Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 118 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Edward Zwick
Met onder meer: Tom Cruise, Cobie Smulders en Aldis Hodge
IMDb beoordeling:
6,2 (191.351)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 20 oktober 2016
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Jack Reacher: Never Go Back
"Justice is Coming."
Jack Reacher vertrekt naar zijn vroegere militaire basis in Virginia, waar hij heeft afgesproken met Major Susan Turner. De ontmoeting wordt uitgesteld wanneer blijkt dat Turner is gearresteerd. Er is wel een andere officier die Reacher beschuldigt van een misdaad waarvan hij zich niets kan herinneren. Reacher moet vervolgens op zoek naar Turner zodat hij zijn naam kan zuiveren voordat het leger, de FBI en een aantal criminelen hem weten te achterhalen.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,2 / 191351)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Never Go Back (BoekMeter)
- Jack Reacher: Never Go Back (MusicMeter)
- Kijk op Netflix
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 3,99
Social Media
Acteurs en actrices
Jack Reacher
Susan Turner
Samantha
Espin
The Hunter
Sgt. Leach
Lt. Sullivan
Col. Morgan
General Harkness
Colonel Moorcroft
Video's en trailers
Reviews & comments
eppo349
-
- 874 berichten
- 4066 stemmen
Een rommelige eerste trailer: Eerste trailer 'Jack Reacher: Never Go Back' - Video op FilmTotaal
Ze moeten uitkijken dat het stoer zijn/doen niet irritant wordt.
Antonev
-
- 1804 berichten
- 1186 stemmen
Dit lijkt me wel wat! Het boek was in ieder geval erg goed (net zoals zo ongeveer alle delen uit de Jack Reacher serie). Deze gaan we mooi even meepakken in de bios.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Oké laat ik de spits afbijten. Goede Jack Reacher film weer, maar verre van perfect. Het verhaal vond ik op de één of andere manier wat slordig. Een beetje zoals de trailer al deed vermoeden. En dan het Jack Reacher heeft (waarschijnlijk) een dochter subplot is echt het meest overbodige subplot van de afgelopen 10 jaar!
De actiescènes zijn prima met zelfs wat leuke humor op z'n tijd en de film kent niet al te veel dode momenten. Alleen erg jammer dat een pro als Jack zo slecht anticipeert wat betreft zijn zogenaamde dochter. Ik begrijp dat zulke zaken moeten leiden naar spannende scènes, maar als zelfs ik iets kan bedenken wat realistischer is, dan kunnen de scriptschrijvers van Jack Reacher dit ook wel! En zo zijn er nog wel een paar dingetjes.
Gelukkig acteert Tom weer als de beste en Jack is op momenten zelfs humaan en dan een goede rol voor Cobie Smulders. De film moet het vooral hebben van de goede acteurs, de actie, de humor en dat was het wel zo'n beetje. Maar verwacht geen Mission: Impossible spektakel, maar meer het niveau van Jason Bourne.
Het lijkt er overigens wel op dat Hollywood nu eindelijk is naar mij luistert. Ik roep al jaren dat veel (bioscoop) films vaak onnodig lang duren terwijl voor de meeste films de grens van 120 min gewoon goed is! Bijvoorbeeld de laatste Star Trek film. Heel goed, want de vorige gaan over de 120 heen en Star Trek Beyond niet.. Nu hoeven ze alleen nog maar van Star Trek betere films te maken en dan komt het wellicht toch nog goed daar in Hollywood. 
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2551 stemmen
"I'm the guy you didn’t count on."
Deel één vond ik een leuke verrassing. Vanzelfsprekend had ik hoge verwachtingen van dit vervolg, maar deze worden bij lange na niet ingelost.
'Never Go Back' schotelt je als kijker een ondermaatse plot voor waarin Jack Reacher voor de zoveelste keer een naam moet zuiveren en hierdoor zelf in de problemen komt. De hele opzet is te verwaarlozen, vooral omdat het qua narratief nergens wil intrigeren. Om het maar niet over de vele clichés te hebben.
Met name de - irritante - tiener die iets met het verleden van Reacher te maken heeft, is overbodig te noemen. Bovendien blijkt dat de beste man als personage zo plat is als een dubbeltje; totaal geen karakterontwikkeling te bespeuren en veel stoere praat. Waar Tom Cruise met zijn charisma altijd sterk is, speelt hij hier op cruise control (pun intended). De overige rollen zijn ook niet noemenswaardig, al doet Cobie Smulders het niet onaardig.
Het vorige deel kende een geslaagde mix tussen harde actie en humor, maar in dit vervolg is daar niets meer van terug te zien. De humor is namelijk misplaatst en de actiescènes worden nergens memorabel, hoewel ze wel onderhoudend blijven. Over het geheel is het allemaal zo inconsistent, wat zich resulteert in rare overgangen en inwisselbare bad guys. Zelfs met de interessante locaties wordt niets bijzonders gedaan.
Al met al een redelijk vervolg, maar het is wijselijk om de verwachtingen laag te houden.
Kleine 3,0 sterren.
Walter S.
-
- 1709 berichten
- 1364 stemmen
13 in een dozijn thriller, ik heb vrijwel alle cliché's afgevinkt.
Over een maand (of misschien al eerder) volledig vergeten.
grid8400
-
- 669 berichten
- 603 stemmen
Eigenlijk heeft Tom Cruise nooit teleurgesteld, en met die instelling ook naar de bios. Maar wat een voorspelbaar saai filmpje. Niet al te best acteerwerk, en had toch wel wat meer verwacht van de acties scenes. Gisteren gezien en vandaag alweer vergeten. Zonde om in de bios te zien, gewoon lekker op een regenachtige zondag middag thuis kijken als je echt niets anders te doen hebt.
2,5*
Walter S.
-
- 1709 berichten
- 1364 stemmen
Ik zie nu net dat ik er zondag al heen ben geweest. Alweer helemaal vergeten. Zo te lezen vond ik het geen al te bijzondere film.
Iron Maiden
-
- 2651 berichten
- 7065 stemmen
Ik zie nu net dat ik er zondag al heen ben geweest. Alweer helemaal vergeten. Zo te lezen vond ik het geen al te bijzondere film.
Ligt dat niet aan je geheugen dan?
