stemmen
Mede door verkeerde verwachtingen is me deze film toch tegengevallen. Ik had er enerzijds veel van verwacht door het grote succes en door de hilarische trailer, maar de écht lachwekkende scènes zijn op één hand te tellen. De rest is vaak gewoon schaamtevervangend en/of over-the top (bridal shower). Anderzijds waren de karakters erg likeable en dat viel me dan weer mee. Kristen Wiig zet een erg goede, gevoelige Annie neer en ook haar vriendinnen zijn stuk voor stuk interessante types. Vooral de romance van Annie is leuk en loopt als een rode draad door de film heen. Juist deze verhaallijn en de rest van Annie's sores maken de film voor mij de moeite waard, niet zozeer de slapstick waar je als kijker lekker mee wordt gemaakt.
fappie
-
- 2688 berichten
- 2005 stemmen
Dat was vaak juist de kracht van de film: mooi de tijd nemen en nét iets te lang door gaan zodat het tenenkrommend wordt. Prima, hoor.
Nja.. bij mij was het meer tenenkrommend in de negatieve zin
.
pomelo7
-
- 55 berichten
- 2148 stemmen
ik begrijp jou reactie volkomen... als ik kijk naar jou score bij andere films 
getthecool
-
- 71 berichten
- 1506 stemmen
Waarschijnlijk de grappigste vrouwenfilm die ik ooit gezien heb. Als man dus prima te kijken. Een paar hilarische scenes en verder gewoon onderhoudend.
Rascal
-
- 537 berichten
- 792 stemmen
Wiig herkende ik van andere films, waar ze altijd een kleine rol speelde, maar altijd wel grappig genoeg was om haar te herinneren. Ze kan best een film alleen dragen. Leuk zijn de 'kalme' woordenoorlogjes tussen haar en Byrne 
Apster
-
- 1461 berichten
- 6920 stemmen
Opmerkelijke chick flick met geslaagde grappen, af en toe wat aan de ranzige kant is en een leuk groepje actrices heeft. Om een aantal scenes goed gelachen, zoals de scene waarin ze de tuin met versieringen volledig vernield. Naar het einde toe zakt de film helaas wat in kan je het einde uiteraard wel voorspellen. Toch een erg leuk filmpje.
3*
Ilssjuh
-
- 7 berichten
- 8 stemmen
Echt een hele leuke film om te kijken!
Pas op, want misschien heb je aan het einde van de film last van je lachspieren 
MarcieMarc
-
- 109 berichten
- 0 stemmen
ik begrijp jou reactie volkomen... als ik kijk naar jou score bij andere films
Precies...
some_solucti
-
- 110 berichten
- 279 stemmen
Het grootste probleem van deze film is zijn lengte. Het gaat de twee uur over en dat is gewoon te lang. Daarnaast was het leven van de hoofdpersoon met de personages naast de Bridesmaids zelf leuker dan al het gezeur met de bruidsmeisjes, wat nogal aanvoelde als een standaard chickflick. Die interactie van Kirsten Wiig met de Britse kamergenootjes en de politie agent waren niet alleen grappiger, maar voelde ook "echter" aan. Al het gebeuren met de frictie binnen de vriendinnengroep voelde nogal fake.
Een ander probleem waren de personages, veel van hen waren gewoon geen leuke mensen. Dat is allemaal prima, maar het leverde ook niet perse goede komedie op. Zo heb je bijvoorbeeld de tweede helft van de politie -agent verhaallijn die niet alleen overbodig is, maar daarnaast niet grappig en te standaard aanvoelde. Vanaf het moment dat ze bij hem uit de deur stapte was de lol van die verhaallijn er ook af.
De "pacing" van de film was ook niet geweldig. Veel van de scenes duurde langer dan dat ze hoefde te zijn, de opbouw naar de clou van de scene of de grap duurde vaak net een paar minuten te lang. Vaak is het uiteindelijk best grappig (eigenlijk alleen bij het vliegtuig en de bruidsjurk) maar duurt het gewoon veel te lang voordat je bij die grap komt. En omdat de personages ook niet echt sympathiek waren was het ook niet echt geweldig om "a day in the life" van hen te zien.
2.0
Mr_White
-
- 2067 berichten
- 0 stemmen
Degelijke komedie die iets te lang duurt, vooral omdat bepaalde scènes veel te lang gerekt worden. Bijvoorbeeld die speech scène die even leuk is in de ongemakkelijke situatie, maar dan eigenlijk steeds zwakker wordt als ze hem blijven uitrekken en de grap er toch al echt uit is. Zo zijn er wel meer scènes die te lang door gaan zonder ooit echt grappig te worden, of simpelweg de grap blijven uitrekken.
