• 15.869 nieuwsartikelen
  • 178.589 films
  • 12.250 series
  • 34.039 seizoenen
  • 648.346 acteurs
  • 199.164 gebruikers
  • 9.382.110 stemmen
Avatar
 
banner banner

Machete (2010)

Actie / Misdaad | 105 minuten
3,32 2.882 stemmen

Genre: Actie / Misdaad

Speelduur: 105 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Robert Rodriguez en Ethan Maniquis

Met onder meer: Danny Trejo, Jessica Alba en Robert De Niro

IMDb beoordeling: 6,6 (209.159)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 9 september 2010

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Machete

"He was given an offer he couldn't refuse..."

Machete (Danny Trejo) is een voormalig lid van de Mexicaanse Federale Politie die tegenwoordig leeggeklopt door de drugsbaas Torrez (Steven Seagal) over de straten van Texas zwerft. Schoorvoetend neemt hij een aanbod aan van spindoctor Benz (Jeff Fahey) om de corrupte senator McLaughlin (Robert De Niro) om te leggen. Bedrogen en met de kansen tegen hem gekeerd vlucht hij. Machete weet contact te leggen met Luz (Michelle Rodriguez), die als het hoofd van 'het Netwerk' veel connecties en wapens heeft. Daarnaast krijgt hij ook hulp van Padre (Cheech Marin), zijn 'heilige' broer. Ondertussen wordt hij achtervolgd door Sartana (Jessica Alba), een sexy ICE-agent die Machete als een kans ziet om hogerop te komen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Sartana Rivera

Senator John McLaughlin

Rogelio Torrez

Padre Cortez

April Booth

Von Jackson

Von's Henchman

Michael Booth

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van catdog

catdog

  • 1417 berichten
  • 2027 stemmen

Wel raar dat mensen het slechte acteerwerk aankaartten. Iedereen doet netjes wat hij moet doen en als dat dan niet voldoende is: zeker Jeff Fahey en Michelle Rodriguez kunnen niet op hun acteerwerk afgebrand worden. Hun deden het uitstekend!


avatar van yeyo

yeyo

  • 6353 berichten
  • 4620 stemmen

Tonypulp schreef:

Ik dacht al dat hij me bekend voor kwam! Geniaal

Een 'gorehound' als jij moet de legendarische Tom Savini nochtans wel van wat meer kennen hoor!


avatar van willemse81

willemse81

  • 79 berichten
  • 128 stemmen

Reinbo schreef:

Had je dan werkelijk geen idee waar je naar ging kijken toen je aan Machete begon? Al die zaken waar je overklaagt zijn essentiele elementen van het exploitation genre. Snap best dat het niet je ding kan zijn, maar waarom ga je hier dan in godsnaam heen?

Waar zou ik vandaan moeten halen dat dit een film uit het "exploitation genre" is? Ik zoek op MovieMeter naar een leuke film, ik zie een actie/misdaad film met bekende namen zoals Danny Trejo (niet bepaald m'n favoriete acteur, maar speelt meestal een overtuigende bad guy), Michelle Rodriguez en Jessica Alba nodigen ook uit om te kijken. Als ik hem dan zo enorm tegen vind vallen, plaats ik een bericht en een stem omdat dit mijn mening is. En hey, misschien bespaar ik iemand die met dezelfde gedachte als ik aan deze film wil beginnen een avondje irritatie...


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Ik snap willemse ook wel. Zonder enige bekendheid van het exploitation genre weet je toch ook niet wat je moet verwachten, en kan dan best begrijpen dat je dit niks vindt. Bovendien is dit gewoon een ode natuurlijk, een echte exploitation is het ook helemaal niet.


avatar van Goldenskull

Goldenskull

  • 24398 berichten
  • 3094 stemmen

Afgelopen donderdag gezien.

Heerlijk stukje over-de-top vermaak. Machete is eigenlijk constant flauw (die babes, De Niro ), maar dat slaat geen moment om in ergernis, gewoon pure grappigheid. Alleen die opkomst van Steven Seagal al, geniaal. Ik heb echt een hekel aan de beste man, maar dit was hilarisch. Ik zou het bijna Seagal in een soort JCVD-rol noemen, maar misschien dat hij dat zelf wel niet zo ziet.

