Genre: Horror / Mystery
Speelduur: 112 minuten
Alternatieve titel: Shelter
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Måns Mårlind en Björn Stein
Met onder meer: Julianne Moore, Jonathan Rhys Meyers en Jeffrey DeMunn
IMDb beoordeling:
6,0 (38.806)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot 6 Souls
"Evil will rise."
Dr. Cara Harding is een alleenstaande moeder en een toegewijde psychiater. Haar gehele carrière houdt ze vol dat MPS (Meervoudig Persoonlijkheids Syndroom) niet bestaat, totdat ze te maken krijgt met Adam: een criminele patiënt wiens vele schokkende karakterwisselingen onverklaarbaar zijn. Het zorgt ervoor dat ze haar cynisme laat varen en zich verdiept in zijn dossier. En naarmate meer duidelijk wordt rond Adams personages, beseft Cara steeds meer dat het hier om iets bovennatuurlijks gaat.
Externe links
Acteurs en actrices
Cara Harding
David / Adam / Wesley
Dr. Harding
Mrs. Bernburg
Stephen Harding
Sammy
Virgil
Granny Holler Witch
Detective Danton
Montgomery Hughes
Video's en trailers
Reviews & comments
Filmkriebel
-
- 9969 berichten
- 4656 stemmen
Middelmatig. De eerste helft viel goed mee en ik dacht dat het een psychologische thriller zou worden rond dubbele persoonlijkheden. Helaas, wanneer de twists eraan komen, worden heel wat bij het haar gegrepen elementen erbij gehaald. Schrikken zit er haast nooit in en als je horror verwacht kom je gegarandeerd van een kale reis thuis. Film wordt voornamelijk rechtgehouden door Julianne Moore en een relatief mysterieus verhaal.
RFTC
-
- 6 berichten
- 5 stemmen
Dit is mijn eerste bericht hier op de site, dus heb compassie.
'Shelter' heeft mij van begin tot eind in een in een spannende sfeer gevangen gehouden.
Een verhaal dat dubbele persoonlijkheidsstoornis een héél andere dimensie geeft!
Ik zou er graag 4 sterren aan geven.
PointView
-
- 7 berichten
- 33 stemmen
Ik vond het een goeie thriller, geen horror...... goed geacteerd en een aardig verhaal. Zeker de moeite waard! 3,5 ster
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Middelmatige film. Hij wordt eigenlijk steeds minder interessant nadat ze haar eerste ontmoeting met David heeft gehad. Ze maken weer gebruik van de bekende trucjes. Diverse kleine roadtripjes maken om zo achter de waarheid te komen en het ontmoeten van een geïsoleerd persoon hoort daar natuurlijk ook bij. Ze proberen ons ook weer via de bekende wegen aan het schrikken te maken. Jaa, ik ben 1x geschrokken, maar dat was omdat de bovenbuurman tijdens een stille scène iets zwaars op de grond liet vallen.
De film is verder visueel redelijk goed verzorgd en voor Jonathan Rhys Meyers was dit waarschijnlijk best een acceptabele rol. Maar Shelter is een film die een beetje in hetzelfde straatje valt als bijvoorbeeld Case 39. Horror, beide 2 vrouwen in de hoofdrol, naasten die slachtoffer worden, maar vooral het niveau is erg hetzelfde. Het zit tegen het saaie aan, maar het gaat net goed.
Shelter heeft een begrenzer en het voornemen van de regisseurs om ons meer dan 100 min geïnteresseerd te houden is mislukt. De aanpak is mij wat te nonchalant en de ontknoping is uiteraard niets nieuws onder de zon.
2,5
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Jezus wat moet je over deze zeggen behalve dat het een maffe film was ? De film was wel boeiend van begin tot einde en Julianne Moore en vooral Jonathan Rhys Meyers deden het prima maar waar ging het eigenlijk over ? Ongelovigen die door de duivel (of wat die persoon ook moest voorstelen) worden meegenomen ?
james_cameron
-
- 7005 berichten
- 9790 stemmen
Vaak onbedoeld hilarische thriller, die na een redelijk spannend begin in hoog tempo afzakt naar een discutabel niveau. Vooral tegen het einde is het allemaal amper meer serieus te nemen, met karikaturale personages en dik aangezette, zeer voorspelbare 'enge' momenten. Het script is ook behoorlijk belachelijk. Moore doet haar best in de hoofdrol maar kan de film niet redden. De zweedse regisseurs Marlind en Stein, wiens debuutfilm Storm ik zeer kon waarderen, leveren een visueel aantrekkelijke film af. Inhoudelijk houdt het helaas niet over. Terug naar Zweden!
