• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.326 films
  • 12.224 series
  • 34.004 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.092 gebruikers
  • 9.377.104 stemmen
Avatar
 
banner banner

Murphy's War (1971)

Oorlog | 107 minuten
3,39 79 stemmen

Genre: Oorlog

Speelduur: 107 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Peter Yates

Met onder meer: Peter O'Toole, Philippe Noiret en Siân Phillips

IMDb beoordeling: 6,7 (4.369)

Gesproken taal: Mandarijn, Engels en Duits

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Murphy's War

"World War Two was just ending. World War Murphy is about to begin."

Murphy is de enige overlevende van zijn bemanning, die om het leven is gebracht door een Duitse onderzeeër in de laatste dagen van de Tweede Wereldoorlog. Hij spoelt aan op een vergeten eiland en begint wraakacties te plannen. Hij wil de onderzeeer die aan de oppervlakte is gekomen op welke manier dan ook tot zinken brengen. Hij begint met een moedige poging, geholpen door Louie, de administrateur van de regering van het eiland.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

German Submarine Crewman (onvermeld)

German Submarine Crewman (onvermeld)

German Submarine Crewman (onvermeld)

German Submarine Crewman (onvermeld)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12267 stemmen

Wat een wraak film erg mooi gedaan zeg, en Toole is briljant gewoon.

Bittere wraak tot het einde toe.

Mooie beelden en mooi gefilmd ook.

4 sterren


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

Murphy's Private War dus. Met een brute, rauwe opening. Het is niet de enige keer dat dat soort termen te binnen schieten. Tussen die momenten zit er ook altijd wel wat energie in de film. O'Toole en Noiret vormen een vlot duo, het stijve zustertje overdrijft het niet en Yates zal ongetwijfeld in zijn nopjes zijn geweest met het watervliegtuigje, want dat ronkende stuntvliegen houdt maar niet op. Mooi geluid. En geen zjermen, maar gewoon Duits, voor wie dat belangrijk vindt. Geen heldenverhaaltje, meer iets over wraak, obsessie en waanzin. Beetje een wilde film, maar zeker niet verkeerd.


avatar van swiper

swiper

  • 24 berichten
  • 19 stemmen

DVD op de kop getikt in een kringloopwinkel voor 50 €urocent.

Deze film ooit in mijn bezit op VHS, band gebroken en nooit af kunnen kijken,

tot voor kort.

Film behoort volgens mij tot een van de beste revenge films ooit gemaakt


avatar van scorsese

scorsese

  • 13169 berichten
  • 11078 stemmen

Goeie film waarin een man als enige een aanval van een Duitse onderzeeboot overleefd tegen het einde van de oorlog. Een mooie locatie en de scenes met het vliegtuigje leveren dan ook prachtige plaatjes op. Ondanks dat de film aardig wat actie en spektakel heeft, had het tempo best wat hoger mogen zijn. Peter O'Toole is goed gecast als de ietwat krankzinnige overlever die uit is op wraak.


avatar van kinkymen

kinkymen

  • 222 berichten
  • 565 stemmen

Prima oorlogsfilm met Peter O'Toole.

Zelfs anno 2023 doet deze film uit 1971 nog niet gedateerd aan en op Netflix staat de gedigitaliseerde versie.


avatar van AngelicV

AngelicV

  • 923 berichten
  • 1113 stemmen

Een getraumatiseerde O'Toole in een wraaktocht waarbij hij voorbij gaat aan zijn medemens en aan de ethiek van het menszijn. De diepere laag in deze film geeft aan wat oorlog met een mens kan doen. Behalve O'Toole wordt dit ook perfect weergegeven in de rol van Janson als U-Boot lt.kapitän. De verstandigheid wordt goed vertolkt door Philips, waarbij Noiret in 1e instantie de schlemiel lijkt doch verder door denkt dan de verbolgen O'Toole. Juweeltje. 3,7*