De cast is eigenlijk sowieso al geniaal. Wie had het voor mogelijk gehouden dat een cast met Lindsay Lohan, Jessica Alba, Trejo, Seagal en De Niro überhaupt in één film zou kunnen matchen?

Er zitten een paar matige subplotjes (is ook lastig met zóveel 'coole' randpersonages) in, maar verveelt heb ik me absoluut niet. Lachwekkende pulp met leuke kills en veel fout gedoe.

Na Planet Terror en deze is Rodriguez bij mij toch wat in aanzien gestegen. Daarvoor enkel (zware) onvoldoendes bij hem staan. Machete slaagt met verve waar Expendables keihard faalt.

Dikke 4*


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Expendables slaagt ook met vlag en wimpel maar in een totaal ander genre, eentje waar jij gewoon niets mee hebt.


avatar van Goldenskull

Goldenskull

  • 24398 berichten
  • 3094 stemmen

Je hebt wel gelijk, maar toch vind ik het uitgangspunt wel vergelijkbaar. Overigens heb ik niks tegen '80's actie, heb er alleen nog niet veel gezien.


avatar van dennislaport

dennislaport

  • 290 berichten
  • 1177 stemmen

heerlijk verstand op nul film actie film

dikke 4.0


avatar van dimi303

dimi303

  • 3421 berichten
  • 3699 stemmen

Hoe is het mogelijk dat deze film overal te zien is maar niet in in België en dan spreken ze nog dat er teveel gedownload wordt.


avatar van Bindanoe S.

Bindanoe S.

  • 4 berichten
  • 0 stemmen

jeroentjuhhhhh schreef:
Back the fuck up and watch

Ik heb niet vaak dat ik even niet weet hoe ik moet beginnen met m'n mening, Machete is absoluut zo'n geval. Het enige wat ik als eerste met zekerheid kan zeggen is dat Rodriguez het snapt .

Laat ik maar even beginnen met het ophemelen van de cast. Trejo draagt de rol als een beest, een rol die hem echt op het lijf is geschreven..100% onvervangbaar! Seagal is en blijft een grote held van mij, hoewel z'n rol relatief klein is weet hij er álles uit te slepen en bezorgde hij mij verschillende malen kippenvel wanneer hij weer als een baas z'n zinnetje opleest en geen expressie toont. Zijn dood is natuurlijk fucking briljant .

Voeg daar nog eens een bloedmooie Alba bij (woorden schieten tekort ) en een opvallende (schitterende) Michelle in een zoals altijd stoere rol. + Lohan als non... hmm alleen hiervoor verdient de film al mijn eeuwige respect. Qua verhaal voldoet het volledig, geen continue actie blijkt nodig om mij toch met volle teugen te doen genieten.

Rodriguez weet de actie als geen ander te doseren en je zult dus nooit te lang dorst hebben, bloeddorstig bedoel ik natuurlijk. Altijd een schepje erbovenop en afsluiten met een gigantische scene waarin álles terugkomt. De hele opzet van vreemde figuren in een gigantisch gevecht deden me vrijwel meteen aan een high budget Troma scene denken, ge-wel-dig .

Eigenlijk heb ik het dan nog niet eens gehad over de wijze waarop Machete zelf te werk gaat. Het is de combinatie van 't gereedschap en de kop van Trejo, die als een maniak een goed stel badguys verminkt, die het zo briljant maakt. Ik kon wel springen in m'n stoel van enthousiasme als er weer een flink aantal bebloede lichamen de grond opzochten.

Geen positief woord is teveel voor Machete, wat mij betreft is dit op 't zelfde niveau als FDTD te plaatsen en daarmee evenaart hij z'n eigen meesterwerk en één van mijn favoriete films. Rodriguez...je bent een held


Er komen twee verschillende zwarte S-klasses (W221 en de W116) voor wanneer Fahey Trejo ophaalt, Alba herkent het gewicht niet van haar wapen om te oordelen of deze nog geladen of leeg is! Rodriguez is de oprichterster van de 'Netwerk' en laat de deur van haar kantoor wagenwijd open staan voor de bewapende Immigratie 'Special' agent Alba?!

