Genre: Horror / Mystery
Speelduur: 112 minuten
Alternatieve titel: Shelter
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Måns Mårlind en Björn Stein
Met onder meer: Julianne Moore, Jonathan Rhys Meyers en Jeffrey DeMunn
IMDb beoordeling:
6,0 (38.806)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot 6 Souls
"Evil will rise."
Dr. Cara Harding is een alleenstaande moeder en een toegewijde psychiater. Haar gehele carrière houdt ze vol dat MPS (Meervoudig Persoonlijkheids Syndroom) niet bestaat, totdat ze te maken krijgt met Adam: een criminele patiënt wiens vele schokkende karakterwisselingen onverklaarbaar zijn. Het zorgt ervoor dat ze haar cynisme laat varen en zich verdiept in zijn dossier. En naarmate meer duidelijk wordt rond Adams personages, beseft Cara steeds meer dat het hier om iets bovennatuurlijks gaat.
Externe links
Acteurs en actrices
Cara Harding
David / Adam / Wesley
Dr. Harding
Mrs. Bernburg
Stephen Harding
Sammy
Virgil
Granny Holler Witch
Detective Danton
Montgomery Hughes
Video's en trailers
Reviews & comments
blasphemy
-
- 8 berichten
- 8 stemmen
Ik ging de film bekijken met niet al te hoge verwachtingen maar WHOW.
Ik vond het echt een lekker freaky film zoals Nientje 1980 ook zeg!!
Ook vind ik Julianne Moore altijd goed spelen in dit soort films!!
Voor mij een dikke 4*
gijsvogel
-
- 225 berichten
- 940 stemmen
Vaak onbedoeld hilarische thriller, die na een redelijk spannend begin in hoog tempo afzakt naar een discutabel niveau. Vooral tegen het einde is het allemaal amper meer serieus te nemen, met karikaturale personages en dik aangezette, zeer voorspelbare 'enge' momenten. Het script is ook behoorlijk belachelijk. Moore doet haar best in de hoofdrol maar kan de film niet redden. De zweedse regisseurs Marlind en Stein, wiens debuutfilm Storm ik zeer kon waarderen, leveren een visueel aantrekkelijke film af. Inhoudelijk houdt het helaas niet over. Terug naar Zweden!
Niets aan toe te voegen, prima vertaling van ook mijn beleving van de film.
Nouja, een dingetje dan... Jonathan Rhys Meyers zet zijn rol uitstekend neer.
3,5*
El ralpho
-
- 1481 berichten
- 1092 stemmen
Gemiste kans.
Heb eigenlijk niet al te veel meer aan bovenstaande reacties toe te voegen. De film begint veelbelovend maar wordt naar verloop van tijd steeds maar slechter en slechter. Dit ligt niet aan de acteer prestaties van hoofdpersonen Moore en Meyers, die beide hun rol verdienstelijk neerzetten maar aan het slechte script. Dit script heeft een goede opzet die de nodige mysterie creëert. Als het mysterie zich echter begint te ontrafelen begint het geheel veelal gekunsteld en te onwerkelijk op de kijker over te komen. Er komen de nodige ''bijfiguren'' naar voren die lachwekkend slecht zijn uitgewerkt, de schrikmomenten worden goedkoper, en de climax is van een bedroevend laag en voorspelbaar niveau. Het laatste shot vond ik dan wel weer lekker luguber en mooi
Helaas redt dit de film allerminst. Het lijkt net zo te zijn alsof de filmmakers vol enthousiasme aan de film begonnen en er halverwege geen zin meer in hadden waardoor de film uiteindelijk eindigt in dit bedenkelijk matig niveau. Vandaar dat de film er ook met een zeer matige score vandoor gaat.
2,5*
Marliesje
-
- 10 berichten
- 14 stemmen
Interessante film, één van de betere films in dit genre die ik de laatste tijd gezien heb.
Het einde was erg voorspelbaar en daarom ook een beetje teleurstellend, maar aan de andere kant, omdat het zo voorspelbaar was kun je het ook wel zien aankomen. Buiten het einde vond ik het verhaal erg goed uitgewerkt, de sfeer was gedurende de hele film door onheilspellend, en zat ik zeker gedurende het laatste half uur op het puntje van mijn stoel.
Zeker de moeite van het kijken waard!
woopie
-
- 59 berichten
- 1519 stemmen
Interessante film met uiterst goed neergezette rollen van Moore en Meyers. Echter vind ik ook dat het tweede deel van de film (slechte gedeelte), het eerste deel (zeer sterke gedeelte) overschaduwd en dat komt de film dus niet ten goede.
Jammer, maar ik heb toch genoten van de film en heb em dan ook makkelijk kunnen uitkijken.
Boeikens
-
- 4467 berichten
- 5326 stemmen
Vrij sfeervolle en mysterieuze psycho horror.
Goed geacteerd maar de spanning zakt naar het einde toe wat weg.
De finish is weer wat beter maar nogal voorspelbaar.
In zijn geheel toch goed onderhoudend.
3*
DjFrankie
-
- 3422 berichten
- 3505 stemmen
Prima psychologische thriller, geen horror.