WanderingStar
-
- 156 berichten
- 434 stemmen
Wauw.
Haa
Very NICE!
Ik had me voorbereid op een nietszeggende Catherine Heigl/Kate Hudson-achtige chickflick romcom..........
Maar deze was for a change wérkelijk grappig.. en real.
Menselijke mensen.. en .. haha tranen van het lachen en tranen van ontroering.
Zeer geslaagde comedy!
Koike88
-
- 117 berichten
- 115 stemmen
Ik had niet verwacht dat dit zo'n geslaagde film zou zijn. Erg ongemakkelijke situaties die ontzettend goed neer werden gezet. Prima acteurwerk, de ontwikkeling van de personages was ook goed.
En de hoofdrolspeelster was erg veelzijdig. Natuurlijk zaten er de ongeloofwaardige stukken in, maar het draait bij een film als deze niet om enkele scenes, maar om de strekking van het geheel.
Erg sterke romcom.
Edit/
Ik weet niet waarom, maar volgens mij is dit min of meer een tegenhanger van 500 days of Summer. Wellicht omdat mevrouw hoofdrolspeelster vergelijkbaar is met Summer.
de kardinaal
-
- 235 berichten
- 329 stemmen
Bij lange na niet de hilarisxche comedie waarover zo hoog van de toren werd geblazen.
Vier sterren kreeg die in de tv krant en werd benoemd als geen vrouwenfilm.
Nu,dat was het toch wel enigszins.En dat maakt het voor mij foch wel iets minder.
En ook de trailer heeft mij totaal op het verkeerde been gezet.
Het begin was (veel) belovend en ik wachtte erop wanneer de film ging losbarsten na een paar hilarische scenes, maar het verhaal zwakte af en verzande na de eerste behoorlijke helft in wat semi-grappige te langdradige dialogen en wat losse grappige momentjes tussendoor. Maar hilariteit was ver te zoeken.
Het geheel werd me toch te zoetsappig en het duurde te lang allemaal. De grappige scenes lagen te ver uit elkaar en ik snakte eigenlijk een beetje naar het einde. Twee uur is te lang of je moet er wat grappigs bij verzinnen. En deze kritiek zag ik hier al vaker staan.
Ik geef het toch nog 3 sterren voor de wel grappige momenten.
Dan vond ik persoonlijk Bad Teacher nog leuker en die was ook niet echt hilarisch.
Maar die vond ik nergens langdradig.
rox91
-
- 277 berichten
- 328 stemmen
Ik heb deze film gister gekeken.
Sommige scenes zijn voorspelbaar en heel erg overdreven. Ik heb best wel moeten lachen om die vliegtuigscene, en die scene in de wc van die dure zaak. En vooral om Megan
zij steelt gewoon de show met haar rare opmerkingen (maar Annie kan er ook wat van).
Ik wist niet wat ik moest verwachten van deze film, maar ik vind toch (al is het een film) dat dit iets van realisme in zich heeft. Het is niet altijd happy, maar er zitten ook down scenes in (zoals wanneer Annie haar apartement uitgezet wordt enz.) Dat maakt het voor mij 4* waard.
Timba69
-
- 425 berichten
- 674 stemmen
Met niet al te hoge verwachtingen met m'n vriendin meegegaan naar Bridesmaids. Vantevoren even een voorstukje gekeken en leek mij een 13 in een dozijn comedy.
Maar ik moet zeggen dat de film mij positief verrast heeft! Vooral door het overtuigende spel van hoofdrolspeelster Kristen Wiig. Ze zette het karakter zo leuk neer dat de film alleen al door haar spel onderhoudend genoeg was. De grappen eromheen maken het een bovengemiddelde film.
4*
klini-oma
-
- 47 berichten
- 102 stemmen
Bij sommige scenes lag ik hélémáál stuk!
En dan ineens weer -_- ZzZzz..eventjes boring
En dan weer HAHAHA
Vooral de bijrollen (de bruidsmeisjes) waren hilarisch, jammer dat deze niet meer belicht werden.
De verhaallijn zelf, was niet heel boeiend..
Maar toch was het wel een leuke film om gezien te hebben =D
Beleza
-
- 31 berichten
- 63 stemmen
Wat een heerlijke komedie! Ondanks dat komedie niet echt mijn ding is heb Ik van het begin tot het einde genoten.
Hij begon al goed met de openingsscene maar al snel kwam ik er achter dat het lachen daar niet ophield.