Heb de film hierna afgezet, wanneer deze niet logisch in elkaar zit trekt het me niet meer, bewonderingswaardig dat er stemmen van 5 volledig zijn op de film! Doet afvragen of we het over de zelfde film hebben?!


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Vreselijke fouten inderdaad... Damn.


avatar van Lexcoaster

Lexcoaster

  • 1268 berichten
  • 1222 stemmen

Wie logica zoekt in films, moet geen pretentieloze actiefilm kijken.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Verrek, ik ga 'm ook maar een 0,5 geven. Echt schandalig dat soort fouten. Zeker in een exploitatiefilm moet alles kloppen.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Bindanoe S. schreef:

Heb de film hierna afgezet, wanneer deze niet logisch in elkaar zit trekt het me niet meer, bewonderingswaardig dat er stemmen van 5 volledig zijn op de film! Doet afvragen of we het over de zelfde film hebben?!

Misschien hebben zij de film in de bios gezien en 'm wel uitgekeken....


avatar van Bindanoe S.

Bindanoe S.

  • 4 berichten
  • 0 stemmen

Lexcoaster schreef:

Wie logica zoekt in films, moet geen pretentieloze actiefilm kijken.

Wellicht! Een film met een (B?) grote sterrencast hoeft per definitie niet te betekenen dat deze een 'Blockbuster' is, geloof dat de

The Expendables hier een voorbeeld is, waar begin tot eind wel alles logisch in elkaar zat!

Ik verwacht wel dat een film volledig klopt met al zn scenes!!


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

The Expendables zat niet logischer in elkaar als Machete...

The Expendables had eigenlijk geen verhaal, waar het bij Machete het wel heeft.


avatar van Bindanoe S.

Bindanoe S.

  • 4 berichten
  • 0 stemmen

The Oceanic Six schreef:

The Expendables zat niet logischer in elkaar als Machete...

The Expendables had eigenlijk geen verhaal, waar het bij Machete het wel heeft.

even los van de verhaallijn, ik doel voornamelijk op de inhoud van de scenes! Dat is bepalend of de film enigzins geloofwaardig overkomt of niet..


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Bindanoe S. schreef:

(quote)

Wellicht! Een film met een (B?) grote sterrencast hoeft per definitie niet te betekenen dat deze een 'Blockbuster' is, geloof dat de

The Expendables hier een voorbeeld is, waar begin tot eind wel alles logisch in elkaar zat!

Ik verwacht wel dat een film volledig klopt met al zn scenes!!

Da's rot voor je. Er is geen enkele film zonder contunuiteitsfouten. Daarbij moet je dan ook het fantasy, SF en een grootdeel van alle komedies maar links laten liggen...

Veder vallen de punten die je aanhaalt onder het hoofdstuk: 'mierenneuken voor gevorderden'.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Bindanoe S. schreef:

(quote)

even los van de verhaallijn, ik doel voornamelijk op de inhoud van de scenes! Dat is bepalend of de film enigzins geloofwaardig overkomt of niet..

En je vond de inhoud van de scenes bij The Expendables geloofwaardig?

De film is echt heerlijk, maar het woordje geloofwaardigheid kent de film niet.


avatar van Bindanoe S.

Bindanoe S.

  • 4 berichten
  • 0 stemmen

Da's rot voor je. Er is geen enkele film zonder contunuiteitsfouten. Daarbij moet je dan ook het fantasy, SF en een grootdeel van alle komedies maar links laten liggen...

Niet helemaal mee eens, en ja komedies laat ik altijd links liggen!

Veder vallen de punten die je aanhaalt onder het hoofdstuk: 'mierenneuken voor gevorderden'. [/quote]

Hoe kortzichtig een ander toch kan wezen, geweldig!


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

En jij bent niet kortzichtig? Je keurt de film volledig af op 2 á 3 minuscule ''foutjes''


avatar van Guinness

Guinness

  • 179 berichten
  • 351 stemmen

Tonypulp schreef:

En jij bent niet kortzichtig? Je keurt de film volledig af op 2 á 3 minuscule ''foutjes''

Dan kun je op vrijwel elke film 0,5 ster gaan stemmen.