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Deze slechte en flauwe dertien in een dozijn clichematige Actie / Misdaad film, oftewel het tweede en hopelijk ook het laatste deel in de Jack Reacher reeks, heb ik gisteravond in de bioscoop (pas mijn vierde film dit jaar) gezien en het is inderdaad een film om weer snel te vergeten en na de flauwe opening van het verhaal in het wegrestaurant en de daarop volgende telefoontjes met majoor Susan Turner, had ik eigenlijk al snel door dat deze film wel eens behoorlijk kon gaan tegenvallen (helaas bijna circa 110 minuten lang). Indien deze film zou zijn gemaakt voor 20 miljoen dollar, dan zou daarvan waarschijnlijk 19 miljoen dollar gegaan zijn naar acteur Tom Cruise (daarmee kan hij dan nog meer botox behandelingen laten doen) en de overige 1 miljoen dollar naar het maken van de deze film en het betalen van de andere acteurs en actrices, die voor een appel en ei ook zo van de straat kan afplukken.
Het eenvoudige verhaal (draait om foute beschuldigingen en een corrupte militairen die handelen in drugs) stelt niets voor en weet mede daarom ook totaal niet te vermaken of te boeien, laat staan dat het ergens spannend wordt. Ook zit het verhaal van de eerste tot de laatste minuut zeer clichématig en voorspelbaar in elkaar en de uitvoering van het verhaal oogt ook vrij goedkoop in alles en dat is o.a. te zien in de actie (bestaat uit wat pief poef paf geschiet en wat gevechten) en de cast, die buiten Tom Cruise vooral bestaat uit eenheidsworsten en stereotypes. Daar waar de eerste Jack Reacher nog goed en leuk gedoseerd was qua actie en humor, is dat in deze film helemaal niet van toepassing en de aanwezige humor is ook nog eens vaak niet geslaagd. Ook Tom Cruise moest om geen enkele humoristisch moment lachen (kan natuurlijk ook niet meer door de botox), met uitzondering van het einde waarbij hij een bericht ontvangt op zijn telefoon en waarbij hij dan ziet dat zijn salaris is overgemaakt voor deze waardeloze film en hij dan een glimlach vertoont op zijn botox gezicht. Het voorspelbare einde (zeker wat Samantha dan doet, als zij wordt vastgehouden door de slechterik) was overigens zowel flauw als slecht, maar gelukkig werd ik toen wel uit mijn lijden verlost, wat dus circa 110 minuten duurde.
Dat deze film mede zo waardeloos is, komt ook de door de zeer slechte cast, die nergens weet te overtuigen en waar ik ook totaal geen binding (het was eerder ontbinding) mee had. Tom Cruise (wederom in de rol van Jack Reacher) vind ik normaal gesproken wel een leuke en goede acteur om te zien in films, maar dit is toch echt zijn slechtste rol tot nu toe in een film en hij speelde zijn rol ook vooral op de cruisecontrol
Hij heeft nu zeker ook zijn beste tijd gehad, maar probeert dat o.a. te verbloemen met een botox gezicht. De overige cast bestond voor mij vooral uit onbekende acteurs en actrices (eigenlijk ook geen echte mooie) zoals Cobie Smulders (in de rol van majoor Susan Turner, die haar mannetje staat), Danika Yarosh (in de irritante, van het soort dat je het bloed onder de nagels haalt en je ook het liefst achter het behang zou willen plakken, rol van Samantha, waarvan Jack Reacher denkt dat hij de vader is) en Patrick Heusinger (in de rol van de ingehuurde slechterik, die moet afrekenen met Jack Reacher, majoor Susan Turner en Samantha aangaat).
Nee, dit goedkope dertien in een dozijn en clichematige tweede deel in de Jack Reacher reeks, was gewoon zonde van mijn tijd en ook zonde van mijn geld. Van mij hoeft er in ieder geval geen derde Jack Reacher film meer te worden gemaakt. Man man man, wat een slechte film was dit.
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Cobie Smulders...
Man, wat zakt zij toch genadeloos door de ondergrens.
Vind de film verder ook weinig aan overigens. Voorspelbaar, saai, langdradig en de grote finale is niets meer dan een slap aftreksel van de SPECTRE-opening.
Doerak40
-
- 36 berichten
- 92 stemmen
Altijd weer blij dat ik pas de meningen hier lees nadat ik de film zelf gezien heb!
Door het ongelofelijke afzeikgehalte hier zou niemand meer naar de bioscoop gaan!
Wij hebben ons weer 2 uur prima vermaakt!
joshua1988
-
- 189 berichten
- 1660 stemmen
Man man man, wat een slechte film was dit.
onbegrijpelijk dat zoveel mensen hier deze film nog goed vinden....
weggegooid geld voor een volstrekt overbodig vervolg...
zelfs geen voer voor thuis, negeren dus, zoveel onzinnig gedoe -;)
Timothyvdmeer
-
- 1541 berichten
- 2392 stemmen
Voorstukjes beloofden wat. Helaas wat een simpele film. De ene cliché volgt de ander op. Het meisje is ook te dom voor woorden. Appen als je in gevaar bent roomservice... nee erg jammer.
2dehans
-
- 74 berichten
- 54 stemmen
Tja na de preview te hebben gezien thuis deel 1 gekeken. Gewoon lekkere actie met een (flinterdun) verhaal erom heen. Deel 2 voldeed wat dat aangaat. Dit is wat mij aangaat niet een film waarin je je moet afvragen hoe het kan en hoe Jack dat toch allemaal doet. Eigenlijk een 2.0 James bond 007 wat mij aangaat.
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Eigenlijk een 2.0 James bond 007 wat mij aangaat.
Eerder een 0.2.
LeveninLiefde
-
- 21 berichten
- 16 stemmen
Ik was niet onder de indruk maar moet zeggen dat mijn mening gekleurd is. Ik merk dat ik mij meer en meer begin te ergeren aan de huidige standaard; een man van in de 50 (of om en nabij) met tegenover hem een veel jongere hoofdrolspeelster.
Uitzonderingen daargelaten, uiteraard, afschuw voor gortdroog feminisme uit zich in mijn omgeving met het opdreunen van films waar dat niet het geval was (die er inderdaad zijn maar het gewicht van de weegschaal bij lange na niet doen kantelen).
Ik kan mij in steeds mindere mate laten afleiden door de kracht van de film. Jammer.
Tijd voor een revolutie in Hollywood.
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Ik was niet onder de indruk maar moet zeggen dat mijn mening gekleurd is. Ik merk dat ik mij meer en meer begin te ergeren aan de huidige standaard; een man van in de 50 (of om en nabij) met tegenover hem een veel jongere hoofdrolspeelster.
Dan ook niet naar deze film "Inferno (2016)" gaan 
LeveninLiefde
-
- 21 berichten
- 16 stemmen
Dank, die sla ik ook maar over dus 
Zeker nu mijn ergernis nieuwe hoogtes heeft bereikt toen ik vandaag de film Unknown (2011) wilde kijken.
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Dank, die sla ik ook maar over dus 
Zeker nu mijn ergernis nieuwe hoogtes heeft bereikt toen ik vandaag de film Unknown (2011) wilde kijken.

