• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.060 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.001 gebruikers
  • 9.371.747 stemmen
Avatar
 
banner banner

Pump Up the Volume (1990)

Drama / Komedie | 102 minuten
3,51 186 stemmen

Genre: Drama / Komedie

Speelduur: 102 minuten

Oorsprong: Canada / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Allan Moyle

Met onder meer: Christian Slater, Andy Romano en Keith Stuart Thayer

IMDb beoordeling: 7,2 (33.197)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 7 juni 1991

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Pump Up the Volume

"TALK HARD. STEAL THE AIR."

Mark Hunter is pas verhuisd naar een saai dorp, waar zijn vader werk vond op de leerlingonvriendelijke school. Omdat hij op school nogal verlegen is, gebruikt hij een piratenzender om zijn klachten te spuien. Hij wordt ongekend populair en krijgt het moeilijk als mensen zijn boodschappen in praktijk brengen, maar wel anders dan hij bedoelde. Nu is hij de meest gewilde jongen op school maar niemand weet wie hij is, behalve 1 meisje.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Rianneke_Dan

Rianneke_Dan

  • 14194 berichten
  • 2563 stemmen

Moet zeggen dat ik het grotendeels met Naomi eens ben, zeker ook de boodschap die de film brengt was zeer sterk.

Ik kon mezelf er dan niet echt in vinden, alhoewel ik sommige scene's dan wel met mezelf kon vergelijken, vooral de manier waarop mensen tegen elkaar doen.

Het kwam erg realistisch over in mijn ogen, en je gaat je ook echt meeleven met Mark, grotendeels ook omdat je weet hoe hij zich voelt.

Toch wel knap dat je dat zo kunt verfilmen.

Zeker een hele goede en sterke film.

4,5*


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5883 stemmen

Had een impact a la The Breakfast Club verwacht, maar helaas raakte deze film mij niet zo diep zoals BC mij destijds (en eigenlijk nog steeds) deed. Wel erg sterk, dat dan weer wel...

4*


avatar van thunderball

thunderball

  • 5878 berichten
  • 1414 stemmen

Deze ook maar meteen een recentietje geven, daar ik er net naar verwezen heb.

Ondanks dat ik al lang geen tiener meer was, kon ik me toch nog goed naar die tijd verplaatsen toen deze ooit op Ned3 werd uit gezonden.

De film zelf is voor een tienerfilm behoorlijk goed uitgewerkt en dieper dan je zou verwachten,

maar het is vooral Slater die met zijn zeer goede (beetje gespleten) performance de film naar een hoger plan trekt.

Behoorlijk zonde ook dat je hem eigenlijk hier na nooit meer echt een goede prestatie hebt zien leveren.

Ik kan me iig geen enkele goede prent van hem zo snel voor de geest halen.

En ipv eindeloos altijd dezelfde films op de buis te brengen zouden ze een film als deze maar snel weer eens moeten vertonen!

Ik geef deze een acht, of wel vier sterren.

Edit: ik was even vergeten dat ie natuurlijk WEL ook in True Romance zat, maar dat is ook al weer meer dan 15 jaar geleden.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11075 stemmen

Uitstekende film over een jongen die met zijn piratenzender Een verregaand effect heeft op zijn medescholieren. De problemen van tieners met zichzelf, hun ouders en school wordt goed neergezet hier. En dat maakt deze film toch een stuk treffender dan de gemiddelde highschool-movie. Goeie dialogen en monologen en Christian Slater is perfect gecast hier.


avatar van Psycho-M

Psycho-M

  • 323 berichten
  • 272 stemmen

Ik vind dit toch wel een fijne cult klassieker hoor.

Toen Christian Slater nog echt leuke films maakte.

Hele fijne soundtrack, de maatschappijkritische toon, maar ook het highschool gebeuren met alle beslommeringen zoals verliefdheid, afzetten tegen de leraren, het opkomen voor jezelf en voor elkaar, rechtvaardigheid etc.

