Equilibrium (2002)
Genre: Sciencefiction / Thriller
Speelduur: 107 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Kurt Wimmer
Met onder meer: Christian Bale, Emily Watson en Taye Diggs
IMDb beoordeling:
7,3 (360.549)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 8 mei 2003
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Equilibrium
"In a future where freedom is outlawed, outlaws will become heroes."
In een futuristische wereld heeft een streng regime er voor gezorgd dat er geen oorlog meer is. Dit hebben ze gedaan door emoties te onderdrukken: boeken, kunst en muziek zijn streng verboden, en gevoelens zijn een misdaad waar de doodstraf op staat. John Preston is een hoge overheidsbeambte die verantwoordelijk is voor de vervolging van mensen die deze wetten overtreden. Wanneer hij zijn dosis anti-gevoelens drugs niet krijgt begint hij zich af te vragen of hij wel doet wat goed is. Dit brengt hem in een rechtstreeks conflict met zijn superieuren.
Externe links
Acteurs en actrices
John Preston
Brandt
Dupont
Robbie Preston
Errol Partridge
Mary O'Brien
Father
Lisa Preston
Preston's Wife
Seamus
Reviews & comments
_Casper_
-
- 1244 berichten
- 1692 stemmen
Film heeft wel een beetje voorspelbaar verhaal. Maar is gewoon een hele coole actie film om naar te kijken. Film vermaakt van begin tot het eind en kijkt lekker weg. Ook dankzij Bale goeie acteer werk maakt het dit een betere dan gemiddelde actie film.
kleine 3.5*! gewoon leuk om een keer te zien!
Arnoud87
-
- 156 berichten
- 144 stemmen
vrij simplistische film.
stomme ongeloofwaardige actie scenes
dit soort reacties maakt zon site nou kapot
.
ik heb een hekel aan drama.. daarom kijk ik het ook niet....
depressief thuis zitten en zo veel mogelijk films kijken is echt niet bevorderend voor u ga 5-htp slikken oid.
/
Echt een top film qua actie films ! Het is gewoon weer eens anders dan zon doorsnede actiefilm
.. net nog even op DVD gebrand wil deze film wel vaker zien en Christian Bale is gewoon top !
Archibald
-
- 95 berichten
- 804 stemmen
Een verzameling van een aantal films waaronder, de Matrix en V for Vendetta (al was Equilibrium natuurlijk eerder). Dat klinkt als een prima beginpunt, jammer dat het nooit écht wat wordt.
3.0*
JustMike
-
- 3218 berichten
- 751 stemmen
wat geef jij de matrix ? 
die heeft ook echt ongeloofwaardige actie scenes, maar het zijn beide geweldige films
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Wat een ondergewaardeerde film! Equilibrium is een van de weinige SF films van de afgelopen tien jaar die in mijn ogen het predikaat 'klassieker' verdient. Wie roept dat dit verhaal van The Matrix is gejat, heeft het simpelweg niet begrepen waar het allemaal over gaat. Vergelijk het dan 1984, of misschien Metropolis, daar kan ik nog wel inkomen. Equilibrium is een prachtige post-apocalyptische film waarin het laatste beetje moderne beschaving zichzelf beschermt tegen emoties. Het idee is dat emoties leiden tot afgunst en afgunst tot oorlog. Aangezien de mensheid kort daarvoor grotendeels is weggevaagd door een wereld(kern)oorlog, is ervoor gekozen om emoties letterlijk te verbannen. Dat levert een heel apart beeld op, wanneer je ziet dat iedereen er als robots bijlopen. Niet iedereen gaat ermee akkoord natuurlijk. Rebellen bevinden zich binnen en buiten de stadsmuren, waardoor een elite eenheid is ingesteld om het verzet neer te slaan. Daar komen dus Christian Bale en Sean Bean kijken. Bij voorbaat al een sterke cast. Dan komen daar nog Taye Diggs, Angus Macfadyen en Emily Watson (geen pure schoonheid, maar toch krijg ik geen genoeg van haar) nog bij.
De kracht zit 'm ten eerste in het sterk uitgewerkte verhaal, maar ook in de prachtige decors. De grauwe, emotieloze stad herbergt ook een zekere schoonheid. Juist doordat alles er koud en kil uitziet, wordt de schoonheid van bijvoorbeeld de muziek van Beethoven nog eens extra benadrukt. Het flesje parfum uit de film is, wanneer die onder de aandacht komt, iets wat je dan ook graag wilt ruiken. Behalve het artistieke gedeelte, bevat Equilibrium een gezonde dosis actie. Grappig dan wel weer dat ondanks de algemene doelstelling in het verhaal om oorlog en geweld te verbannen, deze film toch een erg hoge killcount heeft. Equilibrium scoort vooral op het plot, casting en het artistieke deel. Als je na het zien van deze film geen zin hebt om iets van Yeats te lezen, dan heb je het niet begrepen.
