• 15.775 nieuwsartikelen
  • 178.124 films
  • 12.218 series
  • 33.989 seizoenen
  • 647.156 acteurs
  • 199.035 gebruikers
  • 9.373.452 stemmen
Avatar
 
banner banner

DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp (1990)

Familie / Avontuur | 74 minuten
3,07 430 stemmen

Genre: Familie / Avontuur

Speelduur: 74 minuten

Alternatieve titel: DuckTales: Het Geheim van de Wonderlamp

Oorsprong: Verenigde Staten / Frankrijk

Geregisseerd door: Gaëtan Brizzi, Paul Brizzi en Bob Hathcock

Met onder meer: Alan Young, Russi Taylor en Christopher Lloyd

IMDb beoordeling: 6,8 (30.177)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 29 maart 1991

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp

Dagobert Duck arriveert samen met zijn domme piloot Turbo McKwek en zijn neefjes Kwik, Kwek en Kwak in Egypte waar hij de verloren schat van Collie Baba vindt. Dagobert weet echter niet dat een magische lamp deel uit maakt van de schat. Terwijl de drie neefjes plezier maken met de geest uit de lamp hebben ze geen idee dat ze achtervolgd worden door de tovenaar Murlock.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

عم دهب (صوت)

هندباد مكوك (صوت)

كركور / فرفور / زرزور / روبي (صوت)

دبلان (صوت)

الساحر مرزوق (صوت)

مدام حفيظة (صوت)

صادق أفندي (صوت)

بهيجة هانم (صوت)

جيني الجني (صوت)

أصوات اضافية (صوت)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Geniale Nederlandse nasynchonisatie had DuckTales altijd vroeger Deze film nog in de bioscoopgezien, echt jeugdsentiment...

Er ging trouwens een wereld voor me open toen ik de Engelstalige namen van de personages op imdb zag . Weet iemand nog wat de precieze NL-titel hiervan was?


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Ducktales - De Film waarschijnlijk. Op video.nl zit de titel namelijk in de database, maar verdere info ontbreekt.


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

hmn dan laat ik het wel zo


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Scrooge McDuck = Dagobert Duck

Huey, Dewey and Louie = Kwik, Kwek en Kwak

Launchpad McQuack = Turbo McKwek

jaja ik was destijds net zo clueless als de kids die nu "Hermelien" en "Zwijnstijn" roepen


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

In 1990 was jij toch al 12 ofzo?


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

ik werd eind van 1990 elf jaar, was tien toen ik deze zag

was ook niet het meest kinderachtige deze serie... redelijk "avontuurlijk" enzo, op iets oudere kinderen gericht volgens mij


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Klopt wel denk ik ja. Ik vond 't ook een leuke serie. Met een meesterlijk Sacco van der Made als Dagobert Duck! Ere wie ere toekomt.


avatar van GerwinF

GerwinF

  • 1643 berichten
  • 0 stemmen

Klopt wel denk ik ja. Ik vond 't ook een leuke serie. Met een meesterlijk Sacco van der Made als Dagobert Duck! Ere wie ere toekomt.

Ook Turbo McKwek na z'n landing was lachen. "Landingsgestel uit!".


avatar van Queto Yurlunyur

Queto Yurlunyur

  • 4775 berichten
  • 3110 stemmen

Weet iemand nog wat de precieze NL-titel hiervan was?

Op internet zijn verschillende bronnen te vinden die refereren aan "Ducktales: Het Geheim van de Wonderlamp" of "Ducktales, de Film: Het Geheim van de Wonderlamp" (bv. hier)

Het enige plaatje met een Nederlandse titel wat ik vond is echter deze, die helaas nogal aan de kleine kant is, maar voor wie goed kijkt valt de tekst "Ducktales de film" en daaronder "Het Geheim van de Wonderlamp" te onderscheiden. Wel is duidelijk dat het om dezelfde film gaat als op dit Engelstalige plaatje, dat zonder twijfel een plaatje van deze film is.


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

bedankt, dat was 'm inderdaad, ik weet het weer


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10035 stemmen

Geniale Nederlandse nasynchonisatie had DuckTales altijd vroeger Deze film nog in de bioscoopgezien, echt jeugdsentiment...

ik heb ook erg goeie herrineringen aan deze film. de nederlandse nagesychoniseerde versie is erg goed. zo en zo doen ze dat goed in nederland, in vergelijking met bv onze oosterburen.


avatar van narva77

narva77 (crew films)

  • 12726 berichten
  • 6540 stemmen

Vroeger wel aardig, vandaar 2,5*.


avatar van empirekees

empirekees

  • 1597 berichten
  • 2401 stemmen

Geweldige tekenfilm, met een leuk verhaal, en sacko van de der made als Dagobert geniaal.

4*


avatar van ThaMovieVoter

ThaMovieVoter

  • 3637 berichten
  • 2242 stemmen

Het is echt puur toeval dat ik deze tekenfilm tegen kom.

Was het al helemaal vergeten, ik zag deze tekenfilm jaren geleden voor het laatst toen ik nog een kind was.

Ik keek altijd naar Ducktales, de leukste tekenfilmreeks ooit, en vooral deze (teken)film vond ik heel leuk om te zien, toen was het nog spannend

Toch heeft dit hele mooie herinneringen achter gelaten, dus geef ik met plezier 4 sterren, kan ik deze zwaar (ondergewaardeerde) film weer iets naar boven krikken.

