

The Believer (2001)
Genre: Drama
Speelduur: 98 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Henry Bean
Met onder meer: Ryan Gosling, Summer Phoenix en Billy Zane
IMDb beoordeling:
7,1 (40.452)
Gesproken taal: Engels, Hebreeuws en Hongaars
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Believer
"He's a jew. He’s a Neo-Nazi. With one true enemy… Himself!"
De joodse Danny Balint, een voormalig student aan de Hebreeuwse school, heeft zijn oude religieuze ideeën totaal afgezworen en enkel nog plannen, om met een bende skinheads zoveel mogelijk joden te vermoorden. Aangetrokken tot de samenkomsten van een doorgewinterde fascist, raakt hij betrokken bij de oprichting van een fascistische partij met een menselijk gezicht.
Externe links
Acteurs en actrices
Danny Balint
Carla Moebius
Lina Moebius
Curtis Zampf
Billings
Guy Danielsen
Drake
Miriam
Kyle
Danny's Father
Video's en trailers
Reviews & comments

witboek
-
- 905 berichten
- 1117 stemmen
Zelf vond ik het een leuk verhaal.
Waarom zou een Jood geen Nazi kunnen zijn en dan weer terugkeren naar zijn roots?

some_solucti
-
- 110 berichten
- 279 stemmen
Tsja, het voelde als een experiment van een filmstudent. Dat heeft zijn positieve kanten en zijn negatieve kanten, maar overall vind ik het best geslaagd. Dit is natuurlijk vooral te merken aan de subject matter, die interessant is en vooral niet gecensureerd. De film voelde dan ook totaal niet Hollywood aan in mijn ogen.
Het camerawerk was niet perse slecht, maar wel erg voor de hand liggend. Ook vond ik de symboliek soms was overdreven, zo met de camera van onderen met flink wat tegenlicht. Dit had allemaal wel wat subtieler gekund wat mij betreft. Hetzelfde geldt voor de muziek; leuk om wat jammerende vrouwen op de achtergrond te gooien, maar het was allemaal zo duidelijk. Zo was de muziek meer een "he, dit moet je voelen!" dan een verleningen van de emotie. Om dan af te sluiten met mijn laatste negatieve punt, het acteerwerk was niet altijd even overtuigend en soms had ik het idee dat de acteurs het zware materiaal niet echt aan konden.
Mr. Gosling is dan het eerste grote pluspunt aan de film. Hij zet een hele sterke en overtuigde rol neer en zelfs bij zijn zware monologen blijft hij makkelijk overeind. Het verhaal en dan vooral het script is een ander groot pluspunt vond ik, intelligent maar toch ook niet te overduidelijk. Het was een mooi gevonden gegeven wat ondanks de minpunten toch de hele speelduur bleef boeien. Er worden interessante vragen gesteld, goede punten gemaakt maar toch had ik niet het gevoel dat er tegen mij gepreekt werd.
Zeer matige film. Een jood die nazi is en 100 procent voor zijn zaak staat en dan zo weer switch. Allemaal erg ongeloofwaardig. Ook de redenen tot beide bekeringen zijn erg dun. Nee jammer.
Hij geeft toch die speech dat hij het idee heeft dat Joden erop uit zijn om gehaat te worden? Dat is dus precies wat hij doet. Vond dat het binnen het verhaal prima neergezet werd, had niet het idee dat ik naar iets ongeloofwaardigs zat te kijken.

gondwana
-
- 1212 berichten
- 1464 stemmen
iets te prekerig toch?
met helft van dialoog was film al veel beter geweest...

gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Een op feiten gebaseerd, fascinerend, provocerend en interessant verhaal, deze wrede, door vrees en ontzag bezielende film, die ja na afloop met meer vragen dan antwoorden achterlaat. Ik vond het eerste deel beter dan de laaste twintig minuten. De regisseur stelt levensbeschouwelijke vragen over goed en kwaad, liefde en haat, semitisme en antisemitisme aan de orde. Het vlijmscherpe, adembenemende en bewogen script geeft te weinig inzicht in de zichzelf verfoeiende hoofdpersoon: "waarom is hij zo kwaad?" Zoekt de regisseur naar begrip? In dit eerlijke, krachtige en moeilijk om naar te kijken drama is de cast ijzersterk en levert Ryan Gosling een topprestatie.

Casus Belli
-
- 57 berichten
- 1294 stemmen
Deed hij dat wel? Me dunkt van niet...
Erg sterke film naar mijn mening. Gosling laat hier al zien wat voor geweldig acteur hij is door de film de hele tijd te dragen en hem geen moment saai te laten worden. Veel dialogen, oké, maar allemaal wel terecht en geen "vulsel".