Kr!kke
-
- 5394 berichten
- 2568 stemmen
Bijzonder sterke film!
De film doet wel een beetje denken aan The Matrix, maar is tegelijkertijd toch wel helemaal anders. Om te beginnen heeft deze Equilibrium een ijzersterk verhaal, dat toch wel origineel is vind ik. Zeg nu zelf: de mens die zijn emoties moet onderdrukken, om zo oorlog te vermijden en dit door middel van een medicijn: toch wel sterk gevonden. Een mens vraagt zich soms af waar sommige schrijvers zo'n dingen vandaan halen. Bovendien wordt het verhaal ook goed verwerkt/uitgewerkt in de film. Er is namelijk veel oog voor detail in de film: de locatie (namelijk de grauwe stad en de strakke huizen) past perfect in de film. Verder zien al de mensen er zowat hetzelfde uit (zelfde kapsel, zelfde kleren), wat ook echt perfect past in deze film: het is namelijk zo dat gevoelens niet toegelaten zijn, waardoor bv. aanstootgevende kleding waarschijnlijk verboden is (dat is tenminste wat ik eruit afleid).
Her verhaal zat dus duidelijk al goed. Maar de film heeft echt nog veel meer te bieden.
Allereerst is er de cast. Al moet ik hierbij wel meteen zeggen dat de film echt wel gedragen wordt door slechts 1 man: Christian Bale. Bale acteert echt enorm sterk in deze film. Het is mooi om te zien hoe hij evolueert van een harde killer naar een echte gevoelsmens. Het lijkt me in ieder geval geen simpele rol om te spelen, maar Bale doet het lijken alsof het kinderspel is. Verder zijn er de erg leuke actiescènes. Deze zijn soms misschien een tikkeltje overdreven/over-the-top, maar dat maakte deze actiescènes net zo spectaculair. Deze scènes werden op een erg leuke manier in beeld gebracht, zodat ook dit gedeelte van de film dik in orde was.
Een (heel) klein minpuntje van de film, is de voorspelbaarheid. Er was eigenlijk geen enkel verrassend element in de film (ondanks het originele verhaal): je kon bij wijze van spreken echt alles al na een half uurtje voorspellen. Maar de positieve elementen in deze film compenseren dat echt ruimschoots.
Topfilm!
Xen0n
-
- 732 berichten
- 859 stemmen
@Kr!kke
Ik had het zelf niet beter kunnen zeggen, prachtig verwoordt!
De film is zoals gezegd voorspelbaar, toch moet ik zeggen dat de plottwist me wat onverwacht kwam. Waardoor het dus zeker een heel erg vermakelijke film geworden is! Geweldig heftige actie-scenes, helemaal over de top! 
Zhero
-
- 80 berichten
- 213 stemmen
Leuke komedie die zich afspeelt in een gevoelloze wereld waarin mensen leven die gevoelens hebben. Er wordt drugs genomen om gevoelloos te zijn, zodat er geen haat en oorlog meer is. Dit werkt geweldig, iedereen in de film is extreem gelukkig en er is oorlog tussen de overheid en het verzet van mensen die wel gevoelens hebben. Mensen die gevoel toelaten krijgen de doodstraf. Een van de overheidsdienaars in deze uiterst paradoxale film is John Preston, gespeeld door de altijd gevoelloze Christian Bale. In de loop van de film stopt hij met het nemen van de drugs en begint hij gevoelens te krijgen voor honden.
Tot zover het briljante gedeelte van de film. Helaas zijn er ook minpunten. Zo is de hoofdpersoon een soort Neo uit de Matrix die de mogelijkheid heeft om honderden vijanden af te maken door de tijd stil te laten staan. Helaas geeft de regisseur geen verklaring voor de bovennatuurlijke krachten en vergeet hij eigenlijk dat The Matrix zich afspeelt in een geprogrammeerde wereld waarin alles mogelijk is en dat Equilibrium zich gewoon afspeelt in de echte wereld. Het had misschien leuk geweest als de film zichzelf niet zo serieus nam en diepzinnig probeerde over te komen.
De film was eigenlijk al gedoemd te mislukken nadat ze het plot hadden bedacht. Een gevoelloze wereld is volgens mij niet eens denkbaar, in ieder geval is de film er compleet in gefaald in het op een realistische manier weergeven ervan.
Pluspunten? De hilarische eindscene waarin John Preston zijn superpowers transfereert naar het verzet, die vervolgens het Star Wars achtige leger van de overheid afmaken zonder ook maar enige kleerscheuren. Ook was het goed dat de film inzag dat we al wisten wie er ging winnen op het eind toen John met Brandt ging vechten en de vechtscene maar 1 seconde liet duren.