Die kan je inderdaad dan ook beter overslaan want tussen Liam Neeson en Diane Kruger zit 24 jaar leeftijdsverschil en tussen Liam Neeson en January Jones zit 26 jaar leeftijdsverschil.
Ik was al aan het kijken voor je of ik een recente film vond (die ik zelf ook pas geleden heb gezien) waarbij het leeftijdsverschil tussen de mannelijke en vrouwelijke hoofdrolspeler niet zo groot is en ik kwam daarbij uit op "The Conjuring 2 (2016)" (is wel een Horror film en ik weet niet of je dat genre iets vindt), waarbij Patrick Wilson en Vera Farmiga beiden 43 jaar oud zijn.
mixmaster
-
- 1288 berichten
- 1215 stemmen
Net als het 1e deel vindt ik ook deze film erg matig.
Het is het allemaal net niet, Tom Cruise is gewoon niet op zijn best als Jack Reacher.
Hij is en blijft een klasse acteur, alleen de Jack Reacher films zijn niet echt zijn beste.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Sowieso is Tom Cruise slechts 1,70 m en Jack Reacher eigenlijk 1,96 m met een borstomvang van 1,27 m en een gewicht van 100 tot 115 kg. Hij heeft ijsblauwe ogen en halflang donkerblond haar.
Dus dat klopt al niet. Maar verder is het denk ik best een saaie vent in de omgang en dat doet Tom Cruise denk ik wel goed, want dit is wel een beetje hoe die Reacher is.
Reachers houding is stoïcijns, en is geen prater. Hij heeft een neiging om "Dat is een ding dat verdomd zeker is." te zeggen. Reacher geeft vaak geen antwoord als mensen uitspraken doen of vragen stellen. Ook knikt hij zelden met zijn hoofd en haalt hij zelden zijn schouders op. Hij geeft er de voorkeur aan dat anderen de stilte vullen. Een kenmerkende en regelmatig terugkerende zin in de romans is: "Reacher zei niets". Hij houdt het hoofd koel en wordt zelden zichtbaar boos.
Jack Reacher - Wikipedia - nl.wikipedia.org
P.S. De ideale Jack Reacher is natuurlijk de Dolph Lundgren van een jaar of 20 geleden.
mjk87 (moderator films)
-
- 14534 berichten
- 4518 stemmen
Op momenten best aardig met nog best een vrij frisse Cruise die overduidelijk er nog wel voor wil gaan. Het verhaal zelf is niks bijzonders en dat hele gedoe met dat meisje voegt niks toe (al doet de actrice het wel leuk). Er zijn nog wel een paar aardige actiescènes en mooi gedoseerd door de film heen. Maar verder is het allemaal wat ongeïnspireerd. 2,5*.
LeveninLiefde
-
- 21 berichten
- 16 stemmen

