Genre: Fantasy / Mystery
Speelduur: 123 minuten
Alternatieve titel: The Imaginarium of Dr. Parnassus
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Canada / Frankrijk
Geregisseerd door: Terry Gilliam
Met onder meer: Heath Ledger, Christopher Plummer en Lily Cole
IMDb beoordeling:
6,7 (157.221)
Gesproken taal: Engels, Russisch en Frans
Releasedatum: 4 februari 2010
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Imaginarium of Doctor Parnassus
"The man who tried to cheat the devil."
De film vertelt het verhaal van Dr. Parnassus (Christopher Plummer), die met zijn theatergezelschap stad en land afreist om het publiek nog nooit vertoond vertier voor te schotelen. Zijn gave maakt het zijn publiek mogelijk om via een magische spiegel aan de realiteit van alledag te ontsnappen. Maar er rust ook een vloek op hem. Al eeuwen lang sluit hij namelijk weddenschappen af met de duivel, Mr. Nick (Tom Waits), waaraan hij o.m. zijn exclusieve onsterfelijkheid te danken heeft. Diezelfde Mr. Nick keert nu terug om een prijs voor hemzelf op te eisen, namelijk de innemende en kostbare dochter van Dr. Parnassus, Valentina (Lily Cole), op de dag dat ze zestien jaar wordt. Dr. Parnassus heeft nog een laatste weddenschap met Mr. Nick nodig om zich uit deze benarde situatie te redden.
Externe links
Acteurs en actrices
Doctor Parnassus
Valentina
Tony
Anton
Percy
Devil
Imaginarium Tony 1
Imaginarium Tony 3
Imaginarium Tony 2
Dancing Policeman
Video's en trailers
Reviews & comments
Rizz
-
- 302 berichten
- 1779 stemmen
Ik snapte het einde niet. Iemand misschien? Waarom gaat hij niet naar z'n dochter terug?
Alvast bedankt 
Mikemans
-
- 265 berichten
- 1036 stemmen
Jammer. Na het zien van de trailer was het helaas een teleurstelling. Ik zat echt naar de tijd te kijken hoelang ie nog duurde.
Ik hou absoluut van dit soort films, maar dit verhaal en uitwerking kon mij van geen 1 kant boeien.
Wel een plus punt voor de acteurs Dep, Law en Farrell. Ze zette alle 3 een leuke Ledger neer.
Voor als nog 3 punten.
benq
-
- 148 berichten
- 121 stemmen
Leuke, aparte film van Gilliam. Dacht in het begin, dit wordt niks voor mij. Film kwam traag uit de startblokken en kon niet boeien. Maar langzaam werd ik erin getrokken dankzij prachtige, artistieke maar ook weer kitscherige decors die ik perfect vond passen in de film. Verder werd er sterk geacteerd door de cast, vond vooral Plummer, Waits en Cole (
) er boven uit steken.
Als geheel onevenwichtig maar een vermakelijke, bijzondere film.
*** 1/2.
kleez
-
- 849 berichten
- 1207 stemmen
Er zal vast een diepere betekenis achter zitten,
U slaat de spijker precies op de kop!
Voor deze film is bepaalde kennis nodig. Voor mij is dit een topfilm. De dualiteit tussen mensen, de keuzes. De reden waarom bepaalde mensen (groeperingen) een bepaalde handelswijze hebben met kennis, etc.
wendyvortex
-
- 5196 berichten
- 7273 stemmen
Terry Gilliam lijkt de laatste tijd wat minder goed te liggen bij de critici en zeker bij deze film is dat erg jammer.
Staat wat mij betreft op dezelfde hoogte als The Fisher King en overtreft een vergelijkbare film als Tim Burton's "Big Fish".
