• 15.855 nieuwsartikelen
  • 178.554 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 648.307 acteurs
  • 199.158 gebruikers
  • 9.381.563 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Social Network (2010)

Biografie / Drama | 120 minuten
3,57 3.762 stemmen

Genre: Biografie / Drama

Speelduur: 120 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: David Fincher

Met onder meer: Jesse Eisenberg, Andrew Garfield en Justin Timberlake

IMDb beoordeling: 7,8 (812.489)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 28 oktober 2010

Plot The Social Network

"You don't get to 500 million friends without making a few enemies."

Herfst, 2003. Na een pijnlijke beëindiging van de relatie met zijn vriendin Erica besluit Harvard student Mark Zuckerberg zijn frustraties te uiten door erover te bloggen op zijn computer. Na een aantal drankjes krijgt hij samen met zijn kamergenoot Eduardo Saverin het geweldige idee om foto’s op internet te zetten van de vrouwelijke medestudenten en ze door te sturen naar andere universiteiten, om ze vervolgens te laten beoordelen op uiterlijk. Ondanks dat Mark hierdoor in de problemen raakt met het Harvard bestuur, is het de start van een idee dat begint in zijn studentenkamer, maar al snel een wereldwijd sociaal netwerk wordt en een revolutie in communicatie. Maar 500 miljoen vrienden en een status als de jongste miljardair ter wereld krijg je niet zonder een paar tegenstoten.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Mark Zuckerberg

Eduardo Saverin

Cameron Winklevoss / Tyler Winklevoss

Tyler Winklevoss (Body Double)

Divya Narendra

Christy Ling

Marylin Delpy

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Threeohthree

Threeohthree

  • 5557 berichten
  • 2935 stemmen

Herzien op Blu Ray, en hier mag zeker wel een halfje bij op. Ijzersterke rol van Eisenberg, veel beter ook dan de muffe rol van Firth in TKS.

Audiovisueel op 1 scene na niet groots nee, wel aangenaam en vlot.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Audio was toch wel erg lekker en visueel mogen er dan weinig 'flabberghasting' shots in ziten, de montage is weergaloos.


avatar van Threeohthree

Threeohthree

  • 5557 berichten
  • 2935 stemmen

Het is allemaal prima hoor, erg goed zelfs, maar voor een 4.5 of 5 had het iets gedurfder gemogen.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Dat is ook de reden dat ik blijf hangen op een 4,5 ondanks dat ik me in 3 kijkbeurten geen seconde verveeld heb.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4086 stemmen

Hou het maar op 4,5 sterren. Het verhaal van het MovieMeter succes van Jordy moet ook nog verfilmd worden


avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

Threeohthree schreef:

Ijzersterke rol van Eisenberg, veel beter ook dan de muffe rol van Firth in TKS.

Die is ten minste wel echt. En niet gehollywoodiseerd.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Vind Eisenberg een stuk overtuigender dat Firth. Die laatste laat gewoon een knap staaltje 'English school of acting' zien, maar een echt persoon wordt het nooit. Terwijl ik bij Zuckerberg voor altijd aan Eisenberg zal denken.


avatar van wimnoot

wimnoot

  • 3963 berichten
  • 3923 stemmen

Meer dan bekakt praten doet Firth niet, maar de door Aaron Sorkin geschreven dialogen zijn superscherp en worden (na die 100 takes) perfect en overtuigend gespeeld. Sowieso is iemand die hakkelt makkelijker te spelen dan iemand die razendsnel spreekt.


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3476 stemmen

Eissenberg praat in real life ook als een trein


avatar van Noodless

Noodless

  • 10049 berichten
  • 6183 stemmen

Maar blijkbaar Mark Zuckerberg niet


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3476 stemmen

Bedoel er mee dat het goede casting is


avatar van bladerunner63

bladerunner63

  • 56 berichten
  • 0 stemmen

meest overschatte film van het jaar....een gehypte week-end filmpje niveau ....

15 euro geflushed ....


avatar van remorz

remorz

  • 2497 berichten
  • 2744 stemmen

Sterk.