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7281 stemmen
Sfeervol Zweeds.
Sfeervolle thriller van het Zweedse duo, waarbij vooral het eerste uur in positieve zin opvalt. Niet origineel, maar met genoeg spanning en mysterie. Doordat de ongeloofwaardigheid tegen het einde raakvlakken kent met een gemiddelde X-files, raakt de suspense al meer ondergesneeuwd. Het einde an sich is een voorspelbare teleurstelling.
Goed.
SaNDuTjE
-
- 1434 berichten
- 3243 stemmen
Ondanks wat minpunten is Shelter toch best een aangename verrassing.
De film bouwt vanaf het begin de spanning goed op en weet de mysterieuze sfeer lang vast te houden. Tot het moment dat een en ander duidelijk wordt, want dan volgt in een rap tempo de ene ongeloofwaardige scene na de andere. Zo wordt de zorgvuldige opgebouwde suspens met de grond gelijk gemaakt en wordt het (cliché) einde maar een beetje afgeraffeld.
Wat de film vooral overeind houdt is Meyers. Hij zet een ijzersterke rol(len) neer en houdt de film ondanks het inzakkende verhaal toch tot het eind redelijk spannend en boeiend. Moore heb ik nooit een genot gevonden om naar te kijken en ook nu weer weet ze me niet te overtuigen in haar saaie en vlakke rol van Cara.
Het is erg jammer dat het sterke begin niet doorgezet wordt en het richting het eind gewoon niet meer serieus te nemen is. Toch is het, vooral door Meyers, een vermakelijke film om een keer gezien te hebben.
3*
El ralpho
-
- 1481 berichten
- 1092 stemmen
Gemiste kans.
Heb eigenlijk niet al te veel meer aan bovenstaande reacties toe te voegen. De film begint veelbelovend maar wordt naar verloop van tijd steeds maar slechter en slechter. Dit ligt niet aan de acteer prestaties van hoofdpersonen Moore en Meyers, die beide hun rol verdienstelijk neerzetten maar aan het slechte script. Dit script heeft een goede opzet die de nodige mysterie creëert. Als het mysterie zich echter begint te ontrafelen begint het geheel veelal gekunsteld en te onwerkelijk op de kijker over te komen. Er komen de nodige ''bijfiguren'' naar voren die lachwekkend slecht zijn uitgewerkt, de schrikmomenten worden goedkoper, en de climax is van een bedroevend laag en voorspelbaar niveau. Het laatste shot vond ik dan wel weer lekker luguber en mooi
Helaas redt dit de film allerminst. Het lijkt net zo te zijn alsof de filmmakers vol enthousiasme aan de film begonnen en er halverwege geen zin meer in hadden waardoor de film uiteindelijk eindigt in dit bedenkelijk matig niveau. Vandaar dat de film er ook met een zeer matige score vandoor gaat.
2,5*
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3701 stemmen
Aardig filmpje.
Had niet zoveel hoop. Meestal zijn films met een best bekende cast die daarna straight to dvd gaan nooit zo sterk. Gek genoeg viel dat hier reuze mee.
Film heeft een best geinig verhaaltje. Het is allemaal, buiten dat ik deze mix tussen MPS en Geesten nog niet vaak had gezien, wel hetzelfde zoals we vaker hebben gezien. Vrouw is sceptisch maar raakt langzaam steeds meer in de ban van een patiënt. Maar het keek erg goed weg en zag er prima uit. Enige minpunt is dat het net iets te degelijk was. Toch was het eind erg leuk en tussen de matige horror producties in die ik de laatste tijd heb gezien is dit best wel een goede.
3 solide sterren.
