• 15.813 nieuwsartikelen
  • 178.349 films
  • 12.227 series
  • 34.007 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.101 gebruikers
  • 9.377.559 stemmen
Avatar
 
banner banner

Srpski Film (2010)

Horror / Thriller | 100 minuten
2,66 609 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 100 minuten

Alternatieve titel: A Serbian Film

Oorsprong: Servië

Geregisseerd door: Srđan Spasojević

Met onder meer: Sergej Trifunović en Ana Sakić

IMDb beoordeling: 4,9 (79.130)

Gesproken taal: Duits, Servisch, Engels en Zweeds

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Srpski Film

"Not all films have a happy ending"

Ex-pornoster Milos leidt nu een normaal leven, samen met zijn vrouw en zoontje van vijf. Een onverwacht telefoontje van zijn ex-collega Layla, die nog steeds pornoster is, verandert alles. Milos heeft financiële problemen, dus stelt Layla hem voor aan Vukmir, een mysterieuze, machtige man binnen de pornowereld. Hij doet Milos een aanbod dat deze niet kan weigeren; de hoofdrol in zijn nieuwste film. Dit zou ervoor zorgen dat Milos zich voor de rest van zijn leven geen zorgen hoeft te maken over zijn financiën. Maar Milos maakt deel uit van een wel heel bizarre film...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Warsaw

Warsaw

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

Deze film zojuist met moeite bekeken.

Heb er een naar gevoel aan over gehouden.

Deze film is ZIEK, de acteurs en diegene die de film heeft bedacht zijn echt ziek in hun hoofd en horen in de gevangenis thuis!

En de mensen die deze film 5 sterren geven zijn ook ZIEKKKKKKKKKK!!!!!

Er zit gewoon kinderporno in tot bloedens aan toe, what the fck!!!, iets wat we behoren te stoppen, en dan zie je dit gewoon uitgebreid in een theater of bioscoop of zoals ik gewoon op de laptop.

En ik snap niet wat Servie ermee te maken heeft, behalve dat het verhaal zich er af speelt.

Als je een goede Servische film wilt zien, die WEL de maatschappij van Servie voorstelt, kijk dan Sisanje.

Bah verschrikkelijk dit...


avatar van Glacius

Glacius

  • 4297 berichten
  • 3032 stemmen

Je gaat er vanuit dat deze film aanzet tot kinderporno, aangezien je zegt dat we het moeten stoppen (en deze film dat weerhoudt). Maar hoe kom je tot de conclusie dat het aanzet tot kinderporno en niet afschrikt? Gezien je reactie en die van vele anderen lijkt afschrikking een plausibeler gevolg.


avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15565 berichten
  • 3125 stemmen

Wow, dit is een lastige film om te beoordelen. Erg lastig. Ga je puur en alleen op het filmische af dan heb je een erg degelijke film in handen. Meer dan degelijk zelfs. Aan de andere kant ging de film mij op bepaalde momenten net iets te ver dat het aanzien daarvan zo moeilijk is en je liever wilt vooruit spoelen of sterker nog, de film wil afkappen.

Ik begin even met het technische gedeelte en het acteerwerk. Camerawerk, belichting, color grading, locaties. Alles wordt uit de cast getrokken om vakmanschap te laten zien. En dat is erg geslaagd. Er lopen daar kundige filmmakers rond. Ook de regie is ijzersterk.

Acteerwerk is vooral erg naturel. De acteurs brengen het erg serieus en dat werkt zeker mee in de geloofwaardigheid over te brengen. Van een zeer hoog niveau.

Dat men een bepaalde boodschap wil overbrengen is best goed. Maar moet het dan op zo'n manier. Door de af en toe wel erg schokkende beelden/scenes ontgaat mij die boodschap eigenlijk. Het getuigt meer van wansmaak dan van echte smaak. Zal vast een kern van waarheid in de gebeurtenissen zitten maar is het publiek daar echt klaar voor of wil het publiek dat wel zien? Moet het op deze manier getoond worden? Ja en nee. Ik denk dat je best schokkende beelden kan laten zien, al moet je op film vlak goed oppassen dat je je publiek niet verliest. En dat kan makkelijk aangezien veel scenes in het verkeerde keelgat kunnen schieten. Hoe reageert men daar op. Snapt het publiek dat? Er lijkt dan ook heel veel verdeling bij deze film te zijn. Aan de ene kant heb je het publiek wat er helemaal in mee gaat en aan de andere kant heb je het publiek wat er van walgt. Betekent echter niet dat de mensen die deze film hoog waarderen de gebeurtenissen goedkeuren of er met plezier naar kijken. Het betekent alleen dat die groep mensen de boodschap die op deze manier getoond wordt wel kunnen waarderen.

