Genre: Actie / Oorlog
Speelduur: 96 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Lance Hool
Met onder meer: Chuck Norris, Soon-Tek Oh en Steven Williams
IMDb beoordeling:
5,3 (10.196)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 27 juni 1985
On Demand:
Bekijk via Prime Video
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Missing in Action 2: The Beginning
"Chuck Norris is back! A one-man time bomb set to explode!"
Tijdens een helikoptermissie in Noord-Vietnam, worden kolonel James Braddock en zijn mannen gevangengenomen en weggevoerd. Ze worden naar het krijgsgevangenenkamp gevoerd waar kolonel Yin met ijzeren hand regeert. Yin negeert de conventie van Genève en aarzelt niet om zijn gevangenen te vernederen en te martelen. Ook Braddock wordt gemarteld om hem te dwingen bekentenissen af te leggen en te tekenen.
Externe links
Acteurs en actrices
Colonel James Braddock
Colonel Yin
Captain David Nester
Captain Ho
Mazilli
Opelka
Frankie
Dou Chou
Soldier
Video's en trailers
Reviews & comments
Goodfella
-
- 5091 berichten
- 4875 stemmen
Een echte mannenfilm, volgens IMDb:
Males 297 votes (4.0)
Females 13 votes (3.7)

Captain Pervert
-
- 4645 berichten
- 2100 stemmen
Best een aardige film. Ster van de show is de badguy, Soon-Tek Oh, een typische 80's Chinees die ook heel vaak voorkwam in series uit die tijd.
Lennert
-
- 2412 berichten
- 1400 stemmen
Waarschijnlijk begrijpt niemand waarom, maar ik vond dit weldegelijk een gave film. Het eindgevecht mag wel in het rijtje met Chuck Norris klassiekers geplaatst worden
fiets
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
Weet iemand waar ik die film ken kopen?? Keek deze film vroeger altijd vind hem echt kick
Ravenstein
-
- 1524 berichten
- 518 stemmen
Deze heb ik vroeger meer dan eens bekeken (was als tiener een Norris-fan).
MIA 2 is heel wat grimmiger van toon dan het eerste deel.
Diesel
-
- 9411 berichten
- 0 stemmen
Het bewijs dat zowel 'regisseur' Lance Hool als 'acteur' Chuck Norris debiel zijn. MIA 2 is 100% pruttelend stront die arguably de slechtste one-liners bevat uit de jaren tachtig. 0,5*
Waku
-
- 5457 berichten
- 6492 stemmen
Persoonlijk vond ik deze Missing in Action 2 nog iets beter als de eerste. Het toont het verhaal over de verschrikkingen in een vietnamees gevangenkamp.
De film kent een behoorlijk aantal harde scenes(denk aan de rat in de zak) en houdt de spanning goed vast. Er is actie en een Norris waardig eindgevecht.
De film moet het niet hebben van een ijzersterk verhaal of van de dialoog. Het is actie wat de klok slaat.
4*
Theunissen
-
- 12271 berichten
- 5514 stemmen
Jammer dat deze film nooit genomineerd is voor een oscar. Chuck Norris had deze zeker verdiend voor een puike en relastische rol van major Braddock. De film is zeer geloofwaardig en realistisch en had best echt gebeurt kunnen zijn.
Bovenstaande is natuurlijk allemaal sarcastisch bedoeld.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Wat een prut. Deel 1 was nog een beetje te genieten, maar dit...
Wederom een Rambo kloon maar dan zoveel slechter en ook met die loser van een Norris in de hoofdrol weer.
1*
Theunissen
-
- 12271 berichten
- 5514 stemmen
Het wordt tijd dat deze weer eens te zien is op tv.
Ja maar dan wel pas om 4 uur s'nachts 
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Goedkoper uitziend dan het eerste deel maar ook deze fout en 80's genoeg voor een voldoende. Echter blijft Norris de charme missen van zijn genregenoten.
3*
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7279 stemmen
Dit tweede deel is zomogelijk nog idioter dan het eerste. Waar Norris nog enigszins op zijn plek leek bij andere draken uit de jaren 80 en 70, lijkt hij hier nog net niet geheel miscast. Wederom slechte aktie, tegenvallende acteerprestaties en een flinterdun en goedkoop gebracht verhaaltje. Cannon vaarde er wel bij, maar de bezoekers minder. Slecht.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Ik vond dit juist een veel beter vervolg, lekker fout en duister. En een paar goede killings zo weet ik mij te herinneren.
plorp
-
- 112 berichten
- 0 stemmen
Ja inderdaad een topvervolg maar wel minder.
3,5*
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8555 stemmen
Duidelijk waarom Cannon besloot het tweede deel eerst uit te brengen, Zito's film is een pak beter dan deze. De film ziet er vooral een stuk goedkoper uit, maar ook het verhaaltje van het tweede deel is wat interessanter.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Grappig nooit geweten dat, dat zo was. Persoonlijk vond ik dit deel beter.
Apster
-
- 1461 berichten
- 6920 stemmen
Ik vond die Norris altijd als een opa vechten, die benen kwamen nooit hoger dan een halve meter.
stephan73
-
- 6269 berichten
- 14444 stemmen
Tweede herziening van een Chuck Norris film in korte tijd en wederom een erg fijne film.
De film volgt het standaard verhaal van een groep Amerikaanse soldaten die nog steeds vast zitten in de Vietnamese jungle. De personages zijn behoorlijk cliché en het duurt lang voordat de echte actie begint. Maar dat maakt niet uit, omdat dit gewoon een heerlijke foute '80 sfeer heeft en in Chuck Norris gewoon een goede actieheld.