Met z'n drieen bekeken en alle drie vonden we het een prima film, zaten natuurlijk wel cliche's in maar ook een goede plotwending. Leuk.
TimF
-
- 284 berichten
- 397 stemmen
Pff wat een standaard filmpje. Moore met haar As The World Turns-kop laat het meer op een low budget-serie lijken dan op een film. Het verhaal is warrig en zit ook nog eens vol met gaten. De christelijke moraal is al helemaal zum kotsen. Pluspuntje is Meyers die goed acteert. en het einde dat nog meevalt.
Als je Amerikaansgelovig bent, As The World Turns de shit vindt en fan bent van matige psycho-thrillers heb je n GO.
Noodless
-
- 10044 berichten
- 6180 stemmen
sfeervolle thriller die de kijker het eerste uur best in het ongewisse laat en dan nog alle mogelijkheden biedt qua kern van de zaak. Is het MPS of iets bovennatuurlijks of eigen fantasiewereld of buitenaardse wezens of .... . Soms komt het wel wat warrig over en sommige verhaal-elementen zijn wat onduidelijk. Goed acteerwerk en een degelijk slot. 7/10
606
-
- 23876 berichten
- 12267 stemmen
Lekkere creepy film en Jonathan zet zijn rol goed freaky neer.
Goed verhaal met een ijzersterke plot.
Rest van de cast is ook heel goed en ja het einde was prima gevonden laat ruimte voor een vervolg.
4 sterren
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Middelmatige film die bij aanvang nog overtuigt, maar lopende het verhaal zijn potentie verliest; het einde (oplossing) is zwak en past eigenlijk niet bij het verhaal. Jammer van het draaiboek want Julianne Moore is geloofwaardig en emotieloos en Jonathan Rhys Meyers heerlijk overdreven.
m1701
-
- 1849 berichten
- 2327 stemmen
Toch een zeer verrassende film,
begin kwam wat langzaam op gang, maar daarna was
het heerlijk creepy en had het een goed sfeertje.
Acteerwerk van zowel Moore als Rhys Meyers was super!
Zeker moeite waard om te kijken!
3,5*
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3702 stemmen
Aardig filmpje.
Had niet zoveel hoop. Meestal zijn films met een best bekende cast die daarna straight to dvd gaan nooit zo sterk. Gek genoeg viel dat hier reuze mee.
Film heeft een best geinig verhaaltje. Het is allemaal, buiten dat ik deze mix tussen MPS en Geesten nog niet vaak had gezien, wel hetzelfde zoals we vaker hebben gezien. Vrouw is sceptisch maar raakt langzaam steeds meer in de ban van een patiënt. Maar het keek erg goed weg en zag er prima uit. Enige minpunt is dat het net iets te degelijk was. Toch was het eind erg leuk en tussen de matige horror producties in die ik de laatste tijd heb gezien is dit best wel een goede.
3 solide sterren.
Mis toch wel wat reviews hier van de mm horror fans.
moneymaker
-
- 81 berichten
- 94 stemmen
matig matig matig
als je dan een film maakt over een psychische stoornis gooi er dan geen green mile effecten doorheen
de geest uit de mond zuigen past niet in films over meerv. persoonlijkheids stoornissen
geeft mij a beautifull mind maar
Gert12
-
- 6 berichten
- 0 stemmen
Sterke film....niet bepaald een eind goed al goed gezien het einde waarin de shelter in haar dochter terugkeert...:) /spoiler]
Lees zo hier en daar dat het plot ongeloofwaardig is. Tsja, zit wat in, desondanks...wanneer de geest daadwerkelijk ook energie is, waarom niet...
elfredro
-
- 28 berichten
- 30 stemmen
Matige film? Het was echt wel een heel sterke film. Het verhaal zat echt top in elkaar, en Julianne Moore speelde gewoon schitterend hoe kan je dit nu een matige film noemen...
Het was één van de beste psychologische horror film dat ik de laatste jaren heb gezien.
De spanning zat ook juist goed, 3.11 vind ik vrij weinig maar ja zoals ik wel met meer goeie horrors zien scoren deze films altijd slechter dan bv een komedie.
TragieStar.*
-
- 3473 berichten
- 1629 stemmen
Ik vond de film hier en daar een beetje tegenvallen. Ik had toch iets meer verwacht. De film sprak mij erg aan en ik wilde hem daarom erg graag zien. Dat kwam ook een beetje dankzij Julianne Moore. Zij is toch wel 1 van de betere acteurs in VS. En ook dit keer deed ze het weer prima. Maar, het verhaal kon me niet echt boeien.
Het begon allemaal vrij sterk, ik kreeg een goede indruk en het had een mysterieus en benauwd sfeertje. Later werd het minder interessant en ook de ontknoping vond ik niet echt verrassend en goed genoeg. Ik dacht dat het wat meer bescheidener zou blijven aangezien Jonathan Rhys Meyers (goed gespeeld trouwens) een persoonlijkheids stoornis had. Maar later in de film, kreeg hij steeds meer persoonlijkheden van mensen die hij dood in zich. En dat vond ik niet zo leuk meer. Zo bleef het niet echt meer spannend. Ze hadden het beter bij Adam en David kunnen houden, vind ik.