De beruchte scenes waarvan iedereen weet wat ze zijn, zijn daar een goed voorbeeld van. De essentie om dit te brengen met dat het geschift is en met het idee dat dit met veel zwarte humor is gebracht ontgaat dan compleet mede door de manier waarop dit in beeld wordt gebracht. Andere scenes zijn dan weer o.k. en passen in het geschifte dat de makers en de film wil over brengen. De andere scenes gaan me dan weer veel te ver.

Boodschap ontgaat me dus wat op momenten en het is me daarbij niet duidelijk wat de makers nu willen zeggen. Dat het gebeurt weten we allemaal. Dat het walgelijk is weten we ook allemaal. Dat de situaties in de Balkan wat anders liggen hebben we ook allemaal wel eens in het nieuws gezien.

Zoals gezegd is dit een hele lastige film om te beoordelen. Ik kan er dan ook niet echt een duidelijke stem aan kwijt. Geef ik een laag cijfer om dat dit niet mijn smaak is, doe ik de film op andere vlakken te kort. Geef ik een hoog cijfer dan zou ik de reden waarom de film mij niet ligt negeren. Een middenweg is er voor mij gewoon niet. Ga ik voor de middenweg dan zou ik stemmen om het stemmen. En een herziening zit er voor mij zeker niet in. Hoe dan ook, wilde toch even wat zeggen over deze film aangezien dit wel een goede discussie film is door juist die verdeeldheid in meningen en zeker een interessante ervaring is geweest aangezien ik nog nooit zo'n verdeeldheid in mijn eigen mening heb gehad.


avatar van Warp

Warp

  • 963 berichten
  • 3051 stemmen

'De schokkendste film ooit'. Kwa beelden die je voorgeschoteld kreeg was het schokkend ja. Mentaal niet. Een film als Martyrs kwam voor mij veel harder aan.


avatar van Motato

Motato

  • 61 berichten
  • 1681 stemmen

Veel smerigheid, maar weinig dat mij echt raakte. Dat komt omdat het te afstandelijk is, waar ik overigens blij mee ben. Als film(camera, montage, acteerwerk) wel redelijk. Verhaal is, naar mijn idee, een excuus voor zo veel mogelijk vunzigheid.


avatar van Myers123

Myers123

  • 13 berichten
  • 14 stemmen

Afgezien van de paar schokkende scenes was het eigenlijk best een saaie film. Ik begrijp de negatieve reacties volledig, wat betreft de ranzige scenes, maar afgezien daarvan vond ik hem in meerdere opzichten redelijk slaapverwekkend en niet erg goed.


avatar van Flitskikker

Flitskikker

  • 484 berichten
  • 615 stemmen

Wauw.

Ik dacht dat dit een low-budget horror-gorefilm zou zijn, maar ik was heel positief verrast, hoe luguber dat ook misschien klinkt.

De eerste 30 à 45 minuten waren best rustig. Het begon bijna langdradig te worden. De humor die er tot dan toe in zat kon me wel zeker bekoren.

Maar toen... Er ging inderdaad een knop om en de film kwam in een stroomversnelling. Er gebeurden veel schokkende dingen - waarbij ik soms met mijn handen voor mijn mond "wtf" schreeuwend voor de tv zat, maar... ik... genoot ervan. Niet op "die" manier natuurlijk, maar gewoon hoe het door de film gebracht werd: de heerlijk duistere sfeer, de zwarte humor, de spanning, het acteerwerk, de kleurenfilters, de flashbacks, de fantástische rauwe/distorted elektronische soundtrack... het was gewoon perfect in balans en tilde alles naar een hoger niveau. Deze film durfde; deed wat met me, en zorgde ervoor dat ik vol ongeloof met m'n mond open op het puntje van m'n stoel bleef zitten. Zoiets schokkends, maar dan op zo'n manier dat het gewoon technisch "goed" was, had ik nog niet eerder gezien.

