• 15.833 nieuwsartikelen
  • 178.412 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.590 stemmen
Avatar
 
banner banner

Hôtel Monterey (1972)

Experimenteel | 65 minuten
2,64 29 stemmen

Genre: Experimenteel

Speelduur: 65 minuten

Oorsprong: België / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Chantal Akerman

IMDb beoordeling: 6,1 (1.113)

Gesproken taal: Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Hôtel Monterey

De gangen, de liften, het dak en het uitzicht van het oude, inmiddels niet meer zo statige Hotel Monterey in Lower Manhattan vormen een universum op zichzelf. Terwijl de camera zoekt naar schoonheid te midden van vervallen geschiedenis via raampjes van liften en het schemerlicht aan het einde van trappenhuizen en in gangen gaat het dagelijks leven door. De gebeurtenissen zijn spirituele bakens in een omgeving vol esoterische, romantische raadsels.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22412 berichten
  • 5077 stemmen

Ik kan een eind met het bovenstaande meegaan. De omschrijving doet een interessantere film vermoeden.. Ik kon hier aanzienlijk minder mee dat met Je, Tu, Il, Elle, want wat taai was het wel. Grappig was dat het feit dat er soms in de stilstaande shots in het hotel bijna een spannings- of komisch moment sloop als er eens een deur openging of iets bewoog. Zoals een vrouw die heel even door een kier gluurt. Juist omdat de film geen geluid heeft.

2.5*


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12698 berichten
  • 5832 stemmen

Ben mijn Akerman ontdekkingsreis begonnen bij het begin. Eerst de korte films Saute ma ville en La chambre. Nu deze. Haar eerste korte film was niet onaardig. La Chambre vond ik niet veel aan. Dat is een experimentele film waarbij de camera ronddraait in een kamer. En dat is het wel. 10 minuten duren dan best lang, hoewel het wel een bevreemdend effect had. Er ging een soort van treurigheid van uit en de kamer ging wat 'leven'. Saai, maar niet geheel onverdienstelijk.

Dat zelfde kun je zeggen van deze film. Het idee op zich is best oke. Het hotel komt wel wat tot leven en wordt op dat moment een personage op zich. De hoofdpersoon. Er gaat een soort van melancholische schoonheid én lelijkheid uit van een plek waar geleefd wordt door mensen in de winter van dat zelfde leven. Troosteloos en hypnotiserend. Sommige shots zijn best oke. Erg bijzonder wordt het ook wat dat betreft niet. De film bestaat voor het grootste gedeelte uit een collage van statische shots met weinig tot geen dynamiek, hooguit op het eind. Vaak worden deze ook best lang aangehouden. Dat zal het hypnotiserende kracht moeten bijzetten, maar het is gewoon nogal saai. Heb ook een telefoongesprek kunnen voeren tijdens de film.

Op momenten weet Akerman een nogal troosteloos gevoel op te roepen. Soms is de film zelfs ietwat spannend als er dan in een shot een deur opengaat. En daar had meer ingezeten. Als ik het experiment dan maar voor lief neem, is het jammer dat het niet meer wordt dan een vingeroefening. Technisch gezien niet knap genoeg en het hotel komt niet genoeg tot leven en het blijft teveel een droge registratie. Nogmaals niet geheel onaardig, maar ik ben blij dat ik nu haar speelfilms mag gaan bekijken. 2,5 sterren.