

Genre: Drama / Misdaad
Speelduur: 111 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Argentinië / Mexico
Geregisseerd door: Guillermo Arriaga
Met onder meer: Charlize Theron, Kim Basinger en Joaquim de Almeida
IMDb beoordeling:
6,7 (21.052)
Gesproken taal: Spaans en Engels
Releasedatum: 14 mei 2009
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Burning Plain
"Their passion has marked them for life."
Mariana, een 16-jarig meisje, probeert in een Mexicaans grensstadje het gebroken leven van haar ouders weer bij elkaar te krijgen. Sylvia, een vrouw uit Portland, moet een emotionele reis ondernemen om zich te verlossen van de zonden uit haar verleden. Gina en Nick, hebben een buitenechtelijke verhouding met elkaar, en Maria, een jong meisje, gaat op zoek naar haar moeder als haar vader een ernstig ongeluk krijgt. Deze vijf mensen ontdekken dat hun acties het verschil kunnen betekenen tussen leven en dood, alsook een tocht naar verlossing.
Externe links
Acteurs en actrices
Sylvia / Mariana
Gina
Mariana
Nick Martinez
John
Laura
Sophie
Robert
Santiago Martinez
Carlos
Video's en trailers
Reviews & comments

david bohm
-
- 2873 berichten
- 3134 stemmen
Pretentieuze film met mooie plaatjes. De vertelvorm ervaar ik als storend. Acteerwerk als redelijk.

Greeneyelady1
-
- 406 berichten
- 0 stemmen
Een film die ik persoonlijk leuk in elkaar gezet vindt. Het begint "opwindend" waarbij de vraagtekens al oprijzen waarom Mariana/Sylvia bepaald gedrag vertoond.
Als later blijkt wat er daadwerkelijk aan de hand is (fragmenten van vroeger en nu) wordt het allemaal stukken dramatischer.
Een mooie film die je doet beseffen dat schuldgevoelens voor grote problemen kunnen zorgen.
Onverwerkte 'trauma's' en/of problemen blijven ons voor de rest van ons leven achtervolgen. Vooral wanneer je hiervoor blijft vluchten.
3,5 ster omdat ik vooral de essentie van het verhaal mooi vindt en hoe de film in elkaar is gezet..
Charlize Theron blijft trouwens 1 van mijn favoriete actrices!

Bubblez
-
- 1887 berichten
- 2229 stemmen
Prachtige film! Al een hele tijd in mn collectie, maar nu eens gaan kijken. Bij de start van de film is het allemaal wat onduidelijk wat al die personages met elkaar te doen hebben. Dit is geen film waar verschillende verhaallijnen bij elkaar komen, wat in de eerste instantie wel die kant op lijkt te gaan. In principe is het één mooi verhaal. Mooi dat je daar als kijker in het midden van de film pas achter komt.
Ik vond het nergens traag of saai. Er wordt goed geacteerd. Een sfeervol, sterk juweeltje.

Mars4i
-
- 257 berichten
- 1739 stemmen
Hebben Alejandro González Iñárritu (21 grams en Babel) en Guillermo Arriaga iets met elkaar te maken. Ze komen beide uit Mexico City en maken dus beide in stukjes geknipte films met verschillende verhaallijnen die later bij elkaar komen? Goede film trouwens, wel iets minder dan 21 grams en Babel. De acteerprestaties zijn goed, maar de sfeer is iets minder. Ook vond ik de muziek tegen vallen, zelfs soms irriteren

gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Zwaarmoedige en ontroerende prent, vol symboliek, maar de film is onnodig gecompliceerd en mist, op het middendeel na, de broodnodige spanning. Prachtige cinematografie, dat wel.

scorsese
-
- 11565 berichten
- 10062 stemmen
Mooi drama met wat op het eerste gezicht een vrij ingewikkeld verhaal lijkt. Want wat in eerste instantie verschillende verhaallijnen lijken, vormt langzaam een mooi verhaal maar a-chronologisch verteld. Een verhaalstructuur die schrijver, en debuterend regisseur Guillermo Arriage niet onbekend is. De acteurs leveren allemaal uitstekend werk af, maar de film mist helaas die emotionele punch waardoor het net geen topper wordt.

Driello
-
- 1379 berichten
- 0 stemmen
Mooi drama met wat op het eerste gezicht een vrij ingewikkeld verhaal lijkt. Want wat in eerste instantie verschillende verhaallijnen lijken, vormt langzaam een mooi verhaal maar a-chronologisch verteld. Een verhaalstructuur die schrijver, en debuterend regisseur Guillermo Arriage niet onbekend is. De acteurs leveren allemaal uitstekend werk af, maar de film mist helaas die emotionele punch waardoor het net geen topper wordt.
Prima verwoord. Maar:
Daarnaast ook bij tijd en wijle saai waardoor ik toch wel een vol punt lager zit met de score.

kels92
-
- 42 berichten
- 80 stemmen
Het is inderdaad vrij oppervlakkig geacteerd maar dat maakt het juist tot een bepaalde sfeer die aangenaam was. Het hoeft toch niet altijd zo over the top Amerikaans geacteerd te zijn. Zulke films zijn er al genoeg naar mijn idee. Het acteerwerk was goed, heb vooral genoten van Jennifer Lawrence en J.D. Pardo. Het is een uniek en boeiend verhaal en dat maakt het een mooie film. 4 sterren dus.