Mis toch wel wat reviews hier van de mm horror fans.
scorsese
-
- 13169 berichten
- 11078 stemmen
Matige thriller waarin een psychiater een schizofrene man onderzoekt met wel heel overtuigende meerdere persoonlijkheden. Het psychologische aspect schuift langzaam over in het bovennatuurlijke. Maar het wordt op een gegeven moment wel erg vergezocht allemaal, waardoor het ook niet echt spannend wordt. Verder een boeiende rol voor Jonathan Rhys Meyers die het zeker niet verkeerd doet hier.
sinterklaas
-
- 11816 berichten
- 3317 stemmen
Na het fantastische Storm (2005) van de Zweedse duo-regisseurs nu eens een Amerikaanse film van hun geprobeerd, die hier opvallend vaak werd uitgesteld met de release. Ik dacht dat ze wel weer een baanbrekende film/geesten en/of psychologische horror klaarstoomde. Het was wel een horror/thriller maar het was ook echt alles behalve eng, spannend, pakkend, boeiend, of verrassend. Alles is gewoon zo beroerd, guur en bombastisch neergekwakt dat je je gewoon continu zit te ergeren en verder is het ook gewoon vaak een behoorlijke lange vervelende gortsaaie meuk, zonder dat er ook maar wat verrassends gebeurd of dat er spanning is. De acteurs waren nog wel ok, maar de film is wat dat betreft gewoon erg oninteressant uitgewerkt, om over de voorspelbaarheid maar te zwijgen. En dat na een sublieme film als Storm. De 2 Zweden hadden zeker wel dringend geld nodig, die ze in Zweden moeilijk konden krijgen.
Zelfs de trailer beloofde al weinig goeds. En Dead Silence is trouwens 10 keer beter. Maargoed, genoeg over deze saaie prul.
1,0*
K. V.
-
- 4363 berichten
- 3768 stemmen
Dit was weer geen misse film. Een mysterieus verhaal met toch gelukkig ook een passend einde, die niet teleurstelde. De film bevat niet echt schrikmomenten, maar bevat wel een nare sfeer. 'k zou de film dan ook niet meteen onder horror klasseren, maar thriller.
De cast deed het niet slecht en kwam wel overtuigend over.
Voor de rest vond 'k het wel een puike film en de moeite om gezien te hebben.
boozebelly
-
- 1428 berichten
- 1908 stemmen
Mwah, ik weet het niet...
Op zich steekt de film best goed in elkaar en het mystery-gehalte is best aangenaam. Ik heb me eigenlijk ook geen moment echt verveeld, maar op de één of andere manier maakte het als geheel bar weinig impact op mij. Ongetwijfeld heeft Julianne Moore daar ook schuld aan. Wat kan die saai acteren zeg! Als ik haar tegenwoordig zie krijg ik altijd het gevoel dat ik in een stille, te grote kamer vol mahoniehout en met 18e eeuwse schilderijen aan de muur bij een knetterend haardvuur gespikkelde kerstkransjes zit te eten in een lekkere, luie lederen stoel met van die knopen in de zitting. Zoiets...
Ik moet wel zeggen dat het einde mij uiteindelijk toch wel blij heeft verrast. Op het moment dat dat kind haar zieltje weer terug kreeg begon ik al te walgen van zoetigheid, maar het bleek dus toch iets negatiever uit te pakken. Gelukkig maar...
Nee, leuk verhaal maar weinig overtuigend gebracht. Net geen voldoende...
2,5*
kalehein
-
- 254 berichten
- 255 stemmen
Lekker!
Sfeertje prima, verhaal idem. Cliché...? Ach zijn dat niet alle horror/thrillers?
Mij heeft de film in ieder geval van begin tot het eind geboeid
john mcclane 2
-
- 3489 berichten
- 6576 stemmen
behoorlijk eigenzinnig horror/thriller filmpje.
was dus niet doorsnee,en goeie acteurs.
maar hoe dan ook (en dit geld vaak voor horror films) erg vergezocht allemaal.
leuk voor een keertje
frolunda
-
- 1115 berichten
- 4602 stemmen
Redelijk sterke thriller die weliswaar niks nieuws brengt maar het kijken meer dan waard is.
Aapje81
-
- 2227 berichten
- 5187 stemmen
Pakweg de eerste drie kwartier waren erg indrukwekkend. De opbouw is kundig, de spanning is duidelijk voelbaar en vooral het acteerwerk is overtuigend. Daarna zakt de film helaas weg tot een bedenkelijk niveau. Het plot is af en toe best aardig maar naar mate de film zijn einde naderd wordt het gebodene er niet beter op en dat is erg jammer.