Idd, het toppunt van jeugdsentiment bij mij, net zoals de Waterschapsheuvel, boes, dommel etc


avatar van ThaMovieVoter

ThaMovieVoter

  • 3637 berichten
  • 2242 stemmen

Jordy schreef:

Er ging trouwens een wereld voor me open toen ik de Engelstalige namen van de personages op imdb zag .

Haha, dat had ik nou ook!!!

Echt heel apart, kan er maar niet aan wennen, die Nederlandse namen zitten er zo ingewerkt, kan er gewoon niet meer uit, zeker niet als je van kleuter af aan tot je 18e de Donald Duck leest


avatar van morpheus

morpheus

  • 1034 berichten
  • 675 stemmen

Vroeger vond ik ducktales geweldig, heb deze film ook gezien maar herinner me er weinig van. Is dat een goed teken?


avatar van judepu

judepu

  • 24 berichten
  • 21 stemmen

ThaMovieVoter schreef:

(quote)

Haha, dat had ik nou ook!!!

Echt heel apart, kan er maar niet aan wennen, die Nederlandse namen zitten er zo ingewerkt, kan er gewoon niet meer uit, zeker niet als je van kleuter af aan tot je 18e de Donald Duck leest

ik lees de donald duck nog steeds en dat blijf ik nog heel lang doen:D vond deze film trouwens helemaal geweldig vroeger.


avatar van KW2

KW2

  • 157 berichten
  • 772 stemmen

Leukste Quote uit de film:

Scrooge: Are you saying you never took flying lessons?

Launchpad: Well, i took a crash course.


avatar van Uncle_Junior

Uncle_Junior

  • 202 berichten
  • 241 stemmen

Sacco van der Made was de one and only Dagobert! Zonde dat hij overleden is.

Is er overigens een fatsoenlijke DVD-versie van deze film?


avatar van Angrod_Pallanén

Angrod_Pallanén

  • 6687 berichten
  • 1042 stemmen

Je bedoelt buiten de huidige? Nee.


avatar van Pieter Montana

Pieter Montana

  • 6678 berichten
  • 2286 stemmen

Erg leuke serie en ook een vermakelijke film.

3*


avatar van Angrod_Pallanén

Angrod_Pallanén

  • 6687 berichten
  • 1042 stemmen

Ik heb de DVD gekocht, vond het wel een leuke film, helaas nog niet af gezien. Dat mensen nog Aladdin wouden zien na deze film..


avatar van Lagomorph

Lagomorph

  • 3 berichten
  • 2 stemmen

Heel vette film van een nog vettere serie...

Fantastische nederlandse nasynchronisatie met een van mijn grootste idolen Sacco van der Made in de hoofdrol.

(tja, mijn idolen zijn allemaal nederlandse mannen van boven de 60, zoals Arnold Gelderman, Coen Flink, Frits Lambrechts etc.)

Helaas mochten de rollen van de neefjes niet meer vervuld worden door Bob van der Houven...

Ik hoop dat op een dag de serie Ducktales nog op dvd komt, dan ga ik deze zeker aanschaffen!


avatar van Uncle_Junior

Uncle_Junior

  • 202 berichten
  • 241 stemmen

3 sterren. heerlijk wat een jeugdsentiment. En die stem van Sacco van der Made blijft inderdaad hilarisch!

Alleen jammer dat de film zo kort duurt.


avatar van jester

jester

  • 806 berichten
  • 1245 stemmen

Mijn kinderen van 2 en 5 mogen deze DVD nog altijd graag zien. Haalt het niet bij de meeste Disney-films, maar nog altijd de moeite waard.


avatar van us_raider

us_raider

  • 2034 berichten
  • 0 stemmen

Heb 'm hier in het Duits op video. "DuckTales der Film, Jäger der verlorenen Lampe met Tick, Trick & Track als Kwik, Kwek & Kwak.

Weet nog dat ik dit een enorm leuke film vond, leuk avontuur in de piramide en de belevenissen in het huis van Dagobert zijn ook geweldig.

4*


avatar van daanos;

daanos;

  • 213 berichten
  • 632 stemmen

dit is echt zeker wel een jeugd film, heerlijk

in die tijd : 5 sterren, geweldig

nu... 3 sterren


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14516 berichten
  • 4514 stemmen

Ik geef de film nog 3,5*, alhoewel hij minder is, maar het jeugdsentiment blijft. De keren dat ik deze zag genoot ik toch altijd. Maar Duck blijft geweldig, al zit donald zelf dan nooit bij ducktales. (heeft iemand trouwens enig idee waarom?)


avatar van daanos;

daanos;

  • 213 berichten
  • 632 stemmen

mjk87 schreef:

Al zit donald zelf dan nooit bij ducktales. (heeft iemand trouwens enig idee waarom?)

dat vraag ik me echt al 18 jaar lang af... t is en blijft een raadsel


avatar van Theatertje

Theatertje

  • 1235 berichten
  • 1143 stemmen

Wat een film (negatief bedoeld)!

Nu moet je weten dat ik dol op deze film was toen ik 4 jaar was. Het vergrootte mijn fantasie, en ik heb getreurd toen mijn video gestolen werd.

Maar onlangs zag ik de film opnieuw, en wat een boeltje is het wel niet geworden!! Ik kan er haast niets positiefs over zeggen, behalve dan dat het kleine kinderen veel fantasie geeft.

2 sterren.