White Trash
-
- 332 berichten
- 239 stemmen
Hij heeft geen boven natuurlijke krachten maar beheerst een nieuwe vecht techniek. Wordt heel duidelijk verteld in de film.
Zhero
-
- 80 berichten
- 213 stemmen
En met die vecht techniek kan je dus de tijd stil laten staan en met de zwaartekracht spelen.
Leuk hoor als je Matrix achtige moves in je film wilt stoppen, en ook dikke respect dat je op het idee komt om er een hippe vechtkunst aan te koppelen. Maar vergeet niet dat The Matrix er een verklaring voor heeft en deze film dus niet.
missl
-
- 3866 berichten
- 5799 stemmen
Verstand op nul en kijken maar. Verhaal slaat nergens op maar het is wel spannend in beeld gebracht. Ook zit er wel een goede snelheid in de film.
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Verstand op nul? Het is geen disneyfilmpje. Equilibrium is een film waar je juist wel de aandacht bij moet houden. Dan zie je ook dat de actie ontstaat uit een nieuwe gevechtstechniek. Één waarmee je met het minimale aan beweging en tijd toch de meeste schade aanricht. Ik snap niet waarom het steeds met The Matrix vergeleken wordt. Het heeft er gewoon zo weinig van weg. Bovendien mag The Matrix nog niets eens in de schaduw van Equilibrium staan.
Zhero
-
- 80 berichten
- 213 stemmen
Qua verhaal lijkt het niet op de Matrix nee, qua setting en gevechten lijkt het dus echt wel op elkaar. Open je ogen, geef John Preston een bril en het is Neo. De hoes alleen al is bijna een kopie.
Equilibrium is een film waar je juist wel de aandacht bij moet houden. Dan zie je ook dat de actie ontstaat uit een nieuwe gevechtstechniek. Één waarmee je met het minimale aan beweging en tijd toch de meeste schade aanricht.
Sorry hoor, maar wat een gelul.
missl
-
- 3866 berichten
- 5799 stemmen
Een film waarbij je aandacht moet houden? Ik weet niet wat Disney hiermee te maken heeft maar dit is zeker geen film waarbij je een beetje op moet letten. Alles word letterlijk voorgekauwd.
Maar goed, smaken verschillen.
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Qua verhaal lijkt het niet op de Matrix nee, qua setting en gevechten lijkt het dus echt wel op elkaar. Open je ogen, geef John Preston een bril en het is Neo. De hoes alleen al is bijna een kopie.
Sorry hoor, maar wat een gelul.
En maar roepen dat je niks aan losse kreten hebt.
jumpstylemovie
-
- 6225 berichten
- 1221 stemmen
Super film die inderdaad redelijk wat weg heeft van The Matrix. Op mijn DVD cover stond zelfs: Forget The Matrix, this movie will blow you away. Dat is misschien iets teveel van het goede maar het was zeker wel een boeiende film. Bale doet het erg goed en op sommige momenten was het best spannend. Ik vond hem uitstekend.
Rmie
-
- 528 berichten
- 965 stemmen
Gewoon een shooter met een flinterdun voorspelbaar verhaal, vol met gaten.
Het gegeven is wel aardig een samenleving zonder gevoelens, een totalitaire sameleving.
Mannen in het zwart hebben we na de Mattrix toch wel gehad toch?
Heb je zin in een simpele actiefilm, verstand op nul, zonder poespas, dan kan dit je ding zijn.
FMHZ
-
- 192 berichten
- 409 stemmen
Een prima actie film. Maar daar houdt het wat mij betreft ook wel op. Bij het idee van een wereld zonder emotie vroeg ik me al af hoe ze in hemels naam zoiets neer willen zetten. Dat kan haast niet. Het werd naar mijn idee niet echt goed uitgewerkt. Verder ook veel verhaal onderdelen die niet goed uitgewerkt werden Dat zoontje die blijkbaar al jaren zonder dat medicijn leefde, zijn vrouw waarom die dat niet gebruikte etc etc. Daar kwam je niets over te weten verder. Jammer
Dus wat S.F. actie film betreft: geslaagd, helaas het achterliggende verhaal blijft wat achter. De vergelijking met de matrix die ik hier constant lees ging voor mij dus ook niet echt op. Ja, qua vechten misschien, en de hoes. Ik vond dat laatste gevecht, met de 'baas' zeg maar er wel erg vet uitzien.
3 sterren omdat het me zeker wel vermaakt heeft. Mijn verwachtingen lagen misschien ook iets te hoog dankzij de score hier en op imdb.
christian
-
- 518 berichten
- 1546 stemmen
Ik snap niet waarom het steeds met The Matrix vergeleken wordt. Het heeft er gewoon zo weinig van weg. Bovendien mag The Matrix nog niets eens in de schaduw van Equilibrium staan.
