• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.080 gebruikers
  • 9.376.105 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Imaginarium of Doctor Parnassus (2009)

Fantasy / Mystery | 123 minuten
3,20 1.365 stemmen

Genre: Fantasy / Mystery

Speelduur: 123 minuten

Alternatieve titel: The Imaginarium of Dr. Parnassus

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Canada / Frankrijk

Geregisseerd door: Terry Gilliam

Met onder meer: Heath Ledger, Christopher Plummer en Lily Cole

IMDb beoordeling: 6,7 (157.202)

Gesproken taal: Engels, Russisch en Frans

Releasedatum: 4 februari 2010

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Imaginarium of Doctor Parnassus

"The man who tried to cheat the devil."

De film vertelt het verhaal van Dr. Parnassus (Christopher Plummer), die met zijn theatergezelschap stad en land afreist om het publiek nog nooit vertoond vertier voor te schotelen. Zijn gave maakt het zijn publiek mogelijk om via een magische spiegel aan de realiteit van alledag te ontsnappen. Maar er rust ook een vloek op hem. Al eeuwen lang sluit hij namelijk weddenschappen af met de duivel, Mr. Nick (Tom Waits), waaraan hij o.m. zijn exclusieve onsterfelijkheid te danken heeft. Diezelfde Mr. Nick keert nu terug om een prijs voor hemzelf op te eisen, namelijk de innemende en kostbare dochter van Dr. Parnassus, Valentina (Lily Cole), op de dag dat ze zestien jaar wordt. Dr. Parnassus heeft nog een laatste weddenschap met Mr. Nick nodig om zich uit deze benarde situatie te redden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Doctor Parnassus

Valentina

Imaginarium Tony 1

Imaginarium Tony 3

Imaginarium Tony 2

Dancing Policeman

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van vcrrr

vcrrr

  • 205 berichten
  • 855 stemmen

@Betamax

Opvallend slecht commentaar maar toch een ruime voldoende? Vaag...

Ik vond deze film 'vaag', maar zeker de moeite waard. Effecten vielen wat tegen, maar qua acteerwerk niets mis mee. Verder goeie sfeer en ambiance. Voldoende!


avatar van savior

savior

  • 22 berichten
  • 18 stemmen

ik vond dit een heerlijke film!

aangezien ik ook van de tim burton stijl hou, deed deze film me heel erg aan tim burton denken, vond het echt een heerlijke fantasie film.. ga m zeker nog een keertje zien:D

5*


avatar van N811

N811

  • 1459 berichten
  • 913 stemmen

echt een topper


avatar van Octo

Octo

  • 139 berichten
  • 351 stemmen

Butt film eerste klas. chaotische onzin, los zand, vlees nog vis.

Niks ende weer niks. 2*


avatar van M.Goodkat

M.Goodkat

  • 1290 berichten
  • 1463 stemmen

Zeer goede film, oogt misschien chaotisch maar voor mij is het bij deze film een pluspunt.


avatar van fappie

fappie

  • 2688 berichten
  • 2005 stemmen

Ik vond Colin Farrell nog behoorlijk goed in deze film. Zijn rol was dan wel niet zo groot, maar hij deed het nog best overtuigend. Heath Ledger deed het daarnaast uitstekend. Hoewel de vergelijking met Tim Burton vaak gemaakt wordt, vond ik het fantasiewereldje veel minder sprookjesachtig dan in films van Tim Burton. Natuurlijk doet het wel een beetje denken aan zijn films, maar er is wel degelijk verschil..


avatar van 88Fabian

88Fabian

  • 1527 berichten
  • 0 stemmen

Dit vindt ik dus echt een fantastische film,visiueel echt artistiek gedaan,

niet te hollywood achtig,en zeker niet te gelikt,vond dit namelijk een betere fantasie film dan bijvoorbeeld die zwakzinnige Avatar film.

de acteurs en actrices spelen toch wel behoorlijk goed in deze film.

en de film kon me ook blijven boeien.


avatar van SJRS.VLDT

SJRS.VLDT

  • 175 berichten
  • 447 stemmen

Wat een aanfluiting.. Het is dat Christopher Plummer en Heath Ledger een goede acteerprestatie afleveren, maar van het verhaal en zelfs van het visuele aspect moet de film het niet hebben.

Het verhaal is gewoon een rommel, wat een chaos. De film lijkt gebaseerd op enkel een paar leuke fondsten en daar is een heel slap verhaal omheen gebouwd. En dan hoop je dat de film zich visueel nog staande weet te houden en ook daar gaat het mis. De effecten zijn onder de maat voor een film uit deze tijd. Ik heb vaak gekeken met de gedachte: hoe nep is dit?