3,5*
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Met afstand het beste deel, heb 'm voor 4 euro besteld bij Play. 
Lennert
-
- 2412 berichten
- 1400 stemmen
Ah, de filmreeks waardoor ik overtuigd raakte van het feit dat Chuck Norris verantwoordelijk is voor het duurste computereffect in de filmgeschiedenis (de CGI die hem overtuigend lieten verliezen van Bruce Lee in Way Of The Dragon), heeft nog niet veel van zijn kracht verloren. Goed, de enige kracht die de reeks ooit heeft gehad is de aanwezigheid van zijne Chuckheid zelf, want de supporting cast is met uitzondering van Soon-Tek Oh verbazingwekkend zwak, evenals de soundtrack en de dialogen.
Dat Chuck zelf een van de beste acteurs van de film is zal voor een hoop mensen niet veel zeggen, maar ik was verbaasd over de hoeveelheid emoties die Braddock kent. Niet alleen maar met een ijzeren gezicht rondlopen, nee, er kon zelfs nog een traantje vanaf. Met het script leek het er zelfs op alsof men een serieuze Vietnamfilm van probeerde te maken, zou dat echt de bedoeling zijn geweest?
Helaas zijn de actiescenes in veel gevallen zeer matig (soldaat a schiet, soldaat b valt in het volgende shot zonder gat of bloed) met uitzondering van het fantastische eindgevecht waar Chuck Oh met het grootste gemak een afstraffing geeft met een fantastische combinatie van trappen, klemmen en stoten. Zeker niet de beste van de reeks en eigenlijk een gruwelijk slechte film, maar podverdomme, het is Chuck Norris!
yeyo
-
- 6351 berichten
- 4615 stemmen
Voor zij die Rambo II al een overdreven voorstelling van Vietnamese krijgsgevangenenkampen vonden, moeten zeker Missing in Action 2 'ns bekijken. Een lekker fout 80's actiefilmpje uit de Cannon stal, blakend van het pattriotisme. Op cheesy heroïsche deuntjes zien we hoe onze 'helden' het slachtoffer worden van de sadistische kolonel Yin, heerlijk neergezet door Soon-Tek Oh. Chuck Norris ontpopt zich natuurlijk tot de stoïcijnse bad ass van het kamp. Hij is zo stoer dat hij enkel een Amerikaanse vlag nodig heeft om het hels verblijf te doorstaan. Het is echter nogal wachten voor de eerste actiescènes, die pas tegen het einde van de film komen en bijzonder low budget ogen. Natuurlijk valt er ook wel te genieten van de vele stoere one-liners en enkele vermakelijke scènes, zoals wanneer Norris een levende rat doodbijt.
Eentonig, maar zeer entertainend.
Nomak
-
- 11634 berichten
- 0 stemmen
Chuck Norris is back! A one-man time bomb set to explode!
Deze prequel is net als Missing in Action gewoon een goede film. Het begin is stijlvol gemaakt als de soldaten één voor één uit de helicopter springen en het beeld telkens op pauze wordt gezet waarna we dan de namen en de stempel Missing in Action te zien krijgen. Daarna bevinden Braddock en zijn mannen zich in een afgelegen krijgsgevangenenkamp. We zien hier wat voor een hel kolonel James Braddock moest doorstaan in Vietnam. Zoals yeyo hierboven al zei heeft hij genoeg aan een Amerikaanse vlag om zijn hels verblijf te overleven, en tussendoor bijt hij ook nog eens een levende rat aan flarden alsof het niets is. Met mannen als James Braddock kan je naar de oorlog gaan, hij is dan ook een voorbeeld waar de andere Amerikaanse krijgsgevangenen zich aan optrekken.
Chuck Norris doet dus wat hij moet doen en acteert gewoon goed zoals het hoort. De bad guy is de wrede kolonel Yin, een door en door slechte en dictatoriale man. Chuck Norris is echter zo een stoere bikkel dat hij zelfs van de sadistische Yin niet onder de indruk raakt. Mooi dat er op het einde niet zomaar geschoten wordt, maar dat Braddock & Yin het op een eerlijke manier gaan uitvechten. Extra leuk is het dan dat Braddock vervolgens Yin's beste oneliner tegen hem gebruikt. "You lose!"
GuyB
-
- 1299 berichten
- 0 stemmen
Besteld via Free Record Shop, zeer benieuwd. Alvast een prachtige poster!
DragQueen
-
- 3224 berichten
- 4069 stemmen
Toch een aardig vervolg, wat de nodige actie bezit. het verhaal is weer simpel, en Norris mag zich uitleven. prima gevechten verder. vroeger heel vaak gezien, maar blijft toch vermakelijk. ook al doet het geheel wat goedkoop aan. 2,5 ster.
Pre- en sequels

Braddock: Missing in Action III
1988
60 reacties

Missing in Action
1984
114 reacties
Het laatste nieuws

Netflix voegt in maart 'The Invisible Man' toe: waar kijk je de horrorfilm nu?

WOII-klassieker 'A Bridge Too Far' over slag bij Arnhem zondag op televisie

Netflix haalt binnenkort 'The Matrix'-reeks uit het aanbod

Fan van 'The Wrecking Crew'? Met deze films weet jij ook wel raad
Bekijk ook

Thirty Seconds over Tokyo
Oorlog / Drama, 1944
18 reacties

Dark Blue
Misdaad / Drama, 2002
56 reacties

Nighthawks
Thriller / Actie, 1981
104 reacties

Ladyhawke
Fantasy / Avontuur, 1985
92 reacties

Bloodsport
Actie / Drama, 1988
368 reacties

Kickboxer
Actie / Thriller, 1989
275 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