Dit is zo een film die me vroeger wist te raken, waar ik dingen van mezelf in herkende en waar ik nu nog steeds van begrijp waarom ik het een goede film vind.


avatar van Collins

Collins

  • 7294 berichten
  • 4307 stemmen

Pump Up the Volume houdt zich bezig met censuur en in het bijzonder met de huichelarij van integere instanties die malversaties en schimmigheden bewust verzwijgen en zich derhalve niet conform de eigen fatsoensregels manifesteren. Kritiek op hun functioneren wordt de kop ingedrukt. Slechts hij die positieve of zeer mild kritische boodschappen uitdraagt wordt door die instanties de vrijheid gegund om zijn mening te uiten. De instantie waarover het in deze film gaat is een highschool. De roepende criticaster heet Hard Harry, die zijn opruiende boodschappen via een illegaal radiokanaal de wereld instuurt.

Harry brengt misstanden aan het licht en ontpopt zich tevens tot hulpverlener van scholieren met problemen. Harry gebruikt zijn radioshow om onrecht op de highschool aan de kaak te stellen. Door de grenzen te overschrijden die de gevestigde orde ooit heeft vastgelegd, wordt hij binnen de kortste keren de spreekbuis van de scholieren die niet worden gehoord. Christian Slater zet de rol van de schuchtere scholier Mark, die in een verbaal begaafde mr. Hyde verandert als hij eenmaal radio maakt, fantastisch neer.

Pump Up the Volume is leuk vermaak met een opruiende boodschap die priemend maar luchtig wordt verkondigd. De film ontaardt niet in vervelend gemoraliseer en onthoudt zich van sentimentele trucs om goedkoop emoties los te weken. De score werkt goed en is trefzeker. Het is dan ook heel merkwaardig dat de aftiteling niet door een stevige uitsmijter maar door een slap stukje muziek wordt begeleid die mijn innig gegroeide opruiende stemming meteen bekoelde en mij noodzaakte de film af te breken. Wat een ongelooflijke misser. Het is gelukkig de enige.


avatar van blurp194

blurp194

  • 5492 berichten
  • 4192 stemmen

Ja wel aardig.

De rebel without a cause van Slater komt er goed uit, jammer wel dat zijn vriendinnetje in spe Mathis net een beetje weinig ruimte krijgt. Maar het verhaal klopt, het spel klopt, de vijand had wat meer aangezet kunnen worden wellicht. En laten we vooral ook niet vergeten dat het maar een verhaaltje is, en een dat nogal opzichtig en puberaal ageert tegen de gevestigde orde. Ja, er worden wel wat dingetjes bovengehaald, maar wel wat erg artificieel - niet echt iets wat ik naar mijn eigen high school kan vertalen, zeg maar. Die weltschmerz komt toch echt ergens anders uit, en dat had de film die ik al noemde toch beter in het snotje.

En ondertussen hebben we dit soort fenomeen bij de vleet met dank aan mensen die daar kennelijk hun hobby van maken, maar vergeten dat je ook daadwerkelijk een punt moet hebben - en liefst ook iets concreter dan manneke Slater die maar een beetje lukraak over een casus belli struikelt. En daarnaast ook iets van integriteit. Of zelfs maar de notie dat het misschien wel een idee is om jezelf af en toe eens te wassen.

Helaas is dat fenomeen dus achterhaald. De zenders van nu spelen een ander spelletje wat maar al te vaak niet volgt uit een daadwerkelijk gevoelde weltschmerz maar bot op eigenbelang gericht is. Een stevige belasting op vermogen en aanmerkelijk belang is daar wellicht het beste middel voor.

2*, en wellicht een wat lage score - maar ik heb het nou eenmaal niet zo op films die een naief wereldbeeld neerzetten, en al helemaal niet als daar een conflictmodel voor gebruikt wordt. Maar afgezien daarvan is het verder vind ik ook gewoon niet echt zo'n bijster goede film.