Het gedeelte met flashbacks en het terugkijken vond ik ook subliem gedaan. Hoe Miloš zelf in ongeloof terugkijkt naar wat er allemaal is gebeurd - geweldig. Om uiteindelijk tot een grande finale te komen. Met nog een laatste snoeiharde electrotrack toen het beeld op zwart ging; perfect.

Deze film is een kunstwerk: hoe je zúlke inhoud toch zó goed kunt brengen.

9/10


avatar van Askikker

Askikker

  • 620 berichten
  • 2655 stemmen

Ha!

Twee kikkers met dezelfde rating!

Wat ik nou weer zo ontzettend geining vind is dat iemand die een scene totaal niet snapte mij iets liet zien wat me nou net weer ontgaan was;

''tandeloze face fuck'' las ik dus ergens.... nou dat was wel iets meer dan een facefuck! Ik had niet eens gezien (te klein scherm?) dat ie tandenloos was, maar bij herhaling bekeken, en ff nagedacht is t inderdaad wel logisch dat ie tandenloos was, anders kom je niet tot zo'n resultaat.

En dan kan ik hier wel weer gaan beginnen over een ''persoonlijke'' mening (hahaha, wat een bullshit!) en over hoe ie ''cinematografisch'' (yuk, wat een term!) is, bla bla bla.

Ik vond m machtig, goor, écht goor (Martyrs? lame niet lache), en mijn niet persoonlijke mening, is dat ie cinematografisch geweldig is.

Filmtechnisch vond ik m dan minder, maar das mn persoonlijke mening.

yuk!


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2567 stemmen

Askikker schreef:

Ha!

En dan kan ik hier wel weer gaan beginnen over een ''persoonlijke'' mening (hahaha, wat een bullshit!) en over hoe ie ''cinematografisch'' (yuk, wat een term!) is, bla bla bla.


avatar van marijnz0r

marijnz0r

  • 11 berichten
  • 29 stemmen

Wat een slechte film was dit, ik begrijp niet hoe ik hem heb uitgekeken. Tijdens het kijken van Saw of The Human Centipede dacht ik dat de schrijvers en regisseurs ziek in hun hoofd waren toen ze het bedachten/maakten. Bij deze film is dat zwaar overtroffen. Het laagste cijfer dat ik kon geven was 0,5. Vanwege de soundtrack krijgt deze film een 1,0.


avatar van Zwolle84

Zwolle84

  • 8022 berichten
  • 0 stemmen

marijnz0r schreef:

Wat een slechte film was dit

Wat vind je er slecht aan dan? Extremiteit zegt toch niets over de kwaliteit?


avatar van John Milton

John Milton

  • 24229 berichten
  • 13395 stemmen

Ik twijfel of nog steeds of ik dit een keer moet zien. Aantal maten die wat horror betreft echt wel door de wol geverfd zijn, gaven aan dat ze hier toch echt naar van werden.


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

John Milton schreef:

Ik twijfel of nog steeds of ik dit een keer moet zien. Aantal maten die wat horror betreft echt wel door de wol geverfd zijn, gaven aan dat ze hier toch echt naar van werden.

De lage waardering komt door het wansmakelijke en onethische van de scènes, voor de filmische aspecten zou je het nog kunnen bekijken, maar inhoudelijk is het ziekelijke aandachttrekkerij.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24229 berichten
  • 13395 stemmen

Dat klinkt niet erg aanlokkelijk, Arno


avatar van Zwolle84

Zwolle84

  • 8022 berichten
  • 0 stemmen

Niet mee eens. Het is horror, geen romcom. Dat mag flink confronterend zijn. Na alle verhalen zag ik er enorm tegenop, maar het viel me uiteindelijk nog mee (moet je natuurlijk in het perspectief zien van dat ik al wist welke onsmakelijke dingen ik te zien zou krijgen, durfde bijna niet te kijken).

Audiovisueel vind ik het daarnaast een mooie film.


avatar van Rickyman

Rickyman

  • 1282 berichten
  • 2724 stemmen

Het is een kwalitatief ijzersterke, maar ook een gruwelijke film, aan weinig van m'n maten/bekenden kan ik deze aanraden. Dit is ook niet geschikt voor jonge en tere zieltjes, zoals de meeste reacties laat zien.

