• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.031 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.057 acteurs
  • 198.998 gebruikers
  • 9.371.613 stemmen
Avatar
 
banner banner

Heartbreak Ridge (1986)

Oorlog / Drama | 130 minuten
3,21 457 stemmen

Genre: Oorlog / Drama

Speelduur: 130 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Clint Eastwood

Met onder meer: Clint Eastwood, Marsha Mason en Everett McGill

IMDb beoordeling: 6,8 (51.755)

Gesproken taal: Spaans en Engels

Releasedatum: 12 februari 1987

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Heartbreak Ridge

"...the scars run deep."

Sergeant Tom Highway is zijn hele leven bij de marine geweest. Hij diende in Korea en Vietnam en werd daarvoor hoog onderscheiden. Tegenwoordig houdt hij zich bezig met waar hij het beste in is: het trainen en opleiden van jongeren. In zijn nadagen komt Tom oude vrienden en relaties tegen, maar loopt tevens tegen nieuwe problemen aan. Tom probeert grip te krijgen op het persoonlijk falen in zijn huwelijk en doet zijn best om zijn relatie met zijn ex-vrouw Aggie weer nieuw leven in te blazen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Gunnery Sgt. Tom 'Gunny' Highway

Major Malcolm A. Powers

Staff Sergeant Webster

Corporal 'Stitch' Jones

Little Mary Jackson

Roy Jennings

Lieutenant M.R. Ring

Sergeant Major Choozoo

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8540 stemmen

Viel tegen zeg, leuk maar soms erg cliché en flauw. De invasie van Grenada was een aanfluiting, de amerikanen hadden het stukken lastiger dan in de vijf minuten die ze er in de film voor nodig hadden.

2,75*


avatar van speedy23

speedy23

  • 18945 berichten
  • 14043 stemmen

Op het eerste gezicht een bewieroking van de patriottische waarden. In werkelijkheid wordt een genuanceerder beeld geschetst, waarin Hollywood-legende Clint Eastwood met sarcastische humor de mythe van de viriele en sentimentele soldaat ontkracht. Ongetwijfeld de minst geslaagde film van Eastwood als regisseur, maar dan toch een mooie mislukking.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12268 berichten
  • 5513 stemmen

Ja wat moet ik hierover vertellen ? Beetje standaard allemaal.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7275 stemmen

Nogal clichématig aktiefilmpje met Eastwood als drillsergeant. De cast is ietwat onevenwichtig maar met name Eastwood maakt de film behoorlijk vermakelijk. Redelijk.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13162 berichten
  • 11074 stemmen

Tegenvallende film waarin een ouwe rot in het leger een nieuwe lichting soldaten moet trainen. Een wel erg standaard verhaaltje vol met cliches. Ook nogal voorspelbaar en de lengte speelt de film ook parten. Wel weet Clint Eastwood weer een erg vermakelijke rol neer te zetten, die hem ook op het lijf is geschreven.


avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

Vermakelijke film, maar zeker geen hoogvlieger in dit genre. Ik vind vooral de mariniers 1 voor 1 zeer zwak acteren. Daar ergerde ik me zelfs aan. De trainingsmethode van Highway zijn wel leuk om te volgen, maar daar houdt het wat mij betreft ook wel mee op. Het komt allemaal wat amateuristisch en nep op mij over. Geen enkel moment had ik het idee dat ik naar een echt(e) trainingsbasis of oorlogsfront zat te kijken. De humor is ook niet voldoende aanwezig. Dit moet dan weer van de nukkige Eastwood komen. Hij maakt er onnodig een ruim 2 uur durende marathon van. Hadden heel wat scenes uitgesneden kunnen worden. Veel herhaling van zetten.

Prima om 1 keer gezien te hebben, maar echt heel lang zal HB niet blijven hangen.


avatar van Piratje

Piratje

  • 414 berichten
  • 421 stemmen

Een typisch oorlogsverhaal.

Maar dat tikkeltje Eastwood-humor steekt er een kopje bovenuit.

Meegenieten en schieten. Ook al mocht deze lange film wel iets korter.

Zeker voor een film die zijn zilveren jubileum mag vieren en stamt uit de vaste filmlengtes van anderhalf uur.