Die kan je inderdaad dan ook beter overslaan want tussen Liam Neeson en Diane Kruger zit 24 jaar leeftijdsverschil en tussen Liam Neeson en January Jones zit 26 jaar leeftijdsverschil.
Ik was al aan het kijken voor je of ik een recente film vond (die ik zelf ook pas geleden heb gezien) waarbij het leeftijdsverschil tussen de mannelijke en vrouwelijke hoofdrolspeler niet zo groot is en ik kwam daarbij uit op "The Conjuring 2 (2016)" (is wel een Horror film en ik weet niet of je dat genre iets vindt), waarbij Patrick Wilson en Vera Farmiga beiden 43 jaar oud zijn.
Die gaat zeker op mijn lijstje! Bedankt voor de tip!! Horror kan ik zeker waarderen, alleen nog steeds niet toegekomen aan The Conjuring 1 dus die eerst maar eens kijken 
Pre- en sequels

Jack Reacher
2012
359 reacties
Het laatste nieuws

Netflix verwijdert de dramafilm 'It Ends With Us' met Justin Baldoni en Blake Lively

WOII-film 'The Boy in the Striped Pyjamas' wordt donderdag uitgezonden op televisie

Van 'The Lincoln Lawyer' tot aan 'Unfamiliar': alle nieuwe titels op streaming van deze week

Spaanse Netflix-film '100 Metros' doet het ontzettend goed: 'IJzersterk drama'
Bekijk ook

Patriots Day
Actie / Thriller, 2016
162 reacties

Hitler: The Rise of Evil
Drama / Biografie, 2003
278 reacties

Mr. Church
Drama / Komedie, 2016
34 reacties

Deepwater Horizon
Drama / Actie, 2016
159 reacties

Mission: Impossible - Rogue Nation
Actie / Avontuur, 2015
251 reacties

The Accountant
Actie / Thriller, 2016
250 reacties
Gerelateerde tags
vals beschuldigdgebaseerd op boekopiumhomicidenew orleans, usavervolgfalse accusationsfalse accusation of murderhdd
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