Ik had veel van deze film verwacht, alleen de rijdende theaterwagen was mooi en de muziek. Verder heb ik de film met moeite afgekeken. Erg jammer, een gemiste kans. Ik vind het echt niet meer waard dan 1,5*


avatar van M.Goodkat

M.Goodkat

  • 1290 berichten
  • 1463 stemmen

Vergeten bij te zeggen, let op Heath Ledger in de manier dat die zijn rol omzet, hij kan The Joker niet van zich afzetten Op een bepaald stuk doet die praktisch de joker na en zelfs stem. Vond zelf ook dat Colin Farrell het goed deed in de film, zelfde als Johnny Depp, Jude Law vond ik het minste bij brengen bij de hele hoop.


avatar van Picker

Picker

  • 368 berichten
  • 2810 stemmen

Ik vond de heren stuk voor stuk goed spelen. Ook de goodwill er achter is aardig van Johny, jude en collin.

Maar verder wat betreft de film? sommige beelden zijn wel mooi maar daar is ook alles wel mee gezegd.

Rommelig gebeuren, niks geen spanning.


avatar van Queen-Bee

Queen-Bee

  • 157 berichten
  • 886 stemmen

De enige die qua acteren dichtbij Heath in de buurt kwam was Johnny Depp. De andere twee leken daar iets te ijdel voor.


avatar van SiNNeD

SiNNeD

  • 19 berichten
  • 620 stemmen

Rommelig en geen touw aan vast te knopen. Vond het visueel ook erg tegenvallen zoals al gezegd. Nee, deze film was aan mij niet besteed.


avatar van Lefgozer

Lefgozer

  • 3491 berichten
  • 2256 stemmen

Grote teleurstelling.


avatar van bennie jolink

bennie jolink

  • 391 berichten
  • 2408 stemmen

De leukste rol vond ik toch wel Tom Waits als de duivel. Wat iedereen in die Heath Ledger ziet ontgaat mij altijd enigszins.

Het verhaaltje is na het heengaan van Heath aangepast, maar dat is niet helemaal gelukt waardoor het een wat rommelig geheel wordt - als kijker weet je niet goed met wie je nou mee wil leven of uberhaupt om wie het verhaal nou eigenlijk gaat.

De CGI is echt tenenkrommend slecht gedaan en dat valt me toch wat tegen van Gilliam.


avatar van Less

Less

  • 32 berichten
  • 1124 stemmen

Heerlijke film, maar je moet wel openstaan voor dit soort werk. Visueel is het prachtig, zowel de real life beelden als de fantasiewerelden. Het verhaal is prachtig, ook het probleem met het wegvallen van de hoofdrolspeler is vakkundig opgelost in het verhaal qua logica. Enig min-puntje is dat de film wel echt even op gang moet komen.

Maar omdat we zo genoten hebben toch 5*. Respect!


avatar van Mr. Teeuwen

Mr. Teeuwen

  • 56 berichten
  • 71 stemmen

Jezus, wat een hoog gemiddelde... Dat verbaast me echt haha... ik vond het echt een hele slechte film. Alleen het beeldmateriaal is lekker fantasierijk en hemels; brengt je in spirituele sferen. Maar de film als film op zich, is echt ernstig kut.

Ontzettend loze conversaties, ontzettende standaard clichéwijsheden temidden van nergens opslaande situaties etc. Echt heel erg pointless. Het slaat gewoon nergens op. Jammer.. had veel meer in gezeten met die scenes. Maar dit is echt een kale kip.


avatar van Foal

Foal

  • 22 berichten
  • 51 stemmen

Best een trippy film en daar hou ik wel van. Vond alle heren hier stuk voor stuk goed in spelen en heb genoten bij de fantasierijke scenes, erg mooi gedaan. Al hoewel de film een beetje langzaam op gang komt, heb ik hem wel met plezier bekeken.


avatar van Freckles

Freckles

  • 488 berichten
  • 544 stemmen

Gemiddeld sprookje met mooie effecten.


avatar van mnrk

mnrk

  • 1876 berichten
  • 1733 stemmen

Een hele aparte film maar toch een film die ondanks dat gewoon prima is om naar te kijken.

Dit heeft deze film toch te danken aan het verhaal en de acteurs ( Lily Cole als Valentina ) die de film naar een hoger punt brengen.

De special effecten zagen er prima uit en zouden inderdaad zoals andere al laten weten uit een film van Tim Burton kunnen komen.