Ik stike bijna in mijn popcorn tijdens de vliegtuig scene ("There's a colonial woman on the wing!") - en de voedselvergiftiging scene.
Wat ik minder vond was dat de film behoorlijk lang duurt en af en toe zakte hij ietwat in. Maar dat heb ik ze aan het eind vergeven.
4*
Marilynn
-
- 4 berichten
- 5 stemmen
Normaal gesproken houd ik niet zo van comedy's, maar bij deze film heb ik vreselijk gelachen!
Juist het uitrekken van bepaalde scene's waardoor het misschien voor sommige mensen niet meer grappig is, vond ik hilarisch!
Alleen de rol van Melissa McCarthy vond ik meestal iets te plat qua humor, hoewel ik daar soms ook wel om heb gelachen.
Kortom, ik vond het een geweldige film!
missl
-
- 3866 berichten
- 5798 stemmen
Soms wel grappige stukjes maar over het algemeen te veel over the top. En dat kan bij deze meidenfilms echter had het dan wel net wat grappiger moeten zijn. Ach ja, eigenlijk ben ik aan het zeuren, filmpje, vriendinnen en een wijntje en het is een topavond.
Tomsheep
-
- 152 berichten
- 247 stemmen
Film begint goed. Het verhaal verloopt lekker vlot en redelijk gevarieerd en ik heb echt een paar keer goed gelachen.
Helaas naarmate de film vordert ( na een minuut of 40) gaat het snel hard achteruit met de originaliteit en het verhaal vertraagd als een steeds langzamer rijdend treintje. De humor vervalt in herhaling en er gebeurt weinig tot niets verrassends meer, waardoor het allemaal vrij suf en voorspelbaar wordt.
Ik kreeg het gevoel alsof zo op de set zelf hebben bedacht hoe het verhaal nu weer verder moet gaan.
Film gaat na een lekker begin uit als een nachtkaars , jammer.
bassie200
-
- 112 berichten
- 920 stemmen
Ik vond het echt een waardeloze film! Het verbaast mij dan ook echt dat hier zoveel positieve reacties staan, ook de mensen op mijn werk vonden de film helemaal niks en wij hebben hem met zijn zessen gekeken en waren het er toch eigenlijk allemaal over eens dat dit echt bagger was.
Maar goed, als er zoveel mensen zijn die de film wel leuk vinden, dan zal het wel aan mijn soort humor liggen. Ik vond de film voorspelbaar, langdradig, maar bovenal (en dit is toch wel belangrijk bij een comedie) totaal niet grappig!! Heb mezelf 2 keer op een kleine grinnik kunnen betrappen (bij de "poep" en de taart scene), maar dat is toch wel erg weinig voor een film van 2 uur!!
Een krappe 1,5*
_Casper_
-
- 1244 berichten
- 1692 stemmen
ik vond het wel een aardige film, kijkt gewoon lekker weg.. maar word nergens echt heel bijzonder
gewoon een leuke gemiddelde film. 3*
Parisa
-
- 605 berichten
- 925 stemmen
Met een vriendin ben ik naar deze film geweest met het simpele doel gewoon lekker te lachen. Deze film is meer en minder dan dat. Het is meer omdat er ook een aantal best gevoelige momenten in zitten die de film meer geven dan een gewone, snelle Amerikaanse komedie. Het is minder omdat er ook een aantal dode momenten in zitten die de vaart te veel uit de film halen.
Wiig maakt deze film menselijk genoeg. Wilson Phillips - Hold on was de perfecte afsluiter.
3*
Hondeman
-
- 2 berichten
- 2 stemmen
Gezien de vele goede recensie viel mij de film tegen zat weinig vaart in de film en kon mijn aandacht op het laast er niet meer bij houden.ik heb ze wel eens beter gezien die in de top 10
stonden.
Gerelateerd nieuws

Rose Byrne staat positief tegenover een 'Bridesmaids'-vervolg: "Als alle meiden mee zouden doen"

Trailer komische Netflix-film 'Hubie Halloween' met Adam Sandler en Julie Bowen
Bekijk ook

The Help
Drama, 2011
273 reacties

Kes
Drama, 1969
54 reacties

Soldier's Girl
Drama, 2003
24 reacties

August Rush
Drama / Muziek, 2007
429 reacties

50/50
Drama / Komedie, 2011
288 reacties

El Norte
Drama, 1983
3 reacties
Gerelateerde tags
competitiejaloezieouder-kindrelatiestrijdmaterialismbridesmaidvrouwelijke vriendschapfear of commitmentrijkdomwedding party sexual humorbeste vriendinmaid of honor drunkwedding dressgroup of friendsvermist persooncasual sex vanitygirl fightout of control
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








