Genre: Roadmovie / Komedie
Speelduur: 118 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Terry Gilliam
Met onder meer: Johnny Depp, Benicio Del Toro en Christina Ricci
IMDb beoordeling:
7,5 (317.146)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 11 maart 1999
On Demand:
Bekijk via Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Woensdag 4 februari in één bioscoop (Amsterdam)
Plot Fear and Loathing in Las Vegas
"Buy the ticket, take the ride"
Journalist Raoul Duke (Johnny Depp) en zijn geflipte advocaat Dr. Gonzo (Benicio Del Toro) reizen af naar Las Vegas om een sportevenement te verslaan. Met het voorschot dat ze hebben gekregen gooien ze hun hele kofferbak vol met allerlei soorten drugs en beginnen ze aan een psychedelische roadtrip, op zoek naar de 'American Dream'.
Externe links
Acteurs en actrices
Raoul Duke
Dr. Gonzo
Hitchhiker
Uniformed Dwarf
Car Rental Agent - Los Angeles
Parking Attendant
Desk Clerk at Mint Hotel
Bell Boy
Lacerda
Reporter
Video's en trailers
Reviews & comments
Beffrey28
-
- 476 berichten
- 1343 stemmen
Wat een stomme film misselijk makend .
En waarom?
houbi
-
- 54 berichten
- 10420 stemmen
Meesterlijk, maar...
Dit Is nu eenmaal geen echte mainstream movie.
De beelden, hallucinaties, humor, dialogen en alle andere vreemde toestanden...
Als je het hele verhaal totaal niet kan plaatsen...
En je voelt zoiets van... Pfff, waar slaat dit alles op? Bagger, enz...
TIP:
Hopelijk kan de docu GONZO: Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson je iets verduidelijken.
Een fan 
kuk
-
- 641 berichten
- 674 stemmen
Ik mis een beetje wat deze film nu precies wil. Op een originele manier een verhaal vertellen? Vooral komisch uit de hoek komen? Stoer doen met drugs of juist laten zien hoe ziek het is. Persoonlijk had ik liever gezien dat alles behoorlijk het belachelijke in wordt getrokken, zoals de passage waarin Depp ging inchecken bij het eerste hotel. Zo scène begint veelbelovend, maar als de journalist naar de achtergrond verdwijnt, is voor mij het punt alweer vervlogen. De humor gaat het dan toch niet echt meer om, maar een verhaal wordt het ook nooit.
Hectometerpaal
-
- 722 berichten
- 964 stemmen
Ach pro-stemmers; het is helaas nou eenmaal een feit dat de grote herkauwende-TMF-massa niet zit te wachten op een film zonder Angelina Jolie of Russell Crowe.
Hier hoeft niemand van wakker te liggen.
Hier zeuren om het "vage" verhaal en dan voor Inception, waar tot aan de regisseur, helemaal niemand de verhaallijn van begrijpt na 145 minuten een 5 geven. Een droom in een droom in een droom van iemand ander z'n droom.
Sure, pretty logisch hoor.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Ik mis een beetje wat deze film nu precies wil. Op een originele manier een verhaal vertellen? Vooral komisch uit de hoek komen? Stoer doen met drugs of juist laten zien hoe ziek het is. Persoonlijk had ik liever gezien dat alles behoorlijk het belachelijke in wordt getrokken, zoals de passage waarin Depp ging inchecken bij het eerste hotel. Zo scène begint veelbelovend, maar als de journalist naar de achtergrond verdwijnt, is voor mij het punt alweer vervlogen. De humor gaat het dan toch niet echt meer om, maar een verhaal wordt het ook nooit.
Het is juist een prima verhaal, enkel niet zo coherent als een hoop mensen het graag hebben. Maar ja, twee dagen trippen in Vegas is over het algemeen ook geen coherente ervaring. Vorm en inhoud passen dus prima bij dit verhaal.
Le Professionnel
-
- 231 berichten
- 201 stemmen
Leuke film om een keer te zien maar dan is het ook wel genoeg Johnny Depp en Benicio Del Toro spelen fantastisch.
kuk
-
- 641 berichten
- 674 stemmen
Het is juist een prima verhaal, enkel niet zo coherent als een hoop mensen het graag hebben. Maar ja, twee dagen trippen in Vegas is over het algemeen ook geen coherente ervaring. Vorm en inhoud passen dus prima bij dit verhaal.
Helemaal eens dat vorm en inhoud bij dit verhaal passen, maar het onsamenhangende diende voor mij geen doel. Het zet geen vragen neer, benadrukt niks, is niet grappig. Het zorgt enkel voor een passende sfeer en dat is dan ook wat mij als enige wel aanspreekt in deze trip.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