Prachtige fantasie voor volwassenen en met een uitermate sinistere Tom Waits als de duivel.
t-i-m
-
- 165 berichten
- 753 stemmen
een pareltje! wat heeft deze film een heerlijk decor...het begint al met het prachtige theater waar ook nog eens een heerlijk kitscherige wereld achter zit....en nee deze wereld is eentje die we nog niet eerder hebben gezien in de laatste jaren waarin de computeranimaties steeds beter worden, het is een duidelijk geanimeerde wereld maar juist dat maakt het zo lekker en maakt deze film anders dan anderen in deze tijd. de film wil geen moment dat je ook maar denkt dat de wereld achter de spiegel echt is!
de karakters in de film zijn geweldige figuren, en intrigeren me. grappig, de goedzakken zijn voor mij allemaal stuk voor stuk on sympathieke mensen terwijl de ''bad Guy'' mij juist weer vrolijk maakt met zijn sadisme (een duivel die nonnetjes een appeltje overhandigd, whaa prachtig!) en zelfs nog een sprankeltje menselijke gevoelens heeft. dit is dan ook mijn favoriete karakter Mr Nick die erg overtuigend wordt gespeeld door Tom Waits. de rest van de acteurs weten ook allemaal goed te overtuigen....ook mevrouw Cole, die in het dagelijks leven een model is verraste mij met haar lekkere acteer spel. jammer dat Ledger helaas te vroeg is overleden maar sorry de creatieve oplossing voor zijn rol maakt de film wel interessanter! 1 klein puntje wat ik dan alleen jammer vond was dat er elke keer wanneer Tony van gezicht veranderde dat dit genoemd moest worden (whooow ik zie er anders uit) , misschien denken andere mensen hier anders over maar ik vond het niet nodig. ook ondanks velen vond ik de chaotische sfeer goed werken in de film en vond ik het verhaal goed uitgedacht. ik heb veel gehoord van mensen dat ze het verhaal te moeilijk of te vaag vinden maar ik denk dat als je een beetje wat weet van Religieuze verhalen, het symbolische en de kunstgeschiedenis dat deze film toch wel erg goed in elkaar zit.
dus, Visueel heerlijk humoristisch, het acteer spel is lekker, de karakters zijn goed uitgedacht en verhaal zit goed in elkaar. een heerlijke film met veel symbolische hints die goed tussen 2 partijen in blijft staan, en dus zowel Religie als Atheïsme onder de loep neemt zonder dat het ergens te moralistisch wordt. en ondanks al dit alles weet de film goed te entertainen maar behoud toch ergens nog wat afstand waardoor het je emotioneel niet 100% pakt maar toch nog prima mee weet te nemen in de wereld van heer Parnassus.
Jiv
-
- 112 berichten
- 174 stemmen
Lekker space, leuk gedaan. Het kon ook niet anders dan Depp hier in voor zou komen, de vraag was alleen 'wanneer'.
kloete
-
- 18 berichten
- 15 stemmen
Ik heb de film niet afgekeken.
Het kon me niet boeien.
Het was allemaal TE nep voor mij.
Misschien gewoon niet mijn soort film, maar meer dan 0,5* kan dit niet opbrengen.
m1701
-
- 1849 berichten
- 2327 stemmen
Zeer aparte film! Wist in het begin niet zo goed wat ik ervan moest denken. De rol van Ledger was heel erg leuk gedaan en dan vooral met zijn verschillende "gezichten" (Johnny Depp, Colin Farrel, etc.) Dat was erg mooi gedaan.
De Graphics waren zo wie zo wel heel erg mooi en het sfeertje paste er heel goed bij.
Zeker de moeite waard om te kijken
3,5*
rokkenjager
-
- 2863 berichten
- 1702 stemmen
Interessante film, alleen het laatste deel (het eind) vond ik wel minder...
Eens. De uiteindelijke climax is echt een deceptie van jewelste. Voor de verdere rest wel een vrij geniale film, met sfeer en vormgeving van de bovenste plank.
