Genre: Horror / Avontuur
Speelduur: 94 minuten
Alternatieve titel: The Descent 2
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Jon Harris
Met onder meer: Shauna Macdonald en Gavan O'Herlihy
IMDb beoordeling:
5,7 (55.227)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Descent: Part 2
"Fear runs deeper"
Sarah (Shauna Macdonald) weet te ontsnappen uit de verschrikkelijke grot waar de gebeurtenissen uit het eerste deel plaatsvonden. Een toevallige passant voert haar voor verzorging naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis. Een lokaal reddingsteam brengt haar terug naar het grottenstelsel waar ze uit wist te ontsnappen in de hoop om met haar hulp een paar overlevenden te vinden. Eenmaal aangekomen worden ze geconfronteerd met dezelfde nachtmerrie als voorheen.
Externe links
Acteurs en actrices
Sarah Carter
Juno Kaplan
Vaines
Greg
Cath
Rebecca Vernet
Dan
Ellen Rios
Ed Oswald
Susanne Small
Video's en trailers
Reviews & comments
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Jep daarom was ik wel benieuwd wat je van deze vindt, maar oke 
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Op een aantal hele foute keuzes van de regisseur is dit zeker wel een goed vervolg geworden ja.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Er zitten idd wat onzinnigheden in, maar dat mocht de pret niet drukken.
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Inderdaad. The Descent 2 biedt de horrorfan wat hij verlangt.
ajckiller
-
- 34 berichten
- 40 stemmen
Het is meestal zo met die trilogies dat de eerste de beste is, de tweede slechtste en de derde zit er tussenin. De enige uitzondering is bij de Bourne trilogie.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Wat een onzin...
Alien, Indiana Jones, Rambo, Terminator.... Allemaal deel 2 beter dan 3. En ik denk dat ik er zo nog wel 5 kan verzinnen....
Edit:
Re-Animator
Halloween
Romero's Zombie Triologie
Godfather
LotR (Al vind de meerderheid deel 3 het best, onbegrijpelijk...)
The Omen
Hannibal Lector reeks
The Matrix
Texas Chainsaw Massacre
Back to the Future
Star Wars (1e reeks)

Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Persoonlijk vind ik Halloween 3 ook beter, maar ik beperkte me tot wat de massa vindt. Anders had ik ook Die Hard nog wel genoemd.
Ik denk overigens dat ik er nog wel 10 kan verzinnen. Over het algemeen wordt het er enkel slechter op. Een paar uitzonderingen daargelaten.
DonOswaldo
-
- 6430 berichten
- 1931 stemmen
Nog even op korte termijn herzien, blijft een degelijk vervolg. 4* blijven staan.
vicestar
-
- 40 berichten
- 43 stemmen
Ik vond dit vervolg niet zo goed als deel 1. De gore was wel meer aanwezig in deel 1 maar had niet het beklemmende gevoel meer van deel 1.
Was ook allemaal wat voorspelbaarder.
Politieagent die zijn pistool meeneemt terwijl het wordt afgeraden. Dan weet je gewoon dat hij gaat schieten.
En sommige trucjes werden herhaald.
Het filmen met nightvision in de grot.
Ik vond alleen het einde verrassend. En daardoor ben ik wel benieuwd naar deel 3. Maar denk dat deel 3 er niet beter op wordt.
surgeon8
-
- 20 berichten
- 337 stemmen
Ik vond sommige delen totaal niet kloppen, ook het acteerwerk was wat matig in vergelijking met deel 1.
xangadix
-
- 1618 berichten
- 4501 stemmen
Indiana Jones (...) deel 2 beter dan 3.
Dat vind ik dus écht niet!!
l-d
-
- 276 berichten
- 641 stemmen
Goed vervolg! Vond hem erg spannend en kreeg het spaans benauwd van al die nauwe gangen.
Wat me wel stoorde was dat alles zo licht was in die grotten..Als je wel eens zonder licht in een diepe grot geweest bent, dan weet je dat je geen hand voor ogen ziet en niet meer weet wat boven en onder is..Ik snap wel dat ze dat nodig hebben om te kunnen filmen...maar ik vond het realistischer hoe het eruit zag door die handycam die ze mee hadden...erg nep vond ik hoe die vent aan het einde die agente als een pop van 10 kilo meesleepte..
Maar goed ondanks dat, erg geslaagd!
Colombo
-
- 234 berichten
- 537 stemmen
Minder dan deel 1.. net zoals de meeste films met een vevolg.
Had eerder gehoopt op een mooie SWAT team met wat wetenschappers die op zoek gingen, maar NEE ze moeten weer van die achterlijke onervaren studenten daarheen sturen... maar ja 3*
Het einde vond ik zeer triest, die vent met die schep had het wel ERG goed getimed zeg, Hij wist precies uit welke hol die vrouw kwam...
Minotaures
-
- 7810 berichten
- 2537 stemmen
Hij kan op ze hebben gewacht, ik zie in dat punt niets wat het triest kan maken
finitio
-
- 119 berichten
- 173 stemmen
Natuurlijk is dit vervolg niet zo goed als het eerste maar het verbaasde me hoe goed dit vervolg is. De sanning is telkens weer om te snijden door het goede gebruik van het geluid en de belichting. Een descent 3 zal er wel niet inzitten maar als deze wel zal verschijnen dan wil ik hem zien!
Tamaraaa8
-
- 15 berichten
- 35 stemmen
Ik vond hem erg voorspelbaar op bepaalde momenten.
Vond ik jammer, wel waren er weer een paar goede schrik-momenten bij. Hoop dat er een 3 komt, want vond het einde beetje leeg/vreemd
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Waardige opvolger van deel 1.
Opnieuw een bij momenten erg spannende, claustrofobische film doorspekt met heel wat gore (kan me vergissen, maar deze leek me behoorlijk wat gruwelijker dan deel 1).
Hier en daar wel wat twijfelachtige keuzes van bepaalde hoofdpersonages en de schrikmomenten waren ook redelijk voorspelbaar (wat niet wegneemt dat ik toch een aantal keer serieus geschrokken ben), maar visueel zag dit er weer enorm strak uit en de ondergrondse setting wordt weer maximaal benut.
Deel 1 blijft fantastisch, maar dit vervolg mag zeker gezien worden!
erik1677
-
- 1787 berichten
- 0 stemmen
Bloediger!? ja misschien wel, maar beter dan deel 1?
Ik persoonlijk vind van niet, maarja de verassing is er natuurlijk ook een beetje af, dus heel erg objectief is dit natuurlijk niet.
Een goeie horrorfilm? ja dat zekers.
Heb wel zitten genieten van begin tot eind.
Alleen miste ik af en toe die benauwende spanning van deel 1, zodat deze iets lager uitvalt.
Maar absoluut geen slechte film dus.
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Tja deel 1 is zogezegd 'volwassen' qua thematiek, dit is simpele en spanningloze goordoenerij. Ook geinig maar lang niet zo sterk.
Lennert
-
- 2412 berichten
- 1400 stemmen
Meer visuele horror, minder psychologische horror. De eerste film was heel sterk omdat het een perfecte combinatie van claustrofobische, onderbelichte ruimtes met enkele effectieve schrikeffecten was. Het vervolg is beduidend minder eng, juist omdat die effectieve belichting hier plaats had gemaakt voor complete overbelichting in vele scenes. Ik weet dat je wat kunstmatig licht moet inzetten om het duidelijk te maken voor het publiek, maar op deze manier was het hele enge sfeertje wel meteen weg.
Wat over blijft zijn enkele leuke schrik-scenes en vooral veel gore. Alles bij elkaar erg vermakelijk, maar vele malen minder interessant dan de eerste film (die ook een veel beter script had). Leuk, maar tegelijkertijd erg zinloos vervolg.
Nomak
-
- 11634 berichten
- 0 stemmen
Zwak vervolg dat in alle opzichten onderdoet voor zijn voorganger.