De film laat je hun trip mee beleven en geeft daarnaast wel een commentaar op vluchtige Amerikaanse culuur. Die net als hun trips enkel instant gratificatie biedt. Dus het benadrukt weldegelijk iets, daarnaast vind ik het wel erg geestig.
Robi
-
- 2528 berichten
- 2526 stemmen
Film over twee "journalisten" in Las Vegas die onder invloed zijn van een grote diversiteit aan drugs. Het verhaal stelt niks voor, maar aanvankelijk kijkt het nog wel lekker weg. Echter na een uur heb ik het wel gezien en ontwikkelt de film zich verder niet meer.
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
Ik vind juist wel dat het verhaal zich ontwikkelt, het gaat duidelijk naar een apotheose en bijbehorende meesterlijke bespiegeling. Men doet er goed aan, behalve naar de sublieme beelden en humor, vooral ook naar de weergaloze teksten van Thompson te luisteren. Het lijkt erop alsof een groot gedeelte kijkers dit simpelweg vergeet.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Nou ja, vergeten. Het lijkt me duidelijk dat je snel afgeleid wordt van de door jou benoemde punten orbit. Als je de hele film naar een spacende Del Toro en Depp aan het kijken bent wil je nog wel is vergeten dat er ook andere dingen in Fear and Loathing te bewonderen vallen. Ligt dus ook aan de filmstijl.
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
Tuurlijk, daarom moet je de film ook vaker zien.. de eerste keer dat ik hem zag (onder invloed van de nodige drank en wiet) haalde ik er ook niet alles uit. Heb hem wel de volgende ochtend direct weer zitten kijken, ik was namelijk wel gelijk gefascineerd 
Mr.Whiseguy
-
- 60 berichten
- 0 stemmen
Wat een geweldige film is dit toch. Geweldig acteerprestaties. Alleen de laatste kwartiertje word een beetje langdradig, maar dat zie ik door de vinger
.
Rafke Pafke
-
- 471 berichten
- 213 stemmen
Sterke film al was ik licht teleurgesteld. Ik had het allemaal nog een beetje waanzinniger verwacht!
Qua decors is het niet direct een Terry Gilliam film, omdat het zich allemaal op enkele locaties in en rond Vegas afspeelt. Maar toch zie je duidelijk de hand van Gilliam bv. in de hotelkamer die volledig onder water staat en waar ook niemand zich vragen lijkt bij te stellen 
De quotes, voornamelijk van the voice-over, zijn stuk voor stuk om tegen de muur te hangen. Schitterend hoe die Thompson tegen de wereld aankijkt en de Amerikaanse samenleving messcherp weet te ontleden.
Maar ook daarzonder is de volledige trip het beleven waard puur omwille van de trip zelf. De scene waar Depp compleet van de wereld is met een oranje handdoek rond zijn kop en nadien het ontwaken zijn beestig grappig
T.T
-
- 25 berichten
- 0 stemmen
Geweldig werk van Johnny Depp en Benicio Del Toro. Beste film van Terry Gilliam.
Jammer dat deze meesterwerk in zijn eigen tijd niet werd gewaardeerd.
tukkerstein
-
- 2219 berichten
- 3469 stemmen
Blijkt na herkijk een stuk minder te zijn. Het is allemaal lekker gestoord en er wordt een goede sfeer neergezet, met al die hallucinaties, maar het verhaal is niet erg boeiend en zoals vrijwel elke film van deze regisseur is alles veel te willekeurig.
superhenkie
-
- 107 berichten
- 0 stemmen
Zeer Vreemde film.
Gilliam is goed op dreef. Ik weet nog goed dat ik deze film voor het eerst zag. Ik viel middenin de film tijden het zappen. Ik had geen idee naar wat ik aan het kijken was, maar ik was direct gefascineerd. Reptiel-mensen, hallucinaties, Jefferson Airplane en natuurlijk heel veel drugs.
Uitgegroeid naar mijn favouriete film aller tijden.
Aanrader als je van vreemde films houdt.
5 sterren
Jobjee
-
- 21 berichten
- 49 stemmen
goeie film! mooi om te zien hoe deze 2 mannen lekker na de klote gaan prachtig
sinterklaas
-
- 11816 berichten
- 3317 stemmen
God wat een heeeerlijke zwaargestoorde drugsfilm is dit me toch zeg.
Terry Gilliam pakt weer lekker uit en elke film van hem heeft wel weer een totaal nieuw onderwerp en hij weet het ook altijd weer met veel surrealisme in beeld te brengen en de meest gekste dingen op het beeld te toveren. Zo mogen we nu eens een kijkje nemen in de hippietijdperk van Gilliam. Wat het toch echt tot een meesterlijke film maakt. Als je zelf stoned bent en je kijkt deze film dan zal je ongetwijveld wel een paar schone broeken moeten klaarleggen.