Heb me toch vermaakt, maar het ligt op het randje. Toch niet 1 van de betere Thriller films. En daarom krijgt deze film net een onvoldoende.
2,5*
komerad
-
- 467 berichten
- 403 stemmen
Bedankt Tragie voor de review, kan ik mij volledig bij aansluiten. Middelmatige film.
EliasZ
-
- 187 berichten
- 0 stemmen
Het enigste wat ik echt goed vond aan deze film was het acteerwerk van Jonathan Rhys Meyers.
2 STERREN*
scorsese
-
- 13171 berichten
- 11079 stemmen
Matige thriller waarin een psychiater een schizofrene man onderzoekt met wel heel overtuigende meerdere persoonlijkheden. Het psychologische aspect schuift langzaam over in het bovennatuurlijke. Maar het wordt op een gegeven moment wel erg vergezocht allemaal, waardoor het ook niet echt spannend wordt. Verder een boeiende rol voor Jonathan Rhys Meyers die het zeker niet verkeerd doet hier.
mayhemblik
-
- 1389 berichten
- 731 stemmen
A Single Man
Savage Grace
Children of men
Freedomland
om er maar een paar te noemen die ik me even zo snel kan herinneren...
BOOGIE NIGHTS!!!!!!
mr. Prizzi
-
- 164 berichten
- 176 stemmen
Sluit me volledig aan bij recensie van el ralpho, Film begint veelbelovend maar zakt , met name in laatste half uur, compleet in. Of ik heb teveel van dit soort films gezien of er schijnen voor dit genre weinig goede script schrijvers te vinden, die drama en spanning enigszins realistisch kunnen opbouwen.
Bij vlagen leek het verhaal en karakter van Julianne Moore op Frank Black uit de serie "MIllennium" maar wat daar altijd goed werkte was een minimum gebruik van special effect en maximale dosis magisch realisme, maar dat schijnt niet meer te kunnen om een publiek te kunnen boeien.
Jammer.
FT1ST
-
- 6 berichten
- 48 stemmen
Dit is een zeer matige film, veel te ver gezochte plotwending en een belachelijke ontknoping: wie dit een sterke film noemt, heeft echt nog niet veel 'echt goede' films gezien. Wat op zich niet erg is, dan heb je nog zeer veel goede films voor de boeg!
3 2 1 cut
-
- 1066 berichten
- 98 stemmen
Nou, gisteren eens gekeken en viel op zich niet tegen. Ik maakte alleen de fout dat ik ms Moore verwarde met Laura Linney uit ' The exorcism of Emily Rose '. Kwam door hetzelfde soort uiterlijk en het kruisje van geloof wat ze om haar nek droeg. Was leuk geweest als er een link tussen beide films was geweest. een opvolger dus met dezelfde religieuze voortzetting.
Top aan de film was het gegeven van de persoon die Jonathan Rhys Meijers speelde en hoe dit steeds meer verdiept werd. Van mij hadden ze het gegeven van The Mountain People verder mogen uitwerken.. Waar komen die krachten vanuit de bergen nu vandaan ? Verdieping in de natuurgeesten.. ( ooh, spooky... ). En die oudere moeder. Had beter kunnen uitgewerkt worden wat ze nu specifiek met haar zoon had laten doen..
Ging bijna geloven dat The Blair Witch een bezoekje aan het bos daar had gebracht.. Was leuk geweest !
Maar eigenlijk zit ik eens te wachten tot er een nieuw soort genre opstaat in deze 'mystic' scene... Nieuw soort verhaal...
Maar ja, verzin maar eens iets nieuws...
ernstkrijger
-
- 17 berichten
- 13 stemmen
Ik houd wel van dit soort films en heb me dan ook prima vermaakt.Maar aan het einde rammelde hij een beetje,Een beetje teveel van het goede.Verder een verrassende prima film.zeker een aanrader. 3 stemmen
ernstkrijger
-
- 17 berichten
- 13 stemmen
matig matig matig
als je dan een film maakt over een psychische stoornis gooi er dan geen green mile effecten doorheen
de geest uit de mond zuigen past niet in films over meerv. persoonlijkheids stoornissen
geeft mij a beautifull mind maar
waarom 3 sterren?
Gerelateerd nieuws

Drie relatief sterke horrorfilms die nu op Netflix te vinden zijn
Bekijk ook

Rendition
Thriller, 2007
311 reacties

Los Ojos de Julia
Horror / Thriller, 2010
89 reacties

Oorlogswinter
Oorlog / Avontuur, 2008
1.514 reacties

The Burning Plain
Drama / Misdaad, 2008
106 reacties

Eliza Graves
Thriller / Mystery, 2014
94 reacties

Frágiles
Thriller / Horror, 2005
244 reacties
Gerelateerde tags
gravewoudgeloofbovennatuurlijkmoordflashbackangstpsychiatersurgerycatholicismmultiple personalitywitch doctor
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