Wat een onzin ook in het begin. Sarah is helemaal getraumatiseerd en ligt in het ziekenhuis, maar even later sleuren ze haar gewoon de grotten in waar ze zich weer raar gaat gedragen. Personages zijn ook vervelend en komen erg dom over. Ze weten dat de wezens op het geluid afgaan, maar toch kunnen ze het niet laten om voor het minste hysterisch te schreeuwen. Aan het einde van deel 1 had ik een grote hekel gekregen aan Sarah, ik was dan ook heel blij dat Juno nu terugkeerde. Jammer dat ze dan toch nog de smekende Sarah gaat redden, ik had dat kreng gewoon zonder medelijden het ravijn ingetrapt.
Het is ook allemaal minder donker en daardoor ook minder sfeervol. En het verrassingselement is ook verdwenen, al zien de wezens er volgens mij anders en minder goed uit. Ook hier blijken de wezens niet erg sterk te zijn. Er is blijkbaar een hele horde nodig om drie vrouwtjes te pakken, en zelfs dan lukt het nog maar amper.
Neen hoor, dit is echt een teleurstellend vervolg.
Glacius
-
- 4297 berichten
- 3032 stemmen
Aardig filmpje, maar valt bij deel 1 in het niets. Met name de handelingen van personages die ook aanwezig waren in deel 1 vond ik vaak nogal ongeloofwaardig of onlogisch.
Natuurlijk had deel 1 het voordeel van de verrassing en konden ze niet weer dezelfde aanpak gebruiken dus is er voor meer gore gekozen.
't Is allemaal best vermakelijk, maar wel een onnodig vervolg. En in dat opzicht vernield het een beetje het originele einde van de eerste film, aangezien dit meer een vervolg is op het amerikaanse einde van de eerste film.
Ook de Crawlers zagen er in de eerste film een stuk beter uit en is hier gekozen voor een meer cliché monster look. Op sommige punten had ik bijna het idee dat het grijs-geverfde Orcs uit LOTR waren.
Het lijkt meer aangepast aan de wensen van het Amerikaanse publiek wat dat betreft. (Net zoals het einde van de eerste film was aangepast.)
Tristan Scelso
-
- 150 berichten
- 133 stemmen
Iets minder goed als deel 1, maar toch de moeite waard. Je moet wel eerst deel 1 kijken voordat je deze kijkt. Een 3...
Waackx
-
- 721 berichten
- 1310 stemmen
Toch vrij verbazingwekkend dat een deel 2 van een horror-film zo goed kan wezen en nauwelijks onder doet voor het eerste deel.
Hij is nog steeds eng,spannend en bloederig.
Ookal zag dit bloed wat goedkoper uit dan in deel 1.
Het einde is zeer verrassend maar na het zien van deel 2 concludeer je wel dat het einde van deel 1 nergens op slaat.
Ralf81
-
- 714 berichten
- 682 stemmen
Zwak vervolg dat in alle opzichten onderdoet voor zijn voorganger.
Wat een onzin ook in het begin. Sarah is helemaal getraumatiseerd en ligt in het ziekenhuis, maar even later sleuren ze haar gewoon de grotten in waar ze zich weer raar gaat gedragen. Personages zijn ook vervelend en komen erg dom over. Ze weten dat de wezens op het geluid afgaan, maar toch kunnen ze het niet laten om voor het minste hysterisch te schreeuwen
Aan de punten die Nomak noemt heb ik me ook geërgerd. Vond dit deel met vlagen goed, maar toch een stuk minder dan deel 1, waaraan ik nog altijd trauma's heb
. In The Descent 2 weet je al precies wat het reddingsteam te wachten staat; de vraag is alleen: who lives and who dies!?
paul83
-
- 1361 berichten
- 1571 stemmen
Vrij zwak vervolg van een goed eerste deel.
Enorm slecht acteerwerk van een paar acteurs en dat ze het meisje meenamen was mij een raadsel; dit is Sarah, ze weet niks meer van de afgelopen twee dagen, maar we nemen haar wel mee.
Verder blijft het natuurlijk wel altijd spannend in de grotten. De schrikeffecten waren goedkoop, makkelijk, maar wel effectief. De gore viel een beetje tegen...
perceived
-
- 1781 berichten
- 5601 stemmen
Een herhalingsoefening van het eerste deel waar ik ook al niet warm van werd. Het blijft bij een oefening want het is meer van hetzelfde.
Horrorfreak12
-
- 375 berichten
- 0 stemmen
Ik ga wenen ! Wat een slecht vervolg was dit :s Het eerste deel was één van men favoriete en dan krijgen we dit als vervolg 
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Het eerste deel was beter, dat staat buiten kijf.
Maar dit deel is zeker niet slecht, ik heb me er niet mee verveeld, integendeel.
Best spannend allemaal, maar vooral lekker bloederig... 
U bent gewaarschuwd.. niet voor gevoelige zielen.
Pre- en sequels

The Descent
2005
1.221 reacties
Het laatste nieuws

Horrorfilm 'Together' met Alison Brie en Dave Franco is vanaf nu te zien op Prime Video

Waargebeurde avonturenfilm 'Everest' met Josh Brolin wordt donderdagavond uitgezonden op televisie

Vierde seizoen van 'Bridgerton' wordt goed bekeken op Netflix: 'Werkelijk schitterend'

Binnenkort in de bioscoop: horrorfilm 'Scream 7' te zien in IMAX
Bekijk ook

Eden Lake
Horror / Thriller, 2008
1.505 reacties

The Descent
Horror, 2005
1.221 reacties

Frailty
Horror / Thriller, 2001
260 reacties

Tucker and Dale vs. Evil
Horror / Komedie, 2010
528 reacties

The Last House on the Left
Horror / Thriller, 2009
610 reacties

[Rec]²
Horror / Thriller, 2009
435 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