Sergio Leone
-
- 3915 berichten
- 2616 stemmen
Niet slecht, maar ...
... ook weer niet echt overtuigend. Er wordt getracht om wat onduidelijkheid te zaaien door de verhaallijnen tegen elkaar te laten afsteken, maar dat had niet gehoeven. Het geeft de film een pretentieuze toon, terwijl ik mozaïekfilms liever simpel maar oprecht zie.
The Burning Plain is dan ook de moeite gemaakt door enkele sterke, op zichzelf staande scènes, maar als geheel mist het kwaliteit om te blijven hangen.
Aan de cast zal het echter niet gelegen hebben. Hoewel enkel Jennifer Lawrence echt indruk maakt, zijn Charlize Theron en Kim Basinger ook niet slecht. De casting van Theron en Lawrence als eenzelfde persoon vind ik dan weer een serieuze misser, want ze hebben een heel ander soort gezicht.
Maar The Burning Plain is vooral een prachtig in beeld gebrachte film. Cinematografisch valt hier alleen maar te genieten: het contrast tussen het broeierige en zonovergoten verleden met het grijze heden kan niet groter. Vooral de scènes uit de eerste groep zijn fantastisch gefilmd. De vliegtuigscènes en de ontploffing springen er bovenuit.
Muzikaal ben ik dan weer op m'n honger blijven zitten.
3

_Casper_
-
- 1244 berichten
- 1692 stemmen
niet goed, niet slecht > redelijk
Een film die wel potentie had en waar meer in had gezeten. Maar het verhaal miste een echt ''verhaal''
Het gaat over een verschillende mensen met verschillende relaties en dat komt op het eind dan bij elkaar...
Maar het verhaal miste de echte spanning
Toch verveelt de film niet, en weet het toch vrij sterk te eindigen, en ook de acteerprestaties zijn prima.
Een redelijke film dus, waar meer ingezeten had.
3*

Brabants
-
- 2636 berichten
- 1965 stemmen
Fragmentarisch verhaal wat door de manier van monteren de kijker vraagt om verbanden te zien tussen de verschillende verhalen. De film is aangrijpend en kent ontroerende momenten, waarbij sterk geacteerd wordt(vooral Charlize Theron en zeker ook Kim Basinger). Ook de cinematografie en de landschappen zijn een lust voor het oog en al met al is het gewoon een hele goede film.

K. V.
-
- 4054 berichten
- 3562 stemmen
De films van deze regisseur spreken me wel aan dus me ook eens aan deze gewaagd. 'k vond hem niet mis, maar hij kwam een beetje sloom over. Hij heeft zeker niet het hoogste tempo. Gelukkig maakt de cast nog veel goed en uiteindelijk waren de verhalen ook redelijk boeiend, zeker als dan de puzzelstukjes in elkaar vallen.
'k moest er wel een beetje inkomen, maar uiteindelijk vond 'k hem wel de moeite waard.

flurk
-
- 273 berichten
- 214 stemmen
Tegenvaller vond ik, houd wel van drama maar deze kon me niet boeien

Walter S.
-
- 1444 berichten
- 1109 stemmen
Na Guillermo Arriaga's de Ontembare gelezen te hebben zag ik dat ze bij de biep ook nog een film hadden die hij geregisseerd heeft. Met zijn scenario's voor Babel, 21 Grams en Amores Perros in het achterhoofd en de grootse leeservaring die de Ontembare was als bonus leek the Burning Plain me wel wat.
Erg ingewikkeld vond ik het niet, Arriaga werkt net als in zijn boek met flash backs en laat die vaak naadloos overgaan. Dat was me vrij vlot duidelijk. Er ontpopte zich een fraai drama met een verrassing (ik had namelijk niet gelijk door dat Mariana en Sylvia dezelfde persoon waren).
Mooie film, had ook niet anders verwacht eigenlijk. Hooguit verwacht dat ie een beetje ingewikkeld zou zijn, maar dat bleek aan de mensen hier en niet aan Arriaga te liggen.

Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5314 stemmen
Toch wel een goede film met een goed, weliswaar dramatisch, verhaal.
Zoals steeds is Charlize Theron prachtig in haar rol, maar ik was ook opgetogen om nog eens een prima Kim Basinger te zien.
De film komt wat traag op gang, maar eens het verhaal duidelijke vormen begint aan te nemen blijf je geboeid kijken.
Minpunt van de ganse film zijn de soms wel onverwachte tijdssprongen die bijgevolg ook voor enige onduidelijkheid zorgen.
Is en blijft een goede film, die door de tijdsprongen wat onduidelijk is.
Maar de vertolkingen zijn uitstekend !!
Bekijk ook

'Round Midnight
Drama / Muziek, 1986
16 reacties

A Love Song for Bobby Long
Drama, 2004
192 reacties

What Maisie Knew
Drama, 2012
55 reacties

Welcome to the Rileys
Drama, 2010
90 reacties

In the Valley of Elah
Misdaad / Drama, 2007
206 reacties

Zarafa
Animatie / Avontuur, 2012
5 reacties
Gerelateerde tags
serveersterverboden liefdealleenstaande vaderbuitenechtelijke affaireabandoned by mother moeder dochter relatie
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.