Chewbacca
-
- 11 berichten
- 988 stemmen
Geweldige film van Gilliam na het voor mij tegenvallende Tidelands (die ik gewoon niet begreep). Film die zo vol zit met verwijzingen en symboliek dat één kijkbeurt niet voldoende is. Goed acteerwerk, vooral Tom Waits, en prachtige decors/CGI. Een aanrader voor liefhebbers van o.a. Big fish en Lovely Bones!
Leukste film 2010 tot nu toe!
c4ssh3rn
-
- 71 berichten
- 134 stemmen
Ik snapte het einde niet. Iemand misschien? Waarom gaat hij niet naar z'n dochter terug?
Alvast bedankt
Dan moet je de film nog maar een keer kijken en dan wel opletten, want de reden is vrij duidelijk.
Aparte film.
Arabyus
-
- 260 berichten
- 542 stemmen
Dat kun je verwachten he als je een fantasie film gaat kijken
Ikzelf had er anders ook meer van verwacht.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Weer een tegenvallende Gilliam. De beste man heeft best een aardige fantasie maar het probleem is dat ie dat nooit echt goed weet uit te beelden. Het ziet er allemaal erg goedkoop en nep uit, verre van magisch en fantasierijk. Ook weet hij verhaaltechnisch er nooit een solide geheel om heen te bouwen, hij lijkt zo te verdrinken in het creëren van een sprookjeswereld, dat ie dit vergeet. Helaas oogt het allemaal wat rommelig. De fantasiewereld in Imaginarium ziet er af en toe goed uit maar is helaas te vaak te kitscherig, te lelijk, random vormgegeven, kartonnerig en ronduit spuuglelijk. Dat de man een rijke fantasie heeft is duidelijk maar het is zo verdomd jammer dat die transitie naar het witte doek zo belabberd is.
Ook heb ik het idee dat de dood van Ledger er een beetje een warboel van maakt. Gilliam zijn films vind ik altijd wel wat sloppy ogen maar hier maakt ie het wel heel erg bont. Wel leuk dat Farrell, Depp en law komen opdraven maar het maakt het er niet overzichtelijker op. Ledger doet het wel aardig verder. Leuk om Tom Waits weer te zien en Lily Cole is gewoon een erg leuke verschijning. Jammer, dat Gilliam zijn talent weer niet benut, en zijn 12 Monkeys, Fear and Loathing en Brazil lijken gelukstreffers geweest. Jammer. En dan dat einde, jammer dat ie dan ook nog zo afsluit. Een ware anti-climax. De vergelijking met The Lovely Bones vind ik wel treffend. Qua vormgeving net zo goedkoop, stijlloos en kitscherig en verhaaltechnisch ook niet al te solide.
Zeriel
-
- 1395 berichten
- 2640 stemmen
Veel aardige visuele ideeën in deze film, maar helaas loopt ie voor geen meter. Mijn geduld werd regelmatig op de proef gesteld.
Gilliam zou eens een goede scenario-schrijver moeten inhuren voor zijn films.
Wel curieus dat Heath Ledger; De Gehangene is in de film, en dus inderdaad sterft tijdens de film, die bovendien over onsterfelijkheid gaat.
Turkeyloverz
-
- 4239 berichten
- 1459 stemmen
Prachtige sfeer en een mooie Lily Cole, maar de film gaat met de scenes achter de spiegel de mist in. Gilliam probeert te veel te doen met weinig gebruiksmaterialen. Nadat Ledger verdwijnt en we alleen maar scenes achter de spiegel krijgen te zijn is het ook niet meer zo boeiend, maar blijft het toch wel vermakelijk.
joeriL
-
- 188 berichten
- 351 stemmen
Onzin, Big Fish is in alles beter. Deze film is viel me tegen. Weinig spanning, notabene de duivel wordt niet goed neergezet. Er is geen intro in de magie, daarom komt de fantasiewereld niet over. Alles is veel te grootst, pompeus, chaotisch en warrig; waardoor het echte gevoel (wat big fish wel had) achterwege blijft. De humor is wat geforceerd, ala pirates of the caribean maar dan slechter. Wat overblijft is een matige film met te grootse bedoelingen.