Facebook is een ultrapopulair, modern en jong internetbedrijf; Zuckerberg is er de oprichter van. The Social Network doorweeft deze succes story met twee rechtzaken die hij gedurende zijn traject naar miljardairschap krijgt aangespannen. En ironiseert daarmee meteen zijn succes: hij raakt immers zijn enige vriend kwijt en keert zich af van de groep waar hij voorheen zo graag bij had willen horen.

Maar de focus blijft vooralsnog bij het succes; Zuckerberg creëert berekenend zijn eigen kansen, wint slag om slag, zowel in scènes als discussies. Eisenberg komt wat dat betreft erg scherp uit de hoek; geen idee hoe Zuckerberg in werkelijkheid is, Eisenberg zet, met zijn laconieke houding en assertief intellect, een perfect personage neer.

Zo ook Timberlake, die waarschijnlijk zijn eigen ervaringen als jong talent kon aanwenden voor zijn rol als smooth talking internet yup. Zijn arrogantie oogt naturel doorheen de film, en vormt de goede brandstof voor Zuckerbergs road to riches, al gaat dat ten koste van zijn partnerschap met Eduardo, een rol die voor mij toch niet meteen 'tot leven' werd gebracht door Garfield. Ook de Winklevi ( ) bleven wat vlak in hun (toebedeelde) rol.

Gelukkig is daar dan het scenario van The Social Network, waarvan de snedige dialogen de interacties tussen personages flink wat pep geven, en daarmee ook het tempo op peil houden. De montage, het moet gezegd, draagt daar een groot steentje aan bij; met kundige timing wordt er een heerlijke flow neergezet. Een flow waar uiteindelijk ook nog de soundtrack op meelift. Nooit meer dan ondersteunend, maar meer is ook nooit nodig.

Zo weerspiegelt The Social Network In vele aspecten perfect de charmante essentie van Zuckerberg's succes story. Duidelijke taal uit brutale monden, in een wereld waar jong succes op de studentenkamers begint. Lichtelijk spijtig is dan ook de eindteneur, waarin alsnog een melancholische ondertoon weerklinkt.

Zo heeft Fincher vele elementen aangewend (acteurs, scenario, montage en soundtrack) om een geoliede machine op gang te brengen, maar kan hij helaas niet verhullen dat de film uiteindelijk nogal doelloos over de streep komt. Het doet gelukkig weinig af aan bijna 2 uur sterke en vermakelijke cinema over een van hedendaagse invloedrijkste internetfenomenen.
De eerste kijkbeurt althans.

4*


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4086 stemmen

bladerunner63 schreef:

meest overschatte film van het jaar....een gehypte week-end filmpje niveau ....

15 euro geflushed ....

Als je hem kwijt wilt?


avatar van Rednas 2

Rednas 2

  • 170 berichten
  • 196 stemmen

Fascinerende film. Hoe vanzelfsprekend en flitsflats handig geniale geesten het Internet (hebben) voorzien van mateloos populaire websites... Zeer goed geacteerd en perfecte cast! 4 sterren!


avatar van Lord Flashheart

Lord Flashheart

  • 6454 berichten
  • 2375 stemmen

Sinds Fight Club is er niet veel meer bijzonders uit de handen van Fincher gekomen en ook The Social Network gaat dat niet veranderen.

Het hele Facebook gebeuren kan me werkelijk geen ene moer interesseren; ben zelfs nog nooit op de site geweest. Het is niets meer dan een treurige populariteitscontest, die naadloos aansluit bij de Amerikaanse High School en college cultuur. Naast McDonals's, Burgerking of Starbucks het zoveelste Amerikaanse product waar ik niet op zit te wachten. En zoals deze ketens kwalitatief waardeloos voedsel en slappe koffie produceren, produceert Facebook soortgelijke schijn vriendschappen. Voor beide is blijkbaar een grote markt, maar dat weerhoudt mij er niet van om het af te keuren.