Blijkbaar snap jij er niet veel van, want als zij dit al op de voorkant van de hoes van Equilibrium zetten: "Forget The Matrix, this movie will blow you away." dan wek je al heel erg de suggestie dat je poogt om een betere kopie te maken dan het origineel. Ik heb net de film bekeken en het mag niet eens de voeten kussen van The Matrix. Veel dingen zijn gewoon gejat van The Matrix: zoals de lange donkere jassen, de onderwereld, De leider van het verzet, het creëren van 2 werelden en ik kan nog wel even door gaan.
Ik wist dat het een rip-off zou zijn, maar heb de film wel een eerlijke kans gegeven. De film heeft het op alle fronten niet waargemaakt. Alles is al zo een beetje gezegd wat het eraan mankeert. De scriptschrijvers hebben gewoon gefaald om iets geniaals op papier te schrijven, waar het de Wachowski brothers wel gelukt is.
Het terug krijgen van gevoelens, had op een veel sterkere manier weergegeven kunnen worden. Dat was maar matig uitgewerkt waardoor je het verschil nauwelijks opmerkt.
De actiescenens waren aardig, maar meer ook niet. Het verbaasde me nog dat ze geen gebruik maakte van bullettime. Als je dan toch een soort van remake aan het maken bent, kan dat er ook nog wel bij.
Van special fx is weinig gebruik gemaakt, waarschijnlijk hadden ze daar het geld niet voor.
Het eindgevecht was eerder hilarisch dan mooi. die armgevechten met de eindbaas zag er gewoon niet uit, erg matig uitgewerkt.. Het einde was ook zo maar plotseling beeindigd. Soort van open einde, waar de opstandelingen het gevecht aangaan tegen het regime. Ze hadden er beter een gesloten einde van kunnen maken, want dit was alles behalve bevredigend. Jammer..
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Ach ja, de jassen worden weer van stal gehaald. Het enige waar ik geen goed weerwoord voor heb, al heb ik meerdere keren (zonder resultaat) zitten denken over hoe andere kostuums in futuristische films kan gebruiken zonder eruit te zien als een idioot. Lange jassen lenen zich er gewoon te goed voor.
Het verzet uit Equilibrium is niet te vergelijken met die van The Matrix. Ze strijden voor totaal verschillende belangen in een totaal andere situatie. Bovendien ligt in deze film niet eens de focus op het verzet. Ze zitten ondergronds, zeker. Maar begrijp je behalve de letterlijke betekenis ook de figuurlijke. Die is hier vooral van toepassing. En dat een verzetsleger een leider heeft, lijkt me doodnormaal. zullen we dan ook maar zeggen dat het ook gejat is van The Terminator? Beetje flauw, nietwaar?
En creeëren van twee werelden... Binnen en buiten de stad bedoel je. Ik heb geen flauw idee waar je het over hebt.
Oja, en spoilers zouden leuk zijn voor degenen die deze film nog willen zien.
joe black
-
- 364 berichten
- 1462 stemmen
Ik lees net de samenvatting. Is dit geen schandelijke rip-off van Aldous Huxleys Brave New World?
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Zoals altijd een excellente Christian Bale die dit solide, sombere, spannende, hypermoderne, emotionele verhaal over corruptie, vol met prachtig in scène gezette Matrix-effecten, draagt. De donkere, grauwe beelden ondersteunen de treurigheid in deze mysterieuze actiefilm en de muziek sluit naadloos aan.
EliasZ
-
- 187 berichten
- 0 stemmen
Goede film van begin tot eind!
- Interessant en origineel verhaal, leuk uitgewerkt.
- Cast was ok. Eigenlijk vond ik alleen Christian eruit springen
- Spannend en boeiend om te volgen al hoewel je er vrij snel achter komt waar de film heen
wilt en hoe het afloopt
- Soms beetje TE onrealistisch en de wraakactie ging ook veel te makkelijk
- Tempo zat er goed in, visueel ook mooi allemaal.
Al met al vrij goede film die geen moment verveelt. Echter mist de film toch te veel om een topfilm te zijn. 3.5 STERREN *
bozzy
-
- 2161 berichten
- 670 stemmen
Waanzinnig goede film met een zeer goede rol van Bale.
kijkt lekker vlot weg.
Bekijk ook

The Butterfly Effect
Sciencefiction / Thriller, 2004
2.407 reacties

Lucky Number Slevin
Misdaad / Thriller, 2006
874 reacties

The Boondock Saints
Actie / Misdaad, 1999
1.457 reacties

Sibiriada
Drama, 1979
34 reacties

Die Brücke
Drama / Oorlog, 1959
199 reacties

The World's Fastest Indian
Biografie / Roadmovie, 2005
311 reacties
Gerelateerde tags
vechtsportenweerstandfascismeanti herototalitarian regimedestroyphasing dystopiebook burning outlawurban settinggovernment agent
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