Aazhyd
-
- 640 berichten
- 305 stemmen
notabene de duivel wordt niet goed neergezet.
Je verwachtte een mannetje met een rood gezicht, horens op zijn kop, een staart en een prikvork? De rol van Tom Waits is juist geweldig neergezet.
Jozz
-
- 205 berichten
- 204 stemmen
Onzin, Big Fish is in alles beter. Deze film is viel me tegen. Weinig spanning, notabene de duivel wordt niet goed neergezet. Er is geen intro in de magie, daarom komt de fantasiewereld niet over. Alles is veel te grootst, pompeus, chaotisch en warrig; waardoor het echte gevoel (wat big fish wel had) achterwege blijft. De humor is wat geforceerd, ala pirates of the caribean maar dan slechter. Wat overblijft is een matige film met te grootse bedoelingen.
Helemaal mee eens. Big Fish is op alle fronten beter dan Imaginarium.Toen ik Big Fish zag, werd ik opgezogen in het boeiende en kleurrijke verhaal. Imaginarium greep me geen moment aan, door een veel te chaotisch verhaal wat totaal niet ging leven.
Knapen
-
- 23 berichten
- 0 stemmen
Typische ‘trippy’ Terry Gilliam waar nog minder lijn in zit dan in zijn eerdere films Brazil en Twelve Monkeys. Het verhaal gaat over een magische wereld waarin bezoekers hun eigen dromen kunnen betreden via de ‘Imaginarium’ van Parnassus. Maar dit is niet het enige bijzondere aan de dokter. Hij heeft namelijk ook een weddenschap gesloten met de duivel die na honderden jaren zijn winst op komt eisen. Middels een laatste weddenschap wil de dokter zich uit deze benarde situatie redden.
Cinematografisch ziet de film er weer erg mooi uit wat we wel gewend zijn van Gilliam. De kleurrijke droomwerelden zijn ontzettend mooi weergegeven en zitten vol details. Scènes buiten deze werelden zijn grijs en grauw om dit verschil extra te benadrukken. Het verhaal is in grote lijnen goed te volgen maar in zijn uitwerking warrig. Het laatste half uur kwam tevens wat afgeraffeld over en springt van de hak op de tak. Dit hoeft niet perse een nadeel te zijn bij een film van Gilliam, maar in dit geval bleek er geen briljant einde aanwezig te zijn. Het gebruik van de verschillende Tony’s (rol van Ledger) is wel op een slimme manier opgelost door hen binnen de droomwerelden te houden. Depp en Law zetten hierbij een sterke rol neer, waar Farrel me niet echt kon bekoren. De laatste rol van Ledger is spijtig genoeg geen memorabele. Hij komt bij lange na niet tot een van zijn betere prestaties en stijgt zeker niet boven de rest van de cast uit (Depp, Law en Farrel buiten beschouwing genomen). Van deze andere acteurs verdienen Plummer en vooral Waits een positieve vermelding. Alles bij elkaar niet Gilliams beste film, maar van mij mag hij nog wel even doorgaan met het maken van zijn ’imagination’ cinema.
Keane1983
-
- 1015 berichten
- 943 stemmen
Een topper in zijn soort.
Het is erg gaaf om te zien, de keuzes die je moet maken tussen het goede en het kwade. Maar ook bloot staan aan de verleidingen van het leven.
Het acteerwerk is zeer goed en overtuigend gedaan.
De droomwereld is mooi gedaan, hoewel het wel allemaal te SFX is, waardoor het wel ietswat zijn geloofwaardigheid verliest.
Farrel, Depp en Law zetten wel stuk voor stuk een leuke Ledger neer.
