Genre: Komedie / Muziek
Speelduur: 82 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Rob Reiner
Met onder meer: Rob Reiner, Michael McKean en Christopher Guest
IMDb beoordeling:
7,9 (159.354)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Vanaf zaterdag 31 januari in 2 bioscopen
Plot This Is Spinal Tap
"Prepare to crank those amps up to eleven"
De Amerikaanse comeback-tournee van de fictieve rockband Spinal Tap (door fans aangeprezen als de luidste heavy metal band van het Verenigd Koninkrijk) is het onderwerp van deze zogenaamde docu van Rob Reiner. Reiner zelf introduceert de film met een uitgestreken gezicht: 'Ik wou de beelden vastleggen, de geluiden, de geuren van een hardwerkende rockgroep. En die kreeg ik. Maar ik kreeg meer, veel meer. Maar genoeg gekletst, let's boogie.'
Externe links
Acteurs en actrices
Nigel Tufnel
David St. Hubbins
Derek Smalls
Marty DiBergi
Jeanine Pettibone
Tommy Pischedda
John 'Stumpy' Pepys
Bobbi Flekman
Mime Waiter
Angelo DiMentibelio
Video's en trailers
Reviews & comments
xangadix
-
- 1618 berichten
- 4501 stemmen
Wat Homerjay zegt is helemaal waar. Je kijkt bijna een nieuwe film als je dat commentaar aanzet. Als je de dvd in het laatje stopt begint het al met het leukste menu dat ik ooit gezien/gehoord heb.
Diesel
-
- 9411 berichten
- 0 stemmen
Originele fake documentary met een paar zeer geestige dialogen en hilarische 'niet bestaande' nummers, vooral Sex Farm is briljant. De optredens van de band zijn ook erg leuk, ik lag constant in een deuk om die extreem geflipte gezichtsuitdrukkingen van de bandleden tijdens de optredens, geniaal!
Big bottom, big bottom, Talk about mud flaps, my girl's got 'em!
*** ½
Lennert
-
- 2412 berichten
- 1400 stemmen
Eerste film die ik hier 5 sterren geef, maar hij verdient het dubbel en dwars. Als je de special edition hebt en de extra scenes erbij kijkt kom je nog een hoop goeie dingen tegen (de koortslippen
) De bassist Derek Smalls heeft trouwens in real life bij Heavy Metal Dinosaurs Saxon gespeelt om de kneepjes van het heavy metal vak te leren! In Tjechie heb ik vorig jaar ook nog de cd ervan gevonden met alle grote hits
gemaster
-
- 1005 berichten
- 2716 stemmen
Die SE wil ik nog heel graag hebben. Die commentaartrack lijkt me geweldig. De film zelf is in de normale versie echter ook al een onvervalste klassieker. Hij wordt met iedere kijkbeurt grappiger en grappiger.
[reading a review of the album "Shark Sandwich"]
Marty DiBergi : The review for "Shark Sandwich" was merely a two word review which simply read "Shit Sandwich".
LOL!
4,5 ster.
xangadix
-
- 1618 berichten
- 4501 stemmen
Die commentaartrack IS geweldig! Zodra je de disc in je speler stopt begint het al met het menu.
martijn77
-
- 382 berichten
- 4413 stemmen
..it's pastel-black..
4 sterren (eigenlijk verdienen ze er 11..)
Blokland
-
- 545 berichten
- 1472 stemmen
Briljante film! Hoogtepunt voor mij is de discussie over de versterker die niet tot 10 maar tot 11 gaat:
Marti diBergi: "Well, is that louder in any way?"
Nigel Tufnel: "Well its one louder, isn't it?"
*****
moz
-
- 27 berichten
- 293 stemmen
Alhoewel ik niet veel met metal en bandachtige dingen heb vond ik deze film toch zeker de moeite waard
Verdwalen onder het podium en exploderende drummers... Geweldig! 
gemaster
-
- 1005 berichten
- 2716 stemmen
Potverdrie, heb ik een SE van deze film, is het niet de SE met commentaartrack. Ik heb wel veel extra's zoals een 'Where Are The Now?' special en een uur lang aan outtakes. Errug leuk.
Purmerend
-
- 2775 berichten
- 3309 stemmen
De film begint moeizaam, maar als snel wordt het beter of eigenlijk leuker. Vooral die kerel met die donker bruine haren rechts op de poster is erg grappig. 3,5*
Leuk: Kaugum op zijn vinger bewaren, versterker t/m 11 in plaats van 10, alle drummers gaan dood en waar is toch het podium?
Jonkster
-
- 80 berichten
- 1189 stemmen
Leuke aaneenschakeling van gare gesprekken en loze discussies. De dialogen zijn dan ook het best punt van deze film aangevuld door geinige situaties (b.v. zoals die genoemd door moz).
Het einde had naar mijn idee wel iets anders gekund, had een beetje het idee dat alles nog even snel goed moest komen voor de film was afgelopen.
Hoe dan ook geestige film. dikke 3*
homerjay
-
- 327 berichten
- 581 stemmen
Hij blijft gewoon leuk. Zo leuk dat ik mijn waardering verhoogd heb naar 5,5 ster!
Kaffeefiltjer
-
- 543 berichten
- 0 stemmen
Begint traag maar toch een zeer goede film !
vooral met die schelp en Stonehedge blijft hilarisch
Flipman
-
- 7110 berichten
- 1141 stemmen
Hij is zo voorbij, dat vind ik de kracht van de film! En terwijl je de film bekijkt, twijfel je er geen moment aan dat de band niet bestaat
!
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
Met gemak een van de leukste films ooit gemaakt! Stone hedge 
4.5*
the red guy
-
- 27 berichten
- 0 stemmen
"ruik de handschoen"......ik moest opeens aan die hoes van de jeugd van tegenwoordig denken "parels voor de zwijnen".....jullie hoezen zijn denigrerend naar vrouwen toe....haha....hilarisch......deze film is vooral geschikt voor mensen die zelf in een te ambitieuze kutband hebben gespeeld.....zie ook die docu van metallica.....egoproblemen en gezeik!
martijn77
-
- 382 berichten
- 4413 stemmen
Zo leuk dat ik mijn waardering verhoogd heb naar 5,5 ster!