Niks aandachtrekkerij, zulke afschuwelijke misselijkmakende praktijken gebeuren ook op onze aardbol en dat mag best eens getoond worden.

Irréversible en Kill List lieten me met een naar gevoel achter en dit is nog een graadje erger. Erg shockerend, ik ben wel wat gewend, maar deze horror bleef nog een lange tijd in m'n hoofd spoken.


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Mwa... horror vind ik eigenlijk ook een groot woord voor deze film. Gore dekt beter de lading dan horror, maar ook wat dat betreft overstijgt de smerigheid het gore. Het is nergens eng, wel ranzig. Waarom zou horror "confronterend" mogen zijn en andere genres niet? Vind het ook niet confronterend, gewoon smerig. Ook een romcom kan confronterend zijn . Het is ook weer niet zo dat horror een verzamelbak is waar "alles mag". Filmaffinity (die is altijd breed qua genres) omschrijft het als: Thriller . Drama . Horror | Psychological Thriller . Gore . Erotic . Film In Film. En dan mis ik nog abuse daartussen.

Audiovisueel/filmisch e.d. is het best aardig, des te meer dat die doorgeslagen smerige sh*t niet nodig was geweest.

Rickyman schreef:
Niks aandachtrekkerij, zulke afschuwelijke misselijkmakende praktijken gebeuren ook op onze aardbol en dat mag best eens getoond worden.
Dat lijkt me sterk, schedels en net pasgeboren babies neuken gaat toch stukken verder dan alle ellende waar de mens toe in staat is. En ook dat laatste klopt niet ("dat mag best getoond worden"), er bestaan wetten die dat niet toelaten, en daar zijn hele goeie redenen voor.


avatar van Rickyman

Rickyman

  • 1282 berichten
  • 2724 stemmen

Er staat niet voor niets 18+..

Je moet of hoeft 'm niet te zien, zoals ik ook zei; niet geschikt voor ieder.


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Maar dat wil niet zeggen dat alles mag of moet kunnen


avatar van Zwolle84

Zwolle84

  • 8022 berichten
  • 0 stemmen

Ik zie niet in waarom dit geen horror zou zijn. Juist het beklemmende, naargeestige sfeertje voert de boventoon, aangesterkt door de soundtrack. Horror met een hoofdletter H, en een goede ook.


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Bij mij werkte het niet als horror, ik vond het niet beklemmend maar smerig. Maar goed, dat is wel persoonlijk. Een film als Tras el Cristal | In a Glass Cage (1987) is ook ziekelijk en sadistisch maar die vond ik wel erg beklemmend, en dat had ik bij deze film niet. Stukken enger dan deze wat dat betreft, zonder de smerigheid uit deze film. En die is ook behoorlijk weerzinwekkend, maar niet in de mate als deze. Hier had ik de indruk dat het vooral om de smerigheid te doen was.


avatar van nakada

nakada

  • 2203 berichten
  • 1679 stemmen

arno74 schreef:
Dat lijkt me sterk, schedels en net pasgeboren babies neuken gaat toch stukken verder dan alle ellende waar de mens toe in staat is.
Dat waag ik te betwijfelen. Volgens mij wordt alles wat mensen kunnen bedenken ook daadwerkelijk ergens gedaan. En misschien gaat de werkelijkheid nog veel verder dan wat je hier ziet.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24229 berichten
  • 13395 stemmen

Maybe. Maar ik snap Arno's punt wel denk ik. Bij mij is er ook een grens waar ik het niet leuk meer vind. Martyrs schurkte daar destijds behoorlijk tegenaan en dit schijnt nog een tandje verder te gaan. Als de gruwelen en Gore verder weinig nut hebben, maar ik het gevoel heb dat het ver gaan simpelweg om het ver gaan is, dan haal ik daar weinig uit.

Maar ik kan nog niet oordelen, ik 'moet' hem nog zien. Misschien komt het er nog van.


avatar van Zwolle84

Zwolle84

  • 8022 berichten
  • 0 stemmen

Als dat zo is, dan vind ik dat inderdaad ook. Maar daar vind ik hier dus geen sprake van, het draagt bij aan die spannende en beklemmende sfeer.


avatar van cucciolo

cucciolo

  • 491 berichten
  • 1100 stemmen

Daarbij verdedigen de makers de hele opzet en inhoud van de film met symbolische, politieke standpunten en statements. Of dat dan voor iedereen een reden is om met een objectieve houding zich open te stellen voor deze film is natuurlijk behoorlijk discussieerbaar.