Dan de film zelf. Zuckerberg wordt neergezet als een vreselijk arrogant, onsympathiek ventje dat ik gedurende de film steeds meer begon te haten. Een knappe prestatie van Eisenberg. Natuurlijk is het de vraag in hoeverre alle verwikkelingen op waarheid berusten, maar de film is zo opgebouwd dat je het einde toch graag wilt zien. Opnieuw een prestatie, want eigenlijk is het verhaal niet meer dan een lange aflevering van The O.C.: een groepje richkids en hun onbeduidende probleempjes. Want vergis u niet: Zuckerberg is met een gouden lepeltje in zijn mond geboren, evenals de meeste andere personages.

Doet dat af aan zijn prestatie? Ja, nogal. Veel MM leden worden misleid en denken dat hier sprake is van een from rags to riches story. Absoluut niet waar. Een film als The Pursuit of Happyness is daarom honderdduizend keer beter dan deze soapie. Ook waargebeurd, maar deze man heeft er echt voor moeten vechten. Zuckerberg daarentegen zat in z'n luie stoel te zuipen, kwam met een leuk ideetje en schakelde z'n rijke Harvard connecties in om alles te regelen. Zelfs Justin Bieber is nog minder gemaakt!

Maar waar ik helemaal een vieze smaak van krijg is de afwikkeling van de film: Zuckerberg mag dan misschien fouten hebben gemaakt, maar eigenlijk is het toch wel een sympathieke jongen, krijgen we aan het einde nog even mee. Zogenaamd hebben de makers van de film 'onafhankelijk' geopereerd; als je het mij vraagt is The Social Network niets meer dan een verkapte reclamecampagne voor Facebook. Wie dat niet door heeft is ziende blind. 1*


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Hm.. wat is je kritiek nu precies?

- Je haat facebook. Ik ook, en ik zal me nooit aanmelden. Maar een feit is dat het erg populair is vandaag de dag. Daar kun je de film dus niet op afrekenen.

- Zuckerberg heeft het goed voor elkaar, alleen door een 'ideetje'. Maar er zijn zoveel dingen uitgevonden waarmee de uitvinder rijk is geworden... so what?

- Het is een reclamecampagne. Daar ben ik het niet mee eens want er wordt meer gedoeld op de ontwikkeling van de site. De mensen die erachter zitten komen meer in beeld dan Facebook zelf.

Ik heb nu het idee dat je teveel naar Facebook zelf kijkt, in plaats van naar de film...


avatar van Lord Flashheart

Lord Flashheart

  • 6454 berichten
  • 2375 stemmen

De hele opzet van de film doet me walgen.

- Inderdaad haat ik facebook en ben blij dat jij dat ook doet. Toch denk ik dat veel liefhebbers van dit netwerk (ook hier op MM) deze film daardoor hoger beoordelen, dan een soortgelijke film over bij wijze van spreken de uitvinder van de blikopener. Als niet-liefhebber mag ik de film om die reden daarom ook lager beoordelen.

- De ontwikkeling van een wanstaltig product door een stel rich kids wordt voorgesteld als een from rags to riches story. Laat Zuckerberg of iets nuttigs uitvinden of echt iets meemaken in z'n leven wat een film waard is. Tot die tijd zijn er genoeg interessantere uitvinders te vinden die een film verdienen.

- Zuckerberg die eerst als een klootzakje wordt neergezet, om vervolgens te concluderen dat het toch wel een goede jongen is. Duidelijk bedoeld om sympathie te kweken voor hem en en passant zijn product. En nee, we krijgen geen handleiding te zien "Hoe werkt Facebook", maar dat hier sprake is van een campagne lijkt me duidelijk. Vergelijk het met zoiets als de Heineken Experience: een museum met bijbedoelingen.