Gemiddeld.
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8159 stemmen
Toch wel een aardige wegkijker, die vooral in de eerste helft een behoorlijk sterke opbouw kent. Het is allemaal redelijk sfeervol en het blijft lekker mysterieus.
In de tweede helft wordt het mysterie enigszins teniet gedaan, maar het is wel redelijk spannend. Ik vond Julianne Moore altijd wel een fijne actrice en ook hier doet ze het naar behoren. In de tweede helft komt er ook wat meer actie en hoewel niet alles even logisch is, blijft het tot het einde toe best een vermakelijk filmpje. Het einde zelf vond ik nog best wel sterk.
Verder weinig over te vermelden eigenlijk. Het is een mix van een aantal andere films. Misschien niet altijd origineel, maar wel redelijk effectief uitgevoerd en met een degelijke spanningsboog. Zeker niet slecht en een voldoende kan ik er dan ook vrij gemakkelijk aan kwijt.
3,0*
John Doe
-
- 916 berichten
- 2122 stemmen
Kan slechter, maar geen voldoende voor mij. Het mag allemaal wat subtieler en indrukwekkender. Einde zag ik best aankomen, net als teveel al van te voren kon geraden worden aan de hand van de context, wat mij betreft althans. Als ik onder de 16 was geweest had ik het denk ik nog stukken beter gevonden. Toch is een heleboel nog ok, vooral wat betreft script-ideeën en geluid, daarom geen zware onvoldoende. Toch moet de spanning teveel van het geluid komen. Julianne Moore vind ik zoals meer mensen ontzettend saai hier ook, en niet alleen omdat ze een vrij oppervlakkig persoon speelt. Niet bepaald een aanrader.
LOTR-lover
-
- 937 berichten
- 908 stemmen
Qua speelduur prima uit te houden, en Julianne Moore speelt zoals altijd een uitstekende rol die ze geloofwaardig weet neer te zetten. Helaas gaat de film in mijn ogen wel wat ten onder aan z'n eigen bovennatuurlijke plotwending. Had het veel interessanter gevonden als het wat dieper was ingegaan op het fenomeen schizofrenie. Helaas besloot men het te zoeken in de hoek van heksen, geloof, zwarte magie en dat komt Shelter niet ten goede. Jammer, had wel een hoger cijfer ingezeten want de setting was erg tof (afgelegen berggebied en kleine Amerikaanse dorpjes).
3*
6/10 (IMDB)
Moviestar1979
-
- 1671 berichten
- 975 stemmen
Een aangename thriller/horrorfilm met een geweldige cast.
Julianne Moore vertolkt de rol van Cara Harding. Opmerkelijk detail is dat ze in The Lost World: Jurassic Park (1997) ook een dokter speelde onder de naam Sarah Harding. Jonathan Rhys Meyers is sterk in zijn rollen, en houd de spanning goed in de film. Klein nadeel is dat bepaalde momenten voorspelbaar werden. Vooral richting het einde, maar ondanks alles blijft het onderhoudend. De alternatieve titel "Shelter" lijkt meer op z'n plaats te zijn, en is eveneens onder deze titel op DVD verkrijgbaar.
Liefhebbers van The Ring (2002) zullen ongetwijfeld de film waarderen. Vooral omdat deze door dezelfde producenten werd gemaakt. Echter zal hij dit niveau niet kunnen evenaren.
3,0 *
Flat Eric
-
- 6443 berichten
- 1026 stemmen
Spannende thriller/horror met - letterlijk- vele gezichten. Niet bloedstollend eng maar wel heel creepy om naar te kijken.
De gevarieerd thema's complementeerden elkaar en het einde was sterk.
mrklm
-
- 11437 berichten
- 9929 stemmen
Forensisch psychiater Cara Harding [Julianne Moore] ontdekt dat een schizofrene patiënt [Jonathan Rhys Meyers] de persoonlijkheden overneemt van een aantal slachtoffers van moord. Begint veelbelovend maar wordt steeds vager en uiteindelijk ronduit dwaas met hekserij en een link met de Spaanse griep. Pfff.
Shadowed
-
- 11414 berichten
- 6715 stemmen
Mwa.