En het duo, Johnny Depp was weer geweldig als zwarthumoristische lsd junkie alias journalist. Het lijkt ook in films ook net een kameleon omdat ie toch altijd weer een andere kop heeft. En dan over Benicio del Toro te zwijgen. WAT EEN GAST!! Als advocaat hoort hij eigenlijk het goede voorbeeld te geven maar hij is nog veel erger dan zijn client Raoul. Zelfs Herman Brood zal hem nog een afkickcentrum aanraden. Zowat de hele film door loopt die gozer te trippen en te gebruiken, oversekst en smerig te zijn en dan ook vooral: Kotsen, heel heel veel kotsen. Ja, dit is dus de ultieme trip door de American Dream, in de tijd dat schijnbaar alles nog kon.
Ook de hallucinaties waren ook geweldig, onderandere die Reptielen scene en die hele vieze ondergescheten en ondergekotste kamer-scene en nog honderden andere.
En wat een prachtige onliners ook (bv met die politieagent)
En natuurlijk om op de opbouw terug te komen. Gilliam heeft er gewoon weer een feest van gemaakt en hij heeft ook wel een beetje Loney Tunes achtige dingen erin verwerkt. Veel creativiteit en de kunst van het naar de klote gaan en trippen. Leuke muziek en prachtige decors. Kortom, Gilliam is gewoon een held. Meestal zijn zijn films nog wel voor puberende kinderen, maar dit was dus echte humor voor volwassenen.
Denk dat dit niet echt een goed voorbeeld is voor de kleintjes.
Gewoon een klassieker!! Dat deze niet in de top 250 staat.
5,0*
Hassink
-
- 63 berichten
- 475 stemmen
Wat een schitterende film!
Je wordt helemaal meegenomen door Johnny Depp en Benicio Del Toro in deze ongelooflijke trip door Las Vegas. Het is zeer experimenteel en goed verfilmd, dit in combinatie met de zalige filosofie van Thompson en de uitermate goede acteerprestatie maakt dit een enorme topper.
Er is verder eigenlijk weinig te vertellen over deze film, een must-see!
RaoulDuke
-
- 377 berichten
- 917 stemmen
Grappig om in een interview te lezen dat Gilliam zelf praktisch nooit drugs gebruikt heeft omdat hij er bang voor was, hoewel het hem wel fascineerde. Nou ja, met zo'n fantasie heb je geen drugs nodig...
Sergio Leone
-
- 4412 berichten
- 3096 stemmen
Had hoge verwachtingen, helaas bleek dit niet mijn ding te zijn.
Een kameraad die me deze film aanraadde had gezegd dat ik vooral de openingsscène van de film zeker moest zien. Dus vol verwachtingen en goeie moed begon ik er aan. Ja, BAM. Meer dan een ietwat geforceerde glimlach kwam er niet in huis.
Ik weet niet goed wat ik van de rest van de film moet denken. Het is niet echt komedie, ook geen echte roadmovie. Eerder een film vol irritante kleuren en hallucinaties. Het camerawerk was - om de hallucinaties etc geloofwaardiger te maken- vaak rommelig. Sommige creaties waren echt hoofdpijnverwekkend.
Johnny Depp en Benicio Del Toro zijn goeie acteurs, maar geen van beiden komt echt tot z'n recht, vind ik. Vooral Depp vond ik nogal .. raar. Del Toro zorgde wel voor enkele hilarische momentjes, maar die waren helaas niet veel aanwezig.
Had hoge verwachtingen, nergens zijn ze ingelost. Spijtig, want ik had hier wel goesting in.
1,5
Sergio Leone
-
- 4412 berichten
- 3096 stemmen
Ik vind Benicio Del Toro hier niet echt slecht, maar het was me allemaal wat te raar (misschien omdat ik geen drugservaringen heb).
Jagged Edge
-
- 70 berichten
- 65 stemmen
goh wat een geniale film een van mijn favorieten zonder drugservaring nix te zeggen dan ook nix om naar te kijken dan wat heb ik genoten trouwens waar gebeurd.Raoul DUke leeft in zijn trailerpark tegenwoordig
Gerelateerd nieuws

De tien best beoordeelde films van de jarige Johnny Depp (60)

Vijf willekeurige goed beoordeelde indiefilms op Prime Video
Bekijk ook

The Usual Suspects
Thriller, 1995
1.685 reacties

Snatch
Misdaad / Komedie, 2000
1.380 reacties

Requiem for a Dream
Drama, 2000
3.074 reacties

Donnie Darko
Mystery / Drama, 2001
4.059 reacties

Trainspotting
Drama / Komedie, 1996
1.040 reacties

The Big Lebowski
Komedie, 1998
2.757 reacties
Gerelateerde tags
casinojournalistgebaseerd op boekjaren 70cocaïneparanoiahallucinatiefake identitylsdrondritsurrealismedonkere komedieadvocaatlifterlas vegasdrugsbuddywoestijncultfilmgonzo journalist fake identitycadillac convertiblepolice conventionpsychedeliahotel suite
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