Denk wel dat deze film door het overlijden van Heath Ledger een hoger score heeft gekregen.....maar dit is wel zeer goed opgelost door de overige cast ( Depp, Farell & Law )


avatar van johstripper

johstripper

  • 88 berichten
  • 78 stemmen

Fantastisch door de absurde droomwereld, prachtige visuele effecten en goed acteerwerk. Salvador Dali in fim! Heel erg van genoten.


avatar van essepluisje

essepluisje

  • 214 berichten
  • 177 stemmen

Ik had hier vrij hoge verwachtingen van en die zijn waar gemaakt!

Blijft bijzonder hoe Depp, Law en Farrell de laatste film van Heath tot zijn einde hebben gebracht. Dit is heel mooi gedaan.

Ik hou van dit soort films.

Spijtig dat we niet meer werken van Heath mogen zien, blijft een top acteur.


avatar van bawimeko

bawimeko

  • 178 berichten
  • 145 stemmen

Gemankeerde film. Het lijkt hier en daar bijna op een remake van The Adventures of Baron Munchausen. Het grote verschil zit 'm in de nu veel bekendere cast en het feit dat in de Munchausen-film je veel meer gaf om de personages.

Een samenhangend verhaal vertellen was nooit Gilliam's sterke punt, maar de visuele effecten overstemmen de boel en het ene fraaie decor volgt het andere op terwijl het 'verhaal' steeds verder naar de achtergrond verdwijnt.


avatar van Freckles

Freckles

  • 488 berichten
  • 544 stemmen

Nog eens bekeken, héél erg mooi sprookje met prachtige effecten.

Love it or hate it.


avatar van Slingerland

Slingerland

  • 6 berichten
  • 9 stemmen

Ode aan de fantasie zoals alleen Terry Gilliam kan maken. Ook bij deze film kom je weer ogen en oren te kort. Het leuke van films van Terry Gilliam is dat je bij opnieuw kijken steeds weer nieuwe dingen ontdekt. Dus ook deze film ga ik zeker nog een paar keer kijken.


avatar van Aazhyd

Aazhyd

  • 640 berichten
  • 305 stemmen

Pracht van een film. Het is een verhaal over mensen die keuzes moeten maken in hun leven en dan onherroepelijk de verkeerde keuze maken. Dat lijkt me iets van alle tijden.

Geen touw aan vast te knopen? Welke film heb je dan gezien? Het verhaal was volgens nu juist heel helder. Wel zit het verhaal propvol symboliek en dubbele bodems. Dat is typisch Gilliam.

En dat de special effects er goedkoop uitzien? Dat HOORT nu juist bij de film. Het is een ode aan kijkdozen, jaren 50 avonturenfilms, plaatjesboeken, circus- en kermisattracties. Ik zag ook verwijzingen naar o.a. Time Bandits, Being John Malkovich en Charlie & the Chocolate Factory.

Enig minpuntje is dat de film inderdaad een beetje traag op gang komt. Het lijkt me wel een film die je vaker moet zien om alle details en symboliek te vatten.


avatar van maartenschijf

maartenschijf

  • 13 berichten
  • 268 stemmen

ge-wel-dig


avatar van BandietjeXL

BandietjeXL

  • 112 berichten
  • 132 stemmen

Kick Ass!!! Aslof je teveel pillen geslikt hebt!


avatar van ralfsjam

ralfsjam

  • 2144 berichten
  • 1345 stemmen

voor de uitvoering een 10! maar het jammere was dat het me niet echt kom boeien en dat ik me zelf weer moest vertellen dat dit geen film is voor mij. snap goed dat veel mensen hier van genieten. maar soms heb je dat, een prachtige film met goed acteerwerk, maar het sluit niet aan op mijn interesses. jammer, maar ga hem zekker kijken!!!

3.5


avatar van J_star

J_star

  • 13 berichten
  • 31 stemmen

Kort, maar een enorme aanrader. Het is gewoon heel anders als de avarage Hollywoodfilm.


avatar van Jozz

Jozz

  • 205 berichten
  • 204 stemmen

Wat een teleurstelling... Deze film heeft veel potentie en ik verwachtte een meeslepend avontuur. Ik heb steeds gewacht op het moment waarop het verhaal boeiend zou worden, maar dat moment kwam niet. Vooral het eerste uur van de film vond ik moeilijk te doorstaan.

Het verhaal is gewoon te vreemd en het lijkt als losse touwtjes aan elkaar te hangen. Er zal vast een diepere betekenis achter zitten, maar die is waarschijnlijk niet aan mij besteed . Aan m'n filmsmaak ligt het niet, want ik heb bijvoorbeeld erg genoten van Big Fish. Dat was een fantasyfilm waar ik wel de hele speelduur door geboeid was.

Ik geef 2 sterren, en die zijn volledig voor de cast, die was namelijk wel erg goed! Met name de manier waarop het wegvallen van Ledger is opgelost verdient complimenten. Helaas kan dat de film zelf niet redden...