Julianne Moore in een horrorfilm, ik vind het altijd een wat riskante combinatie. Zeker voor Moore zelf, omdat horrorfilms behoren tot een genre die door het grote publiek makkelijk de grond in kunnen worden gestampt. Shelter bleek in ieder geval niet al te slecht te zijn, maar ik ben er niet bepaald weg van.
Moore speelt zozo en ook de rest van de cast kan niet bepaald overtuigen in deze psychologische thrillerfilm met wat paranormale elementen. Horror vond ik het niet zozeer, behalve dat er soms een aantal kwade geesten voorbij komen lopen. Alle ogen zijn bij deze film gericht op Meyers, die veel druk ervaart met zijn rol, zeker gezien het allemaal een beetje van zijn personage moet komen.
Jammer genoeg weet hij maar bij vlagen te overtuigen. De beste man moet meerdere persoonlijkheden spelen, waarvan er slechts enkelen weten te overtuigen. Anderen zijn een ramp. Zijn personage zelf is wel interessant genoeg om de kijker geboeid te houden en ook de film zelf kent weinig gebrek aan tempo. Het eerste uur is nog aardig mysterieus, en daar wordt wat voordeel uit getrokken.
Hier en daar ook kort creepy, maar deze momenten zijn helaas van korte duur. De film is iets te luid om goed sfeervol te zijn. Aan budget geen gebrek want het wordt visueel best redelijk ingevuld, veel scenes hebben een aardige flow en de onthulling is aardig te noemen. Eenmaal het pad van de film echter duidelijk wordt is het toch een stukje minder interessant. Zeker omdat de onthulling uiteindelijk wel best ver te zoeken is.
Voor Moore is deze film niet echt een verlies of een winst. Shelter is een aardige film, die wat sfeer en spanning mist maar wel genoeg tempo kent om het als geheel niet in te laten zakken. De film is aardig zolang het mysterie erin zit, verder is het buiten het gegeven niet al te opvallend. Iets betere horror hadden de film wonderen kunnen doen.
tommykonijn
-
- 5139 berichten
- 2356 stemmen
Op goed geluk opgezet en het bleek een weinig verheffende horrorfilm. Het begint nog vrij mysterieus, maar de film is uiteindelijk behoorlijk vergezocht en heeft zelfs fantasy-elementen. Eng of spannend wil de film niet worden, maar de sfeer is bij vlagen wel oké. Erg overtuigend is het inhoudelijk allemaal ook niet, hoewel het onderhoudend genoeg blijft om uit te zitten. Qua acteerwerk is het het allemaal net niet, al hangt dat vooral samen met het script. Zo bleef het personage van Julianne Moore me te nietszeggend, terwijl Jonathan Rhys Meyers zijn personages wat wisselvallig neerzet. Al met al is dit een prima tussendoortje, maar het is ook echt zo'n typische film die je na afloop heel snel weer vergeten bent.
2,5*
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
6 souls/Shelter een allegaartje geworden dat nog aanvoelt als een jaren 00' product met een leuk uitgangspunt dan langzamerhand wordt opgebouwd. Er wordt niet teveel prijsgegeven en beetje bij beetje ontrafeld het plot zich, omgeven met een prettige mysterieuze sfeer.
Gaandeweg de laatste 30 minuten verliest de film dit lekkere sfeertje en is het blijkbaar lastig om het op een leuke en bevredigende manier te eindigen. Het bovennatuurlijke aspect in dit geval voelt gewoon weet iets te gemakzuchtig en is bovenal niet zo heel leuk bedacht.
2,5*
Gerelateerd nieuws

Drie relatief sterke horrorfilms die nu op Netflix te vinden zijn
Bekijk ook

Rendition
Thriller, 2007
311 reacties

Los Ojos de Julia
Horror / Thriller, 2010
89 reacties

Oorlogswinter
Oorlog / Avontuur, 2008
1.514 reacties

The Burning Plain
Drama / Misdaad, 2008
106 reacties

Eliza Graves
Thriller / Mystery, 2014
94 reacties

Frágiles
Horror / Thriller, 2005
244 reacties
Gerelateerde tags
gravewoudgeloofbovennatuurlijkmoordflashbackangstpsychiatersurgerycatholicismmultiple personalitywitch doctor
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