but this one goes to eleven.
Esset
-
- 6 berichten
- 573 stemmen
Prachtig gedaan.. Ik ging bijna googlen op de band Spinal Tap, heel mooi gedocumentariseerd!! Prachtige stukjes waren voor mij de momenten dat de radiozender van één van de gitaristen de legerradio/politiezender oppikte tijdens een optreden.. magnifiek.
Silvio Dante
-
- 2943 berichten
- 2153 stemmen
Vooral die Stone Henge-scène en die solo-scène zijn grandioos 
Constant lachen en idiote personages.
Was wel net op tijd gedaan denk ik.
3.0*
goeje gitaristen ook btw.
Grafmat
-
- 41 berichten
- 225 stemmen
Verplichte kost voor muzikanten, en ik heb me hélemaal ziek gelachen bij deze film.
Wat ik er vooral zo ijzersterk aan vindt, is dat alle scènes eigenlijk heel normaal beginnen, en dan lijkt het bijna een gewone documentaire. En dán... Hoe elke keer de dialogen langzaam ontsporen en alles steeds grotesker wordt...
En als ik hier alleen al de vele geniale quotes teruglees lig ik alweer in een deuk. 5 welverdiende *!!
Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
Wat een rotfilm was dat
Ik hou niet van dat soort muziek! Waarom hoef ik dan een hele film lang die zever te aanhoren? 
mikey
-
- 28988 berichten
- 5140 stemmen
Jammer dat de film te flauw is om een echte docu te kunnen zijn. Anders was hij veel beter geweest. Nadruk ligt net te veel op slapstick. Reiner is zoals altijd net niet subtiel. Jammer. Toch veel grappige muziek en hele gekke gebeurtenissen die ook weer heel voorspelbaar zijn. 3.5
swankel
-
- 261 berichten
- 536 stemmen
Het is ook grappig als de bassist bij een optreden niet uit dat ding komt en dan komt hij eruit en dan zitten die andere er weer in 
Pre- en sequels

Spinal Tap II: The End Continues
2025
8 reacties
Gerelateerd nieuws

Na veertig jaar komt er een vervolg van cultcomedy 'This is Spinal Tap'
Bekijk ook

Ningen no Jôken
Drama / Oorlog, 1959
96 reacties

Stop Making Sense
Muziek, 1984
98 reacties

Monty Python and the Holy Grail
Komedie, 1975
630 reacties

Deliverance
Thriller / Avontuur, 1972
495 reacties

Secrets & Lies
Drama, 1996
122 reacties

3 Women
Drama / Mystery, 1977
41 reacties
Gerelateerde tags
rock stargroupieparodiemockumentarycultfilmbandpost-credits sceneduringcreditsstingeramplifier
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