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3489 berichten
  • 6576 stemmen

Mag mezelf een redelijk kenner noemen van het horror Genre.

En er zijn films die ik op het randje vind van wat ik personeljk vind kunnen. En dat is veel.

Cannibal hollacaust,saw, I spit on your grave.( die laatste met name een scene , de rest was uitstekende gore)

Maar dit,,,nee gewoon nee.als de makers als doel hebben een misselijkmakend schokerende film voor te dienen,die je dagen laat walgen. Dan is dat geslaagd. Maar ik zie de meerwaarde er niet van.

Het enige wat je als een bijzonder aspect kan zien is dat dit niet eerder in een film is vertoond..


avatar van Zwolle84

Zwolle84

  • 8022 berichten
  • 0 stemmen

john mcclane 2 schreef:
Als de makers als doel hebben een misselijkmakend schokerende film voor te dienen,die je dagen laat walgen. Dan is dat geslaagd.


(Ik zou die laatste zin even tussen spoilerhaakjes zetten.)

Als hun doel was dat er nog lang over nagepraat en gediscussieerd wordt, dan is het ook geslaagd. Je post is daar een voorbeeld van. Volgens mij kun je de boodschap van die betreffende scène zelfs letterlijk overnemen van wat je in de film 'ziet': fucked from the birth, oftewel: ze leiden daar een letterlijk kansloos leven en daar vragen ze aandacht voor middels extremiteit.


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3489 berichten
  • 6576 stemmen

Zwolle84 schreef:
(quote)


(Ik zou die laatste zin even tussen spoilerhaakjes zetten.)

Als hun doel was dat er nog lang over nagepraat en gediscussieerd wordt, dan is het ook geslaagd. Je post is daar een voorbeeld van. Volgens mij kun je de boodschap van die betreffende scène zelfs letterlijk overnemen van wat je in de film 'ziet': fucked from the birth, oftewel: ze leiden daar een letterlijk kansloos leven en daar vragen ze aandacht voor middels extremiteit.


dus door iets letterlijk te laten zien,de figuurlijke boodschap doorgeven?
Ja zie ik nog de meerwaarde niet van,dat kan ook op vele andere manieren,ik vraag me af of ook zin heeft,verandert er iets na zo'n scene?
Maar je punt dat het Enigszins een discussie op gang brengt klopt.
Maar ziek ( in de negatieve zin van het woord) is het wel.


avatar van Zwolle84

Zwolle84

  • 8022 berichten
  • 0 stemmen

john mcclane 2 schreef:

(quote)

dus door iets letterlijk te laten zien,de figuurlijke boodschap doorgeven?

Ja zie ik nog de meerwaarde niet van,dat kan ook op vele andere manieren,ik vraag me af of ook zin heeft,verandert er iets na zo'n scene?

Maar je punt dat het Enigszins een discussie op gang brengt klopt.

Maar ziek ( in de negatieve zin van het woord) is het wel.

Ziek is het zeker, maar ergens kan ik me wel voorstellen dat je tot zoiets overgaat als je in zo'n uitzichtsloze hel leeft. Zal wellicht ook wel een stukje wraak in zitten; je associeert met name die bewuste scène nu voorgoed met Srpski/Servië. Zal ook niet voor niets zijn dat dat prominent in de titel staat.


avatar van renzoroy

renzoroy

  • 326 berichten
  • 3158 stemmen

Heftige film maar toch vind ik hem best goed. Ik hou wel van films die je proberen te shockeren, ook al was die scene met de baby net iets te, maar goed, het blijft een film. Todorovic draagt de hele film erg goed. We zien hem langzaam steeds verder afzakken in de duistere kant van de "bondage porno" (als je het nog zo kan noemen) en wordt die gedwongen om mee te doen in bepaalde zieke dingen. Ik snap zeker dat deze film niet voor iedereen geschikt is en wil je een film over bv snuff films zien met wat minder zieke beelden kijk dan 8mm, die ook erg goed is.