Toch de moeite. Vandaar die 4plus.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9958 berichten
  • 4648 stemmen

I'll tell you what's black and bleeding if it don't shut it's face

Veel leuke one-liners vanaf het begin al; en je ruikt het : dit wordt de stoere Eastwood met de vuile taal zoals we hem kennen. Een rol als taaie militair staat hem namelijk op het lijf geschreven. Deze wat vreemde film, die ergens tussen komedie en militair drama ligt, neemt zich nooit te ernstig en kent de nodige lichtvoetige momenten. Het dril-gedeelte vond ik zelf het beste aan de film. Gelukkig gaat ook het relatiedrama achter Highway niet overmatig domineren.

Er wordt meer ingegaan op het gebrek aan respect van de jonge generatie tegenover de ervaren veteranen en de moeilijkheden van toegewijde militairen om na hun carrière op een andere manier invulling te geven aan hun leven.


avatar van John Barry

John Barry

  • 3410 berichten
  • 638 stemmen

Heartbreak Ridge vindt ik een redelijke film.

Deze film gaat vooral over een wat oude ervaren marinier Highway die een stel jongeren gaat trainen. Die jongeren zijn in eerste instantie niet echt gemotiveerd en moeten niks hebben van Highway. Maar Highway laat niet met zich sollen ! Erg vermakelijk om te zien hoe Highway die jongeren aanpakt. Ook erg vermakelijk zijn de strubbelingen van Highway met die majoor.

Clint Eastwood acteert heel erg goed in deze film en hij zet weer eens een cool personage neer. Ook de rest van de cast acteert goed.

Wat minder vindt ik het gedoe met Highway en zijn ex vrouw. Ik vindt dit verhaaltje een beetje het tempo uit de film halen.

In het laatste stuk van de film komen we echt in een oorlog situatie terecht en we zien dat Highway succesvol de jongeren tot vechtersbazen heeft opgeleid. Ik moet eerlijk zeggen dat ik de film al beetje langdradig vond en dit laatste stukje oorlog voeren was misschien toch teveel van het goede. En de gevechten werden door Highway en zijn mannen wel heel snel gewonnen. Een beetje ongeloofwaardig. Tja. Van mij had het laatste stuk van de film er wel uitgelaten mogen worden.


Al met al is dit wat mij betreft wel een redelijk goede film om eens te kijken. Vooral de goede rol van Eastwood maakt deze film de moeite waard. Toch wel een beetje jammer van het laatste stuk van de film, maar toch is deze film wat mij betreft wel een aanrader.

3,5 ster voor deze film


avatar van blurp194

blurp194

  • 5492 berichten
  • 4192 stemmen

Soldatenfeelgoodfilm.

Er zijn nogal wat films die precies hetzelfde scenario aflopen - beetje drillen, beetje ruziemaken, beetje oorlog. Deze is nogal simplistisch, er gebeurt maar weinig en er zit ook weinig speciaals in de standaardformule meegemengd. Zoals bijvoorbeeld Top Gun vliegtuigen heeft, en Starship Troopers leuk in de ruimte speelt. Niets van dat soort fratsen in deze film.

Maar daartegenover staat natuurlijk dat deze film Clint heeft. Is ook weer zo wat. Oh en Mario Van Peebles natuurlijk, maar ik ben eerlijk gezegd even vergeten waar die indertijd bekend van was. Doet er ook niet zoveel toe. Clint is behoorlijk op dreef in zijn gewone rol, en zet een redelijk geloofwaardige drill sergeant neer. Dat is hem ook wel toevertrouwd, je zou gaan denken dat die rol niet ver van hem af staat.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12839 stemmen

Eastwood verheerlijkt zichzelf maar weer eens.

Hij is niet altijd even vervelend, maar op z'n slecht is Eastwood onuitstaanbaar. En dat is het geval hier. Via wat "stoere" monoloogjes hoopt hij over te komen als een volwaardig Amerikaanse badass, maar hij is één van de meest zielige personages die ik in lange tijd gezien heb. En dan maakt het feit dat Eastwood ook zelf regisseur was het er allemaal niet beter op.