Ik geef toe dat ik op de hele art-direction, cameravoering en soundtrack nauwelijks heb gelet. Daarvoor was mijn ergernis te groot. Maar veel bijzonders zal het niet geweest zijn, want het is toch vooral een substance-over-style film, met al die dialogen.


avatar van Nephilim

Nephilim

  • 554 berichten
  • 555 stemmen

Ik ben ook geen facebooker. En ja Mark is een sociaal gestoord en egoïstisch persoon in the film. Maar daar gaat de film niet om. De film gaat om de opkomst van social media voor het grote publiek. Het digitaal worden van het dagelijks leven.

Love him or hate him de man heeft een gigantische impact gehad op de maatschappij. De meeste van mijn vrienden (zelfs mensen die voorheen zeiden een hekel aan social media te hebben) hebben facebook of een andere vorm van social media.

Hell zelfs mijn moeder wilde weten wat Twitter was eerder deze week. DIe is over de 60. Waarom? Omdat ze het steeds zag op TV.

Technisch is de film top notch. (I mean hell Fincher) maar ook qua onderwerp is ie ongelofelijk relevant.

Daarom een 4*


avatar van Kisje

Kisje

  • 970 berichten
  • 1190 stemmen

chevy93 schreef:

(quote)
Die is ten minste wel echt. En niet gehollywoodiseerd.

True


avatar van Threeohthree

Threeohthree

  • 5557 berichten
  • 2935 stemmen

LF: Ik begrijp je punt wel, vond deze setting zelf juist erg geslaagt, mede omdat ik niet echt fan ben van de door jou aangehaalde ''Persuit of Hapiness'' and the like. Gewoon lekker feel-good met wat poes pas.

Wat me wel op viel, en dat had op zich wel een beetje minder gemogen, is het feit dat iedereen, op Mark na, buitenaards knap is. JT uitvinder van Napster, die chick waar hij contact mee heeft and so on.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Lord Flashheart schreef:

De hele opzet van de film doet me walgen.

- Inderdaad haat ik facebook en ben blij dat jij dat ook doet. Toch denk ik dat veel liefhebbers van dit netwerk (ook hier op MM) deze film daardoor hoger beoordelen, dan een soortgelijke film over bij wijze van spreken de uitvinder van de blikopener. Als niet-liefhebber mag ik de film om die reden daarom ook lager beoordelen.

- De ontwikkeling van een wanstaltig product door een stel rich kids wordt voorgesteld als een from rags to riches story. Laat Zuckerberg of iets nuttigs uitvinden of echt iets meemaken in z'n leven wat een film waard is. Tot die tijd zijn er genoeg interessantere uitvinders te vinden die een film verdienen.

- Zuckerberg die eerst als een klootzakje wordt neergezet, om vervolgens te concluderen dat het toch wel een goede jongen is. Duidelijk bedoeld om sympathie te kweken voor hem en en passant zijn product. En nee, we krijgen geen handleiding te zien "Hoe werkt Facebook", maar dat hier sprake is van een campagne lijkt me duidelijk. Vergelijk het met zoiets als de Heineken Experience: een museum met bijbedoelingen.

Ik geef toe dat ik op de hele art-direction, cameravoering en soundtrack nauwelijks heb gelet. Daarvoor was mijn ergernis te groot. Maar veel bijzonders zal het niet geweest zijn, want het is toch vooral een substance-over-style film, met al die dialogen.

1. Ik kende facebook niet /nauwelijks voor de film. Dus dat gaat niet op, voor vrijwel niemand lijkt me. Zou ook juist eerder scepsis van FB-ers verwachten.

2. Jij geeft duidelijk blijk van tegen facebook te stemmen niet op de film. (Wat je zegt ben je zelf, zie 1.)

3. Jij kijkt wel met een erg vooringenomen en vooral verwrongen beeld. Sommige mensen klagen juist dat Zuckerberg de hele film onuitstaanbaar is. Ik vond hem zelf vanaf het begin af aan al erg sympathiek.