Voor mensen die een hapklare film verwachten worden teleur gesteld. Er wordt van de kijker toch wel wat enige fantasie verwacht.
Mijn hart heeft de film gestolen.
Van mij een dikke 5.0*
Dus zeer zeker de moeite waard om eens te kijken als je eens geen normale doorsnee film wilt zien.
joeriL
-
- 188 berichten
- 351 stemmen
Volgens mij staat dat er niet...
aspro
-
- 570 berichten
- 1518 stemmen
Een topper in zijn soort.
Het is erg gaaf om te zien, de keuzes die je moet maken tussen het goede en het kwade. Maar ook bloot staan aan de verleidingen van het leven.
Het acteerwerk is zeer goed en overtuigend gedaan.
De droomwereld is mooi gedaan, hoewel het wel allemaal te SFX is, waardoor het wel ietswat zijn geloofwaardigheid verliest.
Farrel, Depp en Law zetten wel stuk voor stuk een leuke Ledger neer.
Voor mensen die een hapklare film verwachten worden teleur gesteld. Er wordt van de kijker toch wel wat enige fantasie verwacht.
Mijn hart heeft de film gestolen.
Van mij een dikke 5.0*
Dus zeer zeker de moeite waard om eens te kijken als je eens geen normale doorsnee film wilt zien.
ben het volledig met je eens je fantasie de vrije loop laten gaan en je mee laten sleuren.
voor mij ook een dikke 5* 
aspro
-
- 570 berichten
- 1518 stemmen
weet je duivels worden nooit goed neergezet kan ook niet want die zijn in en in slecht dat weten we toch,ja en dan ook nog een rode.
Je verwachtte een mannetje met een rood gezicht, horens op zijn kop, een staart en een prikvork? De rol van Tom Waits is juist geweldig neergezet.
Aazhyd
-
- 640 berichten
- 305 stemmen
Vandaar het vraagteken. Een uitnodiging aan jou om nader toe te lichten wat je bedoelt. Waarom wordt de duivel niet goed neergezet?
otherfool
-
- 18519 berichten
- 3403 stemmen
Aangenaam rommelboeltje vliegt alle kanten op, maar door de leuke karakters en fantasievolle omgevingen (mooi contrast ook met het hedendaagse Londen) wordt dat meer dan goedgemaakt. Plummer en Waits schmieren er vol plezier op los maar het is het jonge duo Garfield (weer een goede rol voor hem) en Cole (wát een plaatje) dat stiekem de show steelt.
3,5*.
scorsese
-
- 13171 berichten
- 11080 stemmen
Welkom in de wondere wereld van Terry Gilliam. Visueel gezien zit het altijd wel goed met zijn films, zo ook deze film weer. Mooie en fantasierijke beelden. Het verhaal komt erg langzaam op gang en het eerste uur is niet echt boeiend. Als de 'nieuwe show' er eenmaal is krijgt het verhaal meer richting en vaart, en wordt het geheel een stuk interessanter. Jammer dat deze film toch grotendeels de geschiedenis in zal gaan als de laatste film met Heath Ledger.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Wederom prachtig fantasievol sprookje. Wat een briljante man is de Gilliam toch. Zag overigens een hoop raakvakken met Inception, maar dan zonder al die uitleg en 100 keer zo fantasievol.
4*
Bekijk ook

Big Fish
Drama / Fantasy, 2003
799 reacties

Perfume: The Story of a Murderer
Misdaad / Drama, 2006
873 reacties

Brokeback Mountain
Drama / Romantiek, 2005
1.384 reacties

Stardust
Fantasy / Avontuur, 2007
586 reacties

Sleepy Hollow
Horror, 1999
572 reacties

Fear and Loathing in Las Vegas
Roadmovie / Komedie, 1998
1.492 reacties
Gerelateerde tags
circusimmortalityouderenpost-credits sceneduringcreditsstingermagic mirror
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