Verder een redelijk typisch oorlogsfilmpje, met de stoere ouwe kerel die wat jong grut eens een lesje zal leren. Ze zien hem als oude knar maar krijgen respect voor hem naarmate hun training vordert. Geen plot om lang bij stil te staan, vraag is dan ook waarom het meer dan 2 uur in beslag neemt.

Ik heb sowieso al niet zoveel met het oorlogsgenre, deze film voegt er verder weinig tot niks aan toe en Eastwood is gewoon onuitstaanbaar. Buiten één enkele uitschieter blijft ik Eastwood een erg beperkt en matig regisseur vinden.

1.0*


avatar van baspls

baspls

  • 4118 berichten
  • 1673 stemmen

"You're gonna pay full price rummy. I don't believe in no serviceman's discounts."

- "Too bad, your old lady does."

Sergeant Tom Highway is een harde veteraan die bijna aan pensioen toe is. Als hij terugkeert naar de kazerne ontmoet hij oude bekenden en probeert hij de relatie met zijn ex-vrouw Aggie weer op te pakken. Tegelijkertijd probeert hij het zooitje rekruten dat aan hem is toegewezen klaar te stomen voor een eventuele oorlog en dan is er ook nog de trotse Major die hem in alles tegenwerkt.

Clint Eastwood vind ik een fantastisch acteur en ook een zeker niet onverdienstelijk regisseur. Net als in Gran Torino uit hij zijn kritiek op de huidige generaties in een Drama-film over een oude veteraan met een flinke dosis humor en stoerheid. Je kunt zeggen wat je wilt, maar Eastwood blijft voor mij een stoere persoonlijkheid. Hier levert hij de ene naar de andere oneliner perfect af, de een nog hilarischer dan de andere. Everett McGill (Twin Peaks, Dune) speelde ook prima als de Major die alles volgens het boekje doet.

Heer bijzonder wordt Heartbreak Ridge nergens en het verhaaltje van de rekruten die worden klaargestoomd kennen we ook al een tijdje. De drama is opzich wel redelijk, maar waar de film het vooral van moet hebben is Clint met zijn geweldige humor. Later zou Clint in Gran Torino met nagenoeg hetzelfde personage een iets betere film maken. Hoe dan ook een erg vermakelijke film


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3907 berichten
  • 2921 stemmen

Maar even meegepikt omdat het zo uitkwam en halverwege ontstond het vermoeden al maar pas bij enkele scènes van het militaire ingrijpen wist ik zeker dat dit toch al eens voorbij gekomen was in een ver verleden. Is het veel...? Nee. Vermaakt het...? Amper.

Clint Eastwood's eigen natte droom lees ik hier boven ergens. Heartbrake Ridge handhaaft binnen een bepaalde stroming zo jaren '80. Een grote naam voor de cast, een bonte verzameling als opvulling, een beetje heldenverering, een beetje oorlog maar vooral veel flauwe humor. Het is een beetje het formaat van de jaren '80 film die veilig overal tussen in blijft en Eastwood's schreef het zelf niet. Je vraagt je haast af wie wel en waarom want het kan haast niet dommer met het ronduit vreselijke karakter Stitch Jones of de nog dwazere bende van ellende die Highway in het gareel moet krijgen. Het zogenaamde ongedisciplineerd gedrag moet kennelijk grappig zijn, maar ik vind het nergens leuk en ronduit stupide hoe de mannen vooral niets willen en dwarsliggen, heb je daarom voor het leger getekend...?

Het gebruikelijke beeld van de de trainingen, de dwarse sergeant die doorzet en het uiteraard met zijn superieure aan de stok heeft/krijgt, de troep mannen die hij uiteindelijk voor zich wint, de relationele besognes...we hebben het allemaal al eens gezien. Imposant fysiek heeft Eastwood nog voor zijn 55 jaar, en ach zijn gebruikelijke gegrom en gemopper is wel aardig. McGill zoals gewoonlijk een vervelend iemand is wel aardig, de speelduur weer een minpuntje. En zo is deze Heartbreak Ridge een film die snel vergeten zal worden en een film die ik met de grootst mogelijke moeiteloos een voldoende geef.