Maar gelukkig heb je het zelf allemaal ook door. Jammer, want het is een toffe film als je er gewoon neutraal tov Facebook naar kijkt. Wel vreemd dat het je niet is opgevallen dat het juist veel meer style- over-substance was dan andersom. Dialogen gaan namelijk niet echt over iets wezenlijks inhoudelijks. Krijg plots het idee dat je de film helemaal niet gezien hebt, maar het veel te druk had met ergeren.


avatar van kos

kos

  • 46702 berichten
  • 8858 stemmen

Wat een onzin zeg, alsof je deze film beter beoordeelt omdat het over Facebook gaat...

Hooguit omdat Facebook een hedendaags fenomeen is en goed wordt weergegeven hoe dat zn oorsprong heeft. Je hoeft er niet bepaald ene fan van te zijn verder.


avatar van Lord Flashheart

Lord Flashheart

  • 6454 berichten
  • 2375 stemmen

Reinbo schreef:

1. Ik kende facebook niet /nauwelijks voor de film. Dus dat gaat niet op, voor vrijwel niemand lijkt me. Zou ook juist eerder scepsis van FB-ers verwachten.

2. Jij geeft duidelijk blijk van tegen facebook te stemmen niet op de film. (Wat je zegt ben je zelf, zie 1.)

3. Jij kijkt wel met een erg vooringenomen en vooral verwrongen beeld. Sommige mensen klagen juist dat Zuckerberg de hele film onuitstaanbaar is. Ik vond hem zelf vanaf het begin af aan al erg sympathiek.

Maar gelukkig heb je het zelf allemaal ook door. Jammer, want het is een toffe film als je er gewoon neutraal tov Facebook naar kijkt. Wel vreemd dat het je niet is opgevallen dat het juist veel meer style- over-substance was dan andersom. Dialogen gaan namelijk niet echt over iets wezenlijks inhoudelijks. Krijg plots het idee dat je de film helemaal niet gezien hebt, maar het veel te druk had met ergeren.

1. Nee, ik neem mijn afkeur van Facebook mee in mijn beoordeling. Dat is iets anders als een tegenstem. Zoals jij je afkeer van Roberto Benigni meeneemt in je oordeel over La Vita e Bella.

2. Je gaat hier niet in op mijn tweede punt.

3. Vooringenomen en verwrongen? Realistisch zal je bedoelen. Dat hele Facebook is nog geen tien jaar oud. Denk je nu echt dat Zuckerberg geen contact heeft gehad met de makers? Als ik de film mag geloven is hij razend slim, dus de opzet en het effect van deze film had hij vast allang uitgedokterd.

Een film die niets anders ademt dan egocentrisme, nihilisme en hebzucht, zie jij als een positief iets (zoals schijnbaar de meeste mensen). Past blijkbaar bij deze tijd, maar lieden als Zuckerberg en consorten zijn de bijl aan de wortel van de beschaving. The Social Network is een anti-social film. Valt me van je tegen dat je zo naïef bent. Of heb je je laten verblinden door al die "style" die ik niet gezien heb?


avatar van Lord Flashheart

Lord Flashheart

  • 6454 berichten
  • 2375 stemmen

blablabla89 schreef:

Bijzaak of niet, er wordt hoe dan ook een film gemaakt over de oprichter van Facebook en de oprichting van Facebook zelf. Wat er verder omheen gebeurd doet er niet toe. Onderlinge relaties etc.. Dit noemt men 'Branding' in de reclamewereld. Een gezicht geven aan een bepaald merk. Mensen gaan de film koppelen aan het merk 'Facebook'. Hoevaak ben ik op dit forum niet de reactie tegengekomen waarin iemand zegt dat het zijn beeld van Facebook heeft veranderd? Of dat iemand na het zien van deze film niet achter kan blijven met een profiel? En dat is een doel van de film. Ik zal niet meteen zeggen hét doel, maar zeker een doel. Afgezien van dat, hoevaak zal het woord 'Facebook' ter sprake zijn gekomen sinds het uitkomen van de film? Film is een machtig middel, vergis je daar niet in. Niet voor niets willen fabrikanten graag hun producten showen in films. Begrijp me niet verkeerd, ik ben hier niet om Facebook te bashen want je kunt er bijna niet meer omheen tegenwoordig. Maar de manier waarop ze het onder de aandacht willen brengen vind ik treurig (lees: slim)

Maikeru schreef:

In mijn perspectief heeft dit met name te maken met de populariteit. Mensen vinden dit leuk om te zien omdat ze Facebook geweldig vinden, het dagelijks gebruiken, en zichzelf erin kunnen herkennen. Helaas heb ik niet zo veel met Facebook, en vind ik dit verhaal (op deze manier) niet waardig om verfilmd te worden.