Zeker een aktiefilm als deze (en The Expendables die hier veel wordt aangehaald) zijn totaal niet geloofwaardig.

Maar welke aktiefilm is dat tegenwoordig wel?

Ik heb in ieder geval genoten van deze film!


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Bindanoe S. schreef:

Hoe kortzichtig een ander toch kan wezen, geweldig!

Wie is hier nu kortzichtig? Jij zet 'm voortijdig uit.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Best cool, maar ik had op een iets serieuzere toon gehoopt. Nu is Machete meer een parodie op de exploitationfilm geworden ipv een update van klassieke exploitationcinema. Ik vind dat ergens jammer. Ook heeft Rodriguez weer te veel personages in zijn film gestopt (Once upon a Time in Mexico?) en die bijrolletjes verliezen dan aan kracht (oa Lohan). Verder leuke acteurs, leuk geweld en af en toe best geinige humor. Krappe 3,5*


avatar van Ninto

Ninto

  • 728 berichten
  • 1142 stemmen

Vette film met een apart, maar mooi, stijltje. Acteerwerk is net als bij Crank overdreven. Hierdoor kan het af en toe wat raar overkomen.


avatar van paul83

paul83

  • 1361 berichten
  • 1571 stemmen

Overigens een dikke klassieke one-liner van Seagal natuurlijk zoals hierboven al werd beschreven; Back the fuck up and watch

Shea Whigham verdient overigens ook wel een beetje credit want die zet een vetter personage neer dan bijvoorbeeld Johnson.


avatar van Bottleneck

Bottleneck

  • 8233 berichten
  • 2117 stemmen

Machetieee... Trejo met z'n spijkerharde kop. Heerlijk hoe ie alleen al kijkt naar messen en het huis- tuin- en keukengereedschap, laat staan ermee omgaat.

Eigenlijk doet ie precies wat ik ervan verwacht had. Gave rol ook van Seagal, en De Niro kan maar beter alleen nog komische rollen spelen met die geweldig zelfbewuste gezichtsuitdrukkingen.

Er zijn lekker veel foute digitale bloedspateffecten en die oude look over de film is niet téveel maar net genoeg. Geinig zijn ook die ouderwetse truukjes zoals inzoomen op April, dat nonnenpak, nog verder inzoomen op April etc.

In het laatste halfuur maakt Rodriguez net als in Planet Terror weer dezelfde fout door teveel personages tegelijkertijd even stoer te willen laten zijn. Hm die bumpende auto's ook bwehhh... (moderne Mad Max?) niet leuk.

Die vrouwen zijn wel lekker natuurlijk - Machete en die dames met een prachtig kabbelende waterval op de achtergrond - maar op het eind is het te veel (wannabe) coolness. Dan had ik liever Machete, Von en Torrez nog wat langer aan het werk gezien.

Jammer want de rest vond ik goed te pruimen. Het verhaaltje over illegalen, politiek en drugshandel paste er ook wel goed bij met een knipoog naar de conservatieven. Twijfel nog een beetje tussen 3,5 en 4* vanwege het matige einde.. Toch maar dat laatste vanwege de brute-messen-actie en de heerlijke ziekenhuisscene, alle credits dus voor Trejo.


avatar van Drrrrkkk

Drrrrkkk

  • 82 berichten
  • 77 stemmen

Erg gehypete film... over de top tieten-schieten onzinwerk. Wat is Johnson oud geworden zeg! Superheld De Niro was altijd al oud. Alba is in shape, mmmm... Next!


avatar van jorriroosen

jorriroosen

  • 206 berichten
  • 717 stemmen

Wat een film, ik heb genoten, alles wat ik had verwacht en meer. Helemaal kapot gelachen.


avatar van zorro

zorro

  • 105 berichten
  • 105 stemmen

Machete Viel mij een Beetje Tegen beetje Overdreven Acties

Danny Trejo blijft voor mij een B Acteur Neem aan dat dit zijn laatste hoofdrol Was