Askikker
-
- 620 berichten
- 2525 stemmen
Mooi psychologisch drama, al vond ik het laatste half uur wat minder.
Ryan Gosling acteert erg goed, al kan ik hem als ''stoere kerel'' nooit serieus nemen, waar hij zelf in deze film geweld gebruikt vind ik hem dan ook genadeloos door de mand vallen.
Goeie dialogen in deze film, en als je vind dat deze film te veel dialogen heeft en te weinig actie kun je hem natuurlijk nooit goed vinden, want dit is echt geen actiefilm.

Dennissssss
-
- 393 berichten
- 2367 stemmen
Ik heb er echt helemaal niks van begrepen. Wat was de boodschap van deze film? Wat bedoelde ze er mee? Geen idee...

chevy93
-
- 12664 berichten
- 1220 stemmen
Aardig, maar duurt toch echt veel te lang. Het is in feite een weinig onderscheidende film waarin een adolescent moet kiezen tussen geloof, eigen principes en de drukkende omgeving.
Leuk om Ryan Gosling in een vroegere rol te zien en hij doet het meer dan uitstekend, maar tegelijkertijd heeft deze film nog altijd de uitstraling van een goedkope arthousefilm die je hooguit bij de Free Record Shop mee zou nemen, omdat hij in de aanbiedingenbak lag.

missl
-
- 3868 berichten
- 5292 stemmen
Haatdragend, provocerend, eng, vol geweld gaat Gosling door het leven, wat ik vooral eng vond aan deze film was hoe ver iemand kan gaan in zijn haat.

Filmkriebel
-
- 8745 berichten
- 4031 stemmen
Moreel en confronterend drama over een jood die een rabiate neo-nazi en antesemiet is geworden. The Believer lijkt vooral uit te halen naar het volgzaam slikken van de godsdienstleer, zonder de betekenis van de religie kritisch te benaderen. Geloven omdat het zo geschreven staat. Daniel is aldus een hatelijk product waaraan zijn eigen religie aan de basis van ligt, al is hij geloviger dan hij zelf wil toegeven. Bewijs daarvan is zijn weerstand tegen zijn neonazi vriendjes wanneer ze een synagoge vandaliseren. Ook de omgekeerde beweging zie je bij zijn vriendin Carla, die op het eind van de film plots een houvast lijkt gevonden te hebben in het joodse geloof . Het is een film die niet zomaar zwart-wit is en mensen toont die worstelen met hun geloof, onwetendheid en identiteit, maar daarom niet fundamenteel goed of slecht zijn. Een goede denkfilm met enkele hard aanvoelende scènes en een sterke rol van Gosling.

Fisico (moderator films)
-
- 7545 berichten
- 4377 stemmen
Een film met een jonge Ryan Gosling die wel wat gelijkenissen heeft met één van de eerste films van Russell Crowe Romper Stomper (Film, 1992) en het meer bekende American History X (Film, 1998). Handelend binnen een extremistische racistisch milieu waarbij geweld niet geschuwd wordt.
Het niveau van American History X wordt niet gehaald, hoewel ook hier de dialogen, of zeg maar monologen, van het hoofdpersonage erg gevat en giftig zijn. Ik vond die jeugdscène overigens wel een boeiend gegeven waarbij de kleine Danny een heel andere invulling geeft over het verhaal van Abraham die zijn zoon moest offeren aan God. En ik vond die kritische redenering hoegenaamd niet slecht.
Toch vond ik geen echte verklaring voor zijn rabiate haat. Atheïstisch was hij niet, want de Joodse rituelen en gebruiken bleven heilig voor hem. Hij trok echter de conclusie dat Joden gehaat moésten worden, dat het een deel van hun bestaan was doorheen de geschiedenis.
Erg sterke Gosling hier die moeiteloos stand houdt in zijn rol. Het laatste half uur vond ik iets minder, maar zeker een film om gezien te moeten hebben.
Het laatste nieuws

Geboortedag (1976) Chadwick Boseman: Hier zijn tien best beoordeelde films

Sciencefiction-actiefilm 'Lucy' met Scarlett Johansson en Morgan Freeman vanavond op televisie

'Anubis'-actrice Loek Beernink (37) duikt na zeven jaar ineens weer op: 'Jarenlang gestalkt'

Bloedstollende misdaadthriller 'Wind River' verdwijnt zeer binnenkort van Netflix
Bekijk ook

Samsara
Romantiek / Drama, 2001
26 reacties

The Greatest Game Ever Played
Drama, 2005
45 reacties

George Harrison: Living in the Material World
Documentaire / Biografie, 2011
38 reacties

The Road to Guantanamo
Drama / Documentaire, 2006
154 reacties

Jin Ling Shi San Chai
Drama, 2011
84 reacties

Talaye Sorkh
Drama, 2003
18 reacties
Gerelateerde tags
new york citybomskinheadjewrytweede wereldoorlogvandalismjewish lifejood / joodssynagogue psychopaatanti-semitismonafhankelijke filmjudaismverslaggeverbomb plantinghatredself-loathing nazismenazi fiction violence
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.