Zie nu dat ik niet de eerste ben die op deze gedachten is gekomen. Maar volgens Kos e.a. heb ik er niks van begrepen.


avatar van Skycrawler

Skycrawler

  • 741 berichten
  • 0 stemmen

Dus je baseert je recensie voornamelijk op de vooroordelen die jij hebt van Facebook en de makers en niet op de film zelf? Dan zou je stem nietig verklaard moeten worden want je beoordeelt Facebook en niet The Social Network.


avatar van Lord Flashheart

Lord Flashheart

  • 6454 berichten
  • 2375 stemmen

Skycrawler schreef:

Dus je baseert je recensie voornamelijk op de vooroordelen die jij hebt van Facebook en de makers en niet op de film zelf? Dan zou je stem nietig verklaard moeten worden want je beoordeelt Facebook en niet The Social Network.

Nee, ik beoordeel de film. Die film draagt het gedachtegoed uit van de makers en Facebook en kan dus als een reclamestunt of pamflet worden beschouwd. En dat keur ik af. Dat er toevallig een paar leuke shotjes van een roeiwedstrijd inzitten is besides the point.

Samenvattend: de hoofdpersoon vind ik vreselijk, zijn product vind ik wanstaltig en de boodschap van de film vind ik afkeurenswaardig. Lijkt me genoeg voor een 1*.


avatar van wimnoot

wimnoot

  • 3963 berichten
  • 3923 stemmen

Ik ga denk Der Untergang een 1 geven, ik vind de hoofdpersoon vreselijk en zijn product vind ik wanstaltig.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Lord Flashheart schreef:

(quote)

1. Nee, ik neem mijn afkeur van Facebook mee in mijn beoordeling. Dat is iets anders als een tegenstem. Zoals jij je afkeer van Roberto Benigni meeneemt in je oordeel over La Vita e Bella.

2. Je gaat hier niet in op mijn tweede punt.

3. Vooringenomen en verwrongen? Realistisch zal je bedoelen. Dat hele Facebook is nog geen tien jaar oud. Denk je nu echt dat Zuckerberg geen contact heeft gehad met de makers? Als ik de film mag geloven is hij razend slim, dus de opzet en het effect van deze film had hij vast allang uitgedokterd.

Een film die niets anders ademt dan egocentrisme, nihilisme en hebzucht, zie jij als een positief iets (zoals schijnbaar de meeste mensen). Past blijkbaar bij deze tijd, maar lieden als Zuckerberg en consorten zijn de bijl aan de wortel van de beschaving. The Social Network is een anti-social film. Valt me van je tegen dat je zo naïef bent. Of heb je je laten verblinden door al die "style" die ik niet gezien heb?

Ik heb een hekel aan het personage van begnini in Vita e bella niet aan Bnini in het algemeen. Je vergelijking klopt dus niet. En ja ik waardeer TSN vooral vanwege de humor en de style. Virtuoze cinema. Heeft met verblInden niets te maken. Daarbij interessert het me niet of Zuckerberg er wel of geen contact over heeft gehad. Ik beoordeel enkel de film die ik zie.


avatar van Skycrawler

Skycrawler

  • 741 berichten
  • 0 stemmen

Mensen die denken alle wijsheid in pacht te hebben terwijl ze verder niets weten van de betrokken personen en achtergrond. Dan ben ik maar één van de velen die zich heeft laten verleiden door de style. Liever dat dan een anti-stemmer die niet durft toe te geven dat zijn stem gebaseerd is op zijn ongefundeerde afkeer van Facebook